Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alkoholfüggőség fórum

Alkoholfüggőség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Alkoholfüggőség

24. csontsovány (válaszként erre: 23. - Epervirág)
2017. dec. 31. 20:33
Most úgy érzem, hogy végleg felszamoltam mind az alkoholt, mind a cigarettát. A cigit 12 éve hagytam abba.
23. epervirág (válaszként erre: 22. - Csontsovány)
2017. dec. 31. 20:15
Le lehet.Èn 7,5 után gyujtottam rá újra.Majd ha 20 ève nem iszol akkor tudod azt mondani,hogy letetted vègleg.
2017. dec. 31. 20:03
Nagyot fordult velem a világ ...2,5 éve nem iszom ....mindenkinek üzenem : le lehet szokni .
21. Kajati
2017. dec. 31. 18:55

Alkoholizmus=betegség

nem lehet kigyógyulni belöle.Poharat letenni évekre is letudja.Aztán valami miatt újra inni kezd.

20. jakabviola (válaszként erre: 17. - 1d7362ce87)
2016. okt. 30. 21:25

Sziasztok!

Mit tanácsolnátok az elvonási tünetek csökkentésére egy 50+ alkesznak? (aki le akar szokni)

(kézremegés, álmatlanság, stb.)


Nameg hát a leszokás ...

19. agnesss0129 (válaszként erre: 18. - Agnesss0129)
2008. aug. 15. 16:37
vissza vonom! megkerültél!
18. agnesss0129 (válaszként erre: 17. - 1d7362ce87)
2008. aug. 14. 07:35
szia!még tegnap privibe is irtam neked,ma meg már nem vagy a Hoxa-n?a mézesmadzagot elhuztad egy párunk elött és tovább áltál?én is vártam,hogy valamit tudsz javasolni,ha ezzel foglalkoztok.nem baj megint tanultam valamit.
2008. aug. 13. 09:41

Üdv mindenkinek.

Ha szeretnéd, hogy alkoholista családtagod letegye az alkoholt én szakember segítségével tudok rajta segíteni, teljesen ingyen. Keressetek meg és elmondom mi a teendő. Ha úgy érzed nem fordulna szakemberhez, akkor is keress meg van megoldás!!!

16. ca6273a8a5 (válaszként erre: 15. - 1e958693ca)
2008. júl. 7. 14:57
hát erre nehezen tudnék válaszolni - csöbörböl vödörbe - szokták mondani. de biztos elgondolkodtató, hogy miért ugyanolyan párt választ valaki. elgondolkodtató mindenesetre.
15. 1e958693ca (válaszként erre: 14. - Ca6273a8a5)
2008. júl. 7. 07:52
Igen, ez teljesen igaz, hogy amíg ő nem határozza el magát, vagy amíg fel nem ismeri, hogy beteg, addig nem lehet neki segíteni. De elgondolkoztál-e már azon, hogy alkoholista férjtől elváló asszony miért választ sokadszorra is alkoholista társat?
14. ca6273a8a5 (válaszként erre: 13. - 1e958693ca)
2008. júl. 5. 21:45
hát nem hinném, hogy társasjáték lenne az alkoholizmus, ugyanis ez egyetlenegy emberről szől, aki épp az:( a többiek, akik mellette élnek, csak szenvedő alanyok. és amíg tagadja, hogy iszik, hogy beteg, addig te nem tudsz rajta segíteni. tehát csak rajta múlik a dolog.
2008. júl. 4. 18:31

Egyszer megkérdeztek egy alkoholista nőt: Miért iszik?

- Mert szégyellem magam. -válaszolta.

- Miért szégyelli magát?

- Mert iszom.

Ez egy ördögi kör, amiből nagyon nehéz szabadulni.


Egyébként az alkoholizmus: társasjáték (Eric Berne: Emberi játszmák). A leküzdéséhez párterápiára van szükség. Persze az alkoholistának magának kell elhatározni, hogy leszokik, az elhatározásig nem lehet segíteni, sajnos.

2008. júl. 4. 14:57
hát sajnálom a te helyzetedet is, légy kitartó és remélem sikerül a válás, és megszabadulsz tőle! csak ügyesen! sok sikert!!
2008. júl. 4. 06:08
a férjem tipikus alkoholista!sajnos az első időben nem vettem észre,hogy ennyire az alkohol rabja.(pedig az elöző házasságomból is nagyrészben az alkohol miatt szálltam ki)15. éve vagyunk együtt,ez az idő alatt kb. 5 (ÖT!!!)napot volt teljesen tiszta.monjuk én is hibás vagyok benne jobban figyelnem kellett volna a tünetekre.a rokonságába is elég sokan isznak.az apja is alkoholista volt.az évek folyamán mindig többet és többet ivott.kezdte egy feles egy fröccs.most ott tartunk,hogy már szinte nem is dolgozik(de minden nap az italra és a cigire összespekulálja a pénzt!)állandoan itthon van vgay alszik v.iszik.már berugni is alig szokott annyira átvan itatodva a szervezete.éjjel nem tud aludni mivel nappal teleissza magát és 2-3x is alszik.kb. hajnak 2-től iszik fél hatkor nyit a kocsma elsők közt van aki a megy naponta!"aláirni" 1-2 órát ott van.utána folytatodik az ivás(boros kola,feles)és a spekuláció,hogy honnan szerezzen pénzt.ez igy megy nap mint nap!nekem azidei évtő egyáltalán anyagilag nem segit.italtól:agressziv,ideges,hazug,mindenre egyből megtud válaszolni!szóval lebeg az alkoholba!idáig nem volt kiutam,mert nem tünik el a lakásomból!követelőzik!mindennek a felét akarja!pedig örökségböl vettem a lakást.DE májusban beadtam a vállást a SARKAMRA álltam!!!most már nem érdekel semmi,ha agyon ver is!már igérte,hogy ránkgyujtsa a lakást!neki még a korházba is az influzióba alkoholt kéne tenni!
10. Camy32
2008. jún. 20. 15:03

Noh,csak ugy semmihez sem kapcsolódva:)))........fellvarrható hajam van eladó,

60cm,3 sor,vörös-mahagóni,szép és olcsón adom.jah eredeti haj :)))akit érdekel:20/527-0975/Kata/

9. ca6273a8a5 (válaszként erre: 8. - Csuby)
2008. jún. 19. 11:15
Köszi szépen az idézetet:)
2008. jún. 17. 10:48

Ja és sziasztok!

Bocsi hogy igy bele ugattam csak felháborítanak az ilyen emberek.

Bogyoka6 olvastam a naplodat és most lehet kifogsz nevetni, de az az idézet jutott eszebbe,hogy:

"A felhök mögött mindíg kék az ég!"

Amikor gödörbe voltam ez a kis közhely sokat segített.

2008. jún. 17. 10:42

Nembiztos hogy védeni kell az alkoholistákat.

Föleg aki agresziv tipusbol való!!!Mert másnap szánja bánja büneit "nem tudom mit csináltam"!

Nem hiszem el hogy nem emlékszik arra amit tesz.

Én is ittam már rom részegre magam,de akkor amikor nem emlékeztem semmire akkor cselevés képtelen is voltam a részegségtöl.

Szóval itt valami sántít.

2008. máj. 24. 19:41

Köszönöm a cikkem hozzászólásait!

B.

5. 54ec386d0c (válaszként erre: 4. - 046131e854)
2008. máj. 21. 09:52

Akinek nincs ereje arra, hogy NEM ISZOM ott nincs mentség.

A férjem 2005 december végén került kórházba az alkohol miatt. Az orvosok azt mondták az utolsó stádium, 1 hete van hátra. Túlélte!! Rendbe jött, munkát talált, dolgozott, a kapcsolatunk sokkal jobb és szebb lett. Ez év márciusában ért a nagy döbbenett, amikor a szerszámos szekrényt kinyitottam és TELE volt mindenféle üveggel (tömény). Miért nem éreztem rajta? Nem tudom, talán nagyon jónak akartam az egészet, rózsaszín felhőbe voltam és nem gondoltam volna, hogy ahonnan Ő felállt oda vissza akar esni.

A családja mindig is engem hibáztatott, hogy miattam iszik, mindenfélét kitalálnak rólam, de nem érdekel, mert akit szidnak az egészséges és nekem arra szükségem van, mert felkell nevelnem 2 gyereket, a nagyobbik tartosan beteg, tehát nem érek a rágalmazások meghallgatására.

Egyszer sem vállalom, hogy miattam iszik, de újra elkezdte amikor úgymond a család 1x kiheverte amit az alkoholizmus elrontott.

4. 046131e854 (válaszként erre: 3. - 7004ca251b)
2008. máj. 20. 07:45
Nem a környezet bűne, én arra szerettem volna elsősorban hangsúlyt fektetni, hogy az alkoholizmus egy komplex probléma, amiben a függő egyén környezetének IS szerepe van. Nyilván a legtöbb munka az alkoholistára vár, nyilván neki kell a legtöbbet változtatni, de a környezetében élőknek is meg kell tanulnia, hogyan segíthetik ki az ivászatból, milyen más hozzáállásra van szükség az eddigiekkel szemben, hogy az gyökeres változást eredményezzen és a változást elősegítse.
3. 7004ca251b (válaszként erre: 2. - 046131e854)
2008. máj. 19. 18:40

Nagynéném ugyanabban a közegben nőtt fel,mint édesanyám meg a közös öccsük.Vidéken 2szintes kertesházban,jó anyagi körlmények között,tanulniuk kellett,meg segiteni a ház körül,ennyi volt a dolguk.Nagynéném persze amikor csak lehetett,elblicccelte a házkörüli teendőket,és a tanulást sem vitte túlzásba...Anyám megcsinált mindent,még a nagynénm helyetti dolgokat is.Nagynénéém alkesz lett 25éves korára,anyám nem.

Pedig ugyanabba a közegben,ugyanazokkal a feltételekkel nőttek fel és kezdték el a felnőtt életüket.Alkohol=akaratgyengeség.Az alkoholistának kell erőt vennie magán,mert igenis az Ő hibája elsősorban,hogy az alkoholba menekült bármi is az oka,a család meg a környezet maximum támogatni tudja.De nehogy már a nagyanyáméknak kellett volna megváltozniuk akik 3műszakba jártak dolgozni,hogy eltartsák a gyerekeiket,meg tanittatni tudják őket,nehogy már ez akkora nagy bűn legyen,hogy ők változzanak...

2008. máj. 19. 18:32
Szerintem az alkoholizmust leginkább család/párterápiában lehet kezelni, mert bár sok egyéni indítéka van, legtöbbször valamilyen több szereplőből álló rendszer tartja benne az alkoholistát a szenvedélyében.Kialakult játszma, jól bejáratott válaszadási szokás a pohár fenekére nézés. Így ha csupán a függő személyt próbáljuk kigyógyítani és a környezetét változatlanul hagyjuk, akkor előbb-utóbb úgyis visszaesik.
2008. máj. 19. 17:03
Három barát találkozik a bárpultnál, felelevenítik emlékeiket, s közben szorgalmasan iszogatnak. Nyelvük egyre jobban elnehezedik, gondolataik az alkoholgőzben lebegnek. Az egyik hirtelen lebukik a bárszékről, s mozdulatlanul fekve marad a padlón. Erre a másik így szól a harmadikhoz: "Egyet meg kell hagyni: mindig tudta, mikor kell abbahagyni." (kocsmai vicc)

Ugrás a teljes írásra: Alkoholfüggőség

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook