Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alkoholista apa támogatása? fórum

Alkoholista apa támogatása? (beszélgetős fórum)


1 2
50. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 20:28
Hátraarc! Hiszen beteggé tett az az ember! Nem érdemli meg, hogy a lelked még jobban tönkremenjen miatta! Csak előre nézz, a saját szép családodból meríts erőt!
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - New(l))
2020. máj. 26. 15:50
Mai napig be van savanyodva.Tesòm angliàban èl,anyàm is kiment dolgozni.Azòta sincs senkije..nem is keres.
48. New(l) (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 15:21

Az alkeszeknél ez nem ritka egy szint után (hogy maga alá csinál)...

Anyád hogy viselte mindezt?

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Cicc11)
2020. máj. 26. 15:18

Rèmes,nem is hittem,hogy màsoknàl is van ilyesmi,màrmint hogy kèped maga alà h*gyni sz*rni.Rèmàlom igy felnőni.

Anyàmra picit haragszom amiatt,hogy nem lèpett mikor mèg kicsik voltunk,hanem megvàrta mire màr mind lelèptünk.Miutàn èn eljöttem,rà pàr hònapra költözött el.Azèrt èn nem tettem volna ki a gyerekeim ennek,plàne neki lett volna is segìtsège..èn is dolgoztam màr.Inkàbb hagyta,hogy èljünk egy àllat mellett.

46. New(l) (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 15:16

Akkor pedig egyik füleden be, a másikon ki.

Ha nekiáll a sirámnak, közöld vele, hogy erre te nem érsz rá, viszontlátásra.

45. cicc11 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 15:01

Ezzel énis igy voltam sajnos. Szégyeltem a párom elött. Senkit sem mertem hazavinni őtis csak azért mert tudtam hogy náluk is iszik.

Nalunk is volt olyan hogy a konyhaban szarta ossze magat mert nem ert ki a wcre.

Nekem is orok depressziom van miatta. Borzalmas remalmaim vannak mai napig róla. Én voltam az egyetlen aki nem sirtam a temetésén anyám is meg a testvérem is megsiratták.

Nálunk is egesz ejjel jaratta a tvt. Es ami meg borzaszto hogy ott halt meg a hazban amiben felnottem. Sose megyek oda haza tobbe. Pedig szerettem ott lakni.

Mindent megprobaltunk hogy elvigyek es kezeljek ki. Meg arra is hivatkoztunk hogy onmagara es masokra is veszejes. De azt mondtak hogy ha nem ir alá nem viszik el. Azt mondta addig iszik amig meg nem hal. Hát úgylett.

Én csak gyűlöletet érzek iránta amiért mindig irigy voltam a normális családokra hogy rettegtem a ballagásomtol is meg mindentől ahol illett megjelennie. Amikor kiskoru voltam azt mondtak a gyermek vedelmisek hogy elobb vesznek ki engem a csaladbol el anyam mellol mint az alkoholista apamat ugyhogy oldjuk meg menjunk el hagyjuk ott vagy ne panaszkodjunk.

2020. máj. 26. 15:00
Bezzeg őt sajnàlni kell...
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - New(l))
2020. máj. 26. 15:00
Mikor jòzan volt,mindig jò fej volt,kedves,ìgy van jò emlèk is persze,de több a rossz,illetve taszìt az,hogy a gyerekeim nem èrdeklik,hanem csak az,hogy sajnàltassa magàt.Nincs mit egyen meg ilyenek..annò mikor kijöttem 10euròval a zsebemben,őt sem igazàn èrdekelte,hogy van e mit ennem,sőt volt egy missed abom is,problèma volt a babàval,16hetesen műtöttek(ez volt 6 ève),nem igazàn hatotta meg a dolog.
42. New(l) (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 14:57

Akkor megpróbál fejni...:(

Lelkiismeretfurdalást kelt benned?

Van róla jó emléked?

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - New(l))
2020. máj. 26. 14:53

Igen itt vettünk hàzat.Lassan 7ève nem is voltam "otthon".

Mindig a pènz tèmàra tèr ki.Jaj nem tudnèk adni 10-20euròt stb?...

40. New(l)
2020. máj. 26. 14:36

Ha jól értettem, régebb óta külföldön élsz a pároddal, oda születtek a gyerekek is, eszed ágában sincs hazajönni...tehát még az a kényszer sincs, hogy a szomszéd faluban röfög apuka, és "illene" rányitni az ajtót néha.

Egyébként kér tőled valamit, vagy "csak" hőbörög ha felhívod? Mert ha nem követelőzik, és különösebben nem keresi a kontaktot, végképp engedd el. Tudom, hogy ez nem ilyen könnyű, de ha mást nem, azt tudatosítsd magadban, hogy semmivel nem tartozol neki. Igya magát halálba egyedül.

39. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Globus)
2020. máj. 26. 14:34

🤣🤣

Nekem van olyan rokonom, akinek Valentin napon volt a temetése. Senki nem kedvelte, csak hallottam, hogy nem sokan mentek el. Nem tudni, hogy a nap miatt, vagy azért mert mindenki utálta?!?

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Globus)
2020. máj. 26. 14:06
😅
37. globus (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 14:05
Lehet, hogy még halálában is nagy hepajt csinál, pl. képes volt meghalni dec. 24-én...
2020. máj. 26. 14:04
Màr odàig süllyedt,hogy a nagy csalàdi hàz telkèt dbokban adja elfele...
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - 8d00a82c06)
2020. máj. 26. 14:03
Màr mindenki hàtat fordìtott neki.A nagy cimbik is addig voltak jelen,mìg volt valamilye.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Globus)
2020. máj. 26. 14:02
Rèmes ezt olvasni,hogy egy ember ennyire tönkrevàgja az èletèt.Èn csak azt tudom mondani,hogy az ilyen ember csak vegetàl...semmi èletcèllal,max annyi,hogy kora reggel màr rèszegre issza magàt.
33. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 13:28

Sajnos, átéltem a helyzeted.

Az az egy vigasztaljon, hogy ilyenek nem élnek sokáig. Apámat 50 évesen elvitte.

Igaz, az előtte lévő éveket duplának éreztük. Nagy megkönnyebbülés volt. Megdolgozott érte, hogy most azt mondjuk mind, nem hiányzik.

32. df1e1c376c (válaszként erre: 2. - Törpilla)
2020. máj. 26. 13:27

Szerencséd, hogy nincs fogalmad.

Ha ilyen szülős lenne, nem lennél ilyen.


Ilyen apának hatak kell fordítani.

31. 8d00a82c06 (válaszként erre: 30. - 8d00a82c06)
2020. máj. 26. 13:19
*segítsenek neki az ivócimbirái.
30. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 13:18

Előre elnézést mindenkitől!


Hagynám megpusztulni ott ahol van.

Tönkretett már mindenkit, beleértve téged is.

Magának köszönheti. Ez az ember nem érdemel még egy gondolatot sem.

Segítenem neki az ivócimbirái, de gondolom az sincs neki.

29. Amaunet (válaszként erre: 23. - Bözsi néni)
2020. máj. 26. 13:04

Nem tudom, nem ismerem ilyen részleteiben a Ptk. vonatkozó paragrafusait.

Nem is az ő tartási kötelezettségét említettem elsőként.

2020. máj. 26. 12:56

Ne csak gondolj rá, tedd is.

És ne emésszed magadat, nem tartozol semmivel neki.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Bözsi néni)
2020. máj. 26. 12:53
Tudom.gondoltam is màr rà.jò kezelèsek vannak manapsàg.
26. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Bözsi néni)
2020. máj. 26. 12:19
firduksz= fordulsz
25. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 26. 12:18
Ha nem akarod, hogy a kapcsolatod, a gyerekeid rámenjenek, a depresszíóval orvoshoz firduksz, kezelteted. Különben te meg a saját gyerekeidet teszed tönkre.
2020. máj. 26. 12:00
Ilyen emberen nem lehet segíteni csak ha ő akarja. Éld az életed ő meg éli az életét.
23. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2020. máj. 26. 11:58
Szülőtartás alól kivétel, ha sz illető szülő érdemtelen. Szóval nem kötelezhető arra, hogy eltartson egy alkoholistát, akitől csak rosszat kapott gyerekként.
22. Mézes-Krémes (válaszként erre: 2. - Törpilla)
2020. máj. 26. 11:15

A teljes életedet és a saját családodat feláldoznád egy alkoholista ember szenvedélye oltárán? Biztos vagy ebben? A hozzászólásodból kitűnik, hogy normális családban nőttél fel, ezért gondolod így, ami teljesen rendben is van.

De sajnos van olyan, amikor hátat kell fordítani. Ez meg pont egy olyan szitu. Szomorú, de ez van.


Egy vérbeli alkoholistát soha nem fogsz rábeszélni az elvonóra, soha nem fog leállni. A világ pénze nem lesz elég neki arra, hogy piáljon. Ha bármi adsz/veszel neki, azt is piára fogja cserélni!


Kitennéd ennek a férjed, a gyerekeid? A házasságod? A fél életedet arra áldoznád, hogy valakit támogassál a szenvedélyében? Hidd el hogy nem. Vagy ha igen, akkor mindenki rámenne körülötted. Első körben a házasságod, mert egy kapcsolat ennyit nem bír el hosszú távon.

2020. máj. 26. 11:06

Szia! A férjem apja alkoholista. Ő már mindenét elitta, semmi nem maradt neki. A megismerkedésünkkor szedte fel az utcáról, hazavitte, próbált neki segíteni minden tekintetben. A vége az lett, hogy kipakolta a lakását, mindent ellopott tőle. Azóta ismét az utcán van, semmit nem tudunk róla.


Nem a te felelősséged támogatni, nem a te terhed. Bármennyire fáj is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook