Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Algás vizű medencét mivel lehet tisztítani a viz leengedése nélkül? fórum

Algás vizű medencét mivel lehet tisztítani a viz leengedése nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2010. jún. 13. 11:12
Kiderült,hogy nem is igazán algás,hanem a klór tabletta volt erős.Pedig a szagán nem érezhető.Most kivettük és tisztítjuk sűrűn a szűrőt,de sárgás egy kicsit még.
2010. jún. 12. 07:08

Sziasztok!

Csak nem megy valahogy a dolog.Most vagy a lakmusz nem jó vagy nem tudom.Tegnap előtt elkezdett spárgásodni a víz.Tettem bele ph +tegnap rosszabb lett tettem bele dupla mínuszt ahogy olvastam meg 4 dl algaölőt.Hát várom a hatást,de a melegbe nagyon párolog.Napi szinten kb 2-3 cm esik a vízszint.Ez helyes?Még mindig nem találtam meg a jót.Ha van esetleg vegyszer név ötlet amit ilyen kis tök faluban is lehet kapni szívesen fogadom.Ma csak veszünk sima hyppót meg konyha sót.A vész esetére.

40. mmacus
2010. jún. 11. 18:32

Sziasztok!

Dezalga nevű szert vettünk, abból kell bele időnként egy kupaknyi, eddig mindig bevált.

39. judo64 (válaszként erre: 37. - 91b0eee137)
2010. jún. 11. 18:29
Na én is felállítottam tegnapelőtt a medencét.Ma már fürdőztem is benne.Igen 5 KG só+2 ü.hypó.majd minden héten egyszer 2-3 kg só+ 1ü.hypó.Este szoktam beletenni a hypót,mert reggel úgy is dolgozunk és nem fürdünk benne.Az alját 3-4 naponta takarítani kell!Slag, nem kell szivattyú.Drága a villany!Slag egyik vége a medencébe másik végét megszívni és óvatosan fellehet szedni a leült piszkot.Keringetőt se használom soha,csak van.
2010. jún. 9. 15:46

mi is csináltunk medence porszivót egy szivatyúból

szivja fel és egy szűrön nyomja vissza,filléres cucc volt nem ám több 10 ezer

37. 91b0eee137 (válaszként erre: 25. - Judo64)
2010. jún. 9. 15:45
elösször megy bele az 5 kg só + 2 hypo,utánna csak hypo?
36. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 35. - Judo64)
2010. febr. 9. 18:35
Mi is a z idén fogjuk a mienket felállítani először,bár a családban már volt és ott szerelmesedtünk bele.Félek is egy kicsit tőle,de remélem nem szúrjuk majd el.
35. judo64 (válaszként erre: 34. - Nyáriné Kovács Tímea)
2010. febr. 9. 16:34
igen puha falú és fém váza van.Akkoriban még nem volt olyan ami felfújhatós szélű.Kerek 4,60 az átmérője és 90cm mély.Ezeket nemrég írtam mert még nagyon új vagyok az oldalon,bár már régóta olvasgatom rajt a fórumokat.Sok jó dolgot hasznosítottam is egyes hozzászólásokból.És nagyon örülök hogy van ez az oldal.
34. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 33. - Judo64)
2010. febr. 9. 13:19
puha falú medencéd van?Bocsi,ha már korábban írtad,de nem mindig van időm visszalapozni
33. judo64 (válaszként erre: 31. - Nenne67)
2010. febr. 8. 19:35

Hypót használnak a strandokon is.Mindennek utánna jártam mert én 3 évig kínlódtam mire idáig eljutottam,hogy tiszta vizem legyen.A hypo 24 óra után ellágyul azért nem szabad aznap fürödni benne mikor beleöntöd.Hátha még azt is elmondom, hogy kb egy félméteres lyuk is tátong a medencém alján,de azt is megcsináltam.Már a csónakjavítót is megkerestem, ő kicserélte volna a fóliát biztosan nem kevés pénzért.Sajna valószínű hogy gyári hibás lehetett,mert a hegesztés mellett az alja és az oldala összedolgozásánál engedett.Nem látszott,csak mindig hiányzott belőle víz.2.éven ahogy engedtük bele a vizet már vagy 2cm rés volt.Hát ami foltot meg ragasztót adnak hozzá,a papírt se fogja meg.Próbálkoztunk mindennel fel-le engedtük a vizet.Így lett a víz nyomására kicsi lyukból tátongó nyílás.Megoldás:víznyomás alatt kisúlyzóztuk a fóliát.Gumimatrac darab majd 1 méter,mert az rugalmas és tágul.Semmi más nem jó kizárólag a patex cipőragasztó.Azóta bírja és nem is enged.

Üdv.:Judit

2010. febr. 7. 15:26

[link]

Van még egy,de nem találom vagy legalább is szerintem elfogyott a csomag.

Ebben van klórtól elkezdve még egy pár dolog,a tesókám vette és majd 2 hét múlva hozza.Elvileg ebben minden benne van.

31. nenne67 (válaszként erre: 30. - Judo64)
2010. febr. 7. 13:38

Ezt a slagos módszert mindenképpen alkalmazni fogom :-))) Eddig úgy volt,hogy belementem,jól felkavartam(mert persze a fólia ellenére mindig volt egy csomó minden benne),és kb 1/2-1 órán keresztül halásztam a muslincát,bogarat,darazsat,falevelet,szöcskét...


A szűrő az szerintem jól dolgozik,csak óránként ki kell mosni.A muslincát,meg a vasat nagyon jól kiszűri.


Még az öcsémet kell meggyőznöm a hypóról,mert már pedzegettem Neki,de nem lelkesedett az ötletért :-( Pedig szerintem a klórtabletta is ugyan az,vagy legalábbis majdnem.


Köszi a tippeket :-))))

30. judo64 (válaszként erre: 28. - Nenne67)
2010. febr. 6. 17:53

Pedig nem szoktam használni a keringetőt.A papírszürős ha megfigyeled mikor bekapcsolod amit beszív a másik oldalon kinyomja.Másodszor a kosz a medence alján van amit nem fog felkavarni a szivattyú.ehhez a dologhoz homokszűrős szivattyú lenne az igazi de az 40 ezernél kezdődik.A villany meg nem olcsó.A fúrott kútunk 23m-ről veszi a vizet.

A barna színe a magas vastartalomtól van,ha klórt teszel bele még feketébb lesz.A fólia nem biztos hogy jó megoldás,ugyanis nem szellőzik alatta a víz ami még jobban rásegít az algásodásra.

29. judo64 (válaszként erre: 26. - Nenne67)
2010. febr. 6. 17:38
A só lágyítja a vizet.A tenger víz is tisztább mint az édesvíz.A klórtablettát folyamatosan pótolom ahogy olvad teszek helyette 1-1-et.Ez a kismérető klórtabletta nem az a nagy korong.Ha a slagot kipróbálod szépen óvatosan mozgasd az alján,hogy ne kavarja fel a vizet.Klasszul felszedi a homokot, bogarakat, falevelet.Először a szélét kivülről ameddig beérsz,majd óvatosan belemész a vízbe és középen is kitakaríthatod.
28. nenne67 (válaszként erre: 27. - Nyáriné Kovács Tímea)
2010. febr. 6. 14:42

Ezt a keringetős dolgot így még nem hallottam.Nekem azt mondták,hogy amennyit csak lehet menjen,mert így szűri ki a sok koszt.

Milyen maszatot vettél?Még erről sem hallottam.

Nekünk 2 éve van meg,de én is várom a "tuti" tippeket.4,5x4,5-es,és nagyon szeretem.Persze a strandnak meg van a hangulata,de ez sokkal kényelmesebb.Egy gondom van,hogy fúrt kútból jön a víz,ami elég barnás,de persze attól nagyon jókat fürdünk benne,csak mégsem olyan tiszta mint a strandon.Fekete fóliával szoktuk letakarni,és egész jó szokott lenni a víz.35 fok fölött meg már meleg.

2010. febr. 6. 11:36

A keringtetésről azt olvastam,hogy meg kell mérni a hőmérsékletét el kell osztani kettővel és annyi órán át kell menjen a keringtető szivattyú 1 nap.

Mi most vettünk először az idén fogjuk fel állítani.Puha falú igaz 6 köbméteres.Kicsit izgulok is,hogy jó legyen,mert nincs fúrott kutunk és elég drága játék lenne,ha ki kellene engedni.Azért ha van több bevált tippetek szívesen olvasom.Vettünk 1 csomag "maszatot" hozzá az ismerőseink ezt használják.

26. nenne67 (válaszként erre: 25. - Judo64)
2010. febr. 6. 05:29
A konyhasó az miért kell?A klórtablettát minden nap teszed bele,vagy csak amikor fürödtök benne?Ez a slagos módszer nagyon jó,majd feltétlenül kipróbálom :-)))
25. judo64 (válaszként erre: 24. - Nenne67)
2010. febr. 5. 20:14
Nekünk 15köbm-es medencénk van amit fúrott kútból töltünk fel.feltöltés előtt a medencét átmosom domestosos vizzel.Majd töltjük a medencé, közben rakok bele először 5kg konyhasót és 2ü. hypot.ezt minden héten 1x megcsinálom,de ha hypot öntesz a vizbe aznap ne fürödjél benne.Májusban lett feltöltve és szeptember közepén engedtük le a vizet.Olyan tiszta volt mint a fürdőkádban.Az oldalára felfüggesztettünk kis műanyag tartókat és csak klórtablettát használtam mindig 8 db-ot.Az aljára ami leül por és egyébb szösz azt is könnyen ki tudod takarítani mindenféle szivattyú használata nélkül.Csak egy hosszú slag kell hozzá.Ha a bort le lehet fejteni akkor a koszt is fellehet szedni a medence aljáról.Tedd a slag végét a medence aljára a másik felét szívd meg és szépen fel lehet szedni a maszatot.Hosszadalmas munka de nem mindegy hogy pár centi vizet kell pótolni vagy az egészet leengeded.Ezt elég sűrűn kell csinálni.Éjszakára és esőben pedig letakarni!Semmifajta ph meg algaölő,pelyhesítő stb.. szert nem használok.Drága is meg ki tudja mi van benne.Sőt a villannyal is spóroltam mert a keringető szivattyút is vagy 2x indítottam be.Sok gond van vele de megéri.
2009. aug. 14. 07:14

Ha a medence falát megmarja,akkor a bőrt is,nem?

Egyébként azt is hallottam,h sima hypót öntenek a vízbe,csak azzal kezelik.

23. 91b0eee137 (válaszként erre: 21. - Bucs)
2009. aug. 14. 03:48
sósav jó megoldás lehet csak nem a műanyag falúnál (nem merev)mert elméletileg meg marhatja az oldalát.
22. Sena
2009. aug. 10. 13:50
Mi algaölőt és klór granulátumot használunk és sokat megy a keringető szivattyú, néha egész éjszakára is bekapcsolva hagyjuk. Már legalább 1 hónapja van benne ez a víz és szép tiszta. Ja és minden nap kihorgászom belőle a koszt, egy erre a célra kifejlesztett tetőlécre kötözött tésztaszűrővel. :)) Mi nem merjük agyonvegyszerezni, ha bezöldül inkább vesszen a 2 köbméter víz, mint hogy nekünk legyen bajunk a vegyszertől! (Meg a környezetnek ugye.)
21. bucs
2009. aug. 10. 12:34

nekünk 8/3 -as medencénk van, 30000 literes. nekünk is bealgásodott de nagyon...2 kg klórgranulátumot öntöttünk bele, és 10 liter sósavat. 3 nap alatt átlátszó tiszta lett a viz. egyébként megnéztem az üzletben vásárólt klór és sósav összetételét, és ugyanaz!! mellesleg az uszodákban ipari sósavat öntenek a vizbe..

Tudom, mert a fiam 10-évig vizilabdázott, és megkérdeztem az adott uszodában, hogy mit használnak.

2009. aug. 9. 09:10
ph-t figyelitek?
19. Emi29
2009. júl. 31. 16:54
Sajna nálunk is elalgásodott a víz. Kb egy hétig nem használtuk, közben kifogyott az adagolóból a klór és ennyi elég is volt ahhoz, hogy teljesen elalgásodjon az alja. Ahogy már a többiek is írták először klórsokkot kell alkalmazni, gyorsaklórral, aztán algagátlót kell a vízbe rakni. Én tegnap este tettem a vízbe gyorsaklórt és most már csak néhány zöld foltocska van a medence alján.
2009. júl. 31. 15:21
Sziasztok.Nekünk 305cm átémrőjü medencénk van.A széle felfújható,és a víz töltésével áll meg az oldala.Mi egy bizonyos szert,a multiaquát tesszük adagolóba éjszakára bele.Nappal amikor a gyerkőcök mennek fürdeni,leveszem a takarófóliát,kiveszem az adagolót,és már mehet is a pancsi.Egy nyár alatt kétszer kell cserélni,mert koszolódik,de egyáltalán nem algásodik.Mi májusban állítottuk fel,és két hete kellett cserélni,mert koszos volt./fü,homok/
17. era741211 (válaszként erre: 14. - Ancsyangel)
2009. júl. 31. 15:02
Húúúúúúúúú,akkor minél hamarabb vegyetek,mert csak rondább lesz,és akkor már tényleg le kell engedni!
16. c95c921ae7 (válaszként erre: 12. - H.Ancsi)
2009. júl. 31. 14:58
Uhh..és ebben még meg mertek fürdeni?
2009. júl. 31. 14:38
mármint az átmérője 4m :)
14. ancsyangel (válaszként erre: 10. - Era741211)
2009. júl. 31. 14:37

4 MX 120

A NAGYSÁGA

FELFUJHATÓS A TETEJE

és a vegyszer most fogyott el :(

13. era741211 (válaszként erre: 12. - H.Ancsi)
2009. júl. 31. 14:35

Így van!Én is ezt írtam le.

Ez beválik tuti biztos!:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook