Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alfa hullám zene tanuláshoz. Tapasztalatok? fórum

Alfa hullám zene tanuláshoz. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2020. okt. 2. 14:26

Tanuláshoz még nem, de alváshoz kipróbáltam tegnap este. Olyat, amihez az volt írva, hogy arra (is) jó.

Először eléggé idegesített, de már lusta voltam lekapcsolni és aztán csak belealudtam. Egész jól aludtam reggelig, fel sem ébredtem, pedig általában szoktam.

13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Boldogzokni)
2020. szept. 29. 22:40

Kíváncsi vagyok ;) Ami még segíthet, hogy úgy kezded, hogy leülsz, egyedül vagy a zene szól, de te semmit sem csinálsz, csak hallgatod, és figyelsz a légzésre és arra, hogyan csendesedik el a tudatod. Ezzel összekapcsolódik, hogy ha ez a zene megy, az elmének kusti van, elcsendesedik, figyel, tanul.


A hátul ütője lehet, hogy mindig kell a zene, hogy tanuló üzemmódba kapcsoljon.

2020. szept. 29. 20:27
Egyszerűen nem jutottam még odáig, hogy kipróbáljuk. Így még nem tudok beszámolni, de majd jövök, ha lesz miről írni.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. szept. 24. 19:46
Na, valahogy megpróbálok rágyúrni, mert tanulni valóm lesz hamarosan elég sok.
2020. szept. 24. 17:03

Először el kell sajátítani a koncentrációt.

Azt a fajta odafigyelést, elmélyülést, mikor órákon át flexelhetnek is a szomszédban, akkor sem szakad meg a figyelem.

Aztán lehet kísérletezni az ilyen tudást elmélyítő hangokkal - szerintem.


Ha nincs meg a koncentráció, akkor hiába fog szólni a háttérzene, mert arra fogunk figyelni (és minden már zajra).

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2020. szept. 24. 12:23

Nem mindegyik Mozart-darab idegesítő, de néhányuk nagyon kiszámítható és nincs benne izgalom.

A Requiem viszont túl jó, amellett meg azért nem lehet dolgozni.

8. michelle.r (válaszként erre: 6. - Boldogzokni)
2020. szept. 24. 09:40
Látszik ;) De nem számít. Akkor is segíteni fog.
7. michelle.r (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. szept. 24. 09:38

Nahát, ki gondolta volna, hogy idegesítő is lehet.


Én ezeket hallgatom, amikor valami nagyon szívatós anyagon dolgozom. A kollégám már be sem jönnek, ha ezt hallják :D


[link]

[link]


Egyébként pedig leginkább az Újvilág szimfóniát.

6. boldogzokni (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2020. szept. 24. 09:35
Gondolom látszik, hogy az elméleti hátterével nem foglalkoztam. ;)
5. michelle.r (válaszként erre: 4. - Boldogzokni)
2020. szept. 24. 09:33
Az alfa az elején, kicsit álmosító, hiszen az egyik állomása az elalvási folyamatnak. De hamar hozzászokik az elme, hogy alfában van, de nem alszik el.
4. boldogzokni (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2020. szept. 24. 09:27

Köszi, ez tényleg "barátságosabb".

Engem mondjuk álmosít kicsit, pedig pont nem az a cél.


Kerestem esti elalváshoz is ilyeneket magamnak. Arra viszont teljesen nyugis, jó kis zenéket találtam.

2020. szept. 24. 09:22

Ez kellemesebb: [link]


Zenét sose használtam, de húszéves koromban elvégeztem az Agykontroll tanfolyamot, egyetemen sokat segített a tanulásban.


Nagyon halkan szóljon, csak annyi a dolga, hogy segítsen a tudatállapotot elmélyíteni.

2020. szept. 24. 09:20

Mozartról írnak ilyet:

[link]


- de engem meg éppen Mozart idegesít.

Komolyzenét hallgatok néha tanulás közben, de van olyan zene, ami annyira jó, hogy nem tudok nem rá koncentrálni.

Megy a komolyzenei tévéadó, aztán ha "olyan" zene jön, akkor vagy pihenőt tartok, vagy átkapcsolok valami laza krimire.

2020. szept. 24. 09:14

Sziasztok!

Hallottam róla, hogy van egyfajta zene, amit ha tanulás közben hallgat valaki, segít memorizálni, fókuszálni. A youtube-on alpha waves-re kell keresni. Kérdezném, hogy ezt próbálta már valaki önmagán? Tényleg segít?

Sajnos engem inkább idegesít, önmagamon nem tudom tesztelni, de a gyerekeimnél kipróbálnám, ha tényleg van értelme.

Valakinek van tapasztalata?


Egy példa: [link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook