Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alkoholista vagyok! fórum

Alkoholista vagyok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. b6fcae79d4 (válaszként erre: 29. - Csontsovány)
2019. jan. 15. 15:15

Nagyon ügyes vagy, hogy leszoktál.

Elég volt annyi, hogy eldöntötted?

35. b6fcae79d4 (válaszként erre: 27. - 2caf8744b6)
2019. jan. 15. 15:14
Köszönöm a bizalmat.
34. Lávli (válaszként erre: 32. - KGyula)
2019. jan. 15. 14:57

Kedves Gyula!


Nagyon is életszerűek a példáid, ilyen is van, olyan is van.

Meg a tüdőrákos, aki soha nem dohányzott.

Ne is menjünk ebbe bele.

A genetikában igazad van (meg a kedves feleségednek is), de a rizikófaktorokról azért ne feledkezzünk meg. A napi 1 üveg bor márpedig komoly rizikófaktor.

Nagy botorság lenne mindenki részéről, ha azért inna nyugodt szívvel, mert a jó genetikája majd megsegíti.

Mondom (írom) mindezt úgy, hogy egy kolléganőm 46 éves férje január elsején távozott az élők sorából, sajnos nagy barátja volt az alkoholnak.

Mindenki azt mondja: "pedig milyen jó ember volt szegény".

...

Hát igen.

33. KGyula (válaszként erre: 31. - 16b5d6ae34)
2019. jan. 15. 14:41
Na, persze... Ezek a sztereotip beállítódások. Olvasd el a 30. és a 32. hozzászólásomat.
32. KGyula (válaszként erre: 21. - Lávli)
2019. jan. 15. 14:40

Hasnyálmirigy rák?


Ugyan már, kedves Lávli!


Az egyik barátom édesapja nyolcvan fölött minden reggel megivott egy vagy két pohár (nem kupica) pálinkát, majd jól bereggelizett. Korábban reggeli után naponta kijárt a szőlőbe, de az utóbbi években csak a kertben tett-vett, és elpöfékelgetett a diófa alatti padon (merthogy dohányzott is). Ebéd után kezdett el borozgatni, és estig minden áldott nap "bevert" 1 liter jó minőségű, saját készítésű vörösbort. Aktívabb időszakában ennél lényegesen többet ivott.


Az "öreg" 87 évet élt. Egyik hajnalon a mosdóba indult, de a papucsa szélére lépve elesett: combnyak- és medencecsonttörés, a többit, gondolom nem kell ecsetelni... De a rend kedvéért mégis: megműtötték, és a kórházi fekvés során kapott tüdőembóliát.


Édesanyám néhány hónappal élte túl a 72. életévét. Soha életében nem ivott. Ha apu söréből néha mégis felhajtott egy pohárral, akkor kipirult és az ital a "lábába ment"... Anyu 2005 őszétől rohamosan fogyni kezdett, étvágya sem igen volt. Január végén feküdt be a kórházba, május elején halt meg (tavasszal, húsvét környékén egy hónapra még sikerült felépíteni, ekkor hazajött, bár az orvos nekünk nagyjából megmondta a végét). A diagnózis: máj- és hasnyálmirigyrák...


Hogy gyógytornász feleségemet idézzem: "ez genetika". Az alkoholtűrő-képesség ugyancsak, bár ez eltanulható vagy fejleszthető. A lényeg: választékos és bőséges étrend, relatíve sok mozgás, folyadékbevitel (az alkohol mellett), és a négyes szabály betartása (leegyszerűsítve):

1. csak akkor igyál, ha van rá pénzed (ne a családtól vedd el),

2. annyit igyál, hogy "ember" tudj maradni,

3. az alkoholfogyasztás ne rombolja le a családi életedet, az egzisztenciádat és ne károsítsa az egészségedet,

4. bármikor (akár egyik napról a másikra) abba tudd hagyni az ivást.


Ha ezeket betartod, akkor jöhet a máj vagy a hasnyálmirigyrák.

31. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2019. jan. 15. 14:25
Sajnos, aki minden nap megissza az adagját, napi 1 litert, az bizony alkoholista... ha fél litert iszik valaki minden nap, az is alkoholista, mert alkohol függő.
30. KGyula (válaszként erre: 1. - B6fcae79d4)
2019. jan. 15. 14:15

Csak egy üveggel, kedves Gubabuba?


Az nem mennyiség, kiváltképpen, ha férfi vagy (bocs', de nem néztem meg az adatlapodat).


Jómagam ennél sokkal többet szoktam fogyasztani (általában két üveg bor az alapmennyiség), az persze más kérdés, hogy főszabály szerint hétköznap nem iszom, és minden évben Vízkereszttől Nagypéntekig szigorú absztinencia van.


A többi napokon pedig ami a csövön kifér (ha nem borozom, akkor péntek délutántól vasárnap estig elfogy 1 liter Absolute vodka, valamint napi 5-7 üveg sör). Az alkohol erről szól, arra találták ki, hogy elzsongítsa az embert, a hatása alatt másfajta dimenzióba láttatja a fogyasztóval a világot (a hatása egyébként a kábítószerhez hasonló, de nem olyan intenzív).


De (mert mindig akad egy "de"): ha csak és kizárólag azért iszol, mert problémád van, az már gáz... Az alkoholt ugyanis (megint csak főszabály szerint) nem azért fogyasztja az ember, hogy a problémái megoldódjanak. Azt gondolom, először oldd meg a gondjaidat hagyományos módon, és akkor nem kizárt, hogy nem szükséges az elalváshoz és a nyugodt alváshoz egy üveg bor. Másképpen: az elalvás- és az átalvászavarodat ne az alkohollal kezeld. Azt fogyaszd önmagáért (az ízéért, a hatásáért és nem utolsó sorban a társaságért) egészséggel.


Végül: javaslom, olvasd el Grecsó Krisztiánnal (gondolom, a név nem ismeretlen a számodra) készített interjút: Intim viszony az alkohollal (HVG Bor és Pálinka Plusz 2013). Belinkelem, hátha a rendszer engedi: [link]


Drukkolok neked!


Öleléshegyek: [KGyul@]

2019. jan. 14. 17:15
Miként alakult a sorsod? Nagy változás lenne,az biztos.Az alkoholt csak úgy tudod letenni , hogy egy pohárral se .Egy kortyot se,senki ,és semmi kedvéért sem ...Régebben ittam , cigiztem ,de abba hagytam ..Te is meg tudod csinálni ...
28. laprincipessa (válaszként erre: 22. - Nyamitörp)
2019. jan. 14. 11:41

Off topic


Régen voltak ilyen hang szimulátorok, ami esőhangot, óceánt, erdei hangokat játszott le, hogy segítsen az elalvásban. Ezen nem gondolkodtál még? Most már a youtube is televan ilyen videókkal. Vagy esetleg meditáció?


Vagy ha csak a fény hiánya a gond, a párod felvehetne szemellenzőt...

2019. jan. 13. 19:10
Tedd le mi előbb azt a poharat. Aki itt ki meri írni az erős és le is tudja tenni, TE PEDIG ERŐS vagy.
2019. jan. 13. 18:32
Mindenkinek köszönöm a segítsèget!!!
25. Amaunet (válaszként erre: 1. - B6fcae79d4)
2019. jan. 13. 11:25

Jó az, hogy látod, ez csak rossz irányba vezethet. A környezetedben is bevallottad ezt a szokásodat? Mert az, hogy itt sok ismeretlennek elmondtad, még nem igazán beismerés.

Családod, barátaid tudnának segíteni ennek a rossz szokásnak az elhagyásában.


Egyébként konkrét tanács: ne vegyél bort, alkoholt. Ne tarts otthon ilyesmit!

24. 0c052fb01d (válaszként erre: 1. - B6fcae79d4)
2019. jan. 12. 09:05
Az első fázis a gyógyulás felé a beismerés. Én szakembert keresnék fel, neki el tudod mesélni az életedet A-tól Z-ig.
2019. jan. 12. 02:39

Próbáld meg csökkenteni a mennyiséget, és eljutni addig, hogy maximum 1-2 dl bort iszol esténként. Legalábbis ennyi szerintem belefér.(Ha nem, akkor én is alkoholista vagyok:-))

Egyébként az 1 üvegnyi mennyiség “csak” altat?Azért kérdem mert én életemben egyszer ittam meg ennyit egyszerre (szerelmi bánatban...), de azzal a lendülettel ki is hánytam.

22. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - B6fcae79d4)
2019. jan. 11. 23:52

Mióta vált szokásoddá az esti iszogatás?

Nekem is volt ilyen jó pár éve. Csak én nem bort, hanem pálinkát használtam altatóként. Először csak egy kupica, de már 2-3 hét után kettő kellett. Aztán gyorsan le is álltam vele. Pár hétig nem bírtam elaludni, napi 2-3 órákat aludtam, aztán szoktam rá, hogy tv-re alszom el. Az a baj, hogy már sötétben nem is tudok elaludni, a páromat meg zavarja a fény, de ha kikapcsolja a tv-t, akkor rögtön felébredek. Úgyhogy ez sem jobb.

Ha nem olyan régi a történeted, akkor esetleg próbálj meg valami másra rászokni, amiről elhiszed, hogy na ettől elalszom. Nem tudom működik-e a módszer.

Ennél talán még a gyógyszer is jobb lenne, bár ezt nem merem 100%-ra kijelenteni, mert azokról is sok rosszat olvasni, személyes tapasztalatom meg nincs velük.

Sok erőt, kitartást kívánok!

21. Lávli (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2019. jan. 11. 17:32

A legnagyobb gond az, hogy várja a 8 órát, hogy "kezdhesse". Teljes függőség.

Amúgy átlagosan 12-13%-osak az átlagos borok.

Napi 1 üveg bor már jó esély a hasnyálmirigy rákhoz. 😳😰

2019. jan. 11. 16:33

No igen, az alkohol az egyik legjobb szorongásoldó ami a legkönnyebben hozzáférhető.

Az alvászavar pedig iszonyú, de ezzel a rásegítéssel az a gond (a szesz közismert ártalmain túl) hogy pont generálja az insomnia-t, tehát egyre nehezebben fog menni nélküle.

Szerintem ha rendezed a lelki problémáidat, ezt is le tudod tenni, talán még csak rossz szokás, nem alkoholizmus.

19. laprincipessa (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2019. jan. 11. 16:08

:O :O :O

Szerinted napi 1 üveg az nem sok???

18. b6fcae79d4 (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2019. jan. 11. 16:06
ja és 7dl
17. b6fcae79d4 (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2019. jan. 11. 16:06

:-)

Hát azért ez megnyugtató, de nem helyes.

Mindig valami kifogást állítok magamnak, de be kell ismernem, hogy gond van.

16. b6fcae79d4 (válaszként erre: 12. - Semleges)
2019. jan. 11. 16:04

Nem tudom.

Amikor kivégzem, akkor pont annyira elálmosodom, hogy elég.

15. b6fcae79d4 (válaszként erre: 11. - Babi11)
2019. jan. 11. 16:03
Köszönöm szépen.
2019. jan. 11. 16:03
azért napi l liter borral nem vagy te még alkoholista.Nézd már mvg hogy hány %-os 5-8 ?és azámold át hogy ez mennyit jelent töménybe / pl 40 vol. / ha mondjuk ezt viskybe vagy pálinkába innád meg, eszedbe sem jutna hogy alkoholista vagy csak a bor több
2019. jan. 11. 15:42
AA csoportot javasolok én is, de Te döntöd el, hogy milyen útra lépsz.
2019. jan. 11. 15:23

Hogy felismered már jó.

Minek egy üveg bor az alváshoz?

11. Babi11
2019. jan. 11. 15:13

Sajnos egyedül nem fog menni. Vagy rokon,barát,orvos kell.

Drukkolok,hogy sikerüljön.

10. Ambassador (válaszként erre: 9. - B6fcae79d4)
2019. jan. 11. 13:47

Szia! Keress AA csoportot, ott jobban tudnak segíteni.

Azt írtad, minden este csinálod. Próbáltad már megtörni ezt a "szokást"? Mit csinálsz, miközben iszol? Próbáld meg még józanon megakadályozni. Esetleg keress erre az időre nem otthoni tevékenységet, ahol nem iszol.

Mindenki bukik, csak van, aki utána feláll.

9. b6fcae79d4 (válaszként erre: 8. - Laprincipessa)
2019. jan. 11. 13:39

Hidd el, már ez a pár sor amit kaptam tőletek az is erősít.


Köszönöm

8. laprincipessa (válaszként erre: 1. - B6fcae79d4)
2019. jan. 11. 13:30

Huhh, hát ez nagyon nehéz kérdés. Lehetséges, hogy nem ezen a fórumon fogod megtalálni a megoldást. Gondolkoztál szakemberben? Esetleg olyan fórumon/csoportban ahol hasonló problémákkal küzdők vannak?


Nem igaz, hogy nem vagy erős. Sokkal tovább jutottál, mint a legtöbb ember. Beismerted magadnak, hogy probléma van és próbálsz megoldást keresni. Ez nagyon nagy dolog! Nem baj, ha elbuksz, mindekivel megtörténik (tényleg mindenkivel!). A lényeg az, hogy ne add fel! Fel kell állni! Ha ismét megbotlasz, akkor megint...

Tudod, mi a különbség a sikeres ember és a vesztes között? A sikeres ember többször bukik el, mint ahányszor a vesztes valaha is próbálkozott.


Sok sikert és kitartást kívánok!

7. b6fcae79d4 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2019. jan. 11. 13:30

Nagyon nagyon köszönöm a pozitív szavakat!

Erősnek kell lennem.

Meg kell próbálni, mert baj lesz.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook