Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletből költöznünk kell, mit tehetünk? fórum

Albérletből költöznünk kell, mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
117. Amaunet
2020. aug. 12. 02:20

Azt a kérdést már félve teszem fel, hogy miért vállalnak az emberek albérletbe gyermeket/gyermekeket?

Tudván azt, hogy nehéz lesz gyermekekkel albérlethez jutni. Mi van, mi lesz a gyermekekkel, ha esetleg munka, jövedelem nélkül maradnak? Hogyan fogják az albérletet fizetni?

Szerintem óriási felelőtlenség.

116. Amaunet (válaszként erre: 113. - Vivo44)
2020. aug. 12. 02:15

Biztosan banki hitelügyintéző vagy, ha így fújod a feltételeket.

Ha ilyen nehézségekkel jár a hozzájutás és ennyire előnytelen miért igénylik mégis olyan sokan?

115. vivo44 (válaszként erre: 80. - Lávli*)
2020. aug. 12. 01:37

Köszönöm.

Inkább azt mondanám 4 gyermekkel, hogy soha nem felejtem el honnan jöttem.....(szív)

114. vivo44
2020. aug. 12. 01:35
Sajnálom, hogy a fórumindító nem keresett meg, de csak remélem, hogy azért, mert megoldódott a fórum témájának megfelelő probléma!
113. vivo44 (válaszként erre: 112. - Amaunet)
2020. aug. 12. 01:33

Szia.

Megpróbálnám neked összegezni...(nem ellentmondani!)

A CSOK esetében ilyen-olyan papírok, TB jogviszony és a papírok több százezres nagyságrendű pénzt emésztenek fel, amivel csak elindítod a folyamatot, de közel sem biztos, hogy az adott ingatlan valaha a tiéd is lesz.

Egy 3 gyermekes család esetében nem lehet a használatbavételi engedélye a vásárolandó ingatlannak 1990-nél régebbi, minimum félkomfortosnak kell lenni és igen 5 ember esetében van egy minimum négyzetméter aminek kell lennie az ingatlannak. Ez 3 gyermek és 2 felnőtt esetében minimum 90nm új ingatlan esetében 10millió forint, de ez kizárólag új! Ami azt jelenti, hogy egy 90 nm-es új lakást házat nem lehet ma magyarországon ennyiért venni!

A másik a használt ingatlan amit te is említettél. Ott bár elég a 60nm-es használt ingatlanra, azonban a CSOK összege 275000ft, amiből ugyancsak nemigen lehet venni még használtan sem a feltételeknek megfelelő ingatlant.

Van még a falusi CSOK, ami ugyan 10millió, de az ingatlan megvásárlására kapsz 5 milliót és vállalnod kell, hogy saját pénzeden maximum 5 millióig felújítod, korszerűsíted, amit majd ha készen van és leellenőrizte a bank munkatársa, akkor 90 nap múlva visszakapod. Tehát kell lenni albérletből felesleges 5 millió ft forgótőkédnek. Ez sem megvalósítható segítség nélkül albérletből.

S mind a háromhoz van bekerülési összeg, ahogyan más is írta, aki már végig csinálta, hogy több százezres költség.

Na most egy 90

112. Amaunet (válaszként erre: 109. - Delbuk)
2020. aug. 8. 11:25

Te miről beszélsz?

Debrecen, Kaba, Hajdúhadház nem a tanyavilág.:D

A linkek meg lettek szűrve 10 millió max. árra.


Persze, van ott is 50-100 milliós lakás/ház is, de a vissza nem térítendő támogatás csak 10 millió.

Nekem az unokatestvérem keres a környéken, mert hamarosan haza költözik Svájcból. (ez ugyan semmire sem jó információ, ahogyan a barátra hivatkozás sem)


Ha valaki albérletre vágyik, akkor keressen albérletet, és fizessen másnak azért, mert nem akarja egy saját tulajdon gondjait magának.

Három gyermekkel épp azért kéne saját, mert akár minden évben eljátszhatják velük azt, hogy ki kell költözniük.

111. tumbo2 (válaszként erre: 108. - Garabonciás)
2020. aug. 8. 10:59
a szomszédban is fiatal fiúk mászkáltak a tetőn.egyik sem tériszonyos,mint én.
110. df1e1c376c (válaszként erre: 108. - Garabonciás)
2020. aug. 8. 10:54

Erre vannak a pokemberek :D

Volt egy ipari alpinista faszim, az huszon évesen kizárta magát a lakásból, es felmászott a másodikra részegen hajnalban a panelba.

Normálisabb 10 évvel később sem lett, de pokoli jól nézett ki. Nagyon jó felépítése volt, és nulla félelem érzete.

109. delbuk (válaszként erre: 96. - Amaunet)
2020. aug. 8. 08:50
Nem mindenki alkalmas arra, hogy a tanyavilagban lakjon (3 gyerekkel meg foleg). Az elso haz ezen kivul meg jogi eljaras alatt all, jo eg tudja, mikor lesz koltozheto, akar evekig is eltarthat. Nem veletlen ilyen olcso. Barataink pont most keresnek hazat Debrecenben, es egesz mas nagysagrendu arak vannak egy olyan hazzal, ami rendben van - pedig felujitando is jo nekik. Nem mindenki akar sajat hazat, a nehezseg inkabb az, hogy 3 gyerekes csaladnak nem szivesen adjak ki az albikat, mert nemfizetes eseten oket nehezebb kirakni.
108. Garabonciás (válaszként erre: 99. - Finiske70)
2020. aug. 8. 00:20
Az elöttük levő brigád 250 ezerért vállalta volna. De húzták az időt, aztán meg visszaléptek. Gondolom elrettentek a magasságtól, vagy tudja a fene, nem tudom, nem indokolták meg. Az a baj hogy annyira magasan van a tető hogy ilyen hosszú létra a világon nincs, állványozva meg sokkal többe került volna gondolom. Akik elvállalták felmentek a padlásra aztán megbontották a tetőt, de 10-15 méter magasságban mindenféle védőfelszerelés nélkül, tűző melegben gondolhatod...én semennyiért nem vállaltam volna az is biztos, amúgy is tériszonyos vagyok, de még nézni is rossz volt hogy ott mászkálnak a tetőn. Ha leesett volna valamelyik is, nem élte volna túl, az tuti. :(
107. df1e1c376c (válaszként erre: 105. - Bless the child)
2020. aug. 7. 22:24

Ez soha nem csettintes.

És tudod, szerintem ne is legyen! Mert ez egy szűrő.

2020. aug. 7. 20:17
Mindennel van munka. Rengeteg energia, idegeskedés, idő, bizonytalanság. De a saját biztosabb, állandóbb, ahogy van pénz lehet újítani, fejleszteni. Az albi esetleges és kiszolgáltatottságot ad.
105. Bless the child (válaszként erre: 104. - Amaunet)
2020. aug. 7. 20:16
Amit írtam mar,a feltételeknek nem biztos, hogy megfelel.
104. Amaunet (válaszként erre: 102. - Bless the child)
2020. aug. 7. 20:13

Persze, van vele "munka", de az albérlet keresgetéssel, leszerződéssel is van és azt rossz esetben akár évente is végig csinálhatja.


Csak javaslom ezt a megoldást. Ha lenne három gyermekem ln sem sajnálnám azt az időt, amit ennek "kijárása" igényel.

Nem sajnálnám a későbbiekben ha be kell járnom dolgozni, ha meg kell munkálni a kertet.

Ja! Néhány hónap vagy év és kihasználnám a családi kedvezmény a használt autó vásárlásra is. Lehet vinni oviba, iskolába reggel a gyermekeket.

103. globus (válaszként erre: 96. - Amaunet)
2020. aug. 7. 20:08
Meglepően olcsó...nálunk egy 55 m2-es panellakás 20 misi.
102. Bless the child (válaszként erre: 100. - Amaunet)
2020. aug. 7. 20:03
Hidd el, hogy nem olyan egyszerű az. Mi vegigcsináltuk. Van sajatunk, de belevágtunk, mivel van 3 gyerek és nem fogjuk ott hagyni. Rengeteg penz, idő, papírmunka, mire eljutottunk odáig, hogy beadjuk a bankba.
101. Bless the child (válaszként erre: 100. - Amaunet)
2020. aug. 7. 20:01
Nem te szeretnéd😂 hanem, hogy mit szeretnél vele megértetni.
100. Amaunet (válaszként erre: 97. - Bless the child)
2020. aug. 7. 19:59

Ha igénybe veszi a vissza nem térítendő 10 milliót, vesz egy házat és onnan bejár dolgozni, akkor az a 100 ezer megmarad nem kell kiadni albérletbe.

Nem szeretném:) csak az én logikám szerint három gyermeknek otthon kell és nemvándorélet egyik albiból a másikba.

99. finiske70 (válaszként erre: 95. - Garabonciás)
2020. aug. 7. 19:56
Az rengeteg nálunk számlával az egész csatorna 160000 ft
2020. aug. 7. 19:52
Én inkább költök a sajátomra mint albérletre. Egyszer csak elkészül és rendben lesz. Arról nem beszélve, hogy a család örökölheti, van kinek építeni, szépíteni, újítani.
97. Bless the child (válaszként erre: 96. - Amaunet)
2020. aug. 7. 19:50
Én értelek, hogy mit szeretnél, de hogyan takarítja meg a havi 100ezret. Kimegy a híd alá, hogy ne kelljen albit fizetni és havonta összerakja azokat a 100ezreket. Ha lett volna bármilyen lehetősége, már biztos nem albiban lenne a 3 gyerekkel.
2020. aug. 7. 19:43

Egy takaros kis ház Debrecenben:

[link]


A közeli Kabán:

[link]


Hajdúhadházon:

[link]


Innen percek alatt be lehet érni Debrecenbe dolgozni.


Igen, a saját tulajdonra folyamatosan áldozni kell, dolgozni kell rajta, hogy az kényelmes otthon legyen.

De ha azt a havi 100ezret megtakarítja az ember, amit albérletre költ már sokkal előrébb van. A gyermekekre is többet költhet.

95. Garabonciás (válaszként erre: 92. - Unom)
2020. aug. 7. 15:01

Azt nem tudom. Egy atlagárat mondott gondolom a faszi.

Ja, es meg vmi, egy sajat haz eseten azzal is szamolni kell, hogy ha vmit csinaltatni kell jo alaposan megkérik az arat. Hogy ugy mondjam atvagnak alaposan a palankon. 😀 Mi az ereszcsatornara anyagdijjal egyutt fizettunk 350 ezer ft-ot. Kenytelenek voltunk ennyiert, mert senki nem akarta elvallalni, magasan van a teto aztan mindegyik meggondolta magat. 10 méter korul volt az egesz amit cserelni kellett. :D Oszt még szamlat se kaptunk az elvegzett munkarol.

2020. aug. 7. 14:55
A fővárosban simán.
93. papája (válaszként erre: 89. - NomNom)
2020. aug. 7. 14:55
Ez az én településem,(falu) ahol élek, az ország elfeledett szegletében. Itt lakóházat lehet 40-60.000-ért bérelni.
92. unom (válaszként erre: 90. - Garabonciás)
2020. aug. 7. 14:45
Hol kérnek ennyit az albérletért?
91. tumbo2 (válaszként erre: 79. - Garabonciás)
2020. aug. 7. 14:42
itt is rengeteg ,főleg emeletes ház van,amiben csak a nő lakik,elvált,de főleg özvegy.a gyerekek inkább vesznek egy házat,felújítják.az együttélés nem túl egészséges,bár volt rá egy példa,hogy bevált.
90. Garabonciás (válaszként erre: 89. - NomNom)
2020. aug. 7. 14:35
Ma is beszeltek ezeket az ingatlanarakat a radioban, azt mondta egy faszi hogy mindenhol az orszagban olcsobbak lettek az albérletek. 150 ezer ft-ert mar nagyon pofas kis kérót lehet bérelni. Oke, az ember egy honapban nem keres annyit. :D A kíbicnek semmi se draga, mint ahogy szoktak is mondani. Az emberek hulyitese az mindig megy ezerrel.
89. NomNom (válaszként erre: 86. - Papája)
2020. aug. 7. 14:26
Nem tudom ezt az ország melyik részében láttad. 🤔 A szüleim nagyon vidéken laknak, nincs munka és 8M-ért max egy 40nm-es lakást lehet kapni.
2020. aug. 7. 14:21
Nem tudom ki értékeli fel ezeket a hazakat, de qrvara elvan tévedve. Ja, azt hozzatennem hogy a legtobbjuket Csokkal egyutt reklamozzak, na de hat akkor is. 😀
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook