Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletből költöznünk kell, mit tehetünk? fórum

Albérletből költöznünk kell, mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
87. Garabonciás (válaszként erre: 86. - Papája)
2020. aug. 7. 14:19
Itt meg a roggyantat is 10 millioert aruljak a falunkba, pedig ez nem egy nagy hely. Tanya 8 millio ft, vicc az egesz :D
86. papája (válaszként erre: 83. - Garabonciás)
2020. aug. 7. 14:13
Rég elmehettél az ígéret földjére, ha nem tudod, hogy sajnos itt Magyarországon még az igen szép és lakható, de Bp-től távoli falvakban 3-8 millió Ft-ért már lakható szép családi házat lehet venni. Mellesleg munka is van. Van bölcsőde, óvoda, iskola és orvos is.
85. semleges (válaszként erre: 83. - Garabonciás)
2020. aug. 7. 08:28
Még mindig sokan jobban élnek. Nem lehet a kettőt összehasonlítani.
84. Amaunet (válaszként erre: 83. - Garabonciás)
2020. aug. 7. 07:21

Igen, attól függ. A német viszonyokat nem lehet összehasonlítani a magyarral, ahogyan egy egyedül élőt egy három gyermekes családdal sem.

Nekik az itteni viszonyok közt kell dönteni a gyermekek érdekeinek megfelelően.

Ezért felesleges is ide hozni a német példát.


Valóban, a hetvenes években sok helyen a felső tagozatos osztályokat összevonták és átjártak a szomszéd faluba. Ma is sok gyermek utazik az iskolába. Vagy Bp-en egyik kerületből a másikba.

83. Garabonciás (válaszként erre: 81. - Amaunet)
2020. aug. 6. 21:36
Attól függ hol élsz. Münchenben pl krva drágák az albérletek. Egy vidéki városban már biztos olcsóbb. Szerintem azért is nem rendezkednek be hosszabb távra, mert mindig mozgásban vannak, az egyik helyről mennek a másikra, ahol mondjuk jobban fizetnek, jobb a munka stb..stb.. Én biztos nem ölném bele a pénzem egy lepukkant 5-6 millás házba, mert azért milyen házat kapsz? Jobb helyen biztos nem kapsz lakhatót ennyiért, sz*r helyre meg minek mennél? Egyébként azt is számításba kell venni, hogy nem minden faluban van iskola, munkahely ha át kell járni busszal vagy vonattal a szomszédos városba nem is olyan olcsó az.
2020. aug. 6. 21:22
Nem fáj.
81. Amaunet (válaszként erre: 79. - Garabonciás)
2020. aug. 6. 19:08

Németország erre van berendezkedve. Ott valószínűleg nem fele az albérleti díj egy átlagkeresetnek. És valószínűleg nem tartanak a bérbeadók a gyermekes bérlőktől.


Ha itt is a háromszorosa lenne az átlag bér, akkor felpörögne a bérlemények keresése is.

De addig, míg 200 ezer nettóból 100 ezer az albérlet, plusz a számlák és ami marad abból éhen hal, addig még mindig jobban megéri egy saját tulajdon. Persze, azt is folyamatosan karban kell tartani, de legalább nem lebeg az ember feje felett, hogy holnap a híd alatt kell aludnia a családnak.

80. Lávli* (válaszként erre: 48. - Vivo44)
2020. aug. 6. 18:25
Te nagyon jó Ember vagy! 💝
2020. aug. 6. 16:28
Németországban a legtöbb ember bérelt házban lakik, még az is aki megengedhetné magának hogy saját kérója legyen. Mert ha vmit ugye csináltatni kell, akkor az nem az ő gondja hanem a tulajé. Meg ha vki hitelt vesz fel hogy házat tudjon venni, nem ugyanott van? Milyen kamatokkal adnak már hitelt is, aztán meg azt nyögöd évekig, amíg bele nem rokkansz idegileg is mindenhogy. Ha meg felnőnek a gyerekek, kirepülnek a házból, saját életük lesz, mi szükség van a családi házra? Kettőtöknek már túl nagy, bár arra jó ha megutáljátok egymást, legalább könnyebb elkerülni a másikat. Meg hát azért azzal is számolni kell, hogy az ingatlanok értéke csak romlik ha semmit nem csinálsz rajta, egy pár év múlva lehet buksz az egészen, ha úgy gondolod elakarnád adni. Egy rossz állapotban levő házba én soha nem fektetnék be pénzt, egy újba lehet, de annyi pénzem meg nincs.
78. Amaunet (válaszként erre: 77. - Bless the child)
2020. aug. 6. 16:12
Hát, nem tudom. Szerintem nem teljesíthetetlen.
77. Bless the child (válaszként erre: 68. - Amaunet)
2020. aug. 6. 13:25
Nem lehet köztartozás, legalább 3 ev folyamatos tb jogviszony, erkölcsi, stb... Ezek azért elég soknak hianyzik
76. Amaunet (válaszként erre: 73. - Df1e1c376c)
2020. aug. 6. 13:09

Biztosan van értékbecslés és hasonló díjak.

De mióta is van CSOK?

Azóta már össze lehetett volna rakni rá.


Vagy felvesz egy gyors folyószámla hitelt, személyi hitelt.

75. globus (válaszként erre: 69. - Tumbo2)
2020. aug. 6. 13:02
Hááát, koppanás van, ha megszűnik egy megszokott juttatás. Nekem pár évig fizetett egy nyugdíjpénztárt, aztán rám testálta, kénytelen vagyok tovább rakni, ha nem akarom elbukni. Előtte már volt kettő...😬 Csak éljünk odáig.
74. fincsi5 (válaszként erre: 64. - Amaunet)
2020. aug. 6. 13:01
Ha nem adják el a lakást, amit bérelnek, magától mikor lenne erre esze? Komolyan, csak lesek.:(
73. df1e1c376c (válaszként erre: 71. - Amaunet)
2020. aug. 6. 13:00

A 10 milliót bemondasra adják? Vagy előtte kell egy konkrét hely és terveztetes,ha valami nincs meg (mert vonzás körzetében vesznek), akkor annak a terveztetes, engedélyeztetése.


Ilyenek nincsenek?

Gyorsan pörög ott a szamla

2020. aug. 6. 12:59

Tessék, itt egy "előválasztó" a jogosultsághoz.

[link]


Az biztos, hogy három gyermekkel már rég igénybe vettem volna, akár a hitelt is, és nem albérletre fizettem volna, hanem a saját házamra.

Ha nincs egy családi otthon, ahová a gyermekek akár felnőttként is haza mehetnek, akkor őket is az albérletesdibe kényszeríti.

71. Amaunet (válaszként erre: 70. - Df1e1c376c)
2020. aug. 6. 12:54

Nem értem ezt a "még fél millió körül van a "nevezési díj""-at.


A CSOK tk. a régi szocpolt váltotta fel.

És persze, meg van határozva, hogy hány nm/fő szükséges, meg legyen konyha stb...

De ezek mind azt szolgálják, hogy az emberek ne hülyeségekre költsék el a pénzt, pl. ne kocsit vegyenek, miután folyósították. (nem is tudom, nem-e közvetlen az eladónak utalnak)

70. df1e1c376c (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2020. aug. 6. 11:38

Azért a megfelelelesre is kíváncsi lennék, de annyira nem mélyen, hogy beleassam magam.


De azt tudom, hogy a szüleim mikor fix kamatos hitelt vettek fel, és kaptak (messze nem ennyi) támogatást, ott az megvolt, hogy hány négyzetméter, és hany szoba. Szóval pénzt felkarolni, olcsó hitelre benevezni, és egy patkány fészket venni tuzolrasra, nem lehetett.


Vannak itt olyan hozzászólások, hogy annak meg kell felelni, még fél millió körül van a "nevezési díj", és az elbírálás így mindenképp ki kell húzni. Így már elhiszem.

És őszintén jó dolognak tartom, ha ilyenre költenek, mert erről azt gondolom, hogy nem napi segélyge, hanem tud jövőt alapozni.

69. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Globus)
2020. aug. 6. 11:36
én igen,jól jártunk vele,aztán amikor nyugdíjba mentem a pénz igencsak lecsökkent.annyi lett a nyugdíjam,mint a fizetésem,a pluszoknak vége lett.
68. Amaunet (válaszként erre: 65. - Bless the child)
2020. aug. 6. 11:32

[link]


A kamattámogatott hitelnél persze vannak feltételek, de a 10 milliós vissza nem térítendőnél semmit nem látok.


Persze, a felhasználást ellenőrzik, a felújítást, korszerűsítést 3 év alatt el kell végezni.


Ha nem akarnak egész életükben egyik albérletből a másikba vándorolni, oda kifizetni százezreket, akkor legalább bemegy egy bankfiókba és érdeklődik és legalább a 10 milliót igényli és vesz belőle egy házat Debrecen környékén, ahonnan könnyen bejárhatnak dolgozni a jelenlegi munkahelyükre.

67. Amaunet (válaszként erre: 66. - Df1e1c376c)
2020. aug. 6. 11:25

Pedig ez így van. Ha nem is magát a lakást/házat, de 10 milliót kaphatnak a három gyermek után, mint vissza nem térítendő támogatást.

Ha ez nem lenne elég, akkor kamattámogatott hitelt vehetnek plusz igénybe 15 milliót.

Plusz, külön korszerűsítésre is kamattámogatás van max. 7,5 millióra.

66. df1e1c376c (válaszként erre: 65. - Bless the child)
2020. aug. 6. 11:09
Nekem tök hihetetlennek hangzik (bár tényleg gozom sincs a család támogatási témáról) amit itt olvasok. Kb. mintha egy lakast/házat csak úgy hozza vágnának barkihez 3 gyerek után.
65. Bless the child (válaszként erre: 54. - Amaunet)
2020. aug. 6. 06:52
A csok-hoz meg kell felelni, rengeteg követelménye van.
64. Amaunet (válaszként erre: 63. - Levarosbukta)
2020. aug. 5. 23:32

Miért pusztulna bele? Sokan így nevelték fel a gyermekeiket.

Sőt! Mai is sokan így nevelik. Három gyermek vállalása kötelezettségekkel, lemondással és nagyon sok munkával jár.

Aki ezzel nincs tisztában az ne vállaljon gyermeket.

63. levarosbukta (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2020. aug. 5. 21:58
Hja aztán meg pusztuljon bele mi? 3 gyerek, munka, ingázás, háztartás aztán még kapáljon meg ganyézzon.
62. globus (válaszként erre: 59. - Unom)
2020. aug. 5. 21:52
1991 óta nem vagyok közalkalmazott.
61. szőkelédi (válaszként erre: 58. - Globus)
2020. aug. 5. 21:36
😆🤣😂 ez jó .
60. szőkelédi (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2020. aug. 5. 21:35
Biztos megpróbáltam volna már 3 gyerekkel. Sajnálnék ennyi pénzt albérletre. Lehet ,a hitel fele lenne ,ha még az is kellene esetleg.
59. unom (válaszként erre: 58. - Globus)
2020. aug. 5. 21:28
Közalkalmazottak nem szoktak kapni. Ameddig az voltam én sem kaptam.
58. globus (válaszként erre: 51. - Szőkelédi)
2020. aug. 5. 21:16
Én sem találkoztam soha cafetériával, sokáig azt hittem, ez valami kávé??
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook