Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Algoflex allergia? fórum

Algoflex allergia? (tudásbázis kérdés)


5. eandi78 (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2015. jan. 13. 16:31
Lehet allergia. Nálam paracetamol okoz ilyet. Algoflextől nincs bajom.
2015. jan. 13. 16:26

Az algoflex egy gyógyszer márkaneve. Ha allergiás vagy, akkor az abban található ibuprofén nevű vegyületre, vagy pedig az egyéb összetevői közül valamelyikre. Ibuprofént sok gyógyszer tartalmaz (pl Advil, Nurofen, Rinathiol), ha azt gyanítod, hogy arra vagy allergiás, akkor ezeket se szedd.


Egyébként meg kell egy allergiateszt, és akkor nem kell találgatni tovább.

2015. jan. 13. 07:24
:) rosszat írtam?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2015. jan. 13. 07:22
Köszönjük, dr Sutyi.
2015. jan. 13. 07:15
Sziasztok, orvos még nem erősített meg, de nekem ez a gyanúm, azért írom le hátha valakinek hasonló problémája van. Régebben előfordult, hogy csak úgy "magától" pár perc alatt felduzzadt egy ujjam, vagy akár csak egy ujjperc, de olyan is előfordult, hogy az egész tenyerem, viszketett, feszült. A bőr piros volt és fényes. Ez csak a tenyeremmel fordult elő először. Volt, hogy szimmetrikusan mindkét tenyér\ujjak, de volt, hogy csak az egyiken. Később már a talpammal is megtörtént. Nem rendszeresen, de egy-kéthavonta kb. Akkor kezdtem el aggódni, amikor minden elójel nélkül kb 5hónapja feldagadt a felső ajkam. Ugyanezekkel a tünetekkel. Először meleg és viszket majd duzzadt lett. Még másnap reggel is olyan volt. A legutóbbi ilyen eset tegnap történt a munkahelyemen. Kutakodtam a neten és valahol olvastam, hogy ez az angioödéma a nem-szteroid gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapítótól is lehet. Akkor ugrott be, hogy hoppá...fájt a fejem, bevettem egy algoflexet... Veletek fordult elő ilyesmi? Remélem van akinek segítettem 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook