Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Alapanyagcsere fórum

Alapanyagcsere (beszélgetős fórum)


21. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Lili0707)
2017. dec. 22. 18:42
Miért nem mozogsz inkább?
20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. dec. 22. 18:41
Nem értek egyet, szerintem lehet ekkora dereka, de nem kell hozzá 3 kilót fogynia.
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Lili0707)
2017. dec. 22. 17:08

Ez most ijesztgetés?:DDDD


Hát nem tudom, ha valakinek 62 cm a dereka és 51 kg ehhez a magassághoz, akkor szerintem az túl sovány.

Neked 55-60 kg között kellene lenned és a 68-70 cm-es derékbőség a megfelelő.


Sosem fogom megérteni, hogy miért akar mindenki csontkollekció lenni....


Ja, és ha hordanál fűzőt, akkor az összepasszírozná a derekadat és ha sokat hordod, akkor úgy marad:DDD

2017. dec. 22. 14:21
Szólok nektek ha sikerül a régi alakomat vissza kapnom...találkozunk jövőre:)
2017. dec. 22. 14:17
Köszi de inkább fogyózok, minthogy nagyobb ruhákat vegyek:) ismerem magam addig nem nyugszom míg vissza nem nyerem a régi alakomat
16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Channa*)
2017. dec. 22. 08:50
Az is egy megoldás:D
2017. dec. 21. 23:11
Vagy lehetne nagyobb ruhákat is lehet venni. Ha a ruhák 3 kg többlettel kicsik, akkor azok voltak már előtte is...
14. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Lili0707)
2017. dec. 21. 21:31

Ez nem sok, szerintem nem kell fogyni belőle 3 kilót. Ha ilyen adatokkal te mégsem férsz a ruháidba, akkor nem a súlyodból kell fogyni, hanem a testkompozíciódat kell megváltoztatni, az pedig csak sportolással megy. Ugyanennyi kilóval ha kevesebb zsír lenne rajtad de több izom, mindjárt beleférnél a cuccaidba, mert az izom kisebb helyet foglal el mint a zsír (ahogy ezt már kismilliószor olvashattad, meg a csapból is ez folyik)


Úgy hívják ezt, hogy skinny fat, vagyis vékony zsíros, azok a nők (mert leginkább nőket èrint), akik testsúlyukat nézve rendben vannak de a ruhamèretük olyan, mintha egy 4-5 vagy több kilóval nehezebb nő ruhamèrete lenne. Mert kevés az izom, ha pedig kevès az izom,a szervezet jobban tárolja a zsírt. De az illetőnek nem tűnik fel, mert normál súlya van.


Skinny fat nőknek pedig tilos lenne kalórián spórolni mert az csak még több izomveszteséget okozna, az pedig még több zsírt hoz maga után. Vagyis ott találhatod magad akár 30% zsírszázalékkal is, olyan kevés lesz a sovány tömeged a zsírhoz képest. Mìg egy ilyen súllyal mint neked van, lehetne akár mindössze 15-20% zsírod,a 15 egy nagyon szálkás kinézet már, a 20 is egy sportosan szexi kinézet (ha sportolnál kitartóan).

13. Lili0707 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2017. dec. 21. 14:03
165 cm magas vagyok és 51 kg voltam legutóbbi méréskor nyáron.Azóta nem merek mérlegre állni viszont megmértem a derekamat és 62cmről 65cmre nőtt. Valószínű észrevétlen többet ehettem. Akkor 1200 körül egyek szerintetek vagy hány kalóriát? És hány gramm szénhidrátot?
12. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Lili0707)
2017. dec. 20. 17:46

Ez így kevés info, hasznosabb lenne, ha leírnád, hogy mit mozogsz, mit csinálsz, mert egy alacsony nőnek meg ráadásul az alapanyagcseréje alacsonyabb is lehet, mint 1200 kalória. Főleg ha kevés izma van, mert ugye az anyagcsere a nagyrészt az izmok energiafelhasználása. A zsír az nem éget kalóriát ha nyugton vagyunk,az izmok alvás közben is.


Mègis, ha van olyan testalkat, akinek nem kell még 1200 sem, akkor is azt szokták tanácsolni hogy ne menjen senki ez alá mert problémás lenne bevinni az összes tápanyagot kajából,ha ez alatt kellene kisakkozni. És a többit meg az illető mozogja le. Egyen minimum 1200-at és ami ebből neki már felesleges, azt le kell mozogni.

11. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Lili0707)
2017. dec. 20. 17:37

Csak egy ideig raktároz védekezésképpen, de csak amíg tud. Mert ha tartósan egy bizonyos szint alatt eszel, előbb utóbb nincs miből raktározni, kénytelen felélni.


Máskülönben meg lenne oldva a világ éhezése, senki se halna éhen,elég koplalni és hízna mindenki:)


Olyan 20%ot tud lassulni az anyagcsere elég hamar, hogy kompenzálja a kevés kaját és ha te ilyen fázisban mégis néha eleget vagy többet eszel,igen,attól már tudsz hìzni, ez a jojó.


Szóval inkább ez az utóbbi szokott előfordulni, hogy észre sem veszi az ember de többet eszik.

2017. dec. 20. 16:38

Hát nem tudom..

Nekem diétáznom kell egy műtét miatt, és lement 5 kg 1,5 hét alatt.

Amiket ettem/eszek.

Naponta: 1 zsömle 2 szelet sonkával vagy 2 db virslivel, 1 tányér leves (húsleves sárgarépával és csirkemellel), valamennyi ropi (kis zacskó fele), 2-3 kávé.

Vagy a zsömle, sonka, virsli helyett rizs párolt csirkemellel vagy tokánynak elkészítve sárgarépával.

Ja, meg minden este eszek almakompótot, amit én csinálok édesítővel.

2017. dec. 20. 14:31
Pedig 1200 kalóriánál nem szomtam általában többet enni...segitsetek mit egyek és mennyit egy nap hogy 3 kilót leadjak.
2017. dec. 20. 14:26
Igen én is így gondolom hogy csak a feleslegből raktároz a szervezet. Akkor úgy tűnik sajnos hogy mostanában többet ettem mint előtte. Pedig az az idegesítő h nem sokkal többet ettem mégis híztam tuti pár kilót mert a nadrágjaim szűkek lettek. Rá se merek állni a mérlegre...
7. 124637ff9b (válaszként erre: 5. - Channa*)
2017. dec. 19. 19:57
Az 1-es nem erről, vagyis a jojóról szólt.
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2017. dec. 19. 17:56

Milyen jó, hogy ezt nem nekem kell mindig leírnom:DDD

Ha nagyon rövid időn belül változatlan étkezéssel és megfelelő mennyiségű mozgással hízunk, akkor az bizony lehet betegség. Pajzsmirigy alulműködés, inzulinrezisztencia, stb., azaz orvos!

5. Channa* (válaszként erre: 3. - 124637ff9b)
2017. dec. 19. 17:54

Na, tehát a raktározás arról szól, hogy igen fogyunk, ha nem eszünk, mert mitől is híznánk, de a kiéheztetés után a szervezet ha kap, akkor bizony el kezd raktározni, mert nem tudja, hogy ez rendszeres lesz e vagy megint jön az éhezés, azaz nem akkor raktároz, ha éheztetjük magunkat, hanem utána.

Ja, igen. És a felesleg is raktározódik.

4. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Lili0707)
2017. dec. 19. 16:36
Hormonzavar? Pajzsmirigy rendben?
2017. dec. 19. 16:10

Én nem hiszek a raktározásban.

Aki éhezik, az sovány lesz.

Ami fölösleges, az raktározódik el.

(kivéve anyagcserezavar)

2. Százas Evelin (válaszként erre: 1. - Lili0707)
2017. dec. 19. 16:09

Nem igazán értem, mit jelent az alapanyagcsere alatt vagy akörül történő evés.

Mindig alapanyagcsere folyik. Mindig eszel is?

2017. dec. 19. 15:22
Sziasztok. Véleményeteket kérném. Szerintetek tényleg raktároz a szervezet ha alapanyagcsere alatt v körül eszik az ember???Nem tudom nálam mi történhetett de szeptember óta feljöhetett rám pár kiló mert érzem a nadrágomon de ugyanúgy egészségesen eszem és odafigyelek h ne sokat mégis híztam. Mi lehet a gond?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook