Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akkor most mi legyen? fórum

Akkor most mi legyen? (beszélgetős fórum)


14. Night Angel (válaszként erre: 13. - Imisz)
2010. dec. 12. 20:01

Persze, persze, ebből a szempontból egyet értek veled.

Sajnos én panelba lakom, így nem tehetem ki csavarogni, de róluk már nem mondanék le.

13. Imisz (válaszként erre: 12. - Night Angel)
2010. dec. 12. 19:49

Azt hiszem, nálam senki sem szereti jobban az állatokat:)) Ezért van az udvaron sok cica, így a dorombolás megvan. Igaz, jobban szeretném bent, az ölemben de sajnos a sorrendiséget fel kellett állítani. Első a gyerek! Miután éjjel szaladsz vele az ügyeletre mert fulladozik, nem gondolod Te sem másként azt hiszem. Na meg igazából a cicáknak dolguk van kint, mégpedig az egerek távoltartása. És nevetni fogsz, ha beszabadul egy is, én azt is sajnálom...

Én is allergiás vagyok, de állati szempontból "szerencsésebb", mert penicillinre csak.

12. Night Angel (válaszként erre: 7. - Imisz)
2010. dec. 12. 19:38

Ez is egy megoldás, de én pl nem bírnám ki a dorombolás vagy csaholás nélkül. :-D


Egy doki egyszer azt mondta nekem:

-Magyarországon két fajta ember van, aki allergiás és aki allergiás lesz.

Az én allergiám pl. tusfürdőkkel, mosóporokkal és kezdődött, aztán valahogy "kinőttem".

Majd jöttek a pollen félék és az állatok. :-(

11. pierot (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2010. dec. 11. 22:04
ő sajnos prüszköl
10. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Pierot)
2010. dec. 11. 21:12
A teszt a férjemnél is kimutatott korábban macskaszőr allergiát - tehát papír van róla, azóta van két macskánk, lakásban, de semmi baja nincs tőlük .....
9. pierot (válaszként erre: 3. - Winny)
2010. dec. 11. 21:02
szerintem is
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Imisz)
2010. dec. 11. 16:16
Csomó előnyös tulajdonság amellett, hogy nem okoz allergiát :)
7. Imisz (válaszként erre: 4. - Night Angel)
2010. dec. 11. 15:42
Nálunk is van. Az udvaron. Lakáson belül hiába próbálkoztunk macsekon kutyán kívül hörcsöggel, törpenyuszival, semmit nem tolerál a szervezete. Így maradt a teknős, mint benti állat. Nem szőrös, nem tollas, nem ugat, nem nyávog:))
6. giga455 (válaszként erre: 1. - Pierot)
2010. dec. 11. 15:41

Kijelöltök egy szobát, ahova a cicák nem mehetnek be, ott az unokád szabadon játszhat. Ha hozzájuk ér, azonnal kezet mosni, és megpróbálni elmagyarázni, hogy nem szabad hozzájuk nyúlnia. Igyekezzetek, hogy lehetőleg minél kevesebb cicaszőrrel érintkezzen. Ez általában bejön nálunk, mikor a fiam keresztanyja látogatóba jön, mert ő is allergiás rájuk, és nekem két perzsám van.

Ha ez nem segít, mert annyira érzékeny rájuk, akkor sajnos a cicákat el kell ajándékozni :(

5. Imisz (válaszként erre: 1. - Pierot)
2010. dec. 11. 15:39

Én lányom is allergiás a macska szőrre. Nem segít az elzárás, mert ha előtte ott volt a macsek, a szőre ott maradt. Hiába takarítasz, ha nem is látszik semmi, akkor is ott van.

Itt az a kérdés, mennyire allergiás? Mit vált ki? Szénanáthás tüneteket vagy asztmát? Persze ha most csak enyhék a tünetek, később az is rosszabbra fordulhat. A gyógyszerek pedig csak a tünetet szüntetik meg,(ha egyáltalán megszünteti) a kiváltó okot, az allergiát nem. Ha nincs is ott az állat, 10 perc és jön az orrfújás, stb. ő pedig menekül, nehogy fulladássá fajuljon. 20 éves már, tudja mivel jár, mert 2 éves kora óta ez van.

Családi házban laktok egyébként? Mert az udvaron simán lehet, csak a lakásban nem.

Na most lehet, valaki okosabb mást mond, én csak a lányom esetét vázoltam. Nálunk ez van.

2010. dec. 11. 15:34
Én is allergiás vagyok kutyára, macskára mégis van mindkettő...
2010. dec. 11. 15:29
Ez a 22-es csapdája!
2010. dec. 11. 15:29

Akkor szerintem oda kell ajándékozni, v. elzárni addig valahová nem tehet arról az unokád, ha allergiás a macskaszőrre, esetleg orvost megkérdezni tud ellene, valami gyógyszert adni?

Üdv.Ágnes

2010. dec. 11. 15:25
a fiaim macskát kértek 2 éve a szülinapjukra, meg is kapták, sima házi macskák, akiket imádnak, de sajnos most derült ki, hogy az unokám aki minden nap nálunk van 3-4 órát, allergiás a macskára. Akkor most mi legyen???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook