Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet-támogatás hátulütői fórum

Albérlet-támogatás hátulütői (beszélgetős fórum)


14. Cippora (válaszként erre: 1. - EzotErika)
2012. okt. 2. 12:59

Túl szépe lett volna,hogy igaz legyen.


Nekem egy ismerősöm szerette volna igénybe venni ezt,de rögtön letört,mikor mondták,hogy kötelezően 6 hónapig kellene foglalkoztatni.Ki vállalná ezt be????Senki...

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - F0f0d72412)
2012. okt. 2. 12:29

Az albérletet később a minimálbérből is ki kell fizetni.


Ezek sohasem fognak munkahelyeket teremteni...


Ilyen magas járulékot ki tud fizetni?

Még azt a lehetőséget sem adják meg, hogy a Zemberek önfoglalkoztatók legyenek. NEM vállalkozók, mert annak költségit nem tudnák megfizetni.

Nem az albérletet kéne támogatni :((

Bérlakásokat kéne építeni, ahol feléled az építőipar,fellendül a gazdaság is.

12. Nikice
2012. okt. 2. 12:16

Teljesen logikus a gondolatmeneted.

Azt én sem értem, milyen munkaerő lehet az, ami nincs a közvetlen környezetben, habár az is tény, hogy nagyon eltérő a kínálat az egyes megyék között. Míg a Nyírségben vannak falvak, ahol mindenki munkanélküli, a Sorolóban múltkor egy cég vezetője nyilatkozott, hogy ideiglenes munkára (igaz minimálbérért) nem tudott összeszedni egy tucat embert sehonnan. Gombaszedés lett volna.


Nem tudom, nehéz kérdés, kin lenne érdemes segíteni, kin lehet segíteni, ki az aki mindig csak várja a segítséget... valaki szemszögéből mindig igazsaágtalan lesz, hogy kit kívánnak ösztönözni.

De valóban elgondolkodtató, amit feltétleztek, hogy emögött semmi féle segítségnyújtási szándék nincs...csak "parasztvakítás"

2012. okt. 2. 12:09

Inkább munkahelyeket kellene teremteni,csökkenteni a járulékokat , adókat ,

emelni a béreket folyamatosan.

Abban biztos vagyok,hogy az alb.-támogatást senki nem tudja igénybe venni , akit igazán érintene !

2012. okt. 2. 12:03

hol élnek azok akik ilyeneket kitalálnak és "iktatnak"???

miért nem kérdezik meg azokat az embereket,akik ebben érdekeltek???

megmondom én miért:mert nem is akarnak segíteni igazából!!!

olyan,mintha inkább még több embert akarnának a nincstelenségbe taszítani!!!

ez hasonló x.r rendelet,mint az,h. munkanélküliektől TB-járulékot követelnek majdnem 7000 Ft.-ot havonta!

9. Spiritus (válaszként erre: 7. - Nikice)
2012. okt. 2. 07:50

Egész egyszerűen nem értem miért segítene ez akár 1 emberen is!


Ha felvesz valakit 200km-ről, elveszi a munkát attól aki 20km-re várja, és nem várna külön segítséget.

Lehet, hogy aki 200km-ről jár, a támogatás lejárta után, kénytelen hazamenni, mert nem tud albit fizetni.


És pont az állam, aminek mindenhez van hatalma.. ha mondjuk ebből a pénzből megemelné a közmunkások bérét, nem segíte többet? Szerintem 47e ft esetében, akár még 200 ft is segítség. No arról ne is beszéljünk, hány nem éhező "szakértő" kellett egy ilyen törvény kidolgozásához, akik majd jó kis prémiumot kapnak stb.


Ha meg valaki speciális tudással rendelkezik, és az a speciális tudás kell valahol, akkor annak úgyis megfizetik a munkáját, és meg fogja neki érni támogatás nélkül is akárhányszáz km-ről járni dolgozni. (Családban van aki állandóan külföldre jár dolgozni, de sok ismerős is. Ha tudsz valamit amit más nem, akkor meg fognak találni!)

2012. okt. 2. 07:41
Hú, kitör belőlem a demagógia :) Pedig rég nem fórumoztam, csak olvasgattam.. egy biztos: nem oda juttatja vissza.
7. Nikice (válaszként erre: 6. - Spiritus)
2012. okt. 2. 07:39

Hát én sem gondolom, hogy tömegeket vezet vissza a munka világába, de ha bármilyen bértámogatást igényelsz, ugyanezt a biztosítékot kérik, és ott is van próbaidő. Ott is vállalni kell x ideig a foglalkoztatást. Ott is jókora papírmunka, ez is szerintem hasonló módon működik majd.


Én naiv vagyok, tudom, de ha csak pár családon segít (azon biztos, akinek lesz újra mit elbírálni) már jó. Tény, hogy nagyon elenyésző lehet, aki egyáltalán igényelni tud, és aki ezek közül meg is kapja.

A 25 év alattiak támogatására is megye szinten 25 főre volt támogatás :S Még le sem járt a határidő, nem volt mit megpályázni.

6. Spiritus (válaszként erre: 4. - Nikice)
2012. okt. 2. 07:32

De ez az intézkedés mennyiben teremt munkahelyet?


Persze, hogy kéne az Államnak valami garancia, de mivel próbaidő alatt ez lehetetlen, ez egy hamvában halt ötlet. Nem kéne ilyen törvényeket hozni, ami megvalósíthatatlan.

2012. okt. 2. 07:29

nesze semmi, fogd meg jó. mint mindig.


köszönjük emese :D

2012. okt. 2. 07:27

Valóban elkeserítő, de azért érthető, hogy valami garancia az államnak is kell. Iszonyatos bürokrácia gondolom.


Nem akarom az igét szórni, de aki évek óta munkanélküli, annak pár hónap munka is jól jön. Szerintem el kellene felejteni a munkaadókról kialakult olyan képet, hogy aki vállalkozik, az mind csal, fekete terepjáróval járja a nagyvárosokat éjszaka, meg egész nyáron üdül.


A munkaadó azért alaphelyzetben munkát ad, ami manapság nem egyszerű. Próbáljon meg mindenki csak magának munkát adni, és következő hónapban megfizetni a minimálbér utáni 70-75 e Ft-ot, aminek mint tudjuk siralmasan kevés a nettója. Nem bemenni a feladatra 8-ra, letenni 4-kor a tollat, vagy a csavarhúzót, hanem ott elkezdeni, hogy mi a fenét csináljak, amit más még nem, és hogyan adjam azt el... De ez utóbbi csak közvetve kapcsolódik a témához, elnézést!

A lényeg az lenne, hogy munkával a munkavállaló is jobban jár, mint a semmivel, nem csak a munkaadó.

2012. okt. 2. 07:27

Biztos lesznek összejátszások.

Felveszem a Józsit, tudod a Klárinak a férjét, így ők megkapják az albérlet támogatást stb...és majd valamit okoskodnak.


Kik ülnek a parlamentben basszus? Bármelyik ismerősöm értelmesebb ennél.

2012. okt. 2. 07:18

Kövezzetek meg de én nem értem az egészet. Azért ez a támogatás (ha valaki tényleg megkapja)erős túlzás.

Hol van munkahely túlkínálat? Nem lenne tényleg 100km-en belül valaki? Nem inkább arra kéne költeni az államnak, hogy valóban munkahelyeket teremtsen? De arra van pénz, hogy a munkaadó, majd minimál bérért felvegye a szerencsétlet a világ végéről, mert annak fél évig majd így is megéri. Aztán az meg majd gazdagszik tovább...

2012. okt. 2. 07:13

MIT SZÓLSZ EHHEZ?TE MIT HALLOTTÁL EZZEL KAPCSOLATBAN?


Ha több,mint 100 km.-re dolgoznál a lakhelyedtől,járna másfél évig állami támogatás az albérletedre,ennek a tám.-nak további feltételei:


-min. 3 hó.-ja legyél mu.nélküli

-keress magadnak albit/odautazási kts.eket fizesd,mint mu.nélk.,ami 100 km felett 4-6-8 eFt.!/ /

-fizesd ki a kauciót!!!

-a leendő munkahelyeden vállalják szerződésben,h. min. 6 HÓ.-IG OTT DOLGOZHATSZ/a próbaidő alatt ,ami max. 3 hó.,kirúghatnak...mért vállalna 6 hó.-ot a munkaadó,aki nem ismer?!

-és ezután a mu.központ elbírálja,h. kaphatsz-e támogatást!


Hát,mit mondjak ? ELKESERÍTŐ!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook