Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alkoholista apa támogatása? fórum

Alkoholista apa támogatása? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. máj. 26. 10:35
Nem talàltam èrtelmèt*
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Cicc11)
2020. máj. 26. 10:35

24èvesen kijöttem külföldre a baràtommal,akit hazacsaltak 1èv utàn a pènzes szülei...de èn maradtam,mert talàltam èrtelmèt,hogy hazamenjek.Mègis hova?

Azòta persze lett egy pàrom,2gyerekem,szèp èletünk van,de mùltkor is itt zokogtam a pàromnak,hogy a mùltban èlek ès emiatt nem tudok boldog lenni.Felemèszt az egèsz.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Cicc11)
2020. máj. 26. 10:33

Jesszus ez szomorù.Pont ìgy volt nàlunk is.Àtjàrò volt a szobàm.Mindig ment èjjel nàla a tv,vagy esett,botlott ùgy jàrkàlt èjszaka.Mai fejjel csodàlom,hogy tudtam egyàltalàn aludni.

Baràtot hazavinni szègyeltem,emiatt sosem volt egy normàlis kapcsolatom,hisz mindig èn mentem àt a fiùhoz.

Volt olyan is,hogy maga alà vizelt,sőt egyszer arra èrtem haza,hogy be van zàrkòzva...a konyhàban sz*rta össze magàt,azt takarìtotta felfele.Rèmàlom.Örök depressziòm van miatta...

17. cicc11
2020. máj. 26. 09:29

Az én apám is alkoholista volt. Megkeserítette az éltünket. Anyám is elmenekült előle de nekem nem volt hova mennem ugyhogy kenytelen voltam elviselni. A szobam atjaro haz volt es hal istennek ennek a cirkusznak mar vege de meg emlekszem hogy egesz ejjel jott ment es csapkodta az ajtot. Szegyenerzet nem volt benne mindig minket kuldott alkoholert es addig szekalt amig nem indultunk el. Ha nem adtam neki penzt piara akkor korbekoldulta a falut hogy nem adunk neki enni es adjanak neki penzt etelre. Budos volt mert nem tisztalkodott hetekig es bevizelt meg egyéb dolgait is az ágyban intézte hetekig. Es egy egy ilyen kimenesnel egy nap alatt 6 liter bort is magaba ontott es csuszott maszott a hazba esett kelt. Borzalmas volt.

Tudom mit eltel at.

Engem mindig a parom vedett meg tole mert enis feltem volna. Attol is amit te mondtal hogy rank gyujtsa a hazat.

A párom apja is alkoholista volt. Az o apja nem ivott annyit mint az enyem de agresszivabb volt. Belevagta a kest a felesege combjaba aztan megfenyegette hogy megoli ha elmondja a korhazba.

Vegul mind a ketten egyedul haltak meg. Az en apam is meg az ove is.

16. Ervina
2020. máj. 26. 09:05
Én nem foglalkoznék vele. Én sem foglalkozom anyámmal, mert egy ..... Attól, hogy az anyám, az nem jelent semmit. Attól csak egy mérgező kapcsolat.
15. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 08:29
Rajta már úgysem tudsz segíteni semmivel. Hidd el, tapasztalatból mondom, "anyám" ugyanez. Éld a saját életed, magatokkal kell foglalkoznod. "Apád"-ba felesleges bárminemű energiát beletenni, mert úgyis elvész.
2020. máj. 26. 07:57

Nem tudsz mit tenni sajnos. Eltudsz menni egy Al-Anon gyűlésre a környékeden:

[link]

Az alkoholistán pedig nem lehet segíteni akarata ellenére. Ha ő elismeri, hogy beteg, kész rá, hogy mások segítsenek, onnantól lehet. Egyébként - sajnos - nem.

2020. máj. 26. 07:56
Nem foglalkoznék vele, tudom nem egyszerű. Segíteni annak lehet, aki elfogadja. A pénz nem segítség, nem fog változni.
12. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 07:42
Nem foglalkoznék vele. Nem érdekelne.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Timycat)
2020. máj. 26. 07:41

Rendszeresen vannak epilepsziàs rohamai.Nem kìvànok neki rosszat sem,de szàmìtok arra,hogy egy nap majd azzal hìvnak,hogy megtalàltàk meghalva.


Kiskorom òta depressziòban szenvedek,amiből nem tudok kilàbalni.Pedig megvan mindenem,2gyerek,tökèletes pàr,sajàt nagy hàz,de mùltkor is itt zokogtam pàromnak,hogy mindez nem boldogìt.Legbelül mai napig sokszor az öngyilkossàgra gondolok,aztàn igyekszem helyreràzni magam,hisz mindenem megvan,nincs okom erre.Ilyen hullàmvölggyel teli a lelkivilàgom ès èn csakis a gyerekkoromra tudom fogni..ès arra,hogy gyerekkènt nem lett volna szabad annyi mindent làssak ès halljak.Fèlni elaludni este,nehogy rànkgyùjtsa a hàzat pl.Tùl nagy nyomott hagyott bennem az egèsz,amivel nincs is tisztàban...

Òvodàskènt ùgy az àgyhoz vàgott,anyàm azt hitte nem àllok többet fel,s mindez azèrt,mert nevetve jàtszottam testvèrèvel ès ő emiatt nem tudott aludni.


Szòval igen..van az a pont amikor mèg egy szülő sem èrdemel segìtsèget..mert lehet ő mindezt elfelejtette,èn viszont kèptelen vagyok.

10. 184481d874 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 07:38
Megerősitést szeretnél? Bevallom ahogy olvastam a "vallomásodat" többféle gondolatokat ébresztett és el tudom képzelni miket élhettél meg idáig.Képtelen vagyok tanácsot adni,pedig megettem a" kenyerem javát".Igen,nagyon is valós probléma,ám abban biztos vagyok ,hogy végképp szakitani sem tudnék az Apámmal ha ez lenne,de ő már sajnos 30 éve nem él.Csakis sok erőt kivánhatok és azt ,hogy ha "eldurvul" a helyzet magadra és családodra gondolj.Üdv.
2020. máj. 26. 07:33

Én kerülném, pénzt tuti nem adnék neki, hogy még többet igyon.

Fel nem hívnám, telefont fel nem venném. Nem érdemli meg.

Az ilyen masszív alkeszok hál Isten hamar beadják a kulcsot. Apám 57 évesen tette le a szerelést 40 év alkoholizmus után. Mikor hívtak, hogy meghalt megkönnyebbültem. Attól tartottam, hogy a nyakamba varrják és gondoskodhatok majd egy olyan emberről, aki a gyereke, unokája születésnapját se tudja, de azt sem tudta soha hogy én hova jártam suliba.

Isteni szerencse volt csak, hogy a nagyanyai örökség kitartott élete végéig, így nem örököltem utána semmit, szerencsére adósságot se.


Szívtelennek tűnök, de az hogy valaki "létrehozott" és utána jó esetben tett rád, rosszabb esetben még akadályozta is az életedet semmilyen tiszteletet, megbecsülést nem érdemel. Lehet ezt betegségnek titulálni, de erről a "beteg" tehet.


Remélem te is megúszod annyival mint én és nem kell egy koloncot a nyakadba venni!

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Zkzita)
2020. máj. 26. 07:33

Közel àlltam annò,viszont ma màr nem veszi be a gyomrom a mocskos,tràgàr beszèdjèt...


Illetve nekem is volt 3ève egy nagyon nehèz időszakom,öngyilkossàg hatàràn àllva,mègcsak meg se kèrdezte hogy vagyok,ìgy nem èrzem èn se kötelessègemnek azt,hogy gondoskodjak ròla.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Zkzita)
2020. máj. 26. 07:30
Mèg iskolàs voltam mikor pròbàlt kezelèst,mert màr epilepsziàs rohamai vannak ha nem iszik.Azt se folytatta.Pedig most mi az a napi gyògyszer beszedèse?Ennyire nem volt kèpes.Àh regènyt ìrhatnèk ròla..
2020. máj. 26. 07:26

Ha érzelmileg közel állsz hozzá, segítened kell neki, mert a későbbiekben nem tudsz elszámolni a lelkiismereteddel.

Egyébként ha akarná, maga is kérhetne segítséget hogy elinduljon a józanság felé. De nem akarja. Na én is így állnék hozzá!

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 07:05

Gyámság alá helyezném és bedugnám egy intézménybe.

Ha orvosilag is indokolt, önmagát nem tudja ellátni, fenntartani.


Anyukádnak 30 évvel ezelőtt kellett volna elválnia tőle, hogy nyugodt gyermekkorod legyen és felnőttként ne kelljen ilyen apáról gondoskodnod.

Ma már nem elég az, hogy elhagyta, mert elsőként a törvény őt fogja tartásra kötelezni.

4. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 07:03

Nem segíthetsz rajta. Neked van saját családod, azt a pénzt amit apudnak adnál és csak elinná, inkább költsd a gyerekeidre.

Hasonló a szitu anyummal, bár ő már rég nem iszik. Szerinte egy gyerek azért van hogy eltartsa a szülőt. Nővérem ezt csinálja 16 éves kora óta. Pedig imádott tanulni, de anyám 36 évesen úgy gondolta hogy ő már dolgozott eleget, most nővéremen a sor.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Törpilla)
2020. máj. 26. 07:03
Volt gyògyszeres kezelèse is,de 2-3hètnèl nem tartott tovàbb sosem...
2020. máj. 26. 06:31
Rá beszélném, hogy menjen el elvonóra. Ez betegség és segíteném. Hiszen az apám. Nekem lehetne bármilyen az apám meg anyám sosem forditanék hátat így lettem nevelve.
2020. máj. 26. 05:57

Idèn töltöm a 30at,van 2gyerekem,sajàt otthon stb.

Apàmròl tudni kell,hogy kiskorom òta csak azt làttam,hogy àllandòan rèszeg,mocskosul beszèl,kötekedik anyàmmal,akàr neki is megy,vagy földön alszik olyan hullàra issza magàt.

Anyàm 5ève elhagyta,azòta se ment el dolgozni.56èves,mindig csak a kifogàsokkal jön.Màra màr se àram,se vìz,se semmi nincs a hàzàban.Mindig nekünk sajnàltatja magàt ès oda hùz csak ahonnan pènzt làt.

Nekem is van csalàdom,van hova költeni a pènzt,vagy akàr fèlre tenni.Nem gondolom,hogy olyan embert kène segìtsek,aki vilàgèletèben le se tojta mi van velünk.Mègcsak a gyerekeim nevère sem emlèkszik.


Màra màr minimàlisra vettem a beszèlgetèst vele.Sőt...fel se hìvom,mert csak szid mindenkit,aki nem hajlandò neki segìteni.


Ti mit tennètek ilyen esetben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook