Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alacsony vérnyomás terhesség alatt fórum

Alacsony vérnyomás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


8. bowie (válaszként erre: 6. - Ancsi1980)
2013. júl. 6. 21:58

Dehogyis..a magas vérnyomás a bajosabb..

Enyém 3750 grammal született, és nincs semmi baja. A nagyobbik meg már 7 éves, neki sincs, se agyilag, se testileg, és ő normál méretű csecsemő volt.

2013. júl. 6. 21:57
Az a baj a kávéval,hogy a terhesség előtt kávéztam rendszeresen,lehet ez is a baj,hogy abbahagytam.De az az igazság,hogy hiába vagyok az 5.hónapban,de így is sokszor van még mindig hányingerem.Rendes kotyogós kávét abszolút nem,a nescafét heti 1-2 alkalommal tudom meginni :(
2013. júl. 6. 21:53
Köszi a válaszokat!Hát elvileg vashiányos nem vagyok.A vérképem jobb,mint terhesség előtt,de ez így volt első alkalommal is.És még egy kérdésem lenne hozzátok:engem ijesztgetnek a"mindentudó laikusok" hogy akár fejletlenséget(kis születési súly,illetve születés utáni lassabb szellemi fejlődés) és koraszülést okozhat az alacsonyvérnyomás.Bár ebben nem hiszek annyira,mert hál'Istennek sok az ellenpélda.Hát sajna akkor sok mindent nem tehetek...de hosszú lesz még ez a 4hónap!!!
2013. júl. 6. 21:31
Szerintem egy probat megerne a vas potlasa, pl. feketeribizliszorppel, afonyaszorppel, hogy legalabb verszegeny ne legy, s hatha attol is jobban lennel. Erosebb kave?! Amugy passz!
2013. júl. 6. 21:14
hasonlo ertekeim voltak... akkor szoktam ra a nescafera, de abbol du. 3-ig 2-3-t is megittam; kesobb rendezodott;
2013. júl. 6. 21:07

Mondjuk nekem szerencsésebb, hogy nagyobb volt a tesó, és megmutattam neki, hogy kell felhívni a páromat, ha baj van..de ha vele voltam, valahogy soha nem volt semmi..csak mikor mondjuk kijöttem az oviból..egyből elborultam..:D

A nagyfiammal egyébként 40 hetesen estem hasra..semmi baj nem történt, azt mondta nekem egyszer a 4D-s uh-án a szonográfus, hogy annyira védve vannak ott, hogy komoly autóbaleseteknél sem lesz a piciknek semmi bajuk..

2013. júl. 6. 21:03
Végig így voltam..pulzus az egekbe, vérnyomás a béka s..e alatt...elájultam mindenhol..oviban, bankban, postán, utcán, üzletben..nekem végig maradt.
2013. júl. 6. 20:50
Szeretnék tanácsot kérni.Hátha van vagy volt hasonló helyzetben.Félidős kismama és egy másfél éves gyerkőc anyukája.Terhességem előtt sem volt soha magas a vérnyomásom,de most extrém alacsony.A maximum az elmúlt hetekben 90/55 volt és ezért a szívem is egyre jobban dolgozik,azaz nyugalmi helyzetben is 110et ver. Ez sajnos sok szédüléssel jár...sajnos sikerült a hátsómra is tottyanni egyszer.Nőgyógyászom nem reagált semmit,jobban mondva csak annyit,hogy biztos a párom szédített meg!!!Védőnő meg annnyit,hogy váltó(hideg-meleg)zuhanyzás,lábfelpolcolás,kávé v feketetea.Ja és persze csak.kísérettel mozogjak...egy örökmozgó gyerek mellett pihenni?Fekete teának köszönhetően éjjel még többet járok wcre és a szédülés sem múlik.Néha nagyon ijesztő ez a szívkalapálás és ájulásérzet...ez marad így a köv4 hónapban?Félek,hogy elesek és a babának valami baja lesz,arról nem is beszélve,hogy a pici fiammal is mi lenne,ha épp csak kettesben vagyunk?!Valakinek van egy használható tanácsa?Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook