Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » AKVÁRIUM /halak-növények-tartozékok/ csere-bere esetleg... fórum

AKVÁRIUM /halak-növények-tartozékok/ csere-bere esetleg... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 23. 20:52
gyöngyös környékéröl keresnék akvaristát és hal tenyésztőt?
32. cicaanya (válaszként erre: 30. - Némó23)
2009. aug. 17. 20:17
na én ugy jártam,hoyg egy idő múlva algásodott hiába csináltam valamit,sajnos a mi klóros vizünk nem igazán jó a növénynek
2009. aug. 17. 18:44
Én eléggé "finnyás" vagyok aksi terén, növényt is csak onnan hozok (megbízható halas bolt), ahol tudom, hogy nincs semmiféle betegség. Sajnos nem tudom, hogy mivel kezeld le, mert még nem csináltam ilyet, de nem is nagyon mernék. Egy jól beállt aksiba kár lenne valamilyen betegséget bevinni, de hátha valaki tud valami jó szert ajánlani neked.
2009. aug. 17. 13:25

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha tóból, folyóból hozok növényeket (tavirózsa, nagy levelű békalencse, stb.) akkor ezeket mivel kezeljem le, mielőtt beletenném az akváriumba? Nagyon kényes dolog ez, tudom, már lassan 2 éve van aksim, de ilyet még nem csináltam.

Elég lenne valamilyen baktérium és gomaölős vízbeáztatás, vagy van kimondottan erre vmi szer?

Csinált már vki ilyet?

2009. aug. 14. 21:17
Sziasztok ha van valakinek mikró és/vagy grindál tenyészete otthon az legyen olyan kedves és aranyos hogy megszán engem egy pár kukaccal indító kultúrának... Vagy ha valaki esetleg tud akvarisztikát ahol be lehet őket szerezni akkor ő is írjon legyen szíves... Postát és vételárat is fizetek ha kell... Nagyon köszönöm előre is...
2009. júl. 24. 17:18
Van 2 black molly,hely hiány miatt oda adnám valakinek.Cserébe elfogadnék valamilyen szép vizinövényt.
27. noak
2009. máj. 24. 22:10

sziasztok 60 l-es akváriumomba gyorsan pusztulnak a növények nagyon szaporodik a barna moszat mi lehet a baj??? Valaki tudna nekem növényeket adni a felesleges növényeket szívesen átvenném

adam.kovatskukacfreemailponthu

26. sziszikeccs (válaszként erre: 24. - Majeradri)
2009. jan. 24. 19:18
Az akvárium nagyon kicsi és rengeteg hal van benne! Nekem a 100 literesbe vannak harmincan, de már ezt is soknak találom. Nagyobb aksival fele annyi gond sincs. Két hetente csinálok rszleges vízcserét. Sokat számít a szűrő minősége.
25. c4f059c04b (válaszként erre: 24. - Majeradri)
2009. jan. 24. 18:51
Az én akváriumom 20 literes. Egy hét után már abban sem olyan szép a víz színe, így a felét lecserélem. 2 hetente meg az egészet kitisztítom. A 20-30literes akváriumok kicsinek számítanak, így nehéz bennük biológiai egyensúlyt kialakítani. Egyedüli megoldást a gyakori vízcsere jelenti. Ha van benne növény ,akkor a rothadó növényi részektől is besárgulhat a víz ,vagy az algáktól is.
2009. jan. 24. 12:52

Sziasztok!Tudnátok abban segíteni,hogy mért sárgul be egy hét után a víz??

30literes és 13 hal van bennt.

KÉrlek segítsetek fontos lenne!!

2009. jan. 23. 22:41
Sziasztok! Most költözünk uj lakásba, és szeretnék akváriumot. Ha esetleg lenne valakinek eladó, megköszönném!:)
2008. dec. 6. 14:53
Nekem is vannak halaim, 4 fekete tetra, és 3 zebradánió.
2008. nov. 6. 18:02

sziasztok


nevelő anyám az

[link]

is fent van mi kompletten 15eft-ért vettünk akváriumot világítással halakkal együtt!jól át kell nézni és a régen írtakra is írni kell,mi is igy tettünk!

2008. okt. 13. 11:16
Sziasztok!Nekünk 2 db ékszerteknősünk vár beköltöztetésre,de a kinti medencéjüknek nincs igazán helye a lakásban.Szóval,ha valakinek van egy felesleges akváriuma,szívesen átvenném-elcserélném.Köszi:)
19. Szamó
2008. okt. 8. 09:39

Sziasztok!

Egyszer már írtam ide, akkor tanácsokat kértem. Mostanra annyira belejöttem, hogy nem győzöm a kis halakat kiszedni az akváriumból egy kisebb másikba. Kinőttök a 20 literest......,

Szeretnék egy nagyobb akváriumot, olyan 200-300 literest. Ha van valakinek, akinek feleslegessé vált, szívesen átvenném.

2008. aug. 22. 17:11

sziasztok


nekem csak most algázóim vannak,meg 1 páncélos harcsám!

szeretnék majd több halat belllle:D

17. erikpipi (válaszként erre: 15. - Adrika59)
2008. jún. 19. 16:45
Opel hátsóülésen szállítottuk. Nem is értem, hogy sikerült:)
16. erikpipi (válaszként erre: 11. - Adrika59)
2008. jún. 19. 16:36
Most van benne, 2 féle harcsa, zebradánió, sügér,molinézi, gurámi, guppi, platti. Remélem jól írtam.:)
15. adrika59 (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2008. jún. 19. 16:25
Jó kis súlya lehetett úgy is:) Erre a növényre gondoltam a leírásodból!
14. adrika59 (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2008. jún. 19. 16:23
Egyszer jártam úgy a saját akváriumomban, hogy egy szegény neont nekinyomtam véletlenül a falnak. Süllyedni kezdett, meg sem moccant, már majdnem elsírtam magam, egyszer csak megrázta magát és úszkált tovább. Ez már vagy egy éve volt, azóta is jól van:)
13. erikpipi (válaszként erre: 11. - Adrika59)
2008. jún. 19. 16:21

Kb. 4 éve. Költöztünk is 2 évvel ezelőtt, és akkorák voltak az algaevők, hogy kénytelenek voltunk az akváriumot vízzel költöztetni. Leengedtük a víz egy részét, és vittük magunkkal:) 75 literes.

[link] ilyen növény van benne.

12. erikpipi (válaszként erre: 9. - Cicaanya)
2008. jún. 19. 16:18

Vettem már én is díszhalat "szakértőtől". Amikor kipecázta, megnyomkodta őket. szinte mind elpusztult.

Egyszer azt mondta, egy eladó, etessem a kagylót tubifexel....:DDDD

11. adrika59 (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2008. jún. 19. 16:15
És mióta megy ez az akvárium és mekkora, milyen halakkal? Igencsak jól eltalálhattad az egyensúlyt! Mert ugye részleges vízcsere kell általában, hogy nehogy feldúsuljon káros anyag, ezek szerint a növényeid felhasználják mindet, kíváncsi vagyok!:)
10. erikpipi (válaszként erre: 2. - 831ad879a7)
2008. jún. 19. 16:04

Még soha nem cseréltem a vizet benne. Ha megfelelően összeválogatod a halakat, növényeket, és jó a szűrőd, elég ha állott vízzel felengeded ami elpárolog belőle.

Nekem az igazi tisztítást a házmesterhalak, és az algaevők végzik.Nővényből egy féle van, a nevét nem tudom, hosszúak a levelek,és nagyon szapora. Ja, a halakat nem kell minden nap etetni.

2008. jún. 11. 19:18

hát ,rendes nővényt tegyélbele, az valamennyi oxigént add, ne fedd be!

másik az a hal beteg lett szerintem, de...

vitamint is kell addni, meg (kicsit! és napi 1x enni addni) kicsi atz akvárium nekik! meg lehet meleg volt a viz

addopk egy cimet hol találsz olcson dolgokat!

és tanácsot is kérhetsz bár mikor!!


[link]


ha regizel, itt vannak fórumon(édesvizi témák, vagy halpiac ott tudsz mindent jót beszerezzni)

2008. jún. 10. 21:50
+info: új helyre kerültek, a lakás más részére. lehet, hogy az új környezet is közrejátszott?
2008. jún. 10. 21:48

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni...

Van egy 10-12 literes akváriumom. 2 kis platti lakott benne...10 perce már csak egy:(:(

Nincs benne szűrő. ez probléma?

Egy hete nagytakarítást csináltam. kivettem a halakat egy másik akiba míg teljesen átmostam az aljzatot és friss-4 napig állt-vizet raktam bele, plusz a régiből vagy 4 litert.(ahogy a kereskedésben tanácsolták)

a lány hal pár napja nem evett,ült az aljzaton és ma este elpusztult.

mi lehetett a baj??? a fiú szemmel láthatóan jó érzi magát.

délután ma déluán felhivtam az állatkreskedést és a hölgy azt mondta, hogy csepegtessek oxigént.meg is tettem...de mégis megtörtént a baj...

segitsetek, mert a neten mindenütt csak a 100 liter akváriumokra alkalmas dolgok vannak...

előre is köszi.

2008. máj. 30. 17:46
elöször egy részét aztán majd idő közönként mikor már észre vesszed! és nem árt bele egy algaevő ,nem tudom mekkora az aksid?
2008. máj. 24. 13:29

Segítsetek!

Kisfiam szülinapjára csinálunk akváriumot. Annbo gyerekkoromban volt nekem is, de már nem sok mindenre emlékszek....

Szóval: egy pár guppi, 1 pár szifó, 1 pár molli és 6 neon hal lesz az "állomány"

Ajánlottak vízszűrőt, vettem.


Kb. milyen időnként kell majd cserélnem a vizet? (gondolom látszódni fog....)

Az egész vizet cseréljem, vagy csak egy részét?

4. cicaanya (válaszként erre: 2. - 831ad879a7)
2008. ápr. 3. 21:42

hát akkor jól ki kéne takaritanod!!

meg hát nem is tudom az okát ,lehet hogy a kövek (???)

passssz...

én elöző héten vettem egy anci fiút a nőstény mellé!

már szerelmesek :DDD

volt 2 nőstényem egyik zsinorba ikrázott,aztán miután beszorultak az odujukba,utána már nem!

nőstény felépült sebeiből,de az ucsó ikrázást megtették

jó pár hónap mulva meg 2nőstéyn megkinyirta a fiút!!!!!

1nőstényt meghagytam+6kicsi anci ivadékot (már 7-8cm-sek)

másik nőstényt elajándékoztam egy magányos him mellé ;):D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook