Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Algás vizű medencét mivel lehet tisztítani a viz leengedése nélkül? fórum

Algás vizű medencét mivel lehet tisztítani a viz leengedése nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
72. valaki
2010. júl. 16. 09:30

sajnos ma reggelre nem ülepedett le a "por" pedig nem ment a forgató. De még mindig nem csúszik, nyálkás, tehát nem alga gondolom. A hypót és a sót megpróbáljuk.

köszi a tanácsokat

71. kinga_so (válaszként erre: 64. - Lanu)
2010. júl. 15. 21:29

Gratulálok!


de nem feltétlen kell szívni, elég, ha ügyesen rakod a csövet a medibe, majd befogod a végét és kiemeled.

70. kinga_so (válaszként erre: 63. - Fanny30)
2010. júl. 15. 21:28

szia Fanny!

A megoldás az ún csodazsák, meg persze az, hogy mielőtt kimászol a vízből, futsz néhány kört a mediben és bekapcsolod a vízforgatót.

A kettő együtt már képes kiszűrni ezeket a lebegő szemcséket, aztán a reggel kikapcsolt és aztán pár órát pihentett medi aljáról gumicsővel a medin kívülre szippantsad ki a leüllepedett szemcséket.


Egyébként meg mielőtt bemész, legyen a medinál lábmosó, így minél később lesz tele homokkal és fűvel a medid.

69. judo64 (válaszként erre: 67. - Valaki)
2010. júl. 15. 20:46
1 üveg
68. judo64 (válaszként erre: 65. - Valaki)
2010. júl. 15. 20:45
mielőtt használod takarítsd fel az alját,majd utána kitisztul.Slag módszer!Az enyém 1 hónapos de még eddig kristály tiszta.Heti 3 kg só.Az alját 2 naponta takarítani kell!Csak türelem ami sok kell hozzá.
67. valaki (válaszként erre: 66. - Lanu)
2010. júl. 15. 16:05

mennyi hipo kell bele? 10m3 víz van a medencében!

Olvastam a sóról is, hogy a hipó mellé azt kell tenni.

66. lanu (válaszként erre: 65. - Valaki)
2010. júl. 15. 14:52

szia!


Az algás víz nyálkás,csúszós a medence alja és oldala,szerintem nem ez a baj. de próbáld meg hipóval és én gondolom,hogy visszajön a szine.

65. valaki
2010. júl. 15. 14:46

sziasztok,

remélem tud valaki segíteni. Párnapja megzöldült-sárgult a medence vize. Nem nyálkás, nem csúszik, csak zöld, olyan mint a termál víz. Ha nem használjuk, leül az aljára valami porszerűanyag. Mellettünk egy virágos rét van, és pár napja kezdett nyílni egy sárga virág. Lehet, hogy a virágpor szállt, száll bele? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

64. lanu
2010. júl. 15. 11:07

Tegnap én is kitakarítottam a medence alját a gumicsővel...majd meghaltam,mire megszívtam. :D

De most kristálytiszta! :)

2010. júl. 15. 10:31
a kérdésem az lenne hozzátok,hogy a víz szép tiszta de viszont vannak benne nagyon apró kis porszemcsék ami ha felkavarodik ugye kicsit sötétebb a víz nem vészes de erre mi a megoldás? takarítom az alját de mégis azért van benne...lehet hogy hülyeséget kérdezek bocsi:)
2010. júl. 14. 12:28

Greenpeace funok!

A melegben hamarabb zöldül a víz!

Ezt elkerülendő szükséges a medi napi gondozása!

2010. júl. 14. 12:27
A sokkolás és pihentetés utáni rendszeres porszívózás és az ún. csodazsák segíthet a kútvizen is.
2010. júl. 14. 10:28

Sziasztok!

A mi medencénk is kútvízzel van feltöltve. Csak klórtablettát használunk, és nem algásodik. Viszont a kútvíz miatt barnás a vize. Ahogy olvastam a hozzászólásokban, ez a vas miatt lehet.

Ez ellen lehet tenni valamit? A hypo segíthet?

2010. júl. 14. 06:28
Ja, az előbb kihagytam, hogy úszóadagolóban mindíg legyen kombinált klórtabletta!
2010. júl. 14. 06:26

Algás víz esetén a megoldás:

1:pH beállítása 7,2 és 7,6 közé,de a legjobb a 7,2-7,4

2:klórsokk : 70-100g/10m3(10000l)vízhez vödörben feloldva és a medence szélénél körbeönteni vele a medi falát

3: algaölővel szintén sokkolás, ha a klór nem elég, de pH és a klór szintjét előtte ellenőrizzzed, hogy mindegyik rendben legyen

4:keringetése egész éjjel

5:ha a víz nem kristálytiszta, akkor pelyhesítés-keringetés, este a medi pihentetése, reggel porszívózása


A vizet ezekben a nagy melegekben 2-3 naponta ellenőrizzed és állítsad be a pH és klór értékeket, időnként klórsokkolj!

57. lanu
2010. júl. 13. 10:52
ha állandóan klóros a vized,semmi baja nem kellene,hogy legyen. nállunk egy nagy klórtabletta benne van,ha fürdünk kiveszem aztán vissza.algaölőt hetente 1x beleöntök kb 2 decit és tiszta. Most 4. hete van benne ugyanaz a víz,és mi is főrott kútról engedtük. 6 m3.
56. vinok1
2010. júl. 12. 23:08

Nekünk is puhafalú medencénk van kb 3 köbös és két hét alatt 3-szor engedtem le a zöldülés miatt.Hozzáteszem fúrott kútból töltjük.Tegnapelőtt vettem klórmeszet egy műanyag flakonnal( 25 dkg)feloldottam és bele a fúrott kútba(kútgyűrűs) zsupsz... Tegnap feltöltöttük a medencét kristálytiszta a víz még tegnap tettem bele Algaöl nevű löttyöt úgy 1-1,5 dl-t,ja és felengedés előtt kimostam hypós vízzel és áttöröltem ezzel az Algaölös lötyivel töményen(gumikesztyű).Ma még szinte ugyanolyan volt pedig a lányom egész nap ki-be járkált belőle.

Azután a többi a jövő titka....

Majd írok mikor zöldűl....

55. fanny30 (válaszként erre: 54. - 91b0eee137)
2010. júl. 12. 22:00
nálunk nagyon szép a víz még mindig!mondhatni kristálytiszta!
2010. júl. 12. 17:18
sztem egy nagy hülyeség a hypo+só mert nekem nem lett jó
53. törpilla79 (válaszként erre: 52. - Lanu)
2010. júl. 11. 21:29

Szerintem nem. De azt nagyon egyszerűen kitudod szedni a medence leeresztése nélkül is.

Egy darab slag kell hozzá, meg egy jó tüdő!:)

A slag egyik vége a medence alján, a másik vége meg a medencén kívül...

Jól meg kell szívni a csövet és utána magától fog működni,és kitudod szippantani (porszívózni) a homokot.

52. lanu
2010. júl. 9. 14:54

Sziasztok! a hipó kifehéríti a medence aljáról azt a finom homokot,ami a vízből ülepedett le? mert akkor nem kell kiszívnom. :)


a medence szinét nem veszi ki,ugye?

2010. júl. 9. 13:31
Sziasztok!Én is a hipó+tengeri só kombinációt próbáltam ki és gyönyörű a víz!1 hete tettem bele.A keringetőt nem használjuk és még csak nem is nyálkás az alja se!Épp most csobbanak bele a gyerekek!:)
2010. júl. 6. 21:17

Nekünk is puha falu medencénk van amibe kb 6 köbméter víz megy.Ha jól emlékszem 406x71 cm

Nekem se akart tökéletes lenni,de megmondom az igazat azt hittem kiengedhetjük ezért az utolsó próbálkozásom az volt,hogy 2 liter cloroxot(fehérítő) és 1 kg feloldott sót szórtam bele mondván ha ki kell önteni akkor teljesen mindegy.És higgyétek el a víz KRISTÁLY TISZTA! Igaz kb 3 vagy 4 nap kellett hozzá ezt pontosan azért nem tudom,mert pont akkor volt hűvös és nem szedtük le a takaró fóliát,csak a szűrőt mostam folyó víz alatt és sárgás lé folyt belőle.Azóta vettem hozzá még egy szűrőt és cserélve járatom a szivattyút.A nap 24 órájából kb 8-10 órát.

Azóta fürödtünk is benne ráadásként a víz alatt nyitott szemmel voltam és SEMMI IRRITÁCIÓ!

49. Evi178
2010. júl. 6. 13:59
457x107-es puhafalú a medencénk.
48. Evi178
2010. júl. 6. 13:57

Sziasztok.


Nekünk is bealgásodott a vegyszer mellett a víz úgy hogy a ph értékek jók voltak. Most kitakarítottam, és a sóval és a hypoval próbálkozom meg. Egy kérdésem lenne 1l hypo 5%-os klórtartalmú. Ez tényleg elég hetente a 2-3kg só melle vagy van valami más fajta hypo? Várom válaszotokat.


Köszi

Évi

2010. júl. 6. 10:35

Sziasztok!


Mi is vettünk szombaton az obiban egy 366cm átmérőjű, és 91 cm magasságú medencét..

Még szombaton felengedtük fúrott vízzel..akkor még nem tettem bele semmiféle szert..

Jött ez az esős idő, kb.2 napig le volt takarva medence takaró ponyvával (lyukacsos).

Amikor kisütött a nap levettem róla, de akkorra már nyálkás(nem volt még zöld) volt az alja és a fala a medencének..

Gyorsan tettem bele Oxichlor mini-ből 1 tasakkal,és Algastopból kb. 2 dl-t.

Szal az a lényeg, hogy nem kitisztult, hanem szépen bezöldült a víz. Hiába megy a szivattyú, ugyan olyan sárgás-zöld a víz...


Mi lehet a probléma?

2010. jún. 17. 06:59

Sziasztok!


Mi még nem állítottuk fel a medencét,de remélem 1-2 héten belül meg lesz :-))


Találtam egy oldalt,ahol sok hasznos információhoz hozzá lehet jutni :-))

[link]

45. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 43. - Renike82)
2010. jún. 16. 21:09

A víz jó,de még is sárga.Be kell lássam ez már ilyen és kész.

Keringtetőd nincs hozzá?

44. 91b0eee137 (válaszként erre: 43. - Renike82)
2010. jún. 16. 10:24
várom nagyon a hypos tapasztalataidat!
2010. jún. 15. 12:09

Nekünk is van puhafalú medencénk, és tavaly 3-szor kellett vizet cserélnünk, mert úgy bezöldült!

Amennyiben idén felállítjuk, akkor ezt a hypós dolgot biztos ki fogom próbálni, bár nekünk csak 3 köbméteres a medencénk!

A slagos módszert már tavaly alkalmaztuk mi is, csak az volt vele a gond, hogy nem volt elég hosszú a slag, így vödörbe engedtük a koszos vizet ki:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook