Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akták selejtezése - ügyvédi iroda. Mit kell megőrizni? fórum

Akták selejtezése - ügyvédi iroda. Mit kell megőrizni? (tudásbázis kérdés)

2013. jan. 8. 14:18
Az nem derül ki számomra, hogy ki készíti az irattári tervet. Abból lehetne megtudni. Ahol én dolgoztam, a jogi természetű iratokat irattárba sem lehetett adni, helyben kell őrizni addig, ameddig világ a világ.
7. Jossie (válaszként erre: 6. - Evamaria0803)
2013. jan. 8. 14:07
Köszönöm szépen! :) Ez a Magyar Ügyvédi Kamara szabályzata, ezt tanulmányoztam, és ez alapján is csináltam eddig is, mert eszerint kell, csak azért kavarodtam meg, mert ebben nincs szó pl. büntetőkről, melyeket találtam a már előzőleg kiválogatottak között. :/
2013. jan. 8. 14:02

Az ügy befejezésétől számított 5 évig kell megőrizni az iratokat. Ez ugyan BAZ Megyei Szabályzat, de úgy gondolom, alkalmazható minden ügyvédi irodában.

[link]

2013. jan. 8. 13:40
Hát (sajnos) így. :) A MÜK szabályzat adott, átnéztem, de nem kidobnom kell őket vagy ilyesmi, csak előre kiválogatnom, majd azt átnézik. De nem akarok sok felesleges munkát csinálni sem nekik, és ugye magamnak sem. :)
2013. jan. 8. 13:38

Szerinted itt a hoxán fogsz erre választ kapni,,

Most komolyan... ha azt mondják dobd ki nyugodtan akkor kidobod??

2013. jan. 8. 13:37
Már bocs de hogyan bízhattak rád ilyen feladatot ha nem vagy tisztában a törvényi háttérrel?
2013. jan. 8. 13:35
Sziasztok! Ügyvédi irodában dolgozom, és épp az irattárban próbálok selejtezni, azonban, sajnos egy kicsit elbizonytalanodtam abba, hogy mit is kellene selejtezni, és sajnos senkit nem tudok jelenleg megkérdezni. Az tudom, hogy az iratok megőrzési ideje öt év és, hogy pl. az okiratokat meg kell őrizni stb., de ahogy visszanéztem a már kiselejtezett aktákat, pl. pár büntető ügyet is találtam köztük, valamint sok követelést. Ezt is meg kell őrizni? Vagy véletlenül maradt ott néhány? És van még valami, amit mindenképp „meg kell tartani”? Köszönöm a segítségeteket. : ) (Sajnos géphez csak este kerülök legközelebb, úgyhogy előre is elnézést, hogyha nem reagálnék a válaszokra.)
2013. jan. 8. 13:35
Akták selejtezése - ügyvédi iroda.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook