Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alacsony AMH, Anti-Müllerian Hormon fórum

Alacsony AMH, Anti-Müllerian Hormon (beszélgetős fórum)


14. Borian (válaszként erre: 13. - Csilla9001)
2022. jún. 11. 06:51
Sajnos ez gyanús, hogy az. :-(
2022. jún. 10. 21:12

Sziasztok! Most olvasgatok a témában és rátaláltam erre a fórumra.


Elég szar lelkiállapotban vagyok most az eredményeim miatt. .. A történetem röviden, hogy gyerekkoromban leukémia miatt nagyon sok kemoterápiát kaptam és csontvelőátültetésem is volt. A kemók valószínüleg teljesen szétvágták az egész hormonháztartásom.


És ahol most tartok: 32 éves vagyok, most már szeretnék babát, endokrinológushoz mentem el először. A vérvétel alapján a pajzsmirigy hormonok rendben, PRL rendben, viszont a többi elég bonyolultan rosszul állnak. Az LH és az FSH jelentősen megemelkedett tartományban vannak. Ösztradiol alsó tartományban, progeszteron alacsony. A doki javasolta az AMH vizsgálatot, aminek az eredménye elég rossznak tűnik, ma reggel kaptam meg, az 0,04. Senkivel nem tudtam azóta erről beszélni a papíron meg csak érték van, ami ez, és a normál tartomány alsó határához (a papíron 0,58) képest elég messz van sajnos. A minősítésnél színes csíkok vannak ott narancssárga felett van egy kis vonal.... Fogalmam sincs, hogy mit jelent... De nem sejtek semmi jót... :(


Ez a petefészek korai kiürülését jelenti?

12. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Rózsa84)
2022. ápr. 29. 21:46
A wmn profi krém jó de ha nincs rendész minőségű peteérésed azért alacsony és a krém ezen nem tudom tud-e segíteni. mármint hogy rendes peteérésed legyen ami a cél lenne.
11. Panna07 (válaszként erre: 10. - Rózsa84)
2022. ápr. 29. 20:12
Nekem 3 havi barátcserje kapszula kúra rendbetette a peteérést. Zafir vagy Netamin márkájú jó, neten lehet rendelni, nincs minden herbáriában. De a progeszteron krém is segíthet, mert azért termelődik némi progeszteronod. A WTN krémje jó.
2022. ápr. 29. 17:08

Nekem kB 5 éven keresztül 1-2 között mozgott az Amh, volt mellette peteérés, így egy doki se mondta, hogy alacsony ez az érték, tehát 31-36 éves koromig. Sajnos baba még nincs, volt 1 lombik meg Fet, de úgy voltunk vele, hogy minden értékük jó, nem szúrom magam a hormonokkal... Lehet kellett volna, de ezen már nem tudok változtatni. Most 38 leszek, és 0,5 az Amh. A doki azt mondta, ez az érték nem javítható, DE szerintem igen. Most próbálok én is mindenhol utána olvasni, és sok sikersztorit is hallok. Q10 vitamin 400-800 gramm, omega3, szelén, cink, magnerot, E vitamin, PQQ vitamin (ezt én korábban soha nem hallottam), jóga, meditáció és Aviva torna. Na és persze étkezésre figyelni, illetve idd az Inofolicot, ha tudod. Az endokrinológus azt mondta az Inofolicnak akkor van értelme, ha 3 hónapig tudod inni folyamatosan.

Egyébként progeszteronom kb semmi, 21. Napon 21,4 volt. Tudtok esetleg erre valami természetes serkentőt? Olvastam progeszteron krémet, azt használt valaki?

9. Panna07 (válaszként erre: 6. - Petraa22)
2022. ápr. 28. 10:39

Ezért nem elég a Homa index. A 60 és 120 perces inzulinod magasabb, mint kellene, és a 120-as cukor nem közelíti meg az éhgyomri értéket. Nem vészes, de kellene étrend változtatás, vagy többször kevesebbet enni, mozgást beiktatni ha nincs.


Jó h néztek Anti-Tpo és Anti-Tg értéket, de a t3 és t4 nagyon fontos.


Alnisa-val egyetértek, jó lenne tudni h mennyi a progeszteronod. Úgy a legjobb kideríteni, hogy csinálsz ovulációs tesztet, drogériákban kehet kapni, és ha pozitív, akkor 7 nap múlva kell laborban megnézni a progeszteront. Ha annak jó az értéke, akkor van peteérés.

2022. ápr. 28. 09:42

A TSH egyébként mennyi?

Azért a FSH LH aránya nem túl jó, 1:1 a jó, nekem majdnem 3:1 az arány.

Progeszteronod mennyi? Van igazolt peteérésed? Mert ilyen alacsony AMH-val nem biztos, hogy van spontán pé.

Prolaktinra kaptál gyógyszert?

7. Borian (válaszként erre: 1. - Petraa22)
2022. ápr. 28. 05:54

A DHEA segíthet.

De egy személyes vélemény, természetesen kívülállóként ehhez nincs jogom, de kikívánkozik:

huszonévesen az 1,07-es AMH valóban intően kevés, nekem 40 felett volt 3-4. Ha a párod megvan és vele képzeled a családalapítást, akkor lehet, hogy nem kellene halogatni.

6. Petraa22 (válaszként erre: 5. - Panna07)
2022. ápr. 27. 23:10

Köszönöm :) Pont a legelső vitamint nézegettem ma reggel :)


0 perces cukor: 5, 60 perces: 7,7 , 120 perces: 6,0

0 perces inzulin: 6,1 60 perces: 68,7 , 120 perces: 31,9


Homa: 1,36


Sajnos T4-et nem látok az adatok között, de lehet akkor azt is megnézetem :) Anti tpo és Anti-TG még kiértékelés alatt van.

5. Panna07 (válaszként erre: 4. - Petraa22)
2022. ápr. 27. 22:59

Én Gal K2+D cseppet és Eurovit Oliva D kapszulát szedtem, ez a kettő így napi 6200 NE egység volt, nekem a 70 nmol D vitamin szintemet felvitte 134-re, ami elég jó szint. Fontos a magnézium szedése is, ugyanis a D vitamin beépüléséhez szükség van a magnéziumra.


Nem akarok okoskodni, de a Homa index alapján nem lehet megállapítani, hogy van-e IR, a 3 pontos cukor és inzulin értékek alapján lehet csak. Ha megírod, szívesen megnézem.


Az nagyon jó, h pajzsmirigy ultrahangra is mész. A t4 értéked mennyi lett? Sok orvos csak a TSH-val foglakozik, pedig a t4 ugyanolyan fontos.

4. Petraa22 (válaszként erre: 3. - Panna07)
2022. ápr. 27. 22:30
Pajzsmirigy hormonok is rendben, illetve lesz még egy ultrahang. Volt cukorterhelésem is, és elvileg az is rendben, 1,36 a HOMA index és 2-ig jó. Megköszönném, ha ajánlanál :) Elég nagy most a pánik :)
3. Panna07 (válaszként erre: 1. - Petraa22)
2022. ápr. 27. 22:01
Szia! Az AMH nincs szerencsére kőbe vésve, Aviva tornával emelni is lehet rajta, plusz napi 100-300 mg Q10 szedés is jót tesz. Szerintem az ösztrogén kicsit magas, és az se jó hosszútávon, ha magas a prolaktin, ezeket jó lenne rendbe tenni, függetlenül attól, h még nem szeretnél babát, és a D vitamin szint rendbe tétele is csak jót tehet. Tudok ajánlani jó készítményt, nekem is alacsony volt. Emellett pajzsmirigy kivizsgálásod és inzulin rezisztencia vérvételed volt? Mert ha ezek nincsenek rendben, akkor azok okozhatnak hormon problémát.
2. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Petraa22)
2022. ápr. 27. 21:12

tyűűűha...

3 x olvastam végig de egy kukkot se értettem a kérdésedből.

Igaz, én pasi vagyok, de ezt minden nő egyből megérti?


Megemelem előttetek a kalapomat.

2022. ápr. 27. 20:12
Sziasztok! Volt már, hogy valakinek spontán nőtt az AMH szintje, pár hónap, esetleg év múlva? 27 éves vagyok 1,07-es AMH szinttel és babát még jó pár év múlva szeretnék (31 körül), viszont félek, hogy addig nagyon lecsökken a szintje. Esetleg van erre valami természetes módszer vagy vitamin ami nem stimulál, hanem lassan növeli vagy szinten tartja? Illetve ezzel az eredménnyel a spontán terhesség esélye jelentősen alacsony már? Előre is köszönöm a válaszokat! :) (FSH 8,2 LH 3,2 mindkettő elvileg rendben) D vitamin hiány, Prolaktin is magas, Tesztoszteron elvileg rendben, kortizol is nagyon magas, Ösztrogén 253, az is jó)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook