Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aktív kismamák - fitness terhesen is fórum

Aktív kismamák - fitness terhesen is (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2017. jún. 20. 20:00
Gribedli!Volna egy kerdesem. Irtad,hogy arra vigyazni kell,hogy ne hevulj tul.Pontosan mi az ami meg nem baj es mi az amit mar nem kene?Arra gondolok,hogy kivetelesen nalunk is 30 fok van napkozben es eljottem terembe.Nem csinaltam tobbet mint maskor,nem csatakokban folyik rolam a viz,de mivel az alap homerseklet is magasabb igy azert jobban kimelegedtem (A legkondi persze szar,nagy ventillatorok vannak,de ahhoz meg direkt nem alltam tul kozel,hogy ne jojjon ram telibe a hideg levego) Emlekeztem mit irtal,ugyhogy az elipszisen vizzel locsoltam a hasam mikor eszembe jutott es inkabb hamarabb abba is hagytam. Remelem nem csinaltam nagy bajt,de a jovoben ha ilyen az ido inkabb hanyagoljam a sportot szerinted?
76. oszandra85 (válaszként erre: 75. - Orsheka)
2017. máj. 8. 08:19
En hasznaltam mar, tulajdonkeppen jo volt,nem kaptam el semmit,de ettol fuggetlenul en egy paragep vagyok es terhesen nem mennek.Mondjuk hozza tartozik,hogy en szuper erzekeny vagyok es gyakorlatilag mindig elkapok valamit ha kozossegi furdohelyen furdok,legyen az to vagy uszoda.Egyetlen kivetel a tengerviz.
2017. máj. 3. 16:54
Szerencsére sosem volt ilyen jellegu fertozésem. Egy naplóban olvastam egy úszáshoz ajánlott tamponról, ami valami védoréteggel van bevonva, ami meggátolja, hogy bármi fertozo bejusson a testbe. Van valakinek róla tapasztalata esetleg?
74. gribedli*** (válaszként erre: 73. - Orsheka)
2017. máj. 3. 16:03
Én nem a látszatra gondoltam,hanem hogy mondjuk mâskor is voltál már egy adott usziban és nem kaptál el semmit, és nem terjengenek róla pletykák, hogy kétes tisztaságú. Egyszóval megbízható hely. Ilyen uszikba nyugodtan mehetsz.
2017. máj. 3. 15:21
Hiába tiszta látszatra a medence, gondolom a fertozésveszély attól még sajnos fennállhat. Mi a helyzet szerintetek a Balatonnal? Már lefoglaltuk a nyaralást :)
72. gribedli*** (válaszként erre: 70. - Orsheka)
2017. máj. 3. 14:43
Ha van lehetőséged olyan usziba menni, amiről tudod, hogy tiszta, máskülönben én sem mennék. Tengerben voltam terhesen is, usziban is, a tóba nem mertem merészkedni.
71. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Oszandra85)
2017. máj. 3. 14:41
Ez nagyon jó hír:)
2017. máj. 3. 10:25
Az úszás egyébként nem veszélyes? Tobb helyen olvastam, gondolom a fertozés miatt... Mi a helyzet a nyilvános medencékkel és a tavakkal, folyókkal?
2017. máj. 3. 05:51

Kepzeljezek a dokim azt mondta hogy felszivodott az az akarmi a mehembol,kezdhetek ujra edzegetni.

Viszont azt is mondta,hogy a sulyokat teljesen felejtsem el,eliptikus ok vagy futopadon seta,uszas,de mas nem.Mindegy ez is tobb mint az elmult 3 hetben,ugyhogy orulok!

68. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Orsheka)
2017. máj. 2. 14:33

Olvass vissza a fórum elején, csak 3 oldal van. Ha megfelel azoknak a kritériumoknak, akkor igen. Pl a hasizom részt kihagynám.


A pulzushoz szeretném hozzátenni, hogy ugye általánosságban a 140bpm-et szokták tanácsolni. Azonban nem ez a bűvös szám a lényeg, hanem az, hogy még az anaerob zóna alatt legyél.


Az anaerob zóna pedig nem mindenkinél lesz 140bpm, egy edzett nőnél magasabb pulzusszám is rendben van, egy edzetlen embernél meg gyakorlatilag már egész kicsi mozgás is egyből anaerob zóna lesz, szóval nincs erre kőbe vésett szabály, de adni akartak egy kábé értéket. Ne aggódj, ha rövid időre magasabb a pulzusod, az még nem árt.


Arra viszont oda kell figyelni, hogy ne melegedj túl (noha a magzatvíz ezt is kompenzálja, mert melegben hűti a babát, hidegben fűti, mikor mi, egyenletesen tartja a hőt), ezért az úszás is kimondottan jó, a medencében nem tudsz túlhevülni mert eleve hidegebb a víz, a víz ellenállása pedig olyan mintha súlyzóznál, meg mint egy jó kis nyirokmasszás, ezenkívül tehermentesíti az izületeket is.


Ha van rá lehetősèg, használd ki, tudom, nem kimondottan az úszásról kérdeztél, csak leírtam érdekessègképpen:)

2017. máj. 2. 12:42
Sziasztok! Szerintetek melyik Péntek Eniko torna biztonságos az elso trimeszterben a Kismama és Light dvd-ken kívul?
66. oszandra85 (válaszként erre: 65. - Magni1)
2017. ápr. 22. 00:05

Azt mondta,hogy van akinel vegig megmarad... de majd a genetikai UH-n is megkuksoljuk mi ujsag.

Addig meg setalok...sokat.

65. Magni1 (válaszként erre: 63. - Oszandra85)
2017. ápr. 21. 19:40

Kitartás! Nagyon nehéz lehet egy aktív embernek mindenáron pihenni.

De csak 3 hét... és minden rendben lesz :)

64. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Oszandra85)
2017. ápr. 21. 14:26
Jaj, hát jobbulást! Te még az első trimeszterben vagy,ugye? Mert olyankor gyakoribb. Igaz,nem a mozgástôl jött, megnyugtatlak, de pihenj csak, ezek ilyen múló izék:)
63. oszandra85 (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2017. ápr. 21. 13:23
En epp ma jartam meg a korhazat,mert az ejjel vereztem...Baba rendben van,de van a mehemben valami zuzodas szeru,ami kifakadhat,igyhogy azt mondtak az edzest hanyagolnom kene.Majd a genetikai UH-n megnezik,hogy mi ujsag,felszivodott-e es utana meglatjuk mit lehet es mit nem.
2017. ápr. 20. 18:28
Hogy vagytok kismamák, aktívkodtok?:)
2017. ápr. 17. 19:09
Bocsánat, másnap.
60. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Oszandra85)
2017. ápr. 17. 18:44
Ennek örülök, mármint biztos jól csináltad, ha ma érzed:)
59. oszandra85 (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2017. ápr. 17. 10:13
Kiprobaltam a has gyakorlatokat amiket mondtal,lehet hogy azert mert mar hetek ota nem csinaltam semmit hasra de nekem volt azert izomlazam masnap:) koszi!
58. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Gonoszkiralylany)
2017. ápr. 12. 11:19
Hajrá!:)
57. oszandra85 (válaszként erre: 55. - Gonoszkiralylany)
2017. ápr. 11. 22:58
Nagyon remelem,hogy mar kovetkezo honaptol mint aktiv tag fogsz irni ;) ❤
56. Magni1 (válaszként erre: 55. - Gonoszkiralylany)
2017. ápr. 11. 22:26

Addig kitapossuk neked az utat. :)

Hajrá!!!!

55. gonoszkiralylany (válaszként erre: 32. - Oszandra85)
2017. ápr. 11. 22:09
Én még nem vagyok kismama, ezért nem írok, de read only módban figyelem a fórumot, mert mindenképp akarok sportolni a terhesség alatt is majd :)
54. oszandra85 (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2017. ápr. 11. 16:41

En is sokat setalok,a munkahelyem kb fel ora gyalog,mondjuk reggel mindig kesesben vagyok amiota a progi potlot hasznalom es azzal meg fekudni kellene egy 20 perc- fel orat, elobb kelni meg nem vagyok kepes,ugyhogy marad reggel a busz,de talan 12. Het utan visszaall a normal kerekvagasra az elet,akkor reggel is setaltam,most is ugy tervezem.

Nincs amugy autonk ugyhogy mar csak ezert is sokat setalok.

53. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Oszandra85)
2017. ápr. 11. 16:11

Ha ez vigasztal, én sem voltam futós típus, az egyik terhességemnél még nervo sciatica-m is volt egy ideig mert a baba nyomott egy ideget, szóval én a steppergépet használtam kardió gyanánt, bemelegítéshez, stb, ha épp nem sétáltam valahol, de mivel akkor egy olyan helyen laktunk, hogy minden közel volt gyalog is,rengeteget mentem.


Pl az úszás is nagyon jó, mert a vízben tehermentesíted az izületeket, és majd nyáron, a melegben a dagadt boka egyik ellenszere, mert masszíroz mindenhol a hideg víz.

52. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Hópihe_44)
2017. ápr. 11. 16:06

Ügyes vagy!:)


Ha be tudsz szerezni egy terheseknek való haskötőbugyit, azt azért hordanám a helyedben futáshoz (bár lehet, hogy hordod), a striák megelőzésére.

51. oszandra85 (válaszként erre: 50. - Hópihe_44)
2017. ápr. 11. 13:24

Orulok,hogy csatlakoztal,jo latni,hogy tobben vagyunk ilyen nezeten :) Azert egy felmaraton lefutasat en eleg fittnek mondanam,en csak 10k-ig mertem menni babo elott.Most a fitas nem esik jol ugyhogy helyette mast csinalok.


Te mennyit futsz es milyen gyakran? Pulzusmerovel?Gondolkoztam,hogy majd par het mulva ujra megprobalkozom a futassal,hatha valtozik valami,mert olyan szep most az ido,vetek nem edzeni ilyenkor kint a jo levegon!

2017. ápr. 11. 11:07

Sziasztok, en nem mondanam szuperfittnek magam, de mielott terhes lettem futottam egy felmaratont. Azota is igyekszem hetente legalabb kocogni es videokon keresztul nyujtani vagy tornazni. Kisse tartok a rosszallo tekintetektol a pocak miatt futas kozben, de egyenlore csak egyszer kaptam hangos megjegyzest, es az aboszolut pozitiv volt (en sem Magyarorszagon elek). Jelenleg 7 honaposak vagyunk es azt gondolom, nekem nagyon sokat segit a mozgas. El sem tudom kepzelni hogyan lehet folyton csak ulni - vajon ezek a kismamak hogyan birkoznak meg a szorulassal, hatfajassal, valtozo egyensullyal?

Nagyon jo otletnek tartom ezt a forumot ! Valaki irta korabban hogy a feherjek nagyon kellenek a szoptatashoz... No meg a vasat nagyon mondjak, nekem jelenelg is vashianyom van, tehat erre szamithatok szules utan is.

Szep napot minden fitanyukanak !

49. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Magni1)
2017. ápr. 11. 09:38
:DDD
48. Magni1 (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2017. ápr. 11. 09:10

Oké, köszi :)

Ma vagy holnap megnézem a másikat.

Nekem a tánc miatt nincs egyensúly problémám, most is simán megforgom a 8-10et hányás nélkül :D

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook