Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérletben történő zárcsere tuladjonos tudta nélkül. fórum

Albérletben történő zárcsere tuladjonos tudta nélkül. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
23. Szeszipuszi (válaszként erre: 18. - Szandikkka)
2010. okt. 15. 13:22

Ha én lennék a főbérlő, nem is a "titkos" zárcsere bosszantana, hanem a nemtörődöm, flegma hozzáállás.

A főbérlőnek vannak jogai, de a legtöbb esetben párbeszéddel minden elrendezhető. Veletek ez viszont lehet, hogy nehéz lenne...ne csodálkozz, ha mérgében tényleg fenyegetőzik.

Jobb a tiszta beszéd, hidd el. És ha egy kicsit lejjebb jössz a magas lóról, nem hiszen, hogy gond lesz. Ne azért akarj most megoldást, mert megijedtél. Korrektség! Mond ez neked valamit?

22. f111b04f6f (válaszként erre: 20. - Szandikkka)
2010. okt. 15. 13:21
Jelen esetben talán ez a legjobb megoldás.
21. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - Szandikkka)
2010. okt. 15. 13:20
Ja, ha már felmondtatok, és két hét van hátra, akkor mi is a kérdés? Fél évig kibírtad minden lelkiismeretfurdalás meg problémázás nélkül, akkor kibírsz még két hetet, nem? Cseréljétek szépen vissza a kiköltözés előtti napon, aztán csókolom. Legközelebb azért más magatartást javasolnék.
20. Szandikkka (válaszként erre: 17. - 99279bb06f)
2010. okt. 15. 13:19

Akkor inkább még ma visszacseréljük a zárat a régire!

Ez lesz a legegyszerűbb!

Köszönöm a segítséget.

19. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Szandikkka)
2010. okt. 15. 13:19
Hát ha tudod, hogy hiba, akkor köszörüld ki a csorbát. Hívd fel a főbérlőt, hogy szeretnéd lecseréltetni a zárat, mert aggódsz az előző lakók miatt. Ha nemet mond, akkor sürgősen cseréljétek vissza, és akkor egyéb lépéseket lehet foganatosítani, hogy mégis elérjétek a zárcserét. Jogilag és emberileg és korrekt lépéseket.
18. Szandikkka (válaszként erre: 13. - 99279bb06f)
2010. okt. 15. 13:17
Nem gond ha kirak,már csak 2hetünk van amúgy is,és költözünk.Ez a legkevesebb....
2010. okt. 15. 13:16
Igen feljelenthet magánlaksértésért, nem kapsz kauciót. Még azt is kitalálhatja, hogy ti eltulajdonítottatok valamit a lakásból... Húzzátok csak fel! Majd meglátod! :)
16. f111b04f6f (válaszként erre: 11. - Szandikkka)
2010. okt. 15. 13:16

Jó, akkor mondhatom úgy is, hogy ne legyen annyira sértő szólj nekik.

Egyenlőre még nincs is probléma, de hidd el lehetnek belőle kellemetlen perceid, ha nem teszed meg.

15. Szeszipuszi (válaszként erre: 11. - Szandikkka)
2010. okt. 15. 13:16
Ha a tulaj még nem vette észre, most sem késő közölni vele a cserét és adni neki egy kulcsot.
14. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - F111b04f6f)
2010. okt. 15. 13:16

És ez csak a gyakorlati oldala, a jogi és erkölcsi oldala pedig az, hogy a bérlő szerződésszegést követett el, ráadásul minden különösebb ok nélkül, hiszen meg lehet egyezni ilyen kérdésekben egy tulajdonossal, csak ehhez normálisan kell gondolkodni és kommunikálni tudni.


A lakásbérlés nem az egyik fél másik által való kiszipolyozása vagy igényeinek semmibevétele, hanem egy, a felek kölcsönös megelégedésére szolgáló gazdasági megegyezés kellene legyen. Ennek az esélye a tulajoktól most jól el lett véve.

2010. okt. 15. 13:15
Ez nem a te tulajdonod, nincs jogod kizárni a főbérlőt. Ha megtudja, AZONNALI felmondással kirak.
2010. okt. 15. 13:13
Nem bántani akarlak. csak tényleg éld bele magad fordított estbe.
11. Szandikkka (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2010. okt. 15. 13:13

Nem azt kérdeztem,hogy mit kellett volna tenni!

Tudom,hogy hiba volt nem szólni a tulajnak a zárcseréről.

Most nem ez a kérdés....

2010. okt. 15. 13:13
lehet rosszindulatú vagyok mostani felvetésemben, de valahogy azt érzem örültök is neki, hogy nem tud bemenni a tulajdonába.
2010. okt. 15. 13:11
A tulajdonosnak kötelessége a lakás meghibásodása esetén a hiba kijavítása, ebben az esetben ezt miként tudná megtenni egy ha rögtön kéne cselekednie?
2010. okt. 15. 13:10

"felesleges szólni, mert úgysem fogják észrevenni"


te mit szólnál fordított esetben?

számomra is érthetetlen ez a mentalitás.

2010. okt. 15. 13:08
Bocs, de a hozzáállásod érthetetlen számomra.
6. Szandikkka (válaszként erre: 2. - Katus3)
2010. okt. 15. 13:07

Gondoltuk felesleges szólni,mert úgysem fogják észrevenni,mivel nem járnak fel hozzánk,így egyeztünk meg.

Tegnap pedig úgy alakult,hogy feljött a tulaj és megjegyezte,hogy nagyon mozog a kilincs.

2010. okt. 15. 13:04
Miért nem lehet szólni a tulajnak? Elfogadná az indokot. De a lakás az ő TULAJDONA. Joga van bemenni, szétnézni. Ha ti távol vagytok, s csőtörés van, kit értesítenek? A tulajt, tehát neki be kell tudni menni. Nálunk is albérletbe volt kiadva a lakás. Nekem telefonált az alattunk lévő szomszéd. Mire odarohantam, az utcán folyt a víz, hömpölygött a folyosókon. Ha nincs kulcsom, az utcát is előntötte volna. Az albérlő bérel, a tulaj. az meg tulajdonos, és felel mindenért.Szerintem.
4. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Szandikkka)
2010. okt. 15. 13:02
...és miért nem adtok a tulajdonosnak egy kulcsot?
2010. okt. 15. 13:02

A lakás tartós berendezési tárgyainak változtatása nem áll jogotokban a tulajdonos beleegyezése nélkül.


Jogilag kötelezhet benneteket az eredeti állapot 8 napon belüli visszaállítására, sőt: ha ők állíttatják vissza, esetleg sokkal drágábban, mint ti gondolnátok, azt is kötelesek lennétek visszafizetni.


Emberileg pedig nem értem, miért nem lehetett először megbeszélni, utána cseréltetni.


Természetesen a gyakorlatban az is előfordulat, hogy nem veszi észre a visszacseréig.

2010. okt. 15. 13:02
Szia! nem tudom hogy ez hogy működik hivatalosan,de ha ezt így elmondjátok hogy miért történt,gondolom megérti. Miért nem szóltatok?
2010. okt. 15. 12:59

Egy fél éve lakunk albérletben.

Mikor odaköltöztünk a volt bérlők még nem adták vissza a kulcsot a tulajdonosnak még egy hónap elteltével sem!

Mivel nem tüntek a volt lakók megbízhatónak(nem fizettek),gondoltunk egyet és lecseréltük a zárat a bejárati ajtón,a tulajdonosnak erről nem szóltunk,sőt a mai napig nem tudja,hogy le van cserélve a zár,úgy gondoltuk,ha elköltözünk akkor visszacseréljük.

ha véletlenül észreveszi a tulaj,hogy lecseréltük,milyen jogaink vannak?

Feljelenthet esetleg?Vagy jogában áll hogy nem adja vissza a kauciót?A szerződésben a zárcseréről nem esett szó

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook