Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alkoholista férjek (volt) feleségei! Volt olyan tünet, hogy sok kávét ivott? Mintha pótcselekvés lenne... fórum

Alkoholista férjek (volt) feleségei! Volt olyan tünet, hogy sok kávét ivott? Mintha pótcselekvés lenne... (beszélgetős fórum)


14. pteri (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 20:44
Az én volt férjem sose ivott kàvét pia helyett. Màst sem.Csak piàt. Viszont volt egy ismerősöm, aki màjbeteg lett, így le kellett àllnia az alkohollal. Mivel addig több üveg sört ivott naponta a rövid mellé, így kitalàlta, hogy vett hàzi màlnaszörpöt és szódavizet, és üvegbe töltötte és ha megkívànta a sört, lehúzott egy üveg szörpit. Mondta is, hogy neki ez pótcselekvés.
13. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 12:31
Ilyenről még nem is hallottam.
12. Bichi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 11:32

Szerintem ez baromság, már bocsánat...

Az alkoholista nem fog a pia helyett kávét inni, a zugivón meg úgyis érezni/látni...

2022. júl. 7. 10:32
3 férjemből 2 ivott, de a fokozottabb kávéfogyasztás egyikre sem volt jellemző, én sokkal többet ittam tőlük.
10. f6e17c1dbe (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 09:11
Keresztfüggőség, szerváltás, de nehéz ezt megmondani, nem depressziós a férjed? Napi 8-10 kávé az rengeteg, napokig piál, ha elkezd inni? Lehet gépszíjas alkoholista
9. f6e17c1dbe (válaszként erre: 2. - Globus)
2022. júl. 7. 09:06
A száraz alkoholista az az, aki jelenleg józan - akár hónapok óta is - de folyamatosan kattog, hogy innia kellene. Ez a szárazság. Az alkoholizmusból nem lehet a tudomány jelenlegi álláspontja szerint kigyógyulni, aki egyszer azzá vált, élete végéig az marad. Egy egyszerű szabályt kell betartania: nem ihat alkoholt.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Dominós)
2022. júl. 7. 08:58

Igen szerencsés vagy....


A kérdésre konkrétan tud valaki válaszolni?

Kaveivas,mint potcselekves?

2022. júl. 7. 08:47

Félelmetes, amiket olvasok az alkoholizmusról! Csak én vagyok ilyen szerencsés, hogy se a szélesebb családban, se az ismerősök körében nincs ilyen?

Akad 1-2 távolabbi, akikről tudom, ogy azok, de sokat nem tudok róluk és a családról.

6. Érdekes73 (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. júl. 7. 07:29
Apám már hazafele berúghatott az állomástól volt 10 kocsma ami útba eshetett. Esténként meg szegény kutyát vitte magával hogy húzza ki az árkokból. A régi a szép emlékek :) Egy volt főnöknőm aki azóta már meghalt 50 évesen májzsugorban bogyókra ráivott. Napi 10 xanax vodka az ásványvizes palackba meg hasonlók így vezetett is :(
5. globus (válaszként erre: 4. - Érdekes73)
2022. júl. 7. 07:25

Apám nem titkolt semmit, teljesen nyíltan ivott. Ha elindult valahová, az =piálni ment.

Most viszont rálátásom van ismerősöm fiára, végtelenül kifinomult, ötletes módszerei vannak a napi adag megszerzéséhez. Kb.2-3 óra, amit kibír napközben ital nélkül. Ha éppen nem piál, volt családját zaklatja. Vagy kocsiba ül, és kiégeti a kipufogót.

4. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 07:04
Az alkeszok eleinte még kijózanodnak aztán később egyre ritkábban. A tiszta időben meg megy a faldosás vagy szupálás 1 liter tea 10 kanál cukorral meg hasonlók. A zugpiálásról: sokan megveszik a boltokban azokat a kicsike üvegeket a pénztárnál és nem verik nagydobra. Megissza gyorsan és eldobja vhol nem fog vele otthon dicsekedni.Aztán van aki a tiszta szeszt beletölti ásványvizes palackba. Sajnálom .
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2022. júl. 7. 06:48
Igen egy - ket kortyot,nem egész csészével.Reggel délben délután egy egésszel,közben pár kortyot.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 06:44

Nincs személyes tapasztalat, csak környezetbeli, talán a függés miatt. Aki függő, de úgy tűnik, javul, nem egészséges útra tér, hanem valójában másra bukik rá az eredeti "szer" helyett. Olyanra, ami kevésbé zavaró a családnak, nem annyira tűnik fel, vagy olcsóbb.

Hogy érted a kevés kávét? Egy kortyot? Mert 8-10 kávé rengeteg.

Ezért mondják, hogy száraz alkoholista...bármikor vissza tud szokni, hajlam benne van.

2022. júl. 7. 06:33

Nem tudom eldönteni,a férjem azért iszik annyi kávét,mert 24 /48 ban dolgozik,és fáradt./szerinte/

Vagy azért,mert szereti az italt,és potcselekves nála.Valahol olvastam.Mindig többször iszik keveset kb 8-10x egy nap.

A pialasrol.Nem napi részeg,van hogy hetekig nem iszik,de néha teljesen berug,már nem olyan dolgok is.


Anyunak is mindig 3:1 Ben kávét kellett vinni az otthonba,o sajnos oregsegere zugivo lett,tavaly elhunyt.


Azért kérdem,azoktól,akik már tapasztaltak ilyet családtagjaik mellett,hogy igaz e...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook