Alacsony TSH (beszélgetős fórum)


1 2
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - E6e23f542d)
2012. nov. 7. 13:04

Persze, persze, a baba az más téma:)

És ne aggódj! Össze fog jönni:)


ATPO: mutatja, ogy autoimmun e a betegséged.

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Carpediem*)
2012. nov. 7. 13:03

Szia!

Hát igen, a túlműködés kicsit más.

FT3, FT4-et a sima labor is csinál, ha a TSH nem jó. Persze, hogy hízunk, hiszen lelassítják az anyagcserénket.

2012. nov. 7. 12:50

Tünetem a szapora szívdobogás, idegesség (ok nélkül)

Nőgyógyásznál voltam nyáron, hogy babát szeretnénk és ő küldött el egy teljeskörő vérvizsgálatra.

A t3 értékem: 5,95

A t4 : 14,9

Ha idősebb lennék és nem szeretnék már babát akkor valószínű én sem kezeltetném, így viszont ha muszáj akkor muszáj.

Az ATPO az mi? Olyan érték nincs a leletemen

30. Carpediem* (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2012. nov. 7. 08:06

szia,

azt nem tudtam, hogy nem csak reggel kell, nekem csak reggel kell.

Én csak azért bíztatom, hogy csinálja végig mostmár, mert babát szeretnének, és bizony ha a pajzs nincs rendbe, akkor nem fog menni, vagy csak nagyon nehezen.

Azt nem is gondoltam, hogy a túlmüködők a gyógyszertől híznának.

Pffff, akkor arra majd nagyon oda kell figyelnie.

Szerintem nem kértek külön nála ft4-és 3-at.

aZT MAJD SZERINTEM AZ ENDÓS FOG KÉRNI.Upsz közbe becsúszott a nagybetű, sorry :)

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Carpediem*)
2012. nov. 6. 20:57
Jaja, ez így van, de nem a túlműködésnél, ugyanis a túlműködésre nem csak reggel kell szedni gyógyszert és persze ezt nem kell életünk végéig szedni, mert ha nem javulunk x időn belül, akkor vagy műtét vagy kezelés.
2012. nov. 6. 20:55

Szerintem ez az eltérés nem nagy és én nem biztos, hogy kezeltetném magam, bár ez attól függ, hogy vannak e tüneteid, illetve akarsz e babát mostanában. Sajnos a túlműködésre adott gyógyszer teljesen átalakítja az anyagcserét és hízni lehet tőle, valamint lehetetlen leadni évekig.



Vannak tüneteid? Miért nézték a pm-et? Én mindenképp ellenőriztetném még a kezelés megkezdése előtt. Az én TSH-m sokszor mérhetetlen és mégis nagyon jól érzem magam.


FT3 és FT4 mennyi?

ATPO-t néztek?

2012. nov. 6. 13:04

Oké, köszönök minden eddigi infót.

Szép napot

2012. nov. 6. 13:00

Most mennem kell, hív a kötelesség( család)

:):)

írj nyugodtan, aztán ha jövök válaszolok.

Addig is szép napot neked.

Szia, Bea

2012. nov. 6. 12:57

Mondom, ha bizonytalan vagy, majd, akkor írj és mindent megadok róla.

Majd meglátjuk első találkozás után, lehet a tied tök normális lesz.

24. e6e23f542d (válaszként erre: 23. - Carpediem*)
2012. nov. 6. 12:56

Ez tök jó...mármint, hogy a magándoki ennyire normális.

Kicsit én is félek, hogy lehet, hogy ez az sztk-s doki tojik majd rám, de egy esélyt kap.

2012. nov. 6. 12:54

Sztk alapon, Dr Major ő a XI. Szent Imrében van.

De vele sose voltam megelégedve, mert tudod nem csengettem 10 ezereket, ezért nagyívbe f...t rám, de azért a a vérvételi papírokért hozzá megyek, mert Tb alapán az legalább ingyen van.

A magándokinál jártam egyszer, azóta vele emilezünk, és ingyen segít azóta, jó mondjuk csak levelezünk, az első alkalommal amikor oda mentem akkor fizettem csak, jó mondjuk azóta nem voltam nála.

De minden levelemre válaszol.

2012. nov. 6. 12:52
az nagyon jó, mert túlműködés egyik mellékhatása, a hirtelen súlyvesztés.
21. e6e23f542d (válaszként erre: 19. - Carpediem*)
2012. nov. 6. 12:51

Rendben köszönöm szépen.

Kihez jársz?

Nekem Dr. Konrádyhoz kell mennem.

20. e6e23f542d (válaszként erre: 17. - Carpediem*)
2012. nov. 6. 12:50

Ultrahanggal mindig megnéz ahányszor megyek, ugyhogy bízok benne, hogy nőgyógyászatilag tényleg minden oké.

Nem, nem volt súlyvesztésem.

Éppen délelőtt néztem egy 2005-ös orvosi papíromat, amin az van, hogy 56 kg vagyok, azóta eltelt 7év és smot 61 vagyok, ugyhogy szerintem a súlyommal nincs semmi gond.

2012. nov. 6. 12:50

azt tök jó.

Ha vletlen kell az orvos magánrendelő száma, akit említettem írj majd privibe, és szívesen megadom.

18. e6e23f542d (válaszként erre: 16. - Carpediem*)
2012. nov. 6. 12:49
Nem, nem magán. 24-én hívtam a Rókust (oda kaptam beutalót a háziorvosomtól) és november 12re kaptam időt.
2012. nov. 6. 12:49

akkor nőgyógyászatilag minden rendben van szerintem, mert ott is kiderült volna ha valami nem oké, főként Ulrtahangon.

Volt a közelmúltban hirtelen nagyobbocska súlyvesztésed?

2012. nov. 6. 12:47

magánba mész endóshoz??

Jó hamar kaptál időpontot, képzeld itt nálunk az első időpontra 4 hónapot kellett várnom.

2012. nov. 6. 12:42

Nyáron voltam hormonos vérvizsgálaton, ott derült ki ez a TSH dolog is. Múlt héten voltam ismét nőgyógyásznál, azt mondta, hogy legközelebb reméli, hogy akkor találkozunk ha már két hetet késik a menzesz és pozitív a tesztem.

Persze nyilván mehetek akkor is ha ez nem így alakul. Most mindenképp megvárom, hogy mit mond jövő héten az endokrinológus, és akkor meglátom, hogy merre tovább

14. Carpediem* (válaszként erre: 13. - E6e23f542d)
2012. nov. 6. 12:39

nőgyógyászatra ha elmész, kérd meg, hogy írjon ki vérvételre, mond el neki ezt a pajzsos dolgot, és akkor elküld hormon vérvételre amit a menzesz 3. napján kell megcsináltatni, és abból is sok minden kiderülhet.

Ha már elkezdted csináld végig szerintem.

Ha közben összejön a picur akkor meg örülönk nagyon!

2012. nov. 6. 12:36

Nekem a Rókus kórházba kell majd mennem endora.

Igen nőgyógyászatilag minden rendben, rendes 28napos ciklusaim vannak, bár egy ideje eléggé lecsökkent a mennyisége...de megjön

2012. nov. 6. 12:35

pajzsmirigy gyógyszert elvileg azt mondják, hogy életünk végéig kell szedni, de ez sem igaz, ugyanis ha szültél, akkor rende jöhet a hormonháztartásod is!

Ezt onnan tudom, hogy egy híres elismert orvosnál jártam magánban, és ő mondta, hát majd kiváncsi leszek nálam rende jött e.

2012. nov. 6. 12:33

Én a XI. kerületbe járok,

Hát ezt így nagyon nehéz megjósólni hogy mennyi idő alatt hoz rendbe, nekem egy év kellett, mire sikerült, onnantól, hogy kezelésbe vettek.

Nőgyógyászatilag minden rendben?

Menzeszed is időbe jön meg, meg ilyesmi?

10. e6e23f542d (válaszként erre: 8. - Carpediem*)
2012. nov. 6. 12:28
Köszönöm
2012. nov. 6. 12:27

Ezeket a gyógyszereket meddig kell szedni? Rendbe hoz néhány hét-hónap alatt, vagy már mindig kell majd szedni?


Hova jársz endokrinológiára?

2012. nov. 6. 12:26
ha van valami kérdésed és tudok segíteni, írj nyugodtan, azt nem igérem, hogy azonnal válaszolok, de ha van ídőm írok!
2012. nov. 6. 12:25

szia!

Nem baj, mert lagalább hamar kiderült, hogy ott valami nincs rendben.

Én három évet vártam a gyönyörű lányomra :):)

2012. nov. 6. 12:24
bocsi, illetve pontosítok: én alulmüködöm.
5. e6e23f542d (válaszként erre: 4. - Carpediem*)
2012. nov. 6. 12:24

Köszönöm a gyors választ ismét.

Igen babát szeretnénk. De még nem túl régóta, nem is emiatt mentem dokihoz, hogy nem jön össze, csak sima éves rutinvizsgálaton voltam.

2012. nov. 6. 12:22

ez sajnos hormon betegség!

Állítólag öröklődött, na már most én is alulmüködöm, és soha nem volt a családomban , úgy hogy erről annyit.

Nem lesz különösebb problémád belőle, csak minden reggel be kell venned a gyógyszert, amit felír majd a doki.

A pajzsmirigy gyógyszer mellett, bármit ehetsz ihatsz nincs semmi korlátja, hisz magát, a hormont veszed be a tabblettán keresztül, a viszont kiderül, hogy Inzulinrezisztenciád is van( Ir a rövidítése), akkor diétáznod is kell majd.Plusz egyéb gyógyszert is fognak veled szedetni, valószínű!!

Babát szeretnél?

Természetesen nem kötelező válaszolni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook