Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholista apa :( fórum

Alkoholista apa :( (beszélgetős fórum)

1 2
53. forrest2010 (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2014. okt. 19. 16:53
Nem sokat ismerek , aki meggyógyult ? az alkoholizmusából , de apósom egyik napról a másikra letette a poharat , Már régen volt , régen meg is halt , de nem attól . 57 évesen majdnem kilyukadt a gyomra , a doki úgy ráhozta a frászt , h SOHA többet nem ivott !!!! de a gyerekeinek mindnek késő volt , mert a sógoraim mindhárman alkoholisták lettek , mindhárman abba haltak bele , ketten 52 éves koruk körül a 3. 61 volt , mikor elment , apósom megérte a 82 !!!! a másik a kolleganőm apja , ő már 60 felett volt , mikor egyik napról a másikra abbahagyta az ivást , mindkét pasi józan bolond lett azután , h már nem ittak !
2013. jan. 5. 13:49
én nála laktam, vagyis vele, az ő lakásában. így bármikor elmehettem amikor akartam, de valamiért mindig meg akartam menteni.végül nem sierült:(
51. 9c8e86a234 (válaszként erre: 1. - Li_linda)
2013. jan. 5. 13:48

Én elköltöznék a helyedben.


Apukád azért iszik mert van neki valami gyerekkori blokkja amit így kompenzál. Tehát ez ellen nem fogtok ti semmit sem tenni. A változást neki kell akarnia és feldolgozni a régi sérelmeket.


Édesanyád ha nem bírja el kellene hogy váljon tőle.

Ha nem teszi meg, azzal pedig ő vállalja a felelősséget,hogy egy olyan ember mellett marad aki így él. Tehát ezt a problémát neki kell megoldania.

50. 447396604e (válaszként erre: 49. - Csgybzs)
2013. jan. 5. 13:47
nekem szerencsére nem lett tőle gyerekem, és a lakás is az övé volt. így sokat nem vesztettem, de tény, hogy szenvedtem miatta eleget. 8 évet húztam le vele, és a mai napig nem értem, miért?
49. csgybzs (válaszként erre: 48. - 447396604e)
2013. jan. 5. 13:44

Nagyon nehéz ügy ez. Főleg, hogy most már például mentő sem viszi el, ha ő azt mondja, hogy nem akar elmenni, akármilyen állapotban is van.

Én nem viseltetnék ilyen kesztyűs kézzel az alkoholistákkal. Ahol veszélyezteti a többi családtag lelki- anyagi jólétét, ott egy az egyben kiemelném és bepakolnám egy elvonóra. Aztán próbaidőre kijöhetne.

Nagyon szomorú, hogy hány család életét teszi tönkre az alkohol.. :(

48. 447396604e (válaszként erre: 47. - Csgybzs)
2013. jan. 5. 13:42
az elején próbáltam támogatni segíteni, hogy leszokjon. nem ment. aztán jött az orvosra célzás, hogy meghal, az sem segített. rengeteg módszert bevetettem hatástalan maradt mind. a végére teljesen összeomlott. ivott ivott, ezért hagytam ott.sajnos addig elment, hogy iszonyú pénzt vette fel a lakására, hogy fedezze az alkohol árát. kirúgták a munkahelyről is. a végén elvették a lakást, kilakoltatták, és visszaköltözött a szüleihez (ez volt a legfrissebb infó) majd végül meghalt magányosan. azért sajnáltam.
47. csgybzs (válaszként erre: 45. - 447396604e)
2013. jan. 5. 13:36

Én is. 20 évet. Sikerült.

A fenyegetőzés, lelkiismeret furdalás keltés semmit sem ér.

Nyilván van, akin nem lehet segíteni. De én tudom, hogy ezek az emberek szenvednek. Fizikai fájdalmakat okoz nekik a függőségük, és szerintem sokuk a fél karjukat odaadná, ha pár hét tisztaság után átélné, hogy nem kell korán reggel öklendeznie, tud rendesen enni és aludni.

Próbálkozni kell(ene), ha a családtagok bírják cérnával.... mást nem lehet tenni.

46. 447396604e (válaszként erre: 41. - Pista55)
2013. jan. 5. 11:44
az én élettársam sem ijedt meg. az orvos közölte vele, hogy nincs sok hátra ha így folytatja. erre ő még többet ivott, mondván, úgyis meghal..
45. 447396604e (válaszként erre: 44. - Csgybzs)
2013. jan. 5. 11:42
én éltem együtt alkoholistával. évekig küszködtem, hogy segítsek rajta. neki nem volt az ital miatt hátrányos tulajdonsága. berugott, hányt, vagy úgy hozták fel sokszor haverok. de nem ordítozott, meg verekedett. amolyan békés alkoholista volt. rengeteget ivott.az elején csak sört, majd később jött a tömény. mindenféle kannásbor.de szerintem ivott ő már előtte is, mikor megismertem. csak akkor még jól leplezte. évekig próbáltam mindent. fenyegettem hogy otthagyom. akkor úgy volt, megváltozik. másnap kezdődött előlről.ez így ment évekig. majd meguntam, és otthagytam. azt hittem ezzel észheztér. nem. még többet ivott. majd egyszer csak kaptam a telefont hogy a mája felmondta a szolgálatot, és meghalt. nem volt még 40:SS szóval sajna nem mindenkin lehet segíteni.
44. csgybzs (válaszként erre: 43. - Pista55)
2013. jan. 5. 11:22

Persze, hogy nem lehet rábeszélni, ki mondott ilyet? Már hány az italtól némelyik, rosszul van, mégis issza, mert kényszerbetegség. Hogy menne már önszántából, mikor nem tudja kontrollálni a cselekedeteit????

Hidd el nem rózsaszín világ az... nagyon nem.. egy alkoholistának sem. Csak egyszerűen nem lehet belőle kilépni segítség nélkül, odáig meg szinte alig jut el valaki.

43. pista55 (válaszként erre: 38. - Csgybzs)
2013. jan. 5. 11:13
Pedig csak önszántából lehet nem meggyógyulni, de tisztának maradni. Ha önszántából nem akarja, tehetsz te vele bármit. A segítség esetleg annyiból állhat, hogy segíted megkeresni azt a helyet ahol tudnak rajta segíteni ha ő is akarja. Az, hogy megpróbálod rábeszélni, hogy ne igyon, falra hányt borsó. Legtöbb esetben hallani sem akarja a jó tanácsokat. Szerintem tisztában van ő is azzal, hogy milyen problémája van csak nem tud erőt venni magán, hogy változtasson mert azzal vége a rózsaszín világnak.
42. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 40. - Ozike0501)
2013. jan. 5. 11:10
Itt a pont:(
41. pista55 (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2013. jan. 5. 11:06
Ez sincs egészen így. Embere válogatja. Van aki inkább öngyilkos lesz, de akkor sem tudja abbahagyni. Az ilyen nem ijed meg a haláltól.
40. ozike0501 (válaszként erre: 17. - Li_linda)
2013. jan. 5. 10:05

Aki nem hagyja magát, annak nem lehet segíteni.

Sajnos nem tudtok így mit tenni... :(

2013. jan. 5. 09:10
Véleményem szerint csak az Anonim Alkoholisták csoportja tud valódi eredményeket felmutatni. Ide persze önszántából kell elmennie - de annyit ti is tehettek, hogy megnézitek az Al-Anam c. szervezetet, ők is üléseket tartanak, alkoholisták HOZZÁTARTOZÓInak. Sokat segíteneek abban, hogy hogyan tudjátok a legjobban kezelni, netán rávenni az ivás abbahagyására. Ingyenes, és vannak "nyílt ülések", el lehet menni, és meg lehet nézni, mi folyik egy ilyenen.
38. csgybzs (válaszként erre: 36. - Aa84065182)
2013. jan. 5. 08:58
Egy alkoholista ember SOHA nem fog önszántából meggyógyulni!
2013. jan. 5. 08:57

Nem tudom mennyire hasznos tanács, de anyukám egyik barátnőjének férje is kb. ilyen szinten áll, munkahelyi figyelmeztetések, stb.

Ott a háziorvos cinkos lett az anyukával és egy rutin "vérnyomásmérés, tüdőhallgatás" alkalmával talált nála egy "komoly betegséget", amire olyan gyógyszert írt fel, aminek hatására undorodik az italtól. Hellyel közzel beválik.

Ha van betegségtudata, legalábbis fél a különböző betegségektől, akkor érdemes megpróbálni.


Az alkoholizmus betegség. Az én apukám 7 éve tiszta. Egy komoly betegség kellett hozzá, hogy felhagyjon az ivással. Máig nem értem, ugyanis egyik napról a másikra, mindenféle addiktológus nélkül, a belgyógyászaton volt a betegség miatt. Mikor kijött újrakezdhette volna. Nem tette azóta sem. Sajnos a bűvkörből nem lehet segítség nélkül szabadulni, de segítséggel igen! Én visszakaptam a családom orvosi segítséggel, javaslom, hogy járjatok ki minden utat. Akár orvosokat felkeresni még a tudta nélkül és segítséget kérni. Akár pszichiátert is.

36. aa84065182 (válaszként erre: 1. - Li_linda)
2013. jan. 5. 08:15

Amellett, hogy teljesen együttérzek veled, egy tanácsom van, és kérlek vedd komolyan: NE AKARD MEGMENTENI!

Teljesen szélmalomharc, és Te könnyen rámehetsz. Ha egy szenvedélybetegségben szenvedő saját magától nem akar meggyógyulni, akkor teljesen, 100%-osan mindegy, hogy te mit csinálsz vagy mit nem. A fejed tetejére állhatsz, a világot kiforgathatod a sarkaiból, akkor sem érsz el _semmit_.

Viszont, a te lelki egyensúlyod semmi perc alatt rámehet. Ne hidd, hogy attól, hogy nem verekszik, nem agresszív. De, az. Az állandó ordítozás, jelenetek, az éjszakai nem alvás, hogy nem hagy titeket élni, az is agresszió, csak egy másik formája, és cseppet sem jobb annál, hogy megütne vagy szétverné a lakást.


Anyudat támogasd ahogy tudod, és menj onnan el, amilyen hamar csak lehet! Önző dolognak hangzik, de nagyon könnyen beleragadhatsz ebbe a helyzetbe, mert egy idő után megszólalhat a lelkiismereted. Ne vedd figyelembe, fuss! Majd ha egyszer apukád eljut odáig, hogy meg akar gyógyulni, és ezért önállóan (!) lépéseket is tesz, akkor lehet újra együtt lenni, akkor lehet támogatni, segíteni.

35. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Li_linda)
2013. jan. 5. 00:03
Olvass be neki, alaposan!
34. Kőgyöngy (válaszként erre: 1. - Li_linda)
2013. jan. 4. 23:36

Szia!

Gyógyult alkoholista nincs, csak tünet mentes.Csak akkor lehet kórházba vinni, ha már nem tud magáról, vagy hallucinál,elesik és beveri a fejét stb.Ha saját akaratából nem hajlandó, ti fejre állhattok akkor sem kényszerítik.

Amíg nem történik valami ami "fejbekólintja"egy baleset, egy betegség (saját magának)amitől megijed, hogy meghal. Persze van akit ez sem riaszt vissza.

Ha Neked lenne gyereked, megfenyegethetnéd hogy eltiltod tőle, de ez sem működik mindenkinél. Igazából nincs recept a megoldásra.Ha keresztül nézel rajta,az lehet dühítené -de neked fájna jobban.

Takargatni kár a problémát, hiszen a környezet nem vak. Segítséget sehonnan nem kapsz. Te tudod anyukádat támogatni -lelkileg. mert ő nem hagyja ott a házat, amiért valószínűleg sokat dolgozott.

Gondolom 50-60év közötti, és látja hogy semmire sem vitte az életben, és erre mostanában jött rá, hogy már nem is lesz belőle semmi.

Később lehet jön a bűn bánat, de amit "eltörtek" már nem lehet össze ragasztani, az törött marad.

Segítsd anyukádat-ha hagyja, és költözz el, mielőtt megkeseredsz teljesen.

33. e28c748947 (válaszként erre: 26. - Li_linda)
2013. jan. 4. 23:08
Egy alkoholista csak akkor gyógyítható, ha ő maga is akarja, hisz szükség lenne a "kezelés" alatt nem kevés akaraterőre....
32. Tavirózsa :) (válaszként erre: 31. - Pista55)
2013. jan. 4. 23:07

Igen valószínű, hogy ez. :(

De így is úgy is ordít....

Mindegy ezt ő tudja, én csak javasoltam.

31. pista55 (válaszként erre: 29. - Tavirózsa :))
2013. jan. 4. 23:01
Erre már tudom is mi lenne a reakció. Állandóan azon veszekedne, hogy merre jártál, mit csináltál.
30. pista55 (válaszként erre: 28. - Tavirózsa :))
2013. jan. 4. 23:00
Biztos, hogy ez a legjobb megoldás ha meg tudja lépni anyuka. Nem mindenkit lehet rábeszélni erre.
29. Tavirózsa :) (válaszként erre: 26. - Li_linda)
2013. jan. 4. 22:57
Biztos, hogy nem elsőre menne.....de lehet, hogy nem is fog. Akkor viszont vedd rá, hogy járjon el sokat otthonról, nem kell apukád minden mozdulatát lesni.
28. Tavirózsa :) (válaszként erre: 27. - Pista55)
2013. jan. 4. 22:54

Hidd el tudom miről beszélek! Átéltem.

S legalább anyukámnak még volt pár szép éve.

Apámmal meg a mai napig "szenvedek"!

Tudom hogy nem leány álom.

Ő most döbbent rá, én ebben nőttem fel.

S, ha szégyen ha nem én felbiztattam anyukámat anno, hogy hagyja ott.

27. pista55 (válaszként erre: 25. - Tavirózsa :))
2013. jan. 4. 22:44
Nem olyan egyszerű ám ez olyan helyen ahol a válás és az egymástól szétköltözés nem kis eseménynek számít az ismerősök és a rokonság számára sem. Könnyű itt mondani, de mikor már amúgy hosszú évek kötnek össze két embert, nehéz elmenni a semmibe.
26. li_linda (válaszként erre: 25. - Tavirózsa :))
2013. jan. 4. 22:40

én is elvinném, ha tehetném, de anyukám nem jönne...


albérletbe pláne nem meg a neveltetése miatt a házasság jóban-rosszban, holtodiglan-holtomiglan...

25. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Li_linda)
2013. jan. 4. 22:36

:(

Hát nagyon sajnálom!

Igazán önmagadtól nem tudsz neki segíteni, ha ő nem akarja és nem ismeri be. :(

Tudom miről beszélek. Kérheted te szépen, könyöröghetsz, veszekedhetsz nem fogsz elérni semmit azon kívül, hogy te készülsz ki.


Azért én anyukámat biztos, hogy elvinném onnan! Neki miért kellene szenvedni?

24. tavasz007 (válaszként erre: 23. - Pista55)
2013. jan. 4. 22:28
hat azt nem tudom, h nala mi kezdodott mikor. melyik jott elobbb.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook