Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akváriumi halak szaporítása fórum

Akváriumi halak szaporítása (beszélgetős fórum)


8. bnedora (válaszként erre: 7. - Anyta1986)
2012. febr. 13. 13:38
Attól függ, mekkora az a befőttes üveg. Legalább 5 l-esnek kellene lenni, és a szülő guppit kellene átrakni, hogy már odaszülje a kicsiket. Átrakáskor könnyen megsérülhetnek, valamint szülés után azonnal megeszik a többiek, ha nem tudnak elbújni.
2009. jún. 21. 10:02
Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy most lesznek kis guppijaim,és úgy hondoltam ha megszületnek akkor egyből kihalászom őket és egy befőttes üvegbe rakom őket.Nem szeretnék venni ezért egy akváriumot.Szerintetek el lesznek benne kb egy hónapig,amíg lesznek akkorák hogy vissza lehet rakni majd a nagyokhoz? És rakjak be nekik növényeket? És milyen időközönként kell cserélni majd a vizüket? Kb két hete vannak halaim,és még nem voltak kicsik,tehát még kicsit tapasztalatlan vagyok ezen a téren.
2009. ápr. 22. 22:41

Köszi mindenkinek a hozzászólást. Búvóhely az van bőségesen (moha, sok-sok kisebb-nagyobb levelű növény, amiben el tudnak bújni, de ennek ellenére még soha nem maradtak meg a kishalaink.

Azt mi sem tudjuk megállapítani, hogy melyik halnak lesznek kicsinyei, csak az ikrákat vettük észre a növények levelein. Azokat meg hogyan tegyük bele az ívatóhálóba. Ha kiszedjük őket, félek, hogy a szüleik nem fognak gondoskodni róluk, vagy ki sem kelnek.

2009. ápr. 22. 10:14

Szaisztok!

Gyerekkoromban a szüleimnek volt két nagy akváriumuk. abban mindig voltak kishalak. Anyuéknál volt valamilyen sűrű, a víz felszínén úszó zöld növény és abban bújtak meg a kicsik, amíg el nem érték a megfelelő méretet.

Vagy búvóhely, vagy külön akvárium kell a kicsiknek.

2009. ápr. 22. 06:13
Sziasztok! Én is nagyon szeretnék kishalakat, nem nagyon értek hozzá! Van 2 piros halam, és egy ilyen szürkés fekete, de nemtudom melyik milyen nemű:)honnan tudom észre venni ha van ikra? Előre is köszi!
2009. ápr. 22. 00:00

Szia!

Nekem azt mondták,hogy rakjam külön azt a halat,amelyiknek nagy a hasa,ha szeretnék kishalakat.

Annó volt akváriumom,de csak guppik voltak.

Azok nem bántották a kishalakat,meg egymást sem.

Néztem már másik akváriumot,egy kicsit,de belegondoltam,hogy mit csinálnék egy csomó hallal,ha lenne?

2. blueberry (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2009. ápr. 21. 23:35
szio - nekem nincs kulonosebb otletem, nalunk megmaradnak maguktol is! Van olyan buvohely az akvariumban, ahova a nagyobb halak nem fernek be, csak a picikek - es ez mukodik nalunk. nem volt tudatos, csak igy alakult ki, tovabba szeretnek a kicsit a novenyekben elbujni - s en ugy latom, h ok inkabb azt eszik, mint a haleledelt!
2009. ápr. 21. 23:27
Férjemmel két hete újítottuk fel az akváriumunkat. Sok szép növény és állat van benne, és az egyik halpár pár napja leikrázott. Néhány nap múlva a szűrőben találtunk meg 3 kishalat. Vettünk nekik ívató hálót, most abban növekednek. Viszont sokkal több ikra volt. Van ötletetek, hogyan lehetne megtalálni egy viszonylag nagy akváriumban azokat az apró halacskákat, hogy megmentsük őket a nagyobb halaktól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook