Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akkor is le kell szívni a baba orrát, ha nem szütyög, de tudom, hogy náthás? fórum

Akkor is le kell szívni a baba orrát, ha nem szütyög, de tudom, hogy náthás? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 1. 09:09
jó hogy olyan sokan írnak ide,hogy csak na:D XD napok óta semmi..:D lehet valahogy törölni a kérdést,mert azt hiszem már feleslegesen van itt...:D
2010. okt. 29. 17:30
ajh...szegény Picúrt ma már megkínoztam párszor... nagyon utálja...:( már engem is,ha közelítek felé az orrszívó kütyüvel...:S
22. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 19. - Zsanetta)
2010. okt. 29. 11:40
am én meg szülésznő hallgató vagyok... azért gondoltam rá h beviszem, mert ismernek ott, mikor gyakszin voltam az újszülöttesben, néha lejártunk a gyerekosztályra...meg sajnos kislányom is feküdt bent 2szer... születése után + 5 nap sárgaság miatt, meg 2 hónaposan oltás után belázasodott és aluszékony volt és bevittem, aztán még a kontrollok...szóval betegként is ismerősek vagyunk ott sajna...
21. katus3 (válaszként erre: 17. - 0b3a2e43a1)
2010. okt. 29. 11:38
Szia! A vérzéstől ne ijedj meg,nekünk is volt,a gyerekorvos írt Rutascorbin tablettát,már a második után megszűnt a vérzés. Kérdezd meg az orvosotokat!
2010. okt. 29. 11:37
am van a pysiomerhez oldatunk... még ampulla.. amikor úgy van, azt befecskendezem neki orrszívás előtt... de már azt is utálja..:S 1 ampullát kitettem üres,kitisztított orrcseppes üvegbe,abból mindig pár csepped nyomok a nózijába szívás előtt... ha több a száraz fikusz, akkor kap egy egész ampullát...
2010. okt. 29. 11:36

Nem ,ezeket onnét tudom hogy ott dolgozom vagyis csecsemő és gyermekosztályon.

A hajszálér ha nem is pattan meg ,de a szívásnál a nyálkahártya ami egyéként is duzzadtabb megsérül,és sérülékenyebb is.

Mi bedugjuk a szívót az orrába.

Szerintem ezért ne menj gyereosztályra,persze ha megbírkozol vele,ha nem és elviszed,akkor val. bent is tartanak titeket

18. 006373a427 (válaszként erre: 17. - 0b3a2e43a1)
2010. okt. 29. 11:34
Szerintem vegyetek vagy orr cseppet vagy tengervizes só oldatot és próbáljátok meg ki szívni porszívóssal és ha ugy sincs változás vagy nem segít akkor vidd csak kórházba...
17. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 5. - Zsanetta)
2010. okt. 29. 11:31
köszönöm:) hát akkor megpróbálom újra... a másik baj a nagy sírás mellett az, hogy egy picit vérzik tőle a nózija... csak kívül,egy kis hajszálér lehet... és hiába nem dugom a szívófejet az orrába, akkor is sztem a szívás hatására picit megpattan...nem csordogál a vér...csak kicsit színezi a váladékot...ezért sem igazán akarom erőltetni...de félek tényleg nehogy nagyobb legyen baj... a gyerekosztály túlzás, hogy ott szívják le a maradékot?? :)
16. Zsanetta (válaszként erre: 7. - 006373a427)
2010. okt. 29. 11:30
De a kórházi:)+ még a hozzá értő nővér:P
15. zsani82 (válaszként erre: 7. - 006373a427)
2010. okt. 29. 11:28
Ezzel teljesen ergyetértek!!!
2010. okt. 29. 11:27

Sőt ha nagyon úgy érzek ,hogy hörög és ha megtapintod a hátát és érzed a tüdejénél a szörcsölő hangot ,célszerű megfizikózni.

A lábadra döntöd hasra és kicsit megdöntöd hogy a fejecskéje lejjebb legyen mint a törzse és el kezded ütögetni a hátát ,úgy hogy a tenyeredés a kezed domború lesz .

Ez oldja a válladékot.

2010. okt. 29. 11:26
Ja... igen... a porszívós orrszívó a leghatékonyabb, de pont múlt hónapban volt valamelyik újságban cikk, hogy az elemesek is jók, de ahhoz, hogy hatékonyak legyenek, a másik orrcimpát össze kell szorítani, mert így nagyobb erővel tud szívni...
12. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Csandi1973)
2010. okt. 29. 11:25
Így van a tengervízes orrspray nagyon jó, még én is használom!
2010. okt. 29. 11:24

Igen, le kell szívni. Lehet hogy be van sűrűsödve a váladék, és azért nem folyik az orra, úgyhogy fujjál bele orrsprayt (nekünk Starimar Baby van itthon), úgy könnyebben feloldódik. Ha nem szívod ki rendesen, akkor mint korábban írták, arcüreg vagy középfül gyulladása is lehet.


Nekem a kisfiam is ordított mindig, 18 hós korában megint náthás volt, megértette, hogy jót tesz neki ha kiszívjuk, azóta ha érzi, hogy le van tapadva valami az orrában mutatja, hogy szívjuk ki. Én majdnem minden nap fújok az orrába és kiszívom, akkor is ha nem náthás, mert vannak olyan dolgok, amiket mi felnőttek kifújunk, de a gyerekek még nem tudják, viszont zavarja őket... rá is van írva az orrspray-re, hogy mindennapos orrhigiéniához használható...

2010. okt. 29. 11:24
Orrszívásnál nekem az vált be, hogy leültem a földre, terpeszbe tettem a lábam, a lányom lefektettem, hogy a feje búbja nézzen felém, a két combom alá tettem a kezeit, így pillanatok alatt végeztünk, nem tudott hadonászni. Nálunk csak a porszívós orrszívó vált be, amíg nem vettünk, addig csak egy kínlódás volt az orrszívás. Jobb a néhány pillanat kellemetlenség, mint esetkeg egy komolyabb baj összeszedése! Csodálatos bakteriális fertőzés tud ezen a táptalajon kialakulni ...
2010. okt. 29. 11:24

A kórházakban lévők egy központi szívók amik erősebbek mint az otthoniak,ez tény de ahhoz nem kell szonda.

Az még rosszabb mikor a orrán és a száján keresztül leszívják a garatot és az orrot.

Sajnos nem kellemes ,kinek lenne az ,de az ő érdeke .

2010. okt. 29. 11:23
Mindenképp le kell szívni! Mi is nagy harcban vagyunk a másfél éves kislányommal, most is épp náthás. Orrszívás előtt, közben kergetőzés:) Pont ma kérdeztem a gyógyszertárban, mit tegyek. Válasz: előtte és utána is sterimar, az naponta többször is lehet, nem úgy, mint a gyógyszeres cseppeket. Ja, és engedtem neki, hogy ő is fogja az orrszívót. Csak addig szívtam egyszerre, míg partner volt benne (így is elég sok lejött). Abbahagytuk, majd negyed óra múlva ismét. Úgy tűnik, ez fog beválni:)
7. 006373a427 (válaszként erre: 4. - 0b3a2e43a1)
2010. okt. 29. 11:23
pedig a porszívos orrszívótól nincs hatásosabb
2010. okt. 29. 11:21
vigyázz mert ha nem szívod akkor középfül vagy arcüreg gyulladása is lehet a pangó orrváladéktól,muszáj szívni az enyémek is utálják de inkább ez miatt sírjanak mint a fájdalomtól!
2010. okt. 29. 11:20

Csináld igen ,mert azzal hogy nem szívod le több rosszat tehetsz.

A babák orrlégzők,tehát ha tele van takonnyal,vagy el van dugulva akkor érdemes szívni.

Mert a sok trutyi hátra csuroghat a gartatba és esetleg hányhat és akkor kérded miért lehet,vagy étvágytalan lesz.

Célszerű evés előtt leszívni a nóziát de elötte orrspray vagy csepp és aztán szívni.

Nehéz ezt megoldani,de célszerű bebugyolálni takaróba ,hogy a keze benn legyen ,az öledbe fogod és úgy szívni.

Mikor szívod akkor egyik orrlukát befogod ,a másikat szívod ,majd fordítva.

Ha pedig nincs sok válladék célszerű párásítani.

2010. okt. 29. 11:20
5 hónapos, napok óta náthás... doki azt mondta csak akkor vigyem ha belázasodik, csúnyán köhög, vagy rosszabb lesz az állapota, addig felesleges...esténként szipog, olykor nappal is, de nagyon küzd az orrszívás ellen,2en kellünk hozzá, hogy lefogjuk...utána 10-20 percig kell vigasztalni... mindig van az orrában valami, így leakarom szívni hogy ne kapjon arcüreggyulladást, vagy fülkürt gyulladást... arra is gondoltam beviszem a gyerekosztályra, hátha ott leszívnák neki azzal amivel újszülötteknek és koraszülötteknek tisztítják a légútjait...am eddig kézi orrszívónk volt, most van kaptunk1 szájjal szívósat védőnőtől...Physiomer...de nem hiszem hogy az orrsziporszit jobban szeretné majd...
2010. okt. 29. 11:17
Nem kell a babát kinózni, elég ha már látod is hogy csöpög, illetve nem csöpög az orra! Gondold el, ha neked csinálnák, mennyire szar lenne!
2010. okt. 29. 11:16
Az enyém is utálta, de sajnos muszáj, mert sok-sok bajt tud okozni a pangó váladék! Próbáld meg, úgyis látod, ha nem jön semmi!
2010. okt. 29. 11:15
Akkor is le kell szívni a baba orrát ha nem szütyög, de tudom hogy náthás?/csak mert kislányom nagyon utálja, sír, csapkod, úgy kel lefogni./

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook