Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álítólag van egy központi adatnyilván tartás vagy mi, ahol cégek megvásárolhatják a címünket telefonszámainkat, és ott le lehet tiltani hogy fórum

Álítólag van egy központi adatnyilván tartás vagy mi, ahol cégek megvásárolhatják a címünket telefonszámainkat, és ott le lehet tiltani hogy (tudásbázis kérdés)


18. genlips (válaszként erre: 16. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 29. 14:21

bosszantó lehet :((

engem az bosszant, amikor csoporttársaim a nyerési lehetőség növelése érdekében megadják az e-mailcímemet sok más e-mailcím társaságában és küldenek egy reklám e-mailt, hogy így úgy, ilyen olyan nyereményjáték! Egynek majdnem be is dőltem, lehetett volna nyerni Jengat. Kellett is volna, nem is sajnáltam volna az adatomat, aztán utána olvastam fórumokon, hogy milyen is és kiderült, hogy mini jengát adnak, aminek az a neve: Mini Jenga. Tehát átvágás az egész, mert az ember egy mini jengáért (legalább is én :) ) nem ad ki adatot. Nem is küldtem vissza a visszaigazoló e-mail, a ****************-jukat a szemeteknek!

17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 15. - Hoxa)
2008. ápr. 29. 14:15
biztos hogy van valami közpoti dolog, mert a tv-ben ezt mondák, fókuszban vagy aktívban valami ilyesmi műsorban volt
16. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - Genlips)
2008. ápr. 29. 14:13
nekem nem szokásom csak úgy megadni a címem sehova se, és még is annyi telefont kapok, azt se tudom kiktől :(
15. Hoxa
2008. ápr. 29. 14:12

Érdekes mód néhány hónapja megjelent nálunk egy pasas és konkrétan tudta az akkor másfél éves gyermekem nevét, születési adatait... Hmm, nem hinném, hogy ezt bárhol megadtam volna bárkinek, az államon, és egyéb hivatalos helyeken kívül.

Kiderült, hogy családi fotókat szeretne rólunk készíteni. Én is úgy gondolom, hogy valamilyen központi nyilvántartóból szerezhette meg az adatokat és fel is voltam háborodva. Főleg azért, mert a gyerek adataival dobálózott a kaputelefonban és nem mondta meg mit akar. Csak akkor derült ki, amikor már feljött a lifttel.

Jól pofán kellett volna csapnom.

14. genlips (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 29. 14:08

az biztos, hogy az állam által tárolt adatok titkosak

ha van adatbázis a cégeknél, azt a törvényeknek megfelelően nekik is titkosan kell kezelniük

ettől függetlenül vigyázni kell a nyereményjátékokkal, meg kell nézni, ígéretet tettek-e az adatok titkosságára...

minden ígéret ellenére én sosem játszom nyereményjátékokban, mert még így sem bízok meg bennük!!! egyszer játszottam, aztán a telefonomra havi rendszerességgel vagy két éven át jött reklám sms. marhára idegesítő volt, meg is tanultam a leckét.

aki sok dm levelet kap, valószínűleg azért, mert kiadta a nevét, címét akár nyereményjáték, akár más formájában a cégnek. ilyenkor írni kell nekik egy levelet, hogy nem tartanak igényt a cég dm leveleire és töröljék őket a nyilvántartásból. ha jól tudom, ezután a levél után, ha küldenek valamit, perelni lehet. a levélnek persze tértivevényesnek kell lennie. és ha sok cégtől kap az ember reklámlevelet, az összessel el kell játszani ezt... (mármint a levélküldést) :)

2008. ápr. 29. 14:00
Szerintem a Polgármesteri Hivatalból származik az a címlista, amit egy-két reklámcég használ, mert sokan már nem is laknak a házban, de szinte naponta jön a nevükre levél, reklámanyag, reklámújság... Erre tudok gondolni, mert ott van a lakóhely-nyilvántartás. Ha például ahhoz valaki hozzáfért, akkor jönnek a rég nem látott, nem hallott, évek óta elköltözött szomszédoknak a kéretlen levelek.
2008. ápr. 29. 13:59

nem tudom engem nem hivogatnak

ha meg mégis, akkor lecsapom

és kész,vagy elküldöm a jó qrva anyjába :))

de annyira sűrűn nem fordult még elő hogy emiatt letiltsam a címem.

2008. ápr. 29. 13:57
Remélem létezik ilyesmi, már csak azért, mert nálunk is minimum hetente cseng a telefon, hogy ezt meg azt nyertünk. A mondóka végén kiderül, hogy a termékeikből 5 százalék árkedvezmény a 'nyeremény'. Nagyon idegesitő, van hogy este 9 után is telefonálnak. Múltkor már lecsaptam a nőnek a kagylót, ő meg képes volt visszahivni, hogy miért vagyok ilyen 'durva'.
2008. ápr. 29. 13:56

Amikor vásárolsz egy háztartási gépet, egy autót, egy házat... mindenhol kérik az adataidat. Erre szakosodott néhány ingyenélő, akik ezeket a címeket összeszedik és jó pénzért árulják kis kezdő reklámcégeknek. Hivatalosan nincs ilyen nyilvántartás.

Van ugyan egy adatnyilvántartás minden magyar állampolgárról, de azt nem adhatják ki. Sokszorosan le is van védve (bár, ha belegondolunk, semmit sem lehet eltitkolni).

2008. ápr. 29. 13:56
megmondom őszitén a tv-ben hallottam, hogy van valami közpotni nem tudom mi, ahol az egész ország lakosainak, nevét, címét, telefonszámát stb. tárolják. És ha te a saját címedet nem titkosítod, akkor cégek megvásárolhatják a te címedet, telefonszámodat.Ezek után nap, mint nap hívogathatnak és mindenféle ezt nyerted, azt vedd meg, ide menj vacsorázni mert akkor kapsz nem tudom én milyen ágyneműt stb. A hócipőm tele van hogy majdnem minden nap van ilyen hívásom. Szeretném ha ennek vége lenne és szeretném eltitkosítani az adataimat. Nem tudja valaki hol és hogyan lehet?
2008. ápr. 29. 13:54
vagyis mire használják még?ezen kivül?
2008. ápr. 29. 13:54

eddig oké de közvéleménykutatáshoz minek megvásárolni a címem?

és ha megveszik akkor mire használhatják?

2008. ápr. 29. 13:53
pl közvélemény kutatás?
2008. ápr. 29. 13:52

miért kéne megvásárolniuk?

nem értem..

kicsit bővebben.légyszi

2008. ápr. 29. 13:52
ez lehet, hogy a lakcím nyilvántartó..
2008. ápr. 29. 13:51
hm?
2008. ápr. 29. 13:51
ne vegyék meg a címemet. Tudja valaki hogy hol lehet letiltatni? Mi ez a cég?
2008. ápr. 29. 13:50
Álítólag van egy központi adatnyilván tartás vagy mi, ahol cégek megvásárolhatják a címünket telefonszámainkat, és ott le lehet tiltani hogy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook