Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akvaristák, segítséget kérnék... fórum

Akvaristák, segítséget kérnék... (beszélgetős fórum)


2014. máj. 18. 12:32
Értem, köszönöm az ismételt segítséget!
2014. máj. 18. 08:48

Az algásodásról annyit, hogy a zöld alga sok fényt jelent. Vissza kell venni a világításból. Minimális nem baj ha van, de azért a túl sok már nem szép.

Az algaevőt lehet etetni sprirulina tablettával is, de rámegy az egyéb halkajákra is.

12. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - Roreliyh)
2014. máj. 18. 08:46

Szia!

Ezekkel a halakkal sok fajta megfér.

Mollik, dániók, pontylazac félék, plattik, stb...

Vízcserekor a fele akvárium víznél többet ne szedj le. Pótolhatod csapvízzel, a lényeg, hogy kb azonos hőmérsékletű vizet engedj bele. Utána a pótolt víz mennyiségéhez kell adagolni a vízkezelőt.

2014. máj. 17. 13:11

Sziasztok! Köszönöm a segítséget mindenkinek! Sajnos, a gépem egy villámlás miatt megadta magát, mostanra sikerült életet lehelni belé...:(

Ahol most tartok: Aljzat, próbára 1 növény, kövek, fa (ettől igencsak barna lett a víz), május 1-től egyébként folyamatosan jár a szűrő és a vízmelegítő, vízkezelőt nem használtam. A víz szép tiszta, de kezd algásodni (zöld), ezt akartam is, hiszen az algaevőnek mindenképp kedvezni szerettem volna, a napokban szerzek is egy szépséget :) Hal van benne 1 harcoshal és 5 kardfarkú (1 fiú). Milyen fajokat javasoltok még? Még valamilyet szeretnék, igazából nem neont, bár a kisfiam miatt lehet, hogy ezt lenne érdemes...

Vízcsere... Most akkor hogy is van ez? Mennyit kell leszednem? Állott vagy forralt vízzel pótoljam? Vagy rendes csapival, vízkezelő után?

2014. máj. 4. 12:24

Vegyszerek:

Antiklór: alkalmazható új akvárium beindításakor, ill. vízcserekor. Előbbinél a víz egészéhez adagoljuk, utóbbinál a cserél,t új víz mértékében.


Algagátló: abban az esetben kell csak, ha van ténylegesen alga. Megfelelő világítással, szűréssel, és etetéssel nem képződhet mérvadó algamennyiség. Jó ha vannak algaevő halaink, és kéznél egy algamágnesünk. Ha az alga színe zöld, akkor túl sok a fény, a barna vagy fonal, akkor kevés, ill. rossz minőségű a fény, vagy túl sok eleséget kapnak a halak, és ez felhalmozódik.


Metilénkék: fertőtlenítő. Sokan hszánlják vízcserekor, vagy új hal betelepítésekor.


Parakill: (és egyéb gyógyszerek) - ezeket csak ténylegen halbetegség, halpusztulás esetén használjuk, meg felesleges terhelni gyógyszerezéssel a halakat, valamint megöli a talajban és a szűrőben megtelepedett hasznos baktériumokat.

2014. máj. 4. 12:18
Említésre került a só. Lehet tenni az akvárimba. Enyhén fertőtlenít, és egyes halak kedvelik is. 2 ek sóval kezelt 120 liter vizet nem kell tengervíznek elképzelni.
8. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Roreliyh)
2014. máj. 4. 12:14

Szia!

Én kisállatkereskedésben dolgozom, megpróbálok válaszolni.

Először is az alapoktól. Az élőnövénynek létszükséglete a táptalaj. Ezt kell alulra tenni (a kavicsok alá). 2 hetente tápoldatozni kell, hogy a levelein keresztül is tudjon tápanyagot felvenni. Ill. világítani kell. 8-10 órát napi szinten.

A szűrönek víz alatt kell lenni, de minnél közelebb a vízfelszínhez, mert így tud a leginkább buborékoztatni a készülék. A szilikon légvezetéket pedig ki kell lógatni az akváriumon kívülre.

A fűtőszálnak is teljesen víz alatt kell lennie.

Amennyiben a későbbiekben vízcsrét csinálsz, mindig húzd ki, mert különben eldurranhat.

Sosem szabad az akvárium vizének a felénél többet leszívni.

Miután összeraktál mindent, elindítod a készülékeket, és vagy vársz néhány napot, vagy pedig teszel bele klórmentesítőt, és vársz 24 órát, és mehetnek bele a halak.

A fűtőszál 25 fokra legyen állítva, menjen mindig. A szűrőd is folyton legyen üzem alatt, hiszen ha kikapcsolod, akkor egyrészt lehet, hogy a halak pipálni fognak, másrészt kell vízforgatás nélkül a hasznos baktériumok elpusztulnak az akváriumban, amik egyébként neked segítenének a károsanyag lebontásában.

Növényt akármikor ültethetsz a kész akváriumba is. Ehhez jó segítség egy ültető csipesz.

7. gyöngyszemü (válaszként erre: 3. - Roreliyh)
2014. máj. 2. 17:25

Miért nem szeretnél víz kezelő szert használni? Az kell! klortalanító, algagátló, metilin kék parakil.. (fertőtlenítő) Különben megdöglenek a halak, és bizony beindul az akvárium, olyan szinten hogy be algásodik......

Milyen halak lesznek benne?

6. gyöngyszemü (válaszként erre: 4. - Varga.nora)
2014. máj. 2. 17:20
Sót csak akkor tegyen bele ha tengeri halakat akar tartani, arról meg nem esett szó! :-(
2014. máj. 2. 13:47
Az akváriumot először be kell rendezni leteszed a követ majd bújkálót is rakj bele vízmelegítőt szűrőt és élő növényt szépen rendezd be majd töltsd fel vízzel a szűrőt leple el a víz és nem kell tele tölteni vagyis ne legyen színültig az akvárium ha van a fedelében világítás akkor naponta csak 8 órát kell égetni mert az élőnövénynek kell a fény és utoljára jöhetnek bele a halak kell bele növénytápsó parakill turbó ez akkor kell ha a halak viszketnek ez jó a betegségek ellen víztisztító folyadék is kell bele....
2014. máj. 2. 13:42

Szia.

A belső szűrőt teljesen ellepi nálunk a víz, meg a vízmelegítőt is.

Vízkezelőnek Easy Life 2000-t használunk.

A növényeket már most nyugodtan beültetheted!!!

Sót mi soha nem raktunk a vízbe!

2014. máj. 2. 13:35
És növényeket mikor tegyek bele? Most akár, vagy ha beállt a víz? Ha esetleg nem szeretnék vízkezelő szereket használni, mennyi idő alatt indul be az akvárium?
2014. máj. 2. 13:33

Sziasztok! Kezdő akvarista vagyok.

Tegnap elindítottam csapi vízzel egy 120literes akváriumot. Belső szűrőt tettem bele, de nem találok leírást, meddig lepje el a víz? Jelenleg a levegőztetője még bőven víz alatt van, de ha takarni szeretném, akkor lejjebb kellene vinnem, ebben az esetben teljesen ellepné a víz, csak a műanyag cső lenne kinn belőle. Másik kérdés, hogy a vízmelegítőt is víz alá tehetem teljesen?

Vízkezelő szerek kellenek? Só (2ek-nyit mondtak az állatkereskedésben)?

2014. máj. 2. 13:28
Akvaristák, segítséget kérnék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook