Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aláírásgyűjtés ellenem, pedig nem tettem semmit. Mit csináljak? fórum

Aláírásgyűjtés ellenem, pedig nem tettem semmit. Mit csináljak? (beszélgetős fórum)

1 2
42. spann (válaszként erre: 29. - Globus)
2017. dec. 1. 20:10

Jajistenem.

Nem a szám van letiltva, hanem a kijelzés. Hogy a hívott fél ne láthassa, ki hívja.

Ezt be kell állítani, vagy minden híváskor a hívott szám ELÉ beütöd például vonalas készüléken azt hogy *31* és akkor akit hívtál, nem látja a számod.

Mobilról azt hiszem *31# jön a szám elé (szóköz nélkül) és akkor rejtve marad a hívó telefonszáma.


Általában nem szokták a számokat letiltani, szóval aki így hív, gyanús.

41. spann (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2017. dec. 1. 19:50

A keményebb bűnözők vesznek egy csomó telefont meg kártyát, nem tiltva, hanem számmal hívnak, aztán a telefont eldobják. Tavaly is volt egy ilyen eset.


[link]

40. simple (válaszként erre: 39. - HartAdri)
2017. dec. 1. 17:40
Aki szerint vicces az, hogy napokig remegsz az idegtől, hogy mi lesz a kutyáddal, azzal komoly baj van. Ha velem tenné ezt meg valaki, az a minimum hogy szóba nem állnék vele többet.
39. HartAdri (válaszként erre: 37. - Simple)
2017. dec. 1. 17:33
Elég gázos "tréfa" volt szerintem is. Nem tartom magam egy karótnyelt embernek, de ezt nem igazán tudom értékelni... Ráadásul még azt mondja azért hív rejtett számról, mert így hihetőbb, pfff
2017. dec. 1. 17:09
hát elég idióta ötlet volt ,biztos elküldeném oda,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
37. simple (válaszként erre: 35. - HartAdri)
2017. dec. 1. 16:47
Igazán "jó fej" ismerős lehet. Én ezek után biztosan kiiktatnám.
36. HartAdri (válaszként erre: 29. - Globus)
2017. dec. 1. 15:31
Így van. Nálunk pl. sok az idős ember a családban (nagyszülők, dédszülők), kitudja, hogy mikor mi van, mit állítanak el a készüléken vagy nem tudom... Nem is gondoltam rá, hogy csak azért, mert rejtett nem veszem fel.
2017. dec. 1. 15:25
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Valóban kamu hívás volt, a már említett "szivatós alkalmazásból" vette az ötletet az egyik ismerősünk és ő hívott fel rejtett számról.
34. HartAdri (válaszként erre: 27. - Spann)
2017. dec. 1. 15:23
Következményeket :D
33. simple
2017. dec. 1. 10:07

Talán innen hívtak téged is.


[link]

2017. dec. 1. 08:58
most olvastam a hírekben,hogy ilyen kamu hívásokkal zaklatnak embereket,lehet et volt nálad is
31. Piroska52 (válaszként erre: 29. - Globus)
2017. dec. 1. 08:21
na én is pontosan ezért veszem fel,mert nem tudni előre ki mit akar, ha meg olyan ,kinyomom, ennyi
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Spann)
2017. dec. 1. 06:33
Mostanában a kamu hívásokat is számmal oldják meg. Például az említett telefonbetyár alkalmazás is azzal hív. Engem marketingesek hívnak mindig számmal. Ugyanaz a termék, de már vagy öt számról hívtak. Mindet szépen sorban betettem tiltólistára. De az adat- és pénzlopkodó hívások is számmal futnak be. Magyarán nem jelent semmit, hogy van-e vagy nincs.
29. globus (válaszként erre: 24. - Spann)
2017. nov. 30. 22:14

Tiltott számról nem tudnak hívni, hiszen tiltva van :D

Mi van akkor, ha a fórumindító gyereke kirándulni megy, elveszti a telefonját, valaki kölcsönadja az övét és történetesen rejtettre van beállítva? Vagy baleset ér hozzátartozót, akinek telefonjából kikeresik az Anya, Apa számot és másik készülékről felhívják.

Még rengeteg lehetőség van, amiért rejtve telefonálhatnak.

28. Érdekes73 (válaszként erre: 26. - HartAdri)
2017. nov. 30. 22:04
Szerintem is kamu hívás volt ne foglalkozz vele.
27. spann (válaszként erre: 26. - HartAdri)
2017. nov. 30. 22:02
Jó, nekem mindegy. Te vállalod a következményeket.
26. HartAdri (válaszként erre: 24. - Spann)
2017. nov. 30. 20:14
Felvettem és kész. Nem szoktak rejtett számról hívni, most igen.
25. HartAdri (válaszként erre: 23. - Spann)
2017. nov. 30. 20:13
fincsi5 kérdésére válaszoltam, talán nem gond...
24. spann
2017. nov. 30. 20:08

Egyébként nem értem, egy tiltott hívást mi a fenének kell felvenni?!


A rokonságnak, ismerősöknek meg kell mondani, ne hívjanak tiltva, ha azt akarják, hogy beszélj velük. Erre egyébként hamar rájönnének maguk is.


Vonalas telefonnál pedig meg kell rendelni a számkijelzést (készülékfüggő is), mert ott még olyan eshetőség is lehet, hogy a betörő telefonál megtudni, van-e otthon valaki.

23. spann (válaszként erre: 21. - HartAdri)
2017. nov. 30. 20:03

A részeg szomszédot tegye rendbe a társasház, most nem erről volt szó.


Emlékeim (és a topikcím) szerint egy titkosított telefonhívásról, ami fenyegetést tartalmazott.

2017. nov. 30. 19:13

persze nem gondoltam komolyan ,hogy aludjon kint hiszen már tél van,csak eszembe jutott mikor még fiatalok voltunk lakótelepen laktunk a magasföldszinten,volt egy iszákos szomszédunk,ők a másodikon laktak,szinte minden este 11-után jött haza,végigüvöltötte a lépcsőházat jó félóra alatt fel is ért,

a kutya miatt meg ne izgulj, az a dolga hogy jelezzen

21. HartAdri (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2017. nov. 30. 16:51
Igen. Elhagyja mindig a lakáskulcsát is, nálunk és a másik szomszédnál is van neki kulcsa, hogy be tudjon menni, ha ismét, de legtöbbször nemes egyszerűséggel betöri. A kaput pedig az említett módon tudtuk megoldani. Nem rosszindulatú ember egyébként, de sok a gond vele az ivászata miatt, idős már, az életvitele miatt pedig nagyon ramaty állapotban van. Nem akarjuk ráhagyni úgy a dolgot, hogy kint marad, ha elveszti a kulcsokat, mert a felesége pár éve szintúgy italos állapotában fagyott meg, szóval jöjjön csak haza minden éjszaka inkább...
20. fincsi5 (válaszként erre: 17. - HartAdri)
2017. nov. 30. 16:36

Én is fel szoktam venni, és haragszom a férjemre, mert ő nem.

Csak mivel már nem együtt él a család, sohasem tudhatjuk, nem történt-e valami.:((

Inkább 5 marketingest kelljen félbeszakítanom, mint idegeskednem, ki lehetett.

19. fincsi5 (válaszként erre: 15. - HartAdri)
2017. nov. 30. 16:33
Ja, értem. Egyedül él a pasi? Mert nem igazság, hogy miatta ennek így kell lennie.:((
2017. nov. 30. 16:11

szerintem valaki szórakozott egy kicsit,hová tud feljelenteni hogy ugat a kutya?

a részeges szomszédnak mondjátok meg ,akassza a kulcsot a nyakába,és zárjátok a kaput

ha elhagyja ,aludjon a ,,,híd alatt,,

17. HartAdri (válaszként erre: 16. - Spann)
2017. nov. 30. 14:21
Én fel szoktam venni, vagyis a szoktam azért túlzás, mert nem is emlékszem, hogy mikor hívtak utoljára rejtett számról az említett híváson kívül... Szóval felvettem. :D
16. spann (válaszként erre: 1. - HartAdri)
2017. nov. 30. 13:13

Te titkosított hívást felveszel?


Én azonnal kinyomom, a vonalas telefonunkon is előfizetek számkijelzésre. Ott a rejtett hívás egy P betű formájában jelenik meg. Bár azt előfordul, hogy mégis felveszem, mert titkos a vonalas számunk, csak az ismeri, akinek megadtuk. Ügyvéd, önkormányzat stb. mindig rejtve hív.

15. HartAdri (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2017. nov. 30. 10:13
Az egyik lakás lakója nagyon részeges életet él, ezért kb. 1 éve nem tudjuk bezárni éjszakára sem a kapukat, mert mindig elhagyta a kulcsát, ahelyett pedig, hogy esetleg becsengetett volna valamelyikünkhöz, bottal, léccel, ami a kezébe kerül üti az ablakokat, hogy keljünk fel és engedjük be, nem egyszer tört be emiatt teljesen az üveg. Miatta nyitva van. Ezért féltem, hogy megmérgezik a kutyát, mert kerítésen kívül nem könnyen tudják (zárt elég magas kőkerítés, előre pedig a "virágos" részbe nem tud kimenni), de mivel jámborak az enyémen és a szomszéd kutyái is, ha bejön, beadhat neki(k) valamit... Isten ments :(
14. HartAdri (válaszként erre: 11. - Johannia)
2017. nov. 30. 10:09
Nem, egy nő volt, mondta a magáét és nevetett, aztán letette a telefont.
13. fincsi5 (válaszként erre: 9. - HartAdri)
2017. nov. 30. 08:07
Az mi, hogy nem zárt udvar?:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook