Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alkoholista szülő - lehetséges-e a változás? fórum

Alkoholista szülő - lehetséges-e a változás? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 22. 17:33

Azért írok ide, mert remélem, valaki még hozzá tud szólni, és kicsit úgy érezhetem, meghallgat valaki. Anyukám szintén alkoholproblémákkal küzd, amióta az eszemet tudom. Mikor kicsi voltam még nem fogtam fel, hogy mitől olyan agresszív néha. Tudtam, hogy szeret, de ha valami nem tetszett neki, eljárt a keze. Később többször lebukott. Rejtegette a piát itthon. Mindig próbáltunk segíteni, de hiába. Amikor józan volt, elmondta, hogy miért csinálja. Munkahely, rokon. Lett másik munkahely, a rokon meghalt. De ok még mindig van. És mindig is lesz, mert nagyon könnyű a mai világban találni.

Sajnos mára az ivászat mindennapossá vált, rohamosan fogy, nem eszik, mert kijön belőle. Tagad, hazudik, minket okol. Most éppen engem és apámat. Sokan azt tanácsolják, hogy el kell engedni a kezüket. Mi fogtuk az övét. Elvittük orvoshoz, felszedtük az utcán, ha mentő vitte el, bementünk hozzá, hazahoztuk. Volt, amikor belátta, hogy segítségre szorul, bevonult helyekre, a gyógyszerek hatására és a mi segítségünkkel kibírt több hónapot józanon. De egy idő után megint újrakezdte. Amikor elfáradtunk mi is ebbe, ezt az elvet követtük. Ráhagytuk, hiszen ő bizonygatta, hogy neki nem kell gyógyszer, nem kell orvos, neki semmi baja, hagyjuk békén. Ennek ez lett az eredménye. Mikor odafigyeltünk rá, kísérgettük mindenhova, nem engedtük ki, akkor voltak hónapok, hogy kibírta alkohol nélkül. Olyankor is minket okolt, elhordott mindennek, annyira megalázott minket, hogy az önbizalmunk a nullával egyenlő. Csak azért álltam fel mindig és maradtam mellette, mert tudom, hogy ezt azért csinálta, hogy össze vesszen velünk, békén hagyjuk, ezáltal ő nyugodtan tud inni. De ha nem iszik egy jókedvű, mosolygós valaki, aki szeret kötözködni, de elviselhető vele az élet. Tudom, hogy amúgy megtenne mindent értem, de már nem látja, hogy mennyire tönkretesz minket.

Levelem előzménye: folyamatos ivászat, fizikai, szellemi leépülés, öntudatlan állapot, munkahelyelvesztés, 2 öngyilkossági kísérlet.

Bármit megtennék, hogy visszakapjam őt, mert lassan már én sem bírom tovább. Nem tudom magára hagyni, mert emlékszem a régi SZÉP időkre.

Hála istennek nincs a környezetemben ember, akivel ezt meg tudnám osztani, ezért is írtam ide le. Ha valaki hasonló cipőben jár, jól esne pár szó, hogy érezzem, meghallgat valaki.

39. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 4. - 4ded6e1f48)
2011. aug. 29. 06:34

Sokunk végignézte, sajnos:-(

Nem Rajtad múlik:-(

2011. aug. 29. 06:01
miért NEKED kellene kifizetned anyád büntetését? felnőtt ember, ha joga volt ittasan biciklizni és büntetést kapni, jogában áll leülni vagy ledolgozni közhasznú munkán.amíg kimented az ilyen alkohollal kapcsolatos rossz helyzetből inni fog. NEKI kell viselnie a következményeket és nem neked!
37. Tsura
2011. aug. 28. 21:34
Sziasztok. Én is hasonló problémával küzdök. Anyám 9 éves korom óta iszik, én most 29 vagyok. Az alkoholisták legrosszabbjai közé tartozik. Tagad a végtelenségig, ő nem iszik, mi vagyunk a hülyék. Engem 9 éves korom óta folyamatosan vert (vizes ruha, vizes nadrágszij stb...), sajnos be kell valljam egy lelki roncs vagyok. Bármi baj történik magamat okolom, mert folyton csak azt hallottam hogy minden miattad van, minden a te hibád. Sajnos ha anyám igy folytatja nem birja sokáig. Nem eszik csak iszik de addig mig teljesen elveszti az önkontrollját. Jó párszor a rendőrök hozták haza. Most elkapták a rendőrök ittasan biciklizett. 60ezer forintos büntetést kap, amit nekünk kell kifizetni, mert nem dolgozik már 6 éve. És sajnos nem tehetünk érte semmi, nem vitethetjük őt elvonora ( volt már 3 elvonon), mert neki joga van szabadon dönteni. Kérdem én, nekem nincs jogom?? Nem volt jogom normális családban felnőni? Nagyon szeretem , és nagyon rossz végignézni hogy elpusztitja önmagát.
36. virus2008 (válaszként erre: 35. - Virus2008)
2011. aug. 24. 16:44

Én eltűntem az életéből, sőt először ő tűnt el az enyémből.Utána kalapot emeltem felszívódtam,nem érdekel mi van vele,kezdetben gyűlöltem,de rájöttem érezze ő magát rosszul.Azóta inkább szánom.


Elég nehéz így mindig kibukik,hogy mi van a szüleimmel stb,de rájöttem jobb ha azt mondom meghaltak, apám sem volt különb elváltak 1 éves koromba.


Így átgondoltam hol lehetett a baj,nem tudom.Azt tudom,hogy soha nem tudott a "valagán se megmaradni",jobb volt hazudni,mint igazat mondani.

Engem 18 évesen szült,előttem sőt utánam is volt gyerek,de meghaltak,sok pasija volt.Állítólag elvolt nyomva a családba stb.Igazából már azon is gondolkoztam,hogy én mennyire lehetek hazugság :)

35. virus2008 (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. aug. 24. 16:35

Sajnálom a helyzetedet, de te nem sokat tudsz ez ügyben tenni, ha vki magától nem akar változni nem is fog.


Én is átéltem ezt anyukámmal jól tudom milyen, én is próbáltam jó szóval, csúnyán nem ment.Tagadás, tagadás először, aztán ha igazad van jön a mocskolódás feléd (te ilyen olyan vagy), utána kifogások a szar életre stb.

2011. aug. 24. 16:15
Köszönöm szépen mindenkinek a véleményét illetve hogy megosztottátok saját életetek ezen részletét.
2011. aug. 23. 06:54
Na hát ez nem túl biztató kép...anyukámmal vannak ilyen problémák, bár ő még egészséges és csak akkor kezd neki a piálásnak, ha már nincs több dolga aznapra. Ennek ellenére iszonyú zavaró, hogy egy okos és értelmes nő, hogy vált át egy bolondba. Beszélgettem már erről vele régebben, akkor mondta, h majd elmegy orvoshoz....még mindig majd van. Nem hiszem, hogy magától bármit is hajlandó lenne tenni. Olyan, mintha egy örökös kómában lenne, amiben nem kell elgondolkodnia azon, hogy ki is ő valójában.
2011. aug. 22. 22:05

tudjátok mi a legrosszabb...

most ugyanezt nézem végig anyámon...

és ő még rosszabb, mert azt mondja

ő nem alkoholista,

apám legalább beismerte...

de csendesen elfogadom...

a lányom meg nem akar menni hozzá, pedig szereti, mert azt mondja kiállhatatlan mikor iszik és olyankor semmi sem jó neki...

mindehhez 9 éves a gyerekem és időnként jól jönne egy szerető nagyszülő, amiből neki már csak anyukám van...

31. jozsi.38 (válaszként erre: 28. - 04e95f637a)
2011. aug. 21. 07:36
na ez azért nem teljesen igaz :) lehet rá vigyázni ha valóban 24órában össze vagy vele zárva, de ha dolgozni jársz akkor ő is elmegy és szerez magának piát. akkor ismerik el az alkoholizmust egyébként ha egyedül hagyják őket az itallal és maguknak is feltűnik hogy nem tudják abbahagyni amikor csak akarják
2011. aug. 20. 22:28

Én ezért meg sem ismerhettem a nagyanyám, de anyám szopott eleget emiatt. 54 éves, és most mesélt először. lehidaltem...sajnálok én mindenkit ebben a sztoriban, mert tönkreteszi önmagát, a családját...de valahol mégis az alkesz szenved a legjobban...

szar ez, na, segíteni úgysem tudsz...

29. 116212323c (válaszként erre: 28. - 04e95f637a)
2011. aug. 20. 22:22

mi nem laktunk együtt, ha együtt laktunk volna lehet én is jobban tudtam volna rá vigyázni!

Amikor nála voltam eszméletlen milyen helyeken találtam dugi piákat! kint az ólba a tyukoknál... bent a szobámba anyám gyerekkori képe mögött a vitrinbe, lent a pincébe, a kertbe a málnás bokorba, a garázsba egy kis ládába...és még sorolhatnám a padlás és a kert többi részét is....


Sajnos nekem már csak az emlékek maradtak

28. 04e95f637a (válaszként erre: 26. - 116212323c)
2011. aug. 20. 20:18

Igazad van teljesen!Neki "kellett" ez a betegség,hogy rájöjjön,nem alkoholból áll az élet!Tudom,már nem fog róla leszokni,de legalább nyugton hagy,és be tudja magának osztani!

Mi ki szoktunk ülni beszélgetni,röhögni,vagy szimplán a szobájában eszmecserélünk a mai világról!:))


Nem kérne segítséget hidd el!Az alkoholista sosem vallja magát annak!Mindig tagad,hazudozik,és bármit megtenne a napi adagjáért!


Nekem könnyebb volt,hisz vele élek sok sok éve,így azért lehet szabályozni dolgokat!


Sajnálom,hogy már nem tudsz neki segíteni :(

2011. aug. 20. 20:08
kizárt..nem lehetséges...30 évig próbálkoztam anyámmal..feladtam..
26. 116212323c (válaszként erre: 25. - 04e95f637a)
2011. aug. 20. 16:59
én eltudom képzelni, mint írtam nekem is a Mamám volt alkohol beteg, már bánom hogy sok időt azzal pazaroltam el hogy megpróbáljam erről leszoktatni, mert ugye ez beszélgetésből indult, majd vagy sírásba vagy fenyegetésbe csapott át...sajnálom az erre pazarolt időt, inkább ültünk volna ki a teraszra beszélgetni akármi másról vagy mentünk volna el akárhová, sajnos az idő kerekét nem tudom megállítani és vissza tekerni, de ha elölről kezdhetném elfogadnám ezt a betegségét, nyitva hagyva számára egy utat hogy bármikor fordulhat segítségért hozzám ha úgy érzi, az összes többi időt mással tölteném el vele
2011. aug. 20. 12:19
Én sem sokat tudtam tenni ez ellen,de valamit mégis!Öreganyámat a nyakamba varrta anyám(az anyja) tizenévesen,de én idén sokalltam be tőle!Sok módszert próbáltam már,ahhoz,hogy ne igyon,de semmi nem vált be!Idén derült,hogy daganatos beteg!Sokat segítettem rajt/nekide még így is kívánta a piát!Mai napig kívánja,de rohadt kemény vagyok vele,és nem mer velem szórakozni!Volt,hogy kést rántott rám,vagy nekem jött,vagy cseszegetett!Most is issza azt a szart,de már tudja,hogy 1 litert,be kell neki osztania 2-3 napra(van,hogy napokig nem adok neki),és azt is tudja,hogy olyankor be kell neki fognia a száját!Szóval egy harc az egész!!!de legalább nyugi van minden nap!!!Ja,és elmagyaráztam neki,hogy a gyógyszereire nem ihat!jajj nem tudom ezt így elmagyarázni,de sokat szenvedtem mellette!
24. simple
2011. aug. 20. 12:09
Nem lehetséges! Az én anyám is alkoholista, mióta az eszemet tudom iszik. Egy ideje már nem tartom vele a kapcsolatot, rá kellett jöjjek reménytelen. Nehéz volt, sok időmbe tellett, de azóta sokkal könnyebb és nyugodtabb az életem. Ja, az én anyám azt mondja NEM ISZIK!!!!!!!!!!!! 7 napból öt napot talajrészeg.
23. reni79
2011. aug. 20. 10:55
Kizárt sajnos!
2011. aug. 20. 06:58
nem tudjuk rábeszélni az alkoholistát a változásra csak ha ő is akarja. könyörgés, papolás az ellenkező irányba viszi. ahogy mások írták el kell engedni
2011. aug. 20. 01:31
Nincs lehetetlen de ahhoz,hogy változás legyen iszonyú nagy akaraterő kell,hogy legyen ha az elhatározás nincs meg akkor veszett fejsze nyele..
2011. aug. 20. 00:28

hihetetlen erő kell végignézni, azt hogy szeretsz valakit, és az alkohol teljesen tönkre teszi..

Sajnos nem tudtam segíteni én sem...

csak elfogadással el tudtam engedni..

19. mamcili (válaszként erre: 13. - 4f8ae69d1b)
2011. aug. 20. 00:26

azzal ahogy a gyerekeit szereti azzal nem hiszem hogy gond lenne...

apukám az önmarcangolás áldozatává vált...rengeteget hibáztatta magát azért mert nem tudott nekünk jobb életet biztosítani, pedig örök életében becsülettel dolgozott...

már amíg le nem százalékolták rák miatt...

18. mamcili (válaszként erre: 6. - 4ded6e1f48)
2011. aug. 20. 00:23

24 évesen külön élsz és élheted az életed...

szereteted nem fog elmúlni, de attól neked még élned kell!

a jövőd a tét...

17. mamcili (válaszként erre: 4. - 4ded6e1f48)
2011. aug. 20. 00:21

el kell fogadnod...

és ne várd, mert azt úgysem lehet kiszámolni meddig tart...

én végignéztem 16 évet...

csak az utolsó napján fogtam fel hogy vége, nem lesz többet velem testben...

de tudtam neki már nem fáj semmi...

de nekem mindig azt mondta élnem kell...

És legyek büszke magamra...

16. mamcili (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. aug. 20. 00:18

Teljesen megértelek,

de te nem teheted tönkre magad egyik miatt sem,

ha ő nem fogadja el a segítséged, nem tudsz mit tenni...

el kell tudnod fogadnod, hogy ez nem a te életed hanem az övé...

ha neki jó tönkretenni az életét...

Neked akkor is élned kell boldogan, még ha néha iszonyatos nehéz is...

15. 116212323c (válaszként erre: 14. - 116212323c)
2011. aug. 20. 00:16

amiben tudsz neki segíteni, hogy szereted és elfogadod....olyannak amilyen, mert akkor egy teherrel kevesebb nyomja a vállát ami szintén ivásra készteti

szeresd ennyit tudsz érte tenni

14. 116212323c (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. aug. 20. 00:13

szia!

nekem a Nagymamám volt ugyanebben a helyzetben mint a Te Édesanyád!

Mamám tavaly meghalt...

annyi féle képen megpróbáltunk segíteni neki, de képtelenek lemondani az alkoholról, sőtt eleinte tagadják is, a Mamám 40év ivás után mondta CSAK nekem ki hogy Ő alkoholista, azt hittem elindulhatunk ezen az úton, de gyenge volt hozzá, az egészségi állapota egyre csak romlott, a szemem láttára lett egyre rosszabbul, és torzította el az alkohol, nem csak a külsejét de az ép tudatát is...

Végül tragikus hirtelenséggel otthonában össze esett 67évesen meghalt...

Sajnos aki nem akar változni azon nem tudsz segíteni, az alkoholizmus egy kegyetlen és csúnya betegség! a családtagok nem tudják felvenni a harcot ellene csak ha maga az érintett is akarja

13. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - 4ded6e1f48)
2011. aug. 19. 23:47

Szia!

Szörnyű még olvasni is..nagyon sajnálom!:(

Ha mamád józan,azt írod kenyérre lehet kenni..ilyenkor mikről beszélgettek?Vajon miért iszik?Szeret titeket,te szereted őt?

12. Süngombóc (válaszként erre: 11. - Süngombóc)
2011. aug. 19. 23:35

..nem lehet segíteni AZON, aki...


bocsi az elírásért

2011. aug. 19. 23:34
Az án apám is alkoholista volt és öngyilkos lett végül. Nem lehet segíteni azok, aki nem engedi...még az orvosok sem tudnak, csak ideig-óráig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook