Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alacsony vérnyomásban szenvedők gyógyszer által fórum

Alacsony vérnyomásban szenvedők gyógyszer által (tudásbázis kérdés)


6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Csalános)
2020. márc. 20. 11:11

Nem olyan egyszerű ez, mert ezek a béta-blokkolók hatnak mindkettőre.

Nálam az orvos hasznosnak tartotta levinni a pulzusomat 50-60 közé, de az is igaz, hogy 60 éves koromban.

Fiatalabb koromban alacsony volt a vérnyomásom. Aztán olyan 55 éves korom körül volt magas vérnyomásos és alacsony vérnyomásos rosszullétem is, de a végén kicsit inkább magas volt. Nem nagyon, csak mégis 130 fölött volt a szisztolés érték.

A Nebivololt most már vagy két éve, 60 éves korom óta szedem, most minden rendben van, elmúltak az extraszisztolék is, és rosszullétem sem volt.

5. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 20. 09:02
A Bisoprolol magas vérnyomásra való. Ha melegebb az idő a vérnyomás csökken mert az erek hasonlóan tágulnak, mint a gyógyszertől, - ezért szédülsz - ezért olyankor ne vegyél be csak 1x 5 mg, vagy 2x felet, vagy 1xfelet. Ha szédülsz a kávé, vagy kola is segít elég hamar. A másik dolog , hogy nem pulzus szabályozó, hanem a vérnyomásra van. Ha a pulzusod magas, akkor a Digoxin egy szem lenne a jó este. Nekem gyerekkortól 120-130 a pulzus és ez a természetes, ha alacsonyabb, nekem az a baj. Ne aggódj.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 22:23

Hasonlót: nebivololt kaptam én is, szintén magas pulzusszámra.

Engem is nagyon lenyomott eleinte, de nélküle még rosszabb volt, csak más szempontból.

Elkezdtem negyedet szedni, csak ébredés után. Erre az orvos utólag rábólintott. Úgy olvastam, lassan lehet növelni az adagolást, míg be nem áll normális szintre a pulzus és a vérnyomás.

Én párszor ellenőriztem estefelé, és ha szapora volt a pulzusom, bevettem még egy negyedet. (Többet nem, de nem is kellett.)

Most már jó ideje kétszer negyedet szedek, így nekem pont beállt a pulzusom és a vérnyomásom is.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2020. márc. 19. 21:54
nem
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 19. 21:07
Vörösbort szoktam inni egy darabig ha alacsony a vérnyomásom. Próbáltál mást is az orvos által felírt gyógyszereken kívül?
2020. márc. 19. 20:49
Sziasztok. Az lenne a gondom hogy pulzus ellen kaptam a Bisoprolol 5mg gyógyszert. Meg keserítí az életemet. Igaz néha magas a vérnyomásom a pulzusra adták mert az (120 szokott lenni..) felet kellene be vennem reggel és felet este, de a doki azt mondta vegyek csak felet be egy nap annyira leviszi hogy egésznap szédelgek. Most legyedet probálok most is 90/60.. és egésznap nem akar feljebb menni.. nagyon kellemetlen és nemjó :( mitévő legyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook