Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik az alga jótékony hatásai? fórum

Mik az alga jótékony hatásai? (tudásbázis kérdés)


11. 55Judit (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. szept. 19. 13:20

Most már nem is kell! Van sajátom, én se osztom meg.😀

Bő fél éve szedem. Ma rendeltem egy újabb 4 dobozos csomagot tartaléknak hátha drágább lesz ez is. Ez szerintem felér egy véleménnyel.😀

2022. febr. 21. 10:25

Megrendeltem egy 4db-os IMUNEX alga komplex csomagot. remélem beválik. Ezzel együtt lemondok több féle vitamin szedéséről, mert untam már annyi vackot szedni. Aztán számoltam. Az algákból kompletten hozzájutok minden fontos vitaminhoz, ásványianyaghoz, és még olcsóbb is mintha mindent külön szedegetnék.


Örülnék ha jelentkezne valaki olyan aki szedi ezt, érdekelne tapasztalat.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Timycat)
2022. febr. 20. 21:00
Jaj, 57-es TSH-nál hullott ki a hajam fele...
8. timycat (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. febr. 20. 20:22

Azért akkora király mégsem vagyok... Ezen fórum kapcsán ugyanmár rákerestem a sókra. A himalájai és a parajdi só is jódos, csak nem jódozott 🤦‍♀️ Ezt benéztem. Természetükből adódóan tartalmaznak jódot, így nem kell jódozni.

Február elején még 2,0 volt a TSH-m, pár napja meg 5,8. Kb 2 hete himalájai sót használok, merthogy az 100% só... Aha, "jól sikerült, ez még pont hiányzott" 😕

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Timycat)
2022. febr. 20. 18:46
Így van.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Timycat)
2022. febr. 20. 18:40
Pontosan!
5. timycat (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. febr. 20. 18:39

Ha autoimmun a pajzsmirigy betegség akkor kifejezetten tilos jódot fogyasztani!


Így kerülendőek az algák, jódozott só, tengeri só. Sőt az endokrinológusom szerint az omega3 is tiltólistás, azaz halak, tengeri herkentyűk, olivabogyó, olivaolaj.

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 20. 18:33

Kimásoltam neked:

IMUNEX alga komplex hatásai:

• Erős immunerősítő hatású

• Erős gyulladásgátló hatás

• Nehézfém kivezetése kiemelkedő

• Legerősebb antioxidáns

• Vírus és fertőzések ellen védenek

• Erős méregtelenítő hatású

.Lúgosító hatású

• Baktériumölő hatású

• Fontos vitál-anyagokkal látnak el

• Hormonháztartást normalizálja

• 20- 25 % megnöveli az Őssejt termelést

Betegségre gyakorolt hatásai:

Prevenció • Megelőzés • Tápanyagpótlás • Hormonháztartás • Szív- és Érrendszer • Allergia ellen • Depresszió, Szorongás ellen • Agyserkentő, Memória javítás • Immunerősítők • Koleszterin szint csökkentők • Ízületvédők, Porcerősítők • Csonterősítő, Csonttáplálás • Vese, Húgyutak • Antioxidáns szint növelés • Vércukorszint csökkentés • Máj és Epe ápolás • Bélrendszer ápolás • Bőr-, Haj-, Köröm ápolás • Energiaszint növelés • Női Egészség ápolás • Férfi Egészség ápolás • Látásjavítás, Szem •


IMUNEX, szabályozza a szervezetben a hiányállapotot:


A hiányállapot a szervezetben, tápanyaghiányból alakul ki. Ha éveken keresztül a szervezet nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat, amitől optimálisan, életfeltételeket fenntartva tud működni, megbetegszik a szervezetünk.

A szervezet úgy reagál erre, hogy jeleket küld felénk, betegség, fájdalom, rossz közérzet formájában.


Ezt kétféle módon tudjuk ellensúlyozni:


1. Megfelelő személyre szabott étrenddel, amit hosszú távon meghálál a szervezetünk, és megerősíti az algák hatását.

2. Olyan tápanyagokat, bejuttatni a szervezetbe amit az étrendünkkel már nem tudunk mindennap bevinni, ez ellensúlyozza azt a fennmaradó tápanyaghiányt, amitől a betegségek kialakulnak.

Az IMUNEX kapszula, 5 különböző algát tartalmazó készítmény


A mikroalgákban a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek és más mikrotápanyagok, bioaktív formában vannak jelen, az-az fehérjéhez kötve, így felszívódásuk az emberi szervezetben hatékonyabb, mint a legtöbb mesterséges multivitamin készítményben lévő összetevőnek.



A spirulina nagy mennyiségű, könnyen emészthető, növényi eredetű fehérjét tartalmaz, továbbá magas koncentrációban klorofillt. Vannak benne B-vitaminok, rengeteg béta karotin, e-vitamin, kálum, cink, magnézium, mangán, szelén, számos más ásványi anyag és nyomelem, fikocianinin, DNS, RNS, Y-linolénsav, esszenciális zsírsavak és telített zsírsavak is.



A chlorella több mint 50%-a fehérje, tartalmazza van az összes b-vitamint, továbbá c-vitamin, e-vitamin, ásványi anyagok, Omega-3 zsíravak, GLA, nyomelemek, mukopoliszacharidok, RNS, DNS és klorofill is található benne.



A Lithothamnium Corallioides vörös alga (Aqamin) tiszta tengerekben él és megvan az a képessége, hogy a különböző természetes tengeri anyagokat összefogja és megkösse. Bioaktív kalciumot és magnéziumot tartalmaz, de van benne szelén, cink, cobalt, réz és króm is.



A Kelp alga, vagy latin nevén a Thallus of the ascophyllum nodosum, a természet egyik legjobb bioaktív jód forrása, de tartalmaz további 60 nyomelemet is. A jód a pajzsmirigy-hormonok egyik alkotóeleme, mely szervünk kulcsfontosságú a testünkben lezajló immunfolyamatoknak.



A Haematococcus pluvialis vagy vörös alga a természet legjobb Asztaxanthin forrása. Az Asztaxanthin egy karotinoid féle, és egyben az egyik legerősebb ismert természetes antioxidáns vegyület. A szervezetünk számára, az antioxidánsok, a legfontosabb vegyületek az oxidatív stresszel szembeni védekezésben.


Mostanában találtam ezt a fajta algakomplexet, hamarosan szedem is.

3. Channa* (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. jún. 1. 17:34

"Egyrészt ez is segíti a pm. működését,"


A jód a lényeg, ami benne van;)

Ha a pm. alulműködést a jód hiánya okozza, akkor segíthet...

2021. jún. 1. 15:42

Mikor kiderült, hogy pm. alulműködésem van, akkor adta a gyógynövényes csaj a szelén mellé. Egyrészt ez is segíti a pm. működését, másrészt (a leírás szerint) a bélműködést is segíti.


Napi 1 szemet szedek, ebből a fajtából:

[link]

2021. jún. 1. 14:21
Sziasztok. Szed valaki alga kapszulát? Milyen jótékony hatással rendelkezik? Google nem a barátom.köszönöm szèpen a választ előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook