Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akváriumot szeretene a lányom, nulláról indulunk:)) Segítenétek? fórum

Akváriumot szeretene a lányom, nulláról indulunk:)) Segítenétek? (tudásbázis kérdés)


29. Dodi44
2010. dec. 6. 05:39

Kedvesseim, a viz egy eloleny, ugy gondoljatok ra. Ha akvariumot akartok felallitani, arra elore kell gondolni, es lepesenkent is lepjetek elokesziteseben. Eloszor is hatarozzatok el, hogyan szeretnetek latni azt a micro elet szigetet. Mennyi anyagit gondoltatok ra aldozni. De engedjetek meg , hogy a leg elemibb lepeseket tegyuk meg. Kell egy akvaruim, vagy egy minnel nagyobb dunctos uveg(kezdetnek tanulni vele), mint a regen a nagy "csalamades" uvegek! Azt jol kimosni, kifertotleniteni,szagtalanitani. Majd egy kis viragfoldet tenni az aljara, amit elotte a mikrohullamuba beletenni ket harom percre, fertotleniteni, (a fold mennyisegetol fuggoen a micro melegites hossza) az akvarium, vagy a nagy dunctos uveg aljara ugy ket-harom centi vastagon rarakni (a kavics ugyis osszefogja nyomni), javaslom az elo vizinovenyeket amit mar elore beszereztunk mielott a kavicsokat a foldre ratesszuk, most ultessuk el(mielott a vizbe tennek, ha lehet a leveleiket tiszta vizzel jol mossuk at, Ne vigyunk bele semmi fertozest, eloskodot az akvariumunkba)a ket tavolabbi sarokba, vagy ha a dunctos nagyuveget hasznaluk, csak az egyik felebe ultessuk, hogy a halaknak legyen hol uszni, hogy lathassuk is oket!

Majd egy sor ugyancsak microzott a nagyja kavics retegggel letakarni, kissebb kavicsokkat keverve, majd a legfelsobb sorba, pedig az aprobb kavicskakat, vegyesen betakarni az egeszet,a legtetejere a kavics retegnek meg egy kimodott homokot amit ugyan csak mikrohullamuban fertotlenitettunk ugy 5-7 percig azt teritjuk ra. Most jon a viz hozzadasa. Vagjatok szet egy masfel ketliters muanyag tiszta flakont, hogy egy lapos egyenesnek mondhato lapot hajlithassatok belole. Azt ratenni a kavicsal, homokkal betakart akvarium talaj tetejere, es a kiteritett flakon lapra szepen lassan vekony muanyag csovecskevel vagy poharbol a vizet racsorgatni a flakonbolt keszult lap kozepere, ami onnan lassan szet csordogal es bele vegyul a foldbe, de csak ugy ontsuk a vizet, hogy meg csak veletlen se kavarja fel a mar benne levo foldet, kavicsot, homokot!! A az uj akvariumot ugy haromnegyed reszeig fellehet tolteni a friss vizzel(ha ivasra jo akkor a halaknak is jo az a csap viz). A vizben van klor es hasonlo kemiai szerek, ezert a majdnem kesz akvariumot szuszogni hagyjuk. Az esetleg kicsit felhos viz is kitisztul, de nem nagyon lesz felhoz, mert a vizet nagyon lassan toltottuk bele. Ugy 10 napig hagyjuk ossze illeszkedni a foldet, kavicsot, vizet. Az akvarium nagysagatol fuggoen keszithetunk egy folulnezeti rajzot, akar meg gondolatban is, hogy az akvariumunk kat hatso sarkaba ugy egy egy haromszogben beultetni a novenyeket, hogy a kozepen mi lathassuk az uszo halakat. De ha azok bujni akarnak, egyen a sarkokba ultetett novenyek koze bebujniuk. Mielott uj halat hozunk az akvariumunka, tegyuk kulon egy nagyon dunctos uvegbe, (karantenba) hogy biztos egeszseges halat tegyunk az uj akvariumunkba, ne hozzunk betegseget bele. Mielott halat veszunk, csak szotlanul nezzuk a halacskakat az uzletbe, es biztos legyunk benne, hogy lathatoan nem betegek,egyenesen usznak, a fejuk nem jar joobbra balra uszas kozben, nincsen rajtuk semmifele folt, parazita, az uszoik egeszseges a hasuk lefele gorbul, nem egyenes, vagy felfele gorbul. Javaslom a Guppikkal kezdeni, mert azok olcsok, de sok tapasztalatot nyujtanak, es ha valahol hibazunk, olcsobb a "tandij" Ha az uzletben nezzuk a guppikat, a szines farkuak a himek, a nem szinesek a nostenek. Ha a nostenek hasa hatuljat nagyobbnak es szurkes feketenek latni, az terhes! Ha olcson akarod kezdeni , olyan nosten guppit vegyel ami az elobb leirt feketes a nagy pocakja. Az nem sokara szulni fog! Azt be lehet tenni az ures akvariumba, mert az elo novenyes akvariumba ket het alatt a biologiai egyensuly be fog allni, de igazabol kell neki majd ket honzp is.

Az etetesuk. a halak gyumra kb. ketszer akkora mint a szemuk. Nem szabad tul etetni oket! Mert a viz zavaros lesz , mert a bomlo hal kaja lebomlasa zavaros vizet csinal. a halak szamatol fuggoen nagyon takarekosan kell eteni oket.

Egy biologiailag beallt egyensulyu akvarium vizet evekig nem kell csereni. Nem budos,mert a egeszseges tavak sem budosek, csak viz szaguak.

Vissza a Mami guppikra. Legyen a vizben, olyan noveny is amiben eltudnak a pici halak bujni, mert a nagyobbak megeszik a kicsiket!

A Betta az egyik. A masik a Guppi igenytelen (az egyszereuk), ha a lakasban eleg meleg van 18-20C, meg futes sem kell nekik, de akit erdekel leirhatok egy nagyon olcso megoldast futesre is Ha az akvariumban nem tul sok hal van, meg szurore sincs szukseg, mert a novenyek felemesztik a hal uruleket. Ha kezd tul sok hal lenni a vizben, akkor lehet mar futesre es szuresre is berendezkedni. mindent meglehet oldani, olcson, ha penz az nagyon szamit. fiatal gyerekkent kezdtem, en csinaltam a futest is, meg a szurest is, olcson, nem boltbol vett dolgokbol. Ha valakit erdekel szivesen segitek, leirom hogyan.

Erdekes es szep hobbi az akvarizalas. Nem kell tul draganak lennie. De vakaciokat ne nagyon tervezzetek, mert az inkabb az otthon ulosoknek valo.

2010. szept. 17. 21:30

Szép a hal, de hogy takarítod ki igazán, hogy ne legyen büdös? Az uram is vett a 3 éves kislányomnak szűrővel stb... de így is le kell cseréljük a vizét 1-2 hetente teljesen, mert szaga van. Ezt ti hogy oldjátok meg? Rendesen lavorba csővel leszívod a vizet, aztán kicipeled nagy nehezen (50 liter=50 kg) és újra töltöd???



Ennél még a teki is jobb volt, meg aztán azt lehet simizni is és megy utánad mint egy kiskutyus.

27. 1da9380ac7 (válaszként erre: 24. - Mágnes74)
2010. szept. 17. 20:38

Nemrég én is elgondolkodtam ezen a halas témán és a kolleganőm mondott egy ötletet,úgy hívják:Sziámi harcoshal.Olvass róla a neten.

Gyönyörű színű,egyedül nagyon jól megvan.Nem kell neki levegőztető (mert a vízszinre megy levegőért) kisebb akváriumban(vagy akár egy nagyobb,széles vázában) elvan.Díszitheted az "akváriumát" növénnyel,kaviccsal és ennyi!

2010. szept. 17. 13:30

Sziasztok!


Lehet,hogy nem kapok választ,de azért leírom a gondomat.Jó?:)

Karácsonyra kaptam 25l-s akváriumot halakkal.Ez eddig ok. De azóta folyamatosan szívok vele.Kinyírták egymás a halaim,lecseréltük neon halra. Aztán kb.3 hónapja úgy el kezdett algásodni az egész akvárium,hogy csak pislogok. Rátelepedett az aljzatra,az üvegre,a növényzetre is. Kb.havonta tisztítom teljesen,teljes vízcsere. A szűröket sűrűbben szoktam. Annyi tanácsot hallottam eddig,hogy csak félig engedjem le a vizet,úgy pótoljam.Aztán tettünk bele alga gátlót,metilén kéket is. Semmit nem ér. Megjegyzem,akkor kezdett el algásodni amikor algaevőnk is volt. Mit rontok el?

Köszönöm!

25. giorcub (válaszként erre: 24. - Mágnes74)
2010. szept. 17. 12:57

hat nem biztos hogy a kereskedore kell hallgatni, hisz neki az az erdeke hogy eladja.

ha hidegveru halat valasztasz (aranyhal) akkor eleg olcson ki lehet jonni (ahogy irtam csak par dolog kell). termeszetesen a vilag osszes penzet ra lehet kolteni, mindig lehet fejleszteni de azt is lehet esszel, es nem egybol 400L-es negyven halas akvariummal kell inditani...

2010. szept. 17. 11:38

Köszönöm mindenkinek!

Közben megjártam a halast, nem kecsegtetett sok jóval.

Ahhoz, hogy a halak is jól érezzék magukat, ne csak a lányom, egy kisebb vagyon kell.

Ugyanez a helyzet a teknőssel is.

Azt hiszem, elnapolom az ügyet:(

23. reni79 (válaszként erre: 22. - Reni79)
2010. szept. 17. 11:35
4 fajtát bocsi:)
22. reni79 (válaszként erre: 20. - Mágnes74)
2010. szept. 17. 11:35
Szia!A páromra is most jött rá hogy halakat akar!Multhéten megvettük az akváriumot és a felszereléseket 1 hétig üresen állt berendezve hogy tisztuljon a viz és tegnap vettünk 19 halat.34 fajtát de 2 guppi el is pusztult reggelre!
21. Nusika74 (válaszként erre: 8. - Vviki2)
2010. szept. 17. 10:35
....növények,vízmelegitő,hőmérő ....az sem mindegy hogy milyen halakat válogatunk össze !Én vettem a hugomnak ajándékba egy szíámi harcoshalat,bele is tettem az akváriumba hogy meglepetés legyen ha meglátja .Nagyon meglepődött......:D
20. mágnes74 (válaszként erre: 19. - Giorcub)
2010. szept. 17. 09:21

Az unokahúgomnál így történt, de nem sokáig éltek:(

Ezért gondoltam, valami profibbra.

A halak az övéi, én nem gondoskodom róluk, ezt tudja jól.

2010. szept. 17. 09:19

amikor en gyerekkent halat kaptam a szuleimtol akkor meg ennyi sem volt. anyam hazahozott egy fekete halat (utolag tudom hogy blackmolly). 1 db 1 literes befottesuvegben. odatette az asztalra es akkora volt az orom. mar honapok ota rimankodtam hogy szeretnek egy halat (hisz a legtobb osztalytarsamnak volt).

de nem volt nekunk szuronk meg futesunk, igazabol azt se tudtam hogy ilyen letezik. akvarium az fel sem merult hisz arra nem volt penz. szaitott bolhat adtunk neki (kis papirzacsibol). aztan hetekkel kesobb vettunk ocsemmel kozosen a megsporolt zsebpenzunkbol egy uveg szurot amihez meg kellett volna egy legpumpa. egy ismerostol kaptunk egy rosszat mert o nem tudott mit kezdeni vele. azt megjavitottam (a szelepe volt xar, kisocsem gumipelenkalyabol koromolloval vagtam ujat). meritolaholt, hajlitottam drotbol es ravarrtam valami harisnyat halonak. aztan lett akvarium is (vsakeretes torott uveggel). valahogy rendbetettuk, legletteltuk a szeleit hogy ne csopogjon tulsagosan. es sorban igy tovabb... az is alap volt hogy az enyim, en gondoskodom rola, anyamek soha nem mostak vagy takaritottak, mindent nekem kellett. hat erdekes es tanulsagos dolog volt ez anno kis gyerekkent...

18. giorcub (válaszként erre: 17. - Mágnes74)
2010. szept. 17. 09:08

sztem is elso korben nem kell spirazni, aztan majd meglatjatok.

ja egy fontosat nem mondtam, vegyel egy halkifogo meritohalot. az is par szaz ft es eleg hasznos.


a noveny cserepjebe (ami egy lukacsos muanyag kosar) en beleakasztottam egy drotot es azzal logattam az uveg szelere, igy tisztitasnal konnyu kiemelni.

17. mágnes74 (válaszként erre: 16. - Giorcub)
2010. szept. 17. 09:02

Akkor nekiindulok az állatkereskedésnek, befőttesüvegem van:)

Köszönöm!

16. giorcub (válaszként erre: 15. - Mágnes74)
2010. szept. 17. 08:52

az egy hulyeseg. megsugom a sima akavarium roszabb neki. a normal akvariumban normalisan visszatukrozodik a kepe es egy onmagaval megegyezo mertu halat lat amihez nem tud odamenni az zavarja ot. a hengeresben ilyen nem volt, nem is zavarta. amugy is ha beleraksz egy novenyt akkor mar at se lat kozte.

most hogy ketten vannak sokkal aktivabb, allandoan parban usznak, csinal olyan dolgokat amiket elotte nem, lathatoan jobban erzi magat.

azt a sok hulyeseget hogy 3 perces a memoriaja meg hasonlok el lehet felejteni amolyan varosi legenda.

15. mágnes74 (válaszként erre: 13. - Giorcub)
2010. szept. 17. 08:46
Valami ilyesmire gondoltam én is, bár ha a gömbakváriumot betiltották, gondolom, a befőttesüveg sem legális:))
14. mágnes74 (válaszként erre: 10. - Anyuci91)
2010. szept. 17. 08:44

Ezen már túl vagyok, köszönöm:)

De a Google feltételezi, hogy én értek hozzá valamicskét:)

2010. szept. 17. 08:44

mi ugyanebben a cipoben jartunk. lanyom halat szeretett volna.

elso megoldas az lett hogy vettem egy aranyhalat, ez 800ft, vettem egy legkisebb levegozteto+szuro gepet ez 3e ft, meg egy novenyt. mindezt egy 5L-es befottesuvegbe. +aranyhal tap, asszem 800ft egy kis doboz de nagyon sokaig eleg.


most egy kicsit fejlesztettunk mert eloszedtunk egy ezer eves 12L-es akvariumot, plusz vettunk meg egy halat es kavicsot az aljara.


futes nem kell (aranyhal hidegveru) vilagitas nincs. lehet hogy csinalok, most gondolkodom rajta.


amit tapasztaltam: hetente le kell cserelni a vizet (talan lehetne ritkitani jobb szurovel). egy hal magaban unatkozik, latvanyosan jobban erzik magukat ketten. ja es mindig en takaritom hiaba igergette a gyerek (meg a zaszony) hogy ok fogjak vagy legalabb segitenek (mondjuk pont erre szamitottam)...

12. vviki2 (válaszként erre: 9. - Mágnes74)
2010. szept. 17. 08:42
Nekünk is karácsonyi ajándék volt tavaly a nagylánynak, de már alábbhagyott a lelkesedése...
11. vviki2
2010. szept. 17. 08:40

Ha már beleinvesztálsz érdemes megvenni mindent, ami kell. Bár szűrőt még mi sem vettünk a tekinek, így elég gyakran tisztítom, de ez ezzel jár.

Vannak szép, dekoratív akváriumok kicsi méretben is, ami teljesen fel vannak szerelve. Én a fressnapfban láttam, nagyon szép volt, de az árát nem tudom. Külön-külön biztos olcsóbb, csak nem olyan puccos. ;-)

Nekünk is van halunk is, mert vettünk a tekinek. Eledelnek szántuk, hogy életre keltsük a vadászösztönét. Aztán a teknős összehaverkodott a hallal, esze ágában sincs megenni. (Pedig fagyaszott halat eszik.;) Így van tekint, meg halunk. Sőt, hal már kettő van, mert a fiam vetetett egy kis neon halat múltkor...;-D

Szépek egyébként, csak az a bibi, hogy nem lehet kivenni megszeretgetni...;-D

2010. szept. 17. 08:40
A GOOGLE-n keress rá az akváriumra, rengeteget megtudhatsz.
9. mágnes74 (válaszként erre: 8. - Vviki2)
2010. szept. 17. 08:26

Sejtettem, hogy ilyesmi lesz:(

De évek óta ez az álma. Ha nagyon húzós az ár, elhozatom a Jézuskával:)

2010. szept. 17. 08:24

Nem akarok ünneprontó lenni, elég húzós az ára mindennek. Mi teknőst evttünk cuccossal, kb.15ezerbe volt, de ebből 4500Ft volt a teki. Halnak is kell levegőztető, szűrő, kavics, akvárium, világítás, kaja.

Bár elél ezek nélkül is, de jobb beszerezni...

Szerintem kell 10eft kezdéshez is, de ha nem lesz levegőztető...stb, akkor pár ezresből megúszod.

7. mágnes74 (válaszként erre: 4. - DarinkaD)
2010. szept. 17. 08:04

Olyan halat szeretnék, ami könnyen pótolható, mert ugye, balesetek mindig történhetnek:)))

A háton úszót észrevétlenül kicserélhetném:)

6. garamond (válaszként erre: 1. - Mágnes74)
2010. szept. 17. 08:03

Sztem először ne nagy akváriummal kezdjétek, mert vannak trükkök amiket meg kell tanulni. Nem is biztos, hogy majd hosszútávon is szeretne a lányod vele foglalkozni.

A guppik nem kényes fajták, az jó lenne elsőre.

5. mágnes74 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2010. szept. 17. 08:02
Kicsi akvárium, 2-3 halnak, meg ami ehhez kell.
2010. szept. 17. 08:02
Szerintem kezdésnek az aranyhal lenne jó:) annak csak egy levegőztető elég, no meg az aki és egy kis aljzat:)
2010. szept. 17. 08:01

Sziasztok!

A lányom a névnapjára akváriumot szeretne, de fogalmam sincs az egészről.

Mi kell hozzá, és mi az anyagi vonzata?



Bocsi, a címbeli hibáért, reggel van:)))

2010. szept. 17. 08:01

Konkrétan?

Hogy mit kell vennetek?

2010. szept. 17. 08:00
Akváriumot szeretene a lányom, nulláról indulunk:)) Segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook