Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aktív korúak ellátásánál ki minősül élettársnak? fórum

Aktív korúak ellátásánál ki minősül élettársnak? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 20:29
Az a baj leírom érthetően) hogy mivel közös a számlánk! az ő nevén van nekem pedig társkártyám van hozzá,lehet,hogy azt mondják,hogy nem vagyok jogosult rá.Vagy még a tetjében meg is büntetnek mert azt mondják,hogy élettársi viszonyom van...
11. 298b15dfdd (válaszként erre: 9. - Hellcat)
2012. okt. 9. 17:01
Akkor most mi a baj?
2012. okt. 9. 15:36
Azt hozzá teszem,hogy mostanában többet voltam otthon mint nála,mert tanfolyamra jártam,másrészt pedig nem fogom magam eltartattni vele.Persze,gondosodik rólam nyílván,de erre nem alapozok.Nyílván nem ebből az ellátásból akarok megélni (nem is lehet!!!) de ameddig nem kapok állást,addig is több mint a semmi.Pl. nem kell nekem fizetnem a tb-m.Rengeteg állásra jelenteztem,több interjún is voltam,de mindenhova sokan jelentkeznek így nem tudom sajna mennyi esélyem van.Ha ezt az ellátást se kapom meg akkor még rosszabb lenne a helyzet.Az a minimális pénz is pénz.
2012. okt. 9. 15:33
Hát az a helyzet,hogy már igényeltem,de azt jelöltem be,hogy nincs élettársam.
8. 298b15dfdd (válaszként erre: 7. - Hellcat)
2012. okt. 9. 09:16
Önkormányzatnál elmondják, úgyis vinned kell igazolásokat.
2012. okt. 9. 09:12
Hat en is hulyesegnek tartom,mert azert lett ideiglenes lakcimem nala, mert a P. Market nem fogadta el a masik cimem (allandot)...logikusnak tunne ha csak bejelentve lennenk elettarsak.
6. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2012. okt. 9. 07:08
Ha életvitelszerűen együtt éltek,közös bejelentett lakcímetek van,akkor élettársak vagytok.A közös bankszámla nem számít,hisz lehet közös számlád akár a gyerekeddel is.
5. forgatos (válaszként erre: 3. - Kiszvorosz)
2012. okt. 8. 22:21
Én nem így tudom. Az én ismeretem szerint csak a bejegyzett élettársi kapcsolatot fogadják el annak.
2012. okt. 8. 20:10
Amúgy ez tök gáz, mert attól hogy egy helyen laknak, lehetnek lakótársak vagy lakhat ott mint albérlő vagy bármi..nem tudom miért lenne szükségszerű az, hogy ugyanazon cím alatt lakók egyből élettársak. Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha két hete járnak, csak valamiért össze kellett költözniük...akkor egy két hetes kapcsolatban tartson el egyből a másik...nagyon életszerű. :-/ Legalább bejelentett élettársakra vonatkozna...Így aki együtt él valakivel, az tartassa el magát vele vagy haljon éhen. Gratula.
3. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Hellcat)
2012. okt. 8. 16:10
Amennyiben van közös bejelentett lakcímetek, annak számítanak titeket. Tehát ti azok vagytok!
2012. okt. 8. 13:57
kozos-t akartam irni:)
2012. okt. 8. 13:56
Ha van ideiglenes lakcimem a paromnal de mondjuk aranyaiban ugyan annyit vagyok otthon is mint nala,akkor az elettarsi kapcsolatnak minosul?Es ha kyos bankszamlank van?Vagy csak akkor vagyunk elettarsak ha papir is van rola?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook