Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akkor is azt mondom, hogy szép, jó, szuper, gyönyörű, ha... fórum

Akkor is azt mondom, hogy szép, jó, szuper, gyönyörű, ha... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
37. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Channa*)
2022. júl. 6. 09:51
Szomorú, hogy már az is álszenteskedésnek számít, ha valaki pusztán azért mond valamit, hogy attól a másiknak egy kicsit jobb napja legyen.
2022. júl. 5. 20:19
Élesben elég nehéz a konkrét szitut elképzelni, pl egy ronda nő rákérdez hogy szép vagyok, vagy egy fogyatékos, hogy ő okos-e ? Épeszű ember ha valami sara van, azt a témát kerüli, félve a rossz kritikától.
35. Channa* (válaszként erre: 30. - Dfc04c70e4)
2022. júl. 5. 19:34

De, ez teljesen jól működik.

Én se kezdem el ecsetelni, hogy szerintem mennyire ronda valami, csak egyszerűen annyit mondok, ha megkérdezik, hogy nem illik hozzám.


A szomszédom szereti a túl csicsás, csillogós, stb. ruhákat. Gyakran megkérdezi, hogy tetszik e, aztán már csak legyint, hogy ja, neked más az ízlésed. És így is van, de pl. ő csinos az ilyenekben. És meg is szoktam dicsérni. Nem a ruháját, hanem őt, mert csinos benne.

34. Channa* (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2022. júl. 5. 19:28

Sajnos manapság a legtöbb ember energiavámpír. Ne haragudj, ha nincs kedvem feldobni a napjukat úgy, hogy közben leszívják az én energiámat.


Ha te úgy érzed, hogy neked belefér, akkor tedd, de másoktól ezt elvárni, csúnya dolog.


Az nem segítség, hogy hazudok valakinek, hogy vidám legyen, és az sem, hogy nap mint nap végig hallgassam valaki sirámait. Erre vannak a közelálló emberek. Pl a családomat, barátaimat, ismerőseimet végig hallgatom, megpróbálom felvidítani őket, de akik ezen a körön kívül vannak, azok keressék meg a saját hozzátartozóikat.


És igen, próbálja meg mindenki jól érezni magát. Magányos? Tegyen ellene! Ne azt várja, hogy én dicsérgessem úgy, hogy nem is gondolom komolyan.


Ááá, biztos nem érted, mert most úgy érzed, hogy attól vagy menő, hogy eljátszod Teréz anyát:DDDD

Nálam ez viszont egy roppant negatív jellemvonás. az álszenteskedést nagyon utálom. Az ilyen embereket is kerülöm, ahogy az energiavámpírokat is.

33. Soufflet (válaszként erre: 30. - Dfc04c70e4)
2022. júl. 5. 15:20

En maradok ilyen.


Az unokahugom utalatos lesz. Aztan varok.

32. Soufflet (válaszként erre: 31. - Soufflet)
2022. júl. 5. 15:15
Marad as elet
31. Soufflet (válaszként erre: 29. - _Berry_)
2022. júl. 5. 15:15
Marad az elet szep!
30. dfc04c70e4 (válaszként erre: 28. - Soufflet)
2022. júl. 5. 15:13

Valami hasonlót írtam tegnap én is. A lényege ugyanez volt. Csak aztán meggondoltam magam, és kitöröltem, nem küldtem el.


Ez olyan áthidaló megoldás. Működőképes.

29. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 15:03
Vannak emberek, akiknek finoman sem lehet megmondani valamiről a véleményt, mert át sem hajlandóak gondolni a másikét és csak sértődés lesz belőle. Ilyen esetben tényleg jobb rájuk hagyni, csinálja úgy, ahogy akarja, ő dolga.
28. Soufflet (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. júl. 5. 12:58

Ha a kepembe tolnak egy ronda baba, kisgyerek fotot, hogy "nezd de cuki", en vagyok olyan "hazug", hogy nem mondom ki a velemenyem. Inkabb megkerdezem, hogy most mennyi idos, szeret-e oviba jarni, vagy locsogok barmi mast az unokahugomrol, -ocsemrol, ha temaban talalok parhuzamot a kepkel.


Egy felnot sajat izleset sem szolom le, ha rakerdez valamire. Max. "ez nem az en stulisom". Nem erzem szuksegesnek, hogy pontrol pontrol szedve kifejtsem valamirol, hogy ocsmany.

27. Bichi (válaszként erre: 26. - Auróra2010)
2022. júl. 5. 12:24
Mondjuk én nem hiszek a horoszkópban, nagyim is mérleg, ráadásul pár nap különbséggel, hát ég és föld vagyunk :D
26. Auróra2010 (válaszként erre: 10. - Bichi)
2022. júl. 5. 11:43

Nekem a főnököm mérleg. Egy tündér, jószándékú jólelkű, de mivel senkit sem szeretne megbántani, olyan mértékben kompromisszumkerülő hizelgő, hogy már egy szavát sem lehet elhinni, én korábban adtam a véleményére, de már nem merek. Ő különben nagy horoszkópfan, még büszke is ráűhogy jó viszonyban van mindenkivel és láttam az F I-vel valamennyi hasonlóságot, ezért irtam, amit.

És ebből a Kállay kettősből évtizedeken keresztül jól megélt,népszerű, hitelképes, lényegesen jobban mint egy egyenesebb ember.

25. Bichi (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2022. júl. 5. 10:51
A szép persze relatív, de a lényeg, hogy neked tetszetős, téged gyönyörködtet, ez számodra egy érzés, ahogy a gyereked rajzai is, és ha először öltözik fel egyedül teljesen össze nem illő darabokkal. Persze, először megdicséred, mert ügyes, de gondolom egy idő után azért elkezded vezetni, hogy talán azt a szoknyát ne vegye fel annak a nadrágnak tetejére. Ahogy formáljuk akarva-akaratlan a gyerekünk ízlését aszerint, hogy nekünk mi a szép. Persze egy idő után pont nem érdekli :DDD
24. Bichi (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. júl. 5. 10:33

Teljesen más, hogy nem mondod neki, hogy szarul néz ki, mint hogy megdicséred, hogy jól néz ki, mikor vélhetően tisztában van vele, hogy álszent hazugság az egész. És ha még a blúzát sem látjuk szépnek, mert attól hogy neki tetszik, nekünk még simán lehet, hogy nem miért kéne megdicsérni?

Szerintem te nem őszinte embereket ismersz, hanem beszólogatósakat, ha ez a véleményed.

Szerintem igenis legyen valakinek véleménye, az már megint más, hogy nem kell az arcába vágni, mert ettől leszünk jó emberek...

Pont a kétszínű, magukat jó fejnek titulált emberek miatt szar ez a világ, mert lassan senkinek nem lehet elhinni semmit, lévén szembe dicsér, háta mögött kibeszél...

Nem lesz senki emberséges, mert a másik képébe hazudik... Sokkal inkább ne mondjon semmit, mert lehet pont azért veszi fel a ronda blúzt, mert mindenki megdicséri :DDDDDDD

23. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. júl. 5. 09:17

"Mindenki próbáljon meg magától jó kedvű lenni"


Látod, pont ez a baj a világgal, az elszigetelődés. Nem törődünk másokkal, csak ha kritizálni kell. Amúgy meg mindenki oldja meg maga. Ha valaki elesik az utcán, a legtöbb ember továbbmegy, mert biztos részeg. Holott lehet, hogy épp szívinfarktusa van. Ha valaki boldogtalan, oldja meg egyedül. Pedig az ember társas lény. A legtöbb lelki problémáját is a magány okozza. Vagy eleve nem is lenne lelki problémája, ha valaki csak meghallgatná néha.

2022. júl. 5. 08:22
Amikor a kislányom megmutatja, hogy mit festett, ami gyakorlatilag egy ronda paca, neki sem az "igazságot" mondom, hogy hát lányom, láttam túlérett barackot szétplaccsanni, ami ennél esztétikusabb foltot hagyott. Hanem azt mondom neki, hogy milyen szépet festett. Ekkor ragyogó mosollyal továbbáll. Hazudtam? Naná! Megérte? Kétség kívül, mert boldogság töltötte el a szívét. Ártottam a hazugsággal valakinek? Nem hinném. Legbelül nem egy jó szóra vágyó gyermek minden ember? Szerintem de.
2022. júl. 5. 08:16
Az igazság amúgy is csak illúzió. Amit valaki igaznak gondol, az a legtöbb esetben csak a saját véleménye. Persze, hogy az ő szemszögéből igaznak tűnik, mert a saját szűrőin keresztül érkeztek az információk, és azokat a saját értékrendszere alapján dolgozta fel. De másnak az úgy már nem lesz igaz. Szándékosan eltúlzott példa, de olyan ez, mikor azt állítom, hogy egész délelőtt egyhelyben ültem. Ez számomra igaz, hiszen nem mentem sehova. Közben meg távolabbról megnézve folyamatosan mozgásban voltam az egész bolygóval együtt. Tehát minden csak viszonyítás kérdése. Ahogy az is, hogy mondjuk ki szép, csinos. Azt mondjátok, hogy senkit sem dicsérnétek meg, hogy szép, aki nem az. De mihez képest szép? A saját, szigorú, szubjektív esztétikai érzéketek alapján? Ami szintén csak rólatok és a saját igazságotokról szól. De ha valakibe szorult némi empátia, akkor képes meglátni, hogy a másik aznap magához képest igenis szép. Lehet, hogy nem született előnyös adottságokkal, és sosem lesz belőle Palvin Barbi, de a lehetőségeihez képest megcsinálta a haját, vagy számára előnyös blúzt vett fel. Persze mondjuk így is duci. De egy csúnyácska, duci nő is nő, és neki is szüksége van pár jó szóra. Megérdemli? Talán nem. De azt sem érdemelte meg, hogy ne egy modell testébe szülessen. Attól, mert azt mondjuk neki, hogy szép vagy nem szép, még nem lesz szebb vagy csúnyább. Tehát az igazság kimondásával, vagy a hazugság nem kimondásával a fene nagy igazságon nem fogunk változtatni. Ellenben valakinek feldobhatjuk a napját.
2022. júl. 5. 07:45

Lehet én vagyok rosszul összerakva, de a legtöbb emberben meglátom a szépet!

Nem hazudok, hogy valaki szép, ha nem, de igen is lehet neki attól szép szeme, vagy nagy szive,szép rucija!

2022. júl. 5. 06:36

Ok nélkül soha nem dícsérek meg senkit!

A pozitív véleményemet mindig elmondom, de hogy kamuzzak, annak semmi értelmét nem látom!

Persze, nem vagyunk egyformák!

18. Nikice
2022. júl. 4. 22:01

Erre a helyzetre találta ki Isten a hallgatást.


...

A negatívum helyett pozitívat keresni az ok. Kamuzni nem ok.

17. Channa* (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. júl. 4. 21:40

Nem, félre érted az egészet.

Az, hogy nem dicsérünk meg valakit mindenáron, nem jelenti azt, hogy az arcába toljuk, ha épp előnytelennek látjuk a ruháját, fáradtnak az arcát, stb.



Én csak akkor mondom, hogy csinos, szép, stb., ha valóban annak látom, és kérdeznie sem kell, mert simán megjegyzem, hogy milyen szép vagy ma, de csak azért, mert ezt várják el, nem fogom tenni.


Mindenki próbáljon meg magától jó kedvű lenni és ne attól akarjon, hogy más hazugságokkal ámítja...

16. globus (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. júl. 4. 21:25
Van másik út. Például ha egyértelműen csúf valami, akkor befogom a lepcsest. Kegyes hazugság a hallgatás.
15. babyapocakban (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. júl. 4. 21:17
Nagyon jól leírtad. Szerintem nem is magát az igazságot tartják fontosnak, (az néha távol áll a tényleges igazságtól) nekik csakis az a fontos, hogy elmondják a véleményüket, lehetőleg jó hangosan/feltűnően, emiatt aztán figyeljenek rájuk. A mai emberek figyelme annyira szerteszét van osztva, hogy vannak, akiknek nem jut elég. Nincs családjuk, vagy párjuk, akitől megkapnák, ezért más módon szerzik meg: feltűnéssel. Aki az igazság bajnokának hiszi magát, az csak figyeleméhes. Az igazán bölcs ember jól meggondolja, mi célból, kivel és hogyan osztja meg a véleményét.
14. hottie (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. júl. 4. 21:05
Nagyon jól összefoglaltad.
13. Főnix3 (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. júl. 4. 20:14

Így gondolom!

Én is szoktam , olykor kedveseket mondani, mert tudom jól esik a másiknak! Ettől nem érzem hazugnak magam! Viszont , ha ezzel feldobtam egy kicsit a másikat, akkor nekem már megérte! Könyörtelen , kíméletlen világ ez, tele rossz indulattal, én nem járulok még egy lapáttal hozzá, hogy valaki felett ítélkezzek bármiért is! Ritkán fakad ki belőlem a rosszallás!

Én akkor harapnám le a nyelvem, mikor valakit szándékosan megbántanék a fene nagy igazságommal!

12. Cicamica3 (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. júl. 4. 16:03
Egyetértek
2022. júl. 4. 15:57
Érdekes, hogy a világ tele van őszinte emberekkel, akik mindennél fontosabbnak tartják az igazságot. Valahogy mégsem egy szeretetteljes, megértő világ bontakozik ki ebből, hanem inkább még nagyobb elszigeteltség. Talán mégiscsak kevesebbet kellene az igazsággal foglalkoznunk, és többet mások érzéseivel. Fontosabb lenne másokat nem megbántani, mint könyörtelenül elmondani az igazságot, amit valószínűleg ő is tud. Amikor a másiknak nyúzott az arca a sok problémától, nincs szüksége arra, hogy megállapítsuk, hogy rossz bőrben van, mert ezzel ő is tisztában van. De megdicsérhetjük helyette a blúzát, hátha kicsit felvidul. Vagy ha nekünk nem tetszik az új táskája, attól még mondhatjuk, hogy szép, mert valószínűleg neki tetszik, és fölösleges elvennünk a kedvét a viselésétől. Hiszen ez ízlés és nem igazság kérdése. Az őszinteség egyáltalán nem jelenti azt, hogy jó emberek vagyunk. Csak azt, hogy nagyon ragaszkodunk a véleményünkhöz. A véleményünkhöz, és nem az emberségünkhöz.
10. Bichi (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2022. júl. 4. 15:43
Én mondjuk pont mérleg vagyok, de előbb harapnám le a nyelvem, mint hogy valakit ok nélkül megdicsérjek. Ritkán dicsérek meg bárkit is, de mindenki tudja, hogy azt komolyan is gondolom...
9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 4. 15:40
Hú de utálom a kétszínű embereket. Nem lenen ésszerűbb, ha a sértődéstől félsz egyszerűen nem mondani semmit?
2022. júl. 4. 14:42
Attól is függ, mennyire alapoz a véleményedre, mennyire fontos dologról van szó. Ha nem számít a véleményed és nem is fontos, akkor szerintem jól teszed, ha kerülöd a konfliktust, az ember válassza meg a háborúit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook