Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állambácsi, kérlek szépen! Add ide az örökségem! fórum

Állambácsi, kérlek szépen! Add ide az örökségem! (beszélgetős fórum)

2015. jún. 7. 20:31

:))))



Kár, hogy az Állam nem én vagyok! :)

22. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Sena)
2011. aug. 22. 15:06

Mindenképpen sunnyognak a m.ny.p-nél,mert ha úgy vették hogy nem nyilatkozott,akkor már nem lenne náluk a befizetett alap,hanem az államhoz került volna.

Ha még náluk van a számla ,akkor jogosultak vagytok a befizetésekre,és a reálhozamra is.

2011. aug. 22. 15:01
Minden év végén anyukád kapott egy papirt mennyi a befizetés és annak a hozama.Magánnyugdijpénztár küldte.
20. Sena (válaszként erre: 19. - Laszlozsu)
2011. júl. 12. 20:28

Én is így gondolom! Egyébként megvan a nyilatkozata, nálam is van egy példány. Most azt mondták még nem zárták le az ügyünket, továbbküldték valami legfelsőbb igazgatóságra és várjuk a döntést.

Ha nem fizetik ki, a reálhozamot akkor is megkapjuk, de ki tudja az mennyi lesz. Nem értek hozzá hogyan számolják ki. De fizessék csak ki az egészet! Ha már szegény anyukám meg se érhette a nyugdíjat... :(

19. laszlozsu (válaszként erre: 1. - Sena)
2011. júl. 7. 21:17

Ha írásban nyilatkozott a maradásról a területileg kijelölt hivatalnál, akkor állambácsinál meg kell hogy legyen a nyilatkozat.

Ennek menj utána. Keressék meg égen-földön, ha kell minden irattárat túrjanak fel. Ilyen nincs, hogy még egyszer kell nyilatkoznia. Ha valamiről írást adtam, az addig érvényben van, amíg egy másik írással vissza nem vonom, vagy érvénytelenítem.

18. Bodu
2011. júl. 7. 21:16

Már az ő egyéni ügyükben is a PSZÁF határozott.

Biztosítók,különböző tanácsadó-cégek károsultjai stb mind hozzájuk fordulnak.

Legutóbb az egyik bank dupla keresztárfolyamot számolt egy ismerősömnek,azt is rajtuk keresztül intéztük el.

17. szimba (válaszként erre: 16. - Bodu)
2011. júl. 7. 21:15

"Ez egy nagyon érzékeny pont, itt megint egy múltbeli hibát szeretnénk tulajdonképpen korrigálni és javítani. Gyakorlatilag a fogyasztóvédelmi témában említetteknél én szándékosan nem említettem, hogy torz módon lett a Felügyelet fogyasztóvédelmi feladatköre értelmezve. Alapvetően a Felügyelet magára szívta, magára vonta a fogyasztói panaszokat. Na most a panaszok azok a polgári jog hatálya alá tartozva az intézmény, a szolgáltató és az ügyfél közötti problémát jellemzik, és ezt nem tudja egy államigazgatási szerv megoldani. Statisztikát is tudok közölni, bár a jelentésünkben benne van, hogy több tízezer panasz érkezik a Felügyeletre, és sajnos az a múltbeli gyakorlat által még ma is táplált hit a fogyasztókban tovább él, hogy majd a Felügyelet megoldja az ő egyedi jogsérelmüket, egyedi problémájukat. Ez így nem működik. Tehát mi a fogyasztóvédelemben nem az egyedi problémákat tudjuk megoldani, nem egy adott biztosítási káresemény vagy egy hitelkamat-elszámolási vagy egy árfolyamkérdés megoldásában tudunk érdemben közreműködni, hanem nekünk azoknak a szabályoknak a kikényszerítését kell megkövetelni és azokkal kapcsolatban tudunk eljárni, amelyek az ágazati törvényeinkben, ahogy előbb említettem, a fogyasztóvédelemmel összefüggő anyagi vagy magatartási eljárásokat tartalmazzák. "

Elnézést a megfogalmazásért, ez még csak a hanganyag nyers gépelése. Idézet Szász károlytól (PSZÁF elnöke), 48. Közgazdász Vándorgyűlés, Szeged, 2010. szeptember.

16. Bodu (válaszként erre: 14. - Szimba)
2011. júl. 7. 21:11
Már hogyne tartoznának?Viccelsz?Magam is többet intéztem náluk.
15. szimba
2011. júl. 7. 20:16
Vagy Bíróság.
14. szimba
2011. júl. 7. 20:15

PSZÁF-ra az egyéni ügyek nem tartoznak!

A Pénzügyi Békéltető Testület illetékes ebben a kérdésben. (Bár ha írás nincs, akkor szerintem ők sem tehetnek semmit. :()

13. Sena (válaszként erre: 12. - Bodu)
2011. júl. 7. 20:02
Köszi! Ezt megnézem!
12. Bodu
2011. júl. 7. 20:01
"A PSZÁF a fogyasztókért "honlapon láttam ilyesmiket,amit te keresel.
11. Bodu (válaszként erre: 10. - Sena)
2011. júl. 7. 19:57

Biztosan találsz róla valamit a neten.Már én is kénytelen voltam kiképezni magam ügyvédbojtárrá néhány ügyben.

Magad uram,ha szolgád nincsen...

10. Sena (válaszként erre: 9. - Bodu)
2011. júl. 7. 19:53
Megmondta az egyik ügyintéző is, hogy annyi jogszabályi változás volt, hogy már ők maguk sem értenek semmit. Hát akkor egy magánember hogyan értse? Olyat is hallottam, hogy át se léphetett volna anyu az államiba, mert már folyamatban volt a nyugdíjazási ügye. Állítólag van erre vonatkozó jogszabály. Azt próbálom most megkeresni.
9. Bodu (válaszként erre: 8. - Sena)
2011. júl. 7. 19:49

Lehet.De akkor tényleg kérj tanácsot egy ügyvédtől.

Milyen szuper ez!A kígyó a saját farkába harapott...

8. Sena
2011. júl. 7. 19:45

A nyugdíjfolyósító igazgatóság szerint igazam van, a magánpénztár viszont azt mondja nem fizethet, mert a pszáf így határozott az ügyünkben.

Azért egy pereskedés elég hosszú és költséges dolog lenne. Annyit nem ér az egész. Vajon a PSZÁF döntése ellen lehet fellebbezni?

7. Bodu
2011. júl. 7. 19:44
PSZÁF-hoz kell fordulni,ők megteszik a többit.Az összes magyarországi pénzügyi szervezet hozzájuk tartozik.Ők a pénzintézetek "mumusa".:-)))
2011. júl. 7. 19:44

Sajnos a szó elszáll, az írás megmarad. Rájöttem mindent írásban kell kérni, mert ott vernek át ahol tudnak.

Részvétem Édesanyád halála miatt,...

és még meg is keserítik a hozzátartozók életét. :(

2011. júl. 7. 19:39
megkeresnék egy ügyvédet
4. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 3. - Sena)
2011. júl. 7. 19:38
Hát sztem majd lekérik az adatokat az ügyészségen, hogy az állami vagy a magán pénztárban van -e, ebből egyéértelműen kiderül majd, hogy hazudtak neked.
3. Sena (válaszként erre: 2. - 9d1fd4d628)
2011. júl. 7. 19:37
Nem tudom bizonyítani, hogy azt mondák neki, nem kell új nyilatkozat. Egyébként tök egyértelmű, hogy egy halálos beteg ember nem az államra akarja hagyni a pénzét, nem?
2. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 1. - Sena)
2011. júl. 7. 19:35
Feljelentés a bank ellen bűnszövetkezetben elkövetett csalás és lopás miatt.
1. Sena
2011. júl. 7. 19:33
Anyukám után örököltük volna a magánnyugdíjpénztári vagyonát, de nem akarják kifizetni, mondván hogy nem nyilatkozott, hogy maradni akar a magánpénztárban. Múlt év végén már jelezte írásban, hogy maradni akar, amikor igényelte a rokkantnyugdíjat. Januárban rákérdezett hogy kell-e újból nyilatkoznia, amikor ezzel volt tele a híradó. Azt mondták nem kell, elég a múltkori. Meghalt úgy, hogy azt hitte minden rendben, mi pedig szembesültünk azzal, hogy nem öröklünk, mert mégis kellett volna egy új nyilatkozat. Elúszik a pénz a semmibe? Mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook