Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alacsony AFP: 0, 5 Mom fórum

Alacsony AFP: 0, 5 Mom (beszélgetős fórum)


11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 6. 19:49
A lányom persze makk egészségesen született 18,5 hónappal ezelőtt...csak majdnem rámentem idegileg a vizsgálatokra...
10. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 6. 19:47

A második lányomnál nekem sem stimmelt, a genetikán jól meg is ijesztettek 2%-ra becsülték a rendellenességet. A dokim éppen szabin volt, el sem tudtam érni. Debrecenbe küldtek magzatvízvizsgálatra a 21. héten (a 20. hétig kellene elvégezni elméletileg) persze mindenféle papírt aláírattak velem, hogy enyém a felelősség. A kromoszómatenyésztés nem sikerült, a 26. héten ismételtünk. Nagyon féltem, hogy baja lesz a babámnak (halvaszületés, koraszületés, vetélés )és 100%-os eredményt ott sem tudtak adni.

A vizsgálatok előtt több uh-t csináltak, az is elvette a kedvem, mert állítólag elődomborodó volt a hasa, szűk a mellkasa, nem látszottak a fülei. . . utólag pedig nem is tudom, miért aggódtam, az addigi uh-kon minden rendben volt és a nőgyógyászom az ország 3 legjobb uh-sa között van, biztosan szól, ha észrevesz valamit.

Maga a vizsgálat nem fájdalmas, inkább picit kellemetlen. A baba az ultrahang miatt biztonságban van, őt nem szúrhatják meg, de a többi kockázati tényezőt már írtam.

Sokat gondolkodtam, mi lett volna, ha tényleg beigazolódik a rendellenesség gyanúja. . .

Azért lett alacsony az afp-m, mert lefagyasztották a vérmintákat a nagy meleg miatt és a gép nem tudta értékelni az eredményt, ezért kreált egyet...:( Ezt a hercehurcát senkinek nem kívánom!

2009. júl. 6. 18:30
a fogantatás ideje az biztos, és az UH eredmények is azt igazolják, így az sajnos nem állhat a háttérben:(
8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 6. 18:20

ne idegeskedj, a családunkban is volt ilyen hogy nem volt jo az afp de a baba egészséges volt.

valoszinüleg nem akkor fogant amikorra gondolta a doki és ezért nem volt jó

7. *Pillango* (válaszként erre: 3. - Rexona)
2009. júl. 6. 18:18
nekem lehet tudni napra (sőt órára:)) pontosan, hogy mikor fogant a baba, így ez nem lehetséges. Persze, ki fog derülni az biztos ennyi mindenből. Már nem izgulok, de azért volt két álmatlan éjjelem...
6. *Pillango* (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2009. júl. 6. 18:16
neem, a doki abszolúlt nem. ő nyugtatott, meg mondta, hogy elavult ez az egész. Ez az egész, hogy most kötelező genetikai uh, meg mindenféle vizsgálat, nem mintha nem lenne mindegy, akármi történik ez a bébi megszületik decemberben:) pont ezért egy fölösleges stresszeltetésnek érzem, hogy egyre több rossz AFP eredmény születik, pedig nem valami megbízható vizsgálat, külföldön a legtöbb helyen már nem is csinálják. A kötelező genetikai uh-ért nem kell fizetni. A 4D uh-ért kell, és a négyes teszt (vérvétel a 15-21. hét között, és négyféle faktort vizsgál) ez szintén önköltséges, 25000 Ft.
5. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. júl. 6. 18:11
Nekem 0.4 volt, végigaggódtam 1 hónapot, minden rendben volt. Semmi jelentősége az AFP-nek, külföldön már meg is szüntették pontosan a sok fals eredmény miatt. Ne aggódj, biztos minden oké.
4. krautmanno (válaszként erre: 3. - Rexona)
2009. júl. 6. 18:08
A húgomnak 2-szer kellett elmenni-e,a doki második alkalommal sem "találta" el a 16.hetet.0,4 lett az AFP-je,így elküldték genetikai ultrahangra.Ott mindent rendben találtak.
2009. júl. 6. 18:06

Szia!

Én nem vagyok várandós (sajnos), de ha ilyen "sok" vizsgálatot még megcsinálnak, amit írsz: genetikai UH, 4D UH, önköltséges teszt, akkor biztos kiderül, hogy mi van a háttérben.


Olyat hallottam már, hogy valakinek elszámolták a terhességét, és nem jó időben csinálták az AFP-t, és így nem jó lett az eredménye.


Ne aggódj még!!!

2009. júl. 6. 18:06

szia% a doki paráztatott?

megkérdezhetem, hogy megy ez most, miért kell fizetni és miért nem? mi az a quttro teszt?

2009. júl. 6. 18:01

17. hetes várandós vagyok. 0,5 lett az AFP-m, ami ugye nem esik bele a 0,8-1,5-ig tertó 'jó'-nak számító tartományba. Az alacsony AFP pl Down- kórra utalhat. A fizetős 12. heti kombinált teszt eredménye: 1:8800 (negatív).

A héten megyek genetikai UH-ra, 4D uh-ra, és megcsináltatom az önköltséges quattro tesztet.


Volt már hasonló tapasztalatotok, hogy alacsony volt az AFP, rögtön ment a paráztatás ezerrel, mégis makkegészséges baba született?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook