Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alkoholista fórum

Alkoholista (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. aug. 24. 14:34
Ezzel csak azt akartam írni, hogy szerintem mielőbb lépj tovább, mert egy alkoholista nagyon ritkán gyógyul meg. Mindig csak a hazudgálás megy, hogy nem iszik soha többet, hogy majd megy dolgozni. ha tudnád hogy én ezt hányszor hallottam. Egyre agresszívebb lesz. Az nem jelent semmit hogy még nem bántott, de én az írásodból azt veszem ki, hogy nem sok kell már hozzá. És szerintem ne várd meg.
115. esther78 (válaszként erre: 108. - Captiva)
2014. aug. 24. 14:32
Az a baj, hogy ez csak rosszabb lesz. Tapasztalatból írom. Nekem az apám volt alkoholista. Abból is a rosszabb fajta, aki ha kicsit ivott, akkor jó kedve volt, ha ráivott, akkor mindenki sz@r volt, és elzavart minket otthonról, anyámat össze vissza verte, amikor nagyobbak lettünk, akkor már mi is kaptunk, és a harmadik fázis, amikor elkezdett sírni, hogy őt senki nem szereti, és hogy ő megöli magát. Részegen nem nézett se istent se embert, hányszor féltem attól, hogy kidobja a kutyámat az erkélyen, mert állandóan azzal fenyegetőzött. Ha nem ivott normális volt, de az igen ritka volt. És az a baj, hogy ez az évek folyamán csak rosszabb lesz. Egyre erőszakosabb. Én már évek óta nem éltem velük, amikor fejszével rontott az ajtónak mert anyámék kizárták. Az öcsémet úgy fejbe vágta valamivel, hogy össze kellett varrni a fejét. Az utóbbi időben már nem dolgozott, ha véletlenül mégis akkor pár hónap után otthagyta. A lakásunkat elárverezték, mert nem fizettek semmit. Emlékszem milyen büszke volt magára, hogy elment a dunántúlra dolgozni és keresett vagy 150 ezer forintot, ami akkor hatalmas pénz volt. Összetörve részegen jött haza. Otthon volt péntek szombat vasárnap, utána visszament, anyámat meg otthagyta 4 gyerekkel 20 ezer forinttal, hogy abból éljünk meg egész hónapra. Neki meg be kellett vásárolni, hogy legyen mit ennie, a többi pénzt meg elitta a 3 nap alatt, meg emberkedett, hogy neki mennyi pénze van, és decemberben megvett egy csomó epret a zöldségesnél. Az apám meghalt 3 éve agyvérzést kapott. A testvéreim szétszéledtek az országban, soha nem látogatták meg a kórházban amíg beteg volt, és a sírjára se hoznak virágot max halottak napján. Én meg lehet hogy hülye vagyok, de valamilyen szinten hiányzik, mert azért mégiscsak az apám volt. Viszont anyám helyébe már rég otthagytam volna. Főleg hogy anyámnak még lett is volna hova mennie, és sose fogom megérteni, hogy egy ilyen embernek minek szült ennyi gyereket.
114. D.A.G.
2014. aug. 24. 12:47
Segytségeet lehet kérni több fele. Én például tudom ajánlani a Caritas Hungarica-t, pedig pont katolikus nem volt még a képben amikről tudok, vagy a Babtistákat.
113. D.A.G. (válaszként erre: 1. - Captiva)
2014. aug. 24. 12:45

Mindenképpen költözettek szét, és távolról szeretheted, sőt jobban fogod szeretni. És a gyereket, csak felügylettel látogathass, józanon! - ha jó tanács kell, egy témában jártas embertől.


Ha már 365 napja józan gondokodj el csak leghamarabb, hogy újra összeköltözettek.

2014. aug. 20. 11:44
Ja és a sajnálatból,és anyai ösztönből csak Ö profitál....te kifáradsz,és kiégsz.NE tedd tudom milyen szr érzés.
2014. aug. 20. 11:41

Tudom mit érzel.A( mostmár )exel 6 évet voltunk együtt.Ez a 6 év arról szólt,hogy dolgozott,eltartottam...maminak kellett a pénz.Tanult (munkanéküli lett)amit kapott az ment maminak rezsire.Pécsen dolgozott,majd megint munkanélküli lett,majd megint dolgozott ....átverték ,nem jelentették be....kiment németbe dolgozni 6 hetet( nov.-dec. eleje),majd itthon ült áprilisig...most dolgozik,5 hónapja,de közben megcsalt egy ottani 21 éves kiscsajjal, akinek kellet Ő, mert szereti.Hát kidobtam.Ennek 1 hónapja.Agonizál,nem viszi a ruháit el,nem mer szeretni kötődni....pedig mindent megbocsájtottam.az öszzes lelki terrort.

tegnap felhívott vissza jönne...Vége a kislánnyal való kapcsolatának....én a hülye bekaptam a csalit...mentem vigasztalni.A ma reggeli pofon volt a legnagyobb,amikor elolvasta a lányzó üzenetét."Szeretlek" Innentől csak egy ballépés volt az amit tettünk,de nem bántam meg.volt egy jó éjszakám,kötöttségek nélkül.Nem tudtam megváltani a világot.Hidd el, ezekben a helyzetekben nem lehet.Én 40 évesen,tele adóssággal,( belehajszolt)18 éves gyerekkel,újra kezdenem.

Bár én sem bízom már annyira az emberekben,mint annó,de muszály felálni.24 évesen az ember lánya bármit megtehet.

Ja a kicsilány szégyelli,nem mutatkozik vele sehol.....de a történet vége lesz a csattanó,egyedül marad....csak akkor változunk ,ha akarunk....senki nem eröltetheti ránk.

2014. aug. 13. 08:15
Ne csak a gyerekedért tedd meg, hogy lépsz! Magadért is! Ne csak a gyerek lebegjen a szemed előtt, hanem saját magad is! Az élet, amit kettőtöknek fogsz tudni nyújtani, a boldog, nyugodt élet! Igen, a gyerek fontos, az ember mindene, de neked is van életed, amire szintén tekintettel kell lenned! Nem csak anya vagy, hanem nő, ember! És ez nem emberhez méltó élet!
2014. aug. 13. 06:38

Szia captiva!


Azt hiszem hogy ez az a helyzet, amikor külső segítséget kell kérni, szakemberét. Ördögi körbe kerültetek, ebből ki kellene törnöd, vagy törnötök.


Ha van egy kis időd, olvasd ezt el, szerintem hasznos:

[link]

108. captiva (válaszként erre: 107. - Krautmanno)
2014. aug. 13. 01:15
Jó éjt, köszönöm! :)
2014. aug. 13. 01:07
bocsi a hibákért,de már alig látok
106. krautmanno (válaszként erre: 104. - Captiva)
2014. aug. 13. 01:06

Akkor írj mindig ebbe a fórumba.Fogok és mások is válaszolni neked.

A kislányodra pedig nagyon vigyázz.És felejtsd el az önsajnálatot.Mondogasd magadba:Én egy értékes ember vagyok.Mert az vagy!Csak ezt te eltemetett magadba.Felszínre kell hozni.

Mostantól pedig azt nézd először is mi jó a kislányodnak.Kettesben nyugodtan.Nyiss az emberek felé,legyél vidám...egy ilyen emberrel mások is szívesebben találkoznak.Próbálj visszatalálni a barátaidhoz.Hirtelen ennyi jó tanács.Fogadd meg őket.És minden nap írd le.Vagy kezd el naplót írni.

Jó éjszakét neked!

105. Guruljka (válaszként erre: 104. - Captiva)
2014. aug. 13. 01:02

Nocsak...Ez a beszéd!


Muszáj beszélgetni is, persze, de a megoldást ne kívülről várd.

Az odabent van, Benned! Erős vagy!

104. captiva
2014. aug. 13. 01:01

Köszönöm, jól estek, még a kemény szavak is.

Sajnos tényleg nincs alkalmam beszélgetni erről senkivel, max magammal. Az meg inkább fullad önsajnálatba. Nyitnom kell egy kicsit a világra. És vigyázni a kislányomra. :)

2014. aug. 13. 00:47

Azért a folytatásra kíváncsi vagyok.Feltétlenül írd meg.Jó?

Vigyázz magatokra és sok sikert!

102. krautmanno (válaszként erre: 101. - Captiva)
2014. aug. 13. 00:46

Kicsit kemény voltam,de remélem hatott.

Az lebegjen mindig a szemed előtt,hogy a kislányodért teszed,hogy neki jó élete legyen!

101. captiva
2014. aug. 13. 00:39
Köszönöm
100. krautmanno (válaszként erre: 96. - Captiva)
2014. aug. 13. 00:35
Egy örjöngő drogos alkoholista életveszélyes is lehet.Eddig nem bántott...és ha pont holnap fog agyonverni vagy a kislányodat?
99. krautmanno (válaszként erre: 98. - EsztyMorgan)
2014. aug. 13. 00:33
Tökéletesen igazad van.
98. EsztyMorgan (válaszként erre: 95. - Krautmanno)
2014. aug. 13. 00:33
sőt..egy kicsit tovább is mennék ezen vonalon. minden gyerekét féltő anya már rég lépett volna. Az még legyen oké hogy nem azonnal..de itt nem pár hetes vagy hónapos probléma van a háttérben.
97. krautmanno (válaszként erre: 96. - Captiva)
2014. aug. 13. 00:32
Na végre!
2014. aug. 13. 00:31
Sosd hagynám vele, ha látnám, hogy valami nem ok. El kell hagyni a francba és kész....
95. krautmanno (válaszként erre: 94. - EsztyMorgan)
2014. aug. 13. 00:30
Szerintem minden gyerekét féltő anya erre gondol először.
94. EsztyMorgan (válaszként erre: 93. - Krautmanno)
2014. aug. 13. 00:29
pont ez ötlött fel bennem is.
2014. aug. 13. 00:24
Nekem is 4 éves kislányom van.Bizony én félnék kettesben hagyni egy alkoholista,drogos emberrel.Mi van ha annyira kiüti magát,hogy nem érzékeli ha a kislányod ne adj isten megkóstolja vagy az italt vagy a kábítószert?erre nem gondoltál még?
92. krautmanno (válaszként erre: 90. - Captiva)
2014. aug. 13. 00:20
Egyenes szörnyű az a helyzet.
91. krautmanno (válaszként erre: 86. - EsztyMorgan)
2014. aug. 13. 00:19
Még megsajnálom szegény embert.
90. captiva (válaszként erre: 86. - EsztyMorgan)
2014. aug. 13. 00:19
Sajnos ezeket az alkoholista, drogos embereket is szereti valaki.... ez van, de igazad van, a gyerek a legfontosabb, mert ő ártatlan, és még fejlődik, és hogy egészséges felnőttlegyen, ahhoz a jelen felállás nem jó.....
89. krautmanno (válaszként erre: 85. - Captiva)
2014. aug. 13. 00:18
Nem rossz indulatból vázoljuk itt neked a sötét jövőt.
88. Guruljka (válaszként erre: 79. - Captiva)
2014. aug. 13. 00:18

Ha piál, szerinted hány perc alatt dobják ki? És akkor kin veri le a frusztrációját?


Ne szólj neki semmit, nehogy még magyarázkodni is akarj!

87. EsztyMorgan (válaszként erre: 85. - Captiva)
2014. aug. 13. 00:17
Leírtad a nagy igazságot már csak a gyakorlatban is kéne alkalmazni.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook