Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkohol fórum

Alkohol (beszélgetős fórum)

2007. febr. 10. 18:01
Abszolút anti-alkoholista vagyok!!!!!!!!!!
2007. febr. 10. 18:01
Abszolút anti-alkoholista vagyok!!!!!!!!!!
2007. febr. 10. 18:01
Abszolút anti-alkoholista vagyok!!!!!!!!!!
2007. febr. 10. 13:12
Sajnos nagyon rossz tapasztalatom van vele kapcsolatban.Ha lehetne letiltanam
33. regosedit (válaszként erre: 32. - Rebu)
2007. febr. 9. 16:23

Szia rebu! Tényleg nem vígasztal, de nem akarom elhinni, hogy nincs megoldás erre! Miért nem kötelezhető az ilyen ember arra, hogy kigyógyuljon betegségéből? Vagy az jobb, ha a családtagok szégyenükben nem mernek az ismerősök, szomszédok szemébe nézni? Otthon állandósulnak a veszekedések, hangos szóváltások, és már mindenki a bedilizés határán van. Sokszor attól félek, hogy valami olyan történik hirtelen felindulásban, ami visszafordíthatatlan. Miért kell ezt megvárni? Én igenis munkaterápiára kötelezném az ilyen embereket egy olyan intézményben, ahonnan nem szökhetnének meg. Dolgozzon meg azért, hogy enni, inni kapjon és szálláshoz jusson. Szegény anyu megkapta, hogy "ha megcsináltatok, akkor tartsatok is el". Te írod, hogy nagyon szereted az öcséd. Minden tiszteletem a Tied.

Tudod fáj leírni, de úgy érzem már nem tudom szeretni az öcsém.

32. rebu (válaszként erre: 31. - Regosedit)
2007. febr. 8. 21:20
nem hiszem hogy vígasztal de az én öcsém még csak 21 éves és már most hasonló cipőben jár,csak még füvezik is.Anyám próbálja eltartani mert nem dolgozik.Eddig én adtam neki munkát de mivel a leltár sosem stimmelt és már a megélhetésemet veszélyeztette kénytelen voltam elküldeni.Nagyon szeretem de nem tdom mi lesz így vele,vagy belőle.
31. regosedit (válaszként erre: 7. - DODICA)
2007. febr. 8. 20:22
Nekem az öcsém teszi tönkre a szüleinket. 38 éves létére náluk lakik, ami nem lenne baj, ha dolgozna és nem inna. Anyuék nyugdíjasok és 72, ill. 66 évesen kénytelenek dolgozni, hogy megéljenek 3-an. Az öcsi többször volt elvonón, de egyszer sem birta végig csinálni. Sajnos nagyon rossz egészségi állapotba került, éjszakánként vért hány, nyög, magában beszél, a keze erősen remeg. Szellemileg teljesen leépülőben van. Az orvosok többször ráijesztettek, de a hatás - hogy egyáltalán, v. kevesebbet iszik - rövid ideig tart. Anyu pénztárcájából többször kiszedett pénzt, eladott dolgokat. Sokszor felforgatta a lakást pénzt keresve. A kocsmákba hitelbe ivott, és anyunak kellett kifizetni. És nem tudunk mit csinálni, munkaterápiára nem hajlandó elmenni, ha elhelyezkedik rövid idő után felmondanak neki, mivel kiderül, hogy iszik. Az alkoholbetegnek vannak személyiségi jogai, a családjának NINCS. Ígérte sokszor, hogy megváltozik, de egyszer sem tartotta be. Mit csináljunk? Hova forduljunk? Ha ő nem akar kigyógyulni, mi hiába szeretnénk. Szüleink belefáradtak az ígéretekbe, és szégyenlik magukat, mert mindenki tudja ki a fiúk!
30. regosedit (válaszként erre: 7. - DODICA)
2007. febr. 8. 20:12
Nekem az öcsém teszi tönkre a szüleinket. 38 éves létére náluk lakik, ami nem lenne baj, ha dolgozna és nem inna. Anyuék nyugdíjasok és 72, ill. 66 évesen kénytelenek dolgozni, hogy megéljenek 3-an. Az öcsi többször volt elvonón, de egyszer sem birta végig csinálni. Sajnos nagyon rossz egészségi állapotba került, éjszakánként vért hány, nyög, magában beszél, a keze erősen remeg. Szellemileg teljesen leépülőben van. Az orvosok többször ráijesztettek, de a hatás - hogy egyáltalán, v. kevesebbet iszik - rövid ideig tart. Anyu pénztárcájából többször kiszedett pénzt, eladott dolgokat. Sokszor felforgatta a lakást pénzt keresve. A kocsmákba hitelbe ivott, és anyunak kellett kifizetni. És nem tudunk mit csinálni, munkaterápiára nem hajlandó elmenni, ha elhelyezkedik rövid idő után felmondanak neki, mivel kiderül, hogy iszik. Az alkoholbetegnek vannak személyiségi jogai, a családjának NINCS. Ígérte sokszor, hogy megváltozik, de egyszer sem tartotta be. Mit csináljunk? Hova forduljunk? Ha ő nem akar kigyógyulni, mi hiába szeretnénk. Belefáradtak az ígéretekbe, és szégyenlik magukat, mert mindenki tudja ki a fiúk!
29. b37baa9670 (válaszként erre: 11. - 278c85ecf4)
2007. febr. 8. 16:14

Én pedig jelenlegi szakmámból adódóan rendszeresen fogyasztok alkoholt / borokat / és azonkivül imádom a pezsgőt is. Még sem érzem magam alkohol függőnek, sőt mint a szakemberek is javasolják, amennyiben nem viszi túlzásba az ember, napi 1-2 pohár minőségi / hangsúlyozom a minőségi szót /bor még jót is tesz a szervezetnek.

Az utóbbi időben pedig különösen kezd Magyarországon is előtérbe kerülni a kúlturált borfogyasztás és szinte sikk érteni a borokhoz, égetett szeszesitalokhoz és jó szivarokhoz. Nem kell messzire mennem, minden évben egyre több látogatót vonz a borfesztiválok sokasága.Persze a kúlturált bor fogyasztás nem egyenlő a mértéktelen alkoholizálással és a tömény szeszes italok fogyasztásával.

28. gpetra (válaszként erre: 27. - Pp)
2007. jan. 30. 14:27

Nem mondod? :)

Nem.


Mi a különbség?

27. pp (válaszként erre: 26. - Gpetra)
2007. jan. 30. 12:36

Az alkoholista azért rendszeresen iszik, az velejárója a dolognak :) Csak ha valaki akár rendszeresen isiszik, attól még nem alkoholista :) Na valami ilyesmit akartam mondani :)

Gondolom az "árt"-ot nem egészségügyileg értetted.


Ja és nálam az alkoholista nem egyenlő az alkoholfüggővel!

26. gpetra (válaszként erre: 25. - Pp)
2007. jan. 30. 12:23

Ezzel egyetértek. Nem gondolom, hogy az alkoholista, aki minden nap megiszik egy pohár bort/sört vagy ami jól esik neki. Pedig sokan azt állítják, hogy a rendszeresség a lényeg.

Lehet, hogy kevesebbet árt naponta egy pohár alkohol, mint mondjuk egy hónapban egy alkalommal viszonylag nagy mennyiség.

25. pp
2007. jan. 30. 12:20
És ahogy a másik témában is leírtam, szerintem felesleges azon agyalni, hogy akkor heti 2 vagy 3 pohártól már alkoholizmus. Szerintem akkor alkoholizmus, mikor már befolyásolja az ember életét. A mennyiség, gyakoriság az teljesen egyéni.
24. pp
2007. jan. 30. 12:16
Én láttam már példát, hogy valaki "kigyógyult". Persze lehet azo elmélkedni, hogy végleges e vagy sem, de mindenesetre 15-20 éve nem iszik. És ahogy emltette itt is valaki, egy kortyot sem, mert fél, hogy egy pohártól is visszaesik. Ő egyik napról a másikra abbahagyta. Van családja, de azt nem mondanám, hogy az adott erőt neki.
23. 7d63a79b47 (válaszként erre: 22. - 93a74b44ea)
2007. jan. 27. 08:55

De jó a hasonlat. Nem?

Tudod:

A kávét cukorral, a bort szódával és a....

elrontani nem szabad.

Vajon mit kell behelyettesíteni?

22. 93a74b44ea (válaszként erre: 21. - 7d63a79b47)
2007. jan. 27. 08:48

:))))

nem egészen!:)

2007. jan. 27. 08:47

Na sikerült megtudnom mi is az a light cola.

Az olyan mint a szóda Whiskey nélkül. Igaz?

20. 93a74b44ea (válaszként erre: 18. - 7d63a79b47)
2007. jan. 27. 08:35
Ez az a kóla, ami egyébként is meg ez még cukor helyett is tele van mindenféle E-vel meg ki tudja, mivel...Szerencsére ezzel is úgy vagyok, mit az alkohollal: itthon sosem iszom, csak ha beülünk valahová, és kocsival vagyok. (Ja, hogy tegnap is??:)) Barátnőm feláldozta magát, hazahozta a kocsit, és persze engem is!)
19. 'szti
2007. jan. 27. 08:33
diet coke, light cola, cukormentes kóla :-)
2007. jan. 27. 08:31
Mi az a lájt kóla? Az nem alcohol?
17. 93a74b44ea (válaszként erre: 16. - 'szti)
2007. jan. 27. 08:27
ugye, ugye...:))
16. 'szti (válaszként erre: 15. - 93a74b44ea)
2007. jan. 27. 08:26
szerintem a lájt kóla többet ártott volna, mint az a kis rozé ;-)
15. 93a74b44ea (válaszként erre: 14. - 'szti)
2007. jan. 27. 08:24

egy lájt kólának indult a dolog, aztán négy pohár finom rozé lett belőle:)

alkesz, persze...aki egy hónapban kb.kétszer iszik alkoholt, az csak nem az még?:))

14. 'szti (válaszként erre: 13. - 93a74b44ea)
2007. jan. 27. 08:03
na nézd a kis alkesz :-)))))))
13. 93a74b44ea (válaszként erre: 12. - 'szti)
2007. jan. 27. 07:36
Én tegnap este még a negyedikre sem!:)
12. 'szti (válaszként erre: 11. - 278c85ecf4)
2007. jan. 27. 07:32
szerintem ott a baj, ha a MÁSODIK pohárra nem tud nemet mondani
2007. jan. 26. 21:54

Leendő szakmámból adódóan elég sok alkohol függővel találkozom, sőt, a családban is előfordult...! És valóban nagyon nehéz leszokni róla, ha már egyszer rákapott valaki! És főleg a lelki függőséget nehéz leküzdeni, nem a testit!

És hogy hol kezdődik ez a függőség? Szerintem ott, ha valaki nem tud nemet mondani akár egy pohár borra, és nap mint nap iszik bizonyos mennyiséget!

2007. jan. 26. 21:28
Persze van egy másik kategória is.A minőségi alkohol kultúrált fogyaszása.
2007. jan. 26. 21:27
Öl,butít és nyomorba dönt.
8. DODICA (válaszként erre: 7. - DODICA)
2007. jan. 26. 21:24

a 13 után kimaradt az éve

Bocsika.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook