Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alkoholista a családban fórum

Alkoholista a családban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. ápr. 17. 18:43
Borzasztó lehet nektek,mindenkinek együttérzésem.Nekem nincs ilyen problémám szerencsére,csak beleolvastam.Kitartás,és REMÉNY!!!
109. Dite
2009. ápr. 17. 08:07
Amikor fel volt fúvódva, lehívtuk az orvost és beutalta volna a kórházba. De ő is megkötötte magát, hogy nem megy. Erre azt mondta az orvos, hogy ilyenkor nem tehet semmit ha a beteg nem akar menni. Így el is ment. Sajnos ilyen esetekben tehetetlenek az orvosok, pedig indokolt lett volna. De szerencsére nem lett komoly baj.
108. tafonta
2009. ápr. 16. 10:45
Nem sárga a bőre, nem piros a tenyere, nincsen felfújódva, csak az egyik lába vizesedik, az étvágya már jó ideje csökkent, és tegnap kiszedtem belőle, hogy már 3 napja nem eszik, mert nem tud, kihányja. Csak iszik, de azt se sokat, lehet, hogy kis italt iszik vhol, ha elmegy, ezt nem tudom. Orvoshoz nem akar menni. Kérdeztem tőle, hogy fáj-e a hasa ha előrehajol, de nem fáj neki. Szóval most nem tudom, mi van.
107. Dite (válaszként erre: 106. - Tafonta)
2009. ápr. 15. 18:09
Azért mertem a májra gondolni mert nekem is van ismerősöm akinek hasonló problémái voltak. Mindig bort de ritkán sört és vegyes pálinkát is ivott. Volt olyan is, hogy iszonyúan fel volt fújódva a hasa. Úgy nézett ki mint aki 9 hónapos terhes lett volna. Figyelted-e már a szemét és a bőr színét? Nem sárga? Igaz neki sem volt ilyen problémája először.
106. tafonta (válaszként erre: 105. - Dite)
2009. ápr. 15. 15:09
A lábával már beutalták, de csak jövő hónapra. Viszont most olvastam, hogy a májtól tényleg fájhat a has vagy a gyomor.
105. Dite (válaszként erre: 104. - Tafonta)
2009. ápr. 15. 05:06
Mivel orvos nem vagyok csak tippelni tudok. Elképzelhető, hogy a májával van baj és savas a gyomra. A lábával okvetlen orvoshoz kell menni vagy le hívni. Akár akarja vagy sem. Mert elképzelhető, hogy baj van!
104. tafonta
2009. ápr. 14. 20:48

Nálunk apósommal van gond, mondjuk ő megissza a napi adagját és annyi. De mostanában étvágytalan, sokat alszik, reggelenként hányingere van, ma fájt a gyomra is, amit nem tudok, hogy milyen gyakori. Ő már legalább 20 éve folytatja életmódját, vajon mi baja lehet? Állapotát illetően nem nagyon nyilatkozik és az orvosi kivizsgálások sem érdeklik, igazából a körzeti dokit se nagyon izgatja. Volt trombózisa tavaly a lábában, azzal sem foglalkozik, bár most megint (még mindig) dagad az egyik lába és most már fáj is neki és eléggé sötét színű.

Mindig azt mondja, neki nincsen már sok hátra (két éve mondja, akkor halt meg anyósom).

Mit lehetne tenni vele? Igazából nem is ihatna, de mindegy,.

103. tafonta
2009. ápr. 14. 20:42
Meg tudja valaki mondani, hogy fél liter borban kb. hány gramm alkohol van?
2009. ápr. 12. 13:44

Na! uj hírek! anyu ujra iszik! UJRA KEZDTE!

és tudjátok mi a legjobb? h ÉN vagyok a HIBÁS!!! ÉN SZURTAM EL! ohh de jó! na ne már! nem veszem be ezt a maszlagot! te szurtad el anyuuuuu a saját életed! a többi csak kifogás! ideje felfogni, h a saját gyengeségeinkért csak MI MAGUNK vagyunk felelösek és NEM MÁS!!!!!!!!!!!!!!

--U.I-- szolj ha elovastad! majd szolj, hogy azért iszol mert ÉN ROSZ VAGYOK VELED! (legalább egy privibe ird meg, persze csak 1-2 honap mulva mikor végre kijozanodsz)


Ja és kösz, hogy:


KÖSZ A CSODÁLATOS GYERMEKKORT, A SOK SZERETETET, KÖSZ, H AZ ITALT VÁLASZTOTTED! KÖSZ, HOGY ELMONDHATTAM NEKED MI AZ AMI BÁNT ÉS KÖSZ, HOGY EZÉRT MOST ISZOL!! KÖSZ, HOGY MOST IS MELLETEM VAGY ANYU! CSAK AZ A BAJ, HOGY MOST IRTAM LE ÉRLETEM LEGNAGYOBB HAZUGSÁGÁT ANYU!!!!

2009. ápr. 10. 17:57
sziasztok!Sajnos nem történik változás.Anyám utál engem amiért szóltam a háziorvosnak és megint megütött engem tegnap.Nagyon bevolt tegnap is rugva, de én már nem bántom. Apámat folyamatosan üti még éjjel is.Nagyon félünk hogy valamit csinál vele éjjel,de most már apu is látja meg báttyám hogy lépni kell.Most vagy elmegy a háziorvoshoz és elmegy laborba, bár azt mondta hogy nem megy el, vagy pedig elvitetjük ugy hogy egy-két napig eldugjuk a piát meg a pénzt és akkor elvileg összeesik.És akkor elviszi a mentő.Most húsvét van ezért várunk keddig de utána remélem apu lépni fog,mert addig fogom mondani neki ameddig csak kell. Egyébként ma amikor otthon voltam reggel 10 órakor anyu nagyon kedves volt és józan.Beszélgetett mintha semmi se történt volna.Ezért sajnálom elvitetni mert tudom hogy a pia tett tönkre mindent és nem akarom végig nézni a szenvedését, de így meg mi szenvedünk tőle.
100. Dite (válaszként erre: 99. - Sereva)
2009. ápr. 9. 09:58
Sajnos ez nagyon igaz is. Az én ismerősöm is alkoholista. A családja hiába mellette áll próbálna segíteni neki, de nem megy. Igaz próbálkozik, de nincs akaraterő, kitartása sincs. Orvoshoz nem akar menni, azt mondta erőszakkal sem fog bemenni. Érdekes egyébkén mert ő beismeri, hogy alkoholista és még azt is mondja, hogy szemét ember. A családja már azon van, hogy feladja. De nem is csodálkozok rajta mert ez nagyon sok éve így megy és már idegileg is kikészültek.
99. sereva
2009. ápr. 9. 06:07
Katasztrófa és gyakorlatilag megoldhatatlan probléma.
2009. ápr. 6. 22:44
sziasztok!Nekem anyukám kb 15 éve iszik, én most 27 éves vagyok. Jelenleg a barátommal élek az ő szüleinél, akivel 11 éve együtt vagyok már. Eleinte amikor összejöttem vele csak poén volt, aztán szerelem , aztán néha ha összevesztem nem mentem haza mert utáltam otthon lenni az állandó veszekedések, verekedések miatt. Amikor 18 éves voltam többször összeverekedtünk, én otthon tanultam volna,de ő mindig belém kötött.Most 2 éve lakom teljesen a barátomnál azóta nincs köztünk napi viszony az anyámmal csak heti,de akkor is fél órát ha otthon vagyok. Utálom ahogy kinéz, ahogy megszólal. Az agyamra megy.Mindenkibe beleköt még a kétéves unokaöcsémbe is akinél minden rossz amit csinál.Most már egy ideje apámat is megüti. Tudtam én ezt a nagynénémtől meg néha apu is elmondta, de ma láttam is. Ma délután veszekedésből, verekedés lett amibe én is benne voltam, Többet ütöttem anyámat mint apám.A vége az lett hogy felhívtam a házidokit aki most jött hozzánk uj doktornő és ő azt mondta hogy hívjam az ügyeletet hogy ők intézkedjenek. Mondtam neki hogy nem tudom ezt megtenni, de ő mondta hogy most kellene pedig lépni.KÉsőbb felhívott hogy ugy döntött holnap reggel elmegy beszélget anyámmal egyet. Félek hogy mi lesz ebből, de remélem jó döntés volt hogy telefonáltam ,mert apám már idegroncs mellette, de én aki már ritkán voltam otthon azt hittem jobb a helyzet,de ma rájöttem hogy nem. Remélem megváltozik minden.
2009. márc. 22. 22:10
Sziasztok! Sajnos nekem 2 alkoholista van a családban. A férjem, és az anyukám is az lett, ő a gyógyszerire iszik.Csak szenvedek, de nem tudom meddig bírom még idegileg.
2009. febr. 17. 19:44
Próbáljátok meg elvinni a háziorvoshoz. Kérjetek beutalót az addiktológiára. Próbáljátok rávenni, hogy menjen kezeltesse magát kórházban. Az elvonás gyógyszeresen kb. 3-4 hetet vesz igénybe van akinek kevesebb van akinek több májfunkció értékektől függ. Több lehetőség is van a további absztinentia megtartására szájon át szedhető gyógyszerek és bültetés formájában ami egy évre szól. Nagyon jó szakemberek foglalkoznak a betegekkel általában psychológusra is szükség van a bajok feltárása érdekében. Próbálkozzatok és ne essetek kétségbe akkor sem ha kis idő múlva visszaesnek. Nem könnyű út nekik sem és nektek sem!
95. o.andi
2009. febr. 17. 19:31
férjem...nincs olyan este hogy ne igyon.hetente 4-5 alkalommal hulla részegre issza magát:-(
94. adasa
2009. jan. 15. 08:31
Nekem az apukam alkoholista,es tisztaban van vele de mar olyan fuggo hogy fel sem birna reggel kelni ha nem inna,tudom hogy nem fog leszokni ezert inkabb ugy teszek mintha semmi baj nem lenne.Regebben probalkoztunk,de nem hallgatot meg minket.En nem szeretnem avval alazni hogy az orra ala dorgolom mert amugyis eleg megalazo lehet es elitelni sem tudom, mert nem voltam a helyzeteben nem tudom mit el at.Amugyis nehez elete volt,de jo apa maradt az ital melett is.Talan neki csak a mamor adott egy kis boldogsagot...
2009. jan. 15. 04:15
Anyám esténként, munkaidő után iszik és sokat (min. egy üveg bor vagy még hozzá vmi rövid). Másnap teljesen rendben van, a munkáját rendesen elvégzi. Tudja, hogy ez nem jó, legalább is ezt mondja. Hogyan bírjam rá, hogy ne igyon (ennyit)? Ha mondom neki, hogy álljon le egy hétig normális, aztán újrakezdi.
92. anyuca66 (válaszként erre: 90. - E08ad8b1fe)
2009. jan. 4. 22:29
Álmodsz az apukáddal?? Elengedted?? Akkor álmodik sokat vele ha nem tudja elengedni.
91. sunshiny26 (válaszként erre: 87. - Makmarci)
2009. jan. 4. 21:44

Sziasztok,


Szeretném veletek megosztani, hogy anyukám esetében, hogy alakulak a dolgok, hátha segítneked/ nektek. Anyumról udni kell, hogy töménnyet ivott hosszú évek óta, de az utóbbi két évben durván ivott napi 1-1,5l is fogyott. Naygon erős volt a szervezete. Tavaly ekerült a kórházba, mert felpufadt, persze 1 hét után kirugták, pedig szegény menni is alig tudott, de az alkoholistákat a kórházakban semmibe veszik. Ja és a háziorvosunk is nagy ívben ... az egészre, csak azt hajtogatta, hogy amíg nincs betegségtudat nem tud mit tenni. Idén történt, hogy anyum hasa ismét felpuffadt, sárgult, tekintete homályos, agresszív volt, egész nap feküdt és ivott, menni nem tudott. Azt mondtam az orvosnak, hogy segítsen, mert ha nem akkor meg fog halni az anyukám és, hogy ő sem akarhatja, hogy ezt végig nézzem. Erre ő segített el se hittem. Kijött házhoz úgy hogy senki semmiről nem tudott, azt mondta, hogy látogatóba jött. Anyummal négyszemközt beszélgettek és mondta neki, hogy ha ez így folytatódik meghal. Anyum kijelentette, hogy kórházba nem megy. Az orvos elfogadta és egy 7 napos kúra következett otthon. Abból állt, hogy napi 3 andaxin (ettől egész nap aludt és kába volt nem udott magáról és a külvilágról)és infuziót kapott otthon (vitaminok voltak benne, mert a nem evéstől legyengült).A nővér jött minden nap hozzá és beadta a gyógyszereket és az infúziót bekötötte. Letelt a kúra és kijött az orvos hozzá, mivel teljesen kába és beszámíthatatlan volt a gyógyszerektől, ezért nem kellett a belegyezése, azonnal bevitték a kórházba (Kútv-i). Két doktornő volt (az egyik Váradi J. , akit senkinek nem ajánlok, mert utálja az alkoholistákat, de a másik a Molnár K. egy tüneményes egítőkész doktornő). A M.K. tanácsolta, hogy forduljak a korházban dolgozó szociális munkáshoz Marcsihoz, ő meg a másik szuperjó fej. SEGÍTETT. Mivel a Váradi anyumat kitessékelete a kórházból, de még iszonyúan volt, ezért Marcsi szerzett neki helyet, POMÁZON. Anyumnak azt mondtuk, hogy tuti hely. Fel kell készülni, hogy itt pszichés betegek vannak, ezért nem egy leány álom. Anyum 1 hónapot volt itt. Azután hazajött és már több mint fél éve rá se néz az alkoholra.Remélem ez így marad. És ami még nekem segített az ima. Ha még akartok kérdezni és kell telefonszám szóljatok.


Sziasztok,


Sunshiny

2008. dec. 30. 17:38

Sziasztok

Nekem Apukám volt alkoholista. Bár, így nem mondtuk ki soha. Ivott! Ennyi. Nem hallgatott senkire, hiába beszéltünk Neki. Mindenkit csak az ellenségének tekintett.

Sajnálom, nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk Rajta segíteni, de Ő sem akarta.

Lassan 3 éve, hogy elment. Iszonyatos volt végignézni a leépülését és Anyukám szenvedését. Mi elkerültünk otthonról fősulira elég korán, így a végét egyedül csinálta végig Anyukám. És sose panaszkodott, hihetetlenül erős. Én nem bírtam volna ezt végigcsinálni. Az volt az egy szerencse, hogy Apukám sosem volt aggresszív. Hazajött, ivott, aludt. De ha otthon voltam, sose tudtam, hogy éjszaka mire ébredünk fel, elesik, a kövön szétveri a fejét, összehányja a lakást,stb. Kegyetlen dolog!

És sajnálom, hogy nem volt ott az esküvőmön és sosem fogja látni az unokáját.

És imádtam, még így is.

És rendszeresen álmodok Vele és olyankor nem józan. Tehát általában rosszakat. De, akkor is, a legjobb Édesapa volt, akit kivánhattam magamnak.

89. hektor (válaszként erre: 87. - Makmarci)
2008. dec. 22. 00:09

Sziasztok!


Sajnálattal hallom makmarci az esetedet, megint egy újabb szenvedő. Én apám még nem volt kórházban, de a lelki terror nálunk is meg van. Egyszerűen nem tudok egy fedél alatt lenni vele. Elitta az eszét teljesen. Nem tud gondolkodni sorra csapják be, és az üzleteket bukja el. Tudom mit éltél át mert én is ezt éltem át 10 éven keresztül. Gonosz vagyok tudom, de ha egyszer bekerül majd a kórházba, bár ne is kerülne ki. Sosem tudod rávenni a rehabilitációra, sosem, ha nem önszántából megy.


Üdv mindenkinek.

2008. dec. 9. 18:18
Sajnos nem tud senki segíteni, ha nincs betegség belátása és nem akar ezen változtatni. Amig csak a család akarja addig nincs mit tenni. Nagyon sajnálom, hogy nem tudlak megnyugtatni ez ügyben de ezt 30 éves addiktológiai tapasztalat mondatja velem. Egyébként nagyon sok alternatíva van és aki segítséget kér őszinte elhatározásból annak tudunk segíteni. Nagyon nehéz az út a gyógyulásig a betegnek is és a családnak is.
2008. dec. 9. 16:42

Sziasztok!

30 éves vagyok.Az apám már 45 éve iszik(alkoholista).Segítsetek!!!!!!!Milyen úton modon lehet valahova elvitetni.????!!!

Ezt az érzést senkinek nem kívánom.Még az ellenségemnek se.Ebbe felnőni és nap mint,nap a részeg fejét nézni.........Gyülölöm ezért.Ő nem verekszik,hanem a lelki terrort alkalmazza.Szerintem ez rosszabb a veréstől.HA bekerül a kórházba jól viselkedik.Hazajön minden megy megint úgyan úgy.

86. hektor
2008. nov. 21. 20:45

Kedves fórumozók, sorstársak!


Sajnos azt veszem észre, hogy egyre több családban jelentkezik ez a probléma. Nálunk is. Jelenleg 20 éves vagyok egyetemista hallgató, de apám kb 10 éve iszik, és természetesen ez évről évre egyre rosszabb. Anya aki a lelkét is kitenné értünk csak tűri. Sajnos olyan családi vállalkozásunk van ami miatt egyszerűen képtelen elszakadni szemét alkoholista apámtól. Teljes egészében tönkretette az életünket. Testvérem már házas és elköltözött, én pedig abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy albérletben lehetek 3 kedves barátommal. Ez anya döntése volt, mert úgy vélte muszáj és én nyugodtabban vagyok. Ez részben igaz. Mostanság egyre rosszabb a helyzet. Pénteket gyűlölöm, hogy haza kell jönnöm, mert általában első szó, valamint egész hétvége fő témája, hogy "mit csinált ez a hülye". Ma sírva fogadott, mert apám annyira részeg volt, hogy már-már majdnem kezet emelet anyura, és rendőrség lett a vége. Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek. Hétközben megöl az ideg mi történik otthon mire megyek haza. De egyben bűntudatom is van, hogy anyunak szenvednie kell és én meg itt nyugodtan vagyok. Nem tudom mit tudnék tenni, ha kezet emel anyura. Annyira szörnyű, nem telik el nap, hogy ne inna, sokszor még az éjszakát sem bírja ki és lemegy inni. Nagyon sok durva dolgot kellett átélnünk gyermekként, de egyszerűen most már tele van a pohár. Embert nem utáltam még annyira, mint apámat. És tehetetlen vagyok, tesómmal tényleg nem tudunk tenni semmit. Anya bele fog ebbe betegedni, már nem tud elmenni, úgy apám mellett, hogy ne kössön bele. Ha nem veszekszenek, akkor az egyik köt bele másikba. Vagy anya rágja magát miért mond érdekes dolgokat részegen apám. És én nem tudok tenni semmit. Mondtam, hogy váljanak el, és majd lesz valahogy, de ha ez bekövetkezik, nem tudunk megélni és a vállalkozás csődbe megy. Gondoltam, hogy felkeresek egy ügyvédet, és tanácsot kérek, hogy végre megoldódjon ez a dolog. Vagy tovább várok a sors megváltására, hogy végérvényesen eltűnjön az életünkből ez a szemét. De egyszerűen mintha 9 élete lenne. Várom a tanácsokat. Jól esett most kiírnom magomból. Istenem, ez szörnyű. Sajnálom, hogy ilyeneket kell átélnünk sorstársak.

2008. okt. 15. 21:44
anyam kb 14 eve iszik...mara mar alkholista lett a szo szoros ertelmebe...mara mar kozombos szamomra...eleg volt...sajnos meg mindig otthon elek..de hamarosan...hamarosan...mas lesz minden es akkor soha tobbe meg beszelni sem akarok az egeszrol..el akarom felejteni majd,...
84. goalady (válaszként erre: 81. - Kendra850701)
2008. okt. 14. 15:36
ezt mondani könnyebb mint meg tenni!!
2008. okt. 14. 15:23
Mit tegyek ha van egy alkoholista a családban és tönkre teszi az életem?
82. o.andi
2008. okt. 9. 22:22
férjem sajnos....
81. Kendra850701 (válaszként erre: 42. - 236fe2f68e)
2008. szept. 15. 15:36
sajnos nem tehetsz semmit, csak azt h ha lesz lehetőséged elköltözöl
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook