Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alanyi ÁFA mentesség témában tud valaki segíteni? fórum

Alanyi ÁFA mentesség témában tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


13. anihorgol (válaszként erre: 12. - Andesz75)
2014. jún. 10. 20:25
Köszönöm! Azt nem írtam,hogy Gyeden vagyok,ilyenkor is főállásnak számít a vállalkozás,ugye?
2014. jún. 10. 08:42

Én is Katás vagyok, nekem bejön mert így a TB 50ezer Ft és ez sem mindegy ha kevés a bevételed. (Nekem sajna kevés)

Én kezdésnek ezt ajánlanám.

11. anihorgol (válaszként erre: 10. - Meaculpa)
2014. jún. 10. 07:20
Én sem tartok tőle! :) Köszönöm a segítséget!
10. meaculpa (válaszként erre: 9. - Anihorgol)
2014. jún. 9. 23:30

Ha az árbevételed nem éri el az évi 6 millió forintot, akkor jó a KATA és áfamentes kombináció. (Ha év közben kezd a cég, akkor arányosítsd a várható bevételed. Tehát fél év-3millió)

Ha elszámolod magad, akkor max. áfás leszel utána, de akkor a Kata is ugrik... De nem hinném, hogy erre sor kerülne.... ;)

2014. jún. 9. 21:30
Akkor ezek szerint lehet jobb lenne,ha belépnék az áfa körbe...nem tudom eldönteni :)
2014. jún. 9. 21:29
Használt-és új ruházat árusításával szeretnék főtevékenységi körben foglalkozni,de szerepelne más is tevékenységi körök között
7. meaculpa (válaszként erre: 4. - Marlenka70)
2014. jún. 9. 21:03
Alapvetően akkor csinálod jól, ha minden hónapban fizető vagy! :) mégha ezt te nem is így értékeled ;)
2014. jún. 9. 21:01
A tevékenységedtől függ sokminden. Nem lehet ennyi információból megmondani, hogy neked mi lesz a legjobb döntés.
2014. jún. 9. 20:51
Ma mindenki KATÁ-s akar lenni? ;)
2014. jún. 9. 20:25
Ha tárgyi eszközöket vásárolsz (gépeket,tehergépjárművet stb)akkor elgondolkodtató az áfa kör. Én valamit nagyon elrontok mert minden hónapban csak befelé fizetek, ha sok a kiadásod jobb az áfás ha nincs csak minimális kiadásod akkor legyél áfa mentes.Amit értékesítessz,vagy szolgáltatsz abból a vásárlók nem tudnak leírni,visszaigényelni áfát. Ha viszonteladó vagy élből áfás áron kapod az árút.
2014. jún. 9. 19:47
Illetve ki mit ajánl jobban ezt vagy az Áfa kört?
2014. jún. 9. 19:46
Vállalkozást indítanék,mint KATA-s vállalkozó és , alanyi áfamentes szeretnék lenni.Ilyenkor nekem az eladási árra már nem kell a 27%-ot rászámolni és számlaadáskor feltüntetni?
2014. jún. 9. 19:44
Alanyi áfamentességről mindent

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook