Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit a rendőrök már levillogtak, és így állítottak félre ellenőrzésre!de vajon ennek kötelességünk eleget tenni? fórum

Akit a rendőrök már levillogtak, és így állítottak félre ellenőrzésre!de vajon ennek kötelességünk eleget tenni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2010. márc. 22. 08:42

Szia, kisbögre!

Éppen ezt teszem. Már küldtem levelet, fényképekkel ellátva. Épp várom a választ, azon kívül kértem időpontot a kapitányhoz, onnan is várom az értesítést.

A szomszédom már hét(!) ilyen értesítést kapott. Az első után ő is küldött levelet, és miután ennek ellenére sorra érkeztek neki az értesítések a közigazgatási eljárás megindításáról, már ott tart, hogy ügyvéddel is beszélt X forintért. A helyi újságban a megkérdezett rendőr is elismerte, hogy ez nem jogos. Most kíváncsian várjuk, hogy mi fog történni.


A fellebbezés pedig értesítésenként 5.000 forint, esetemben tehát kétszer. De fellebbezéssel majd csak akkor lehet élni, amikor jön a határozat is a szabálysértésről, valamint a megállapított bírság összegéről. Kifizetem, mert nem tehetek mást, még mindig olcsóbb, mint kétszer 30ezer. Akkor sem értem, hogy ez mire jó?


Mindig tiszteltem a rendőröket, édesapám is rendőr volt 30 évig, jómagam is kapcsolódom az igazságszolgáltatáshoz. Nem is általánosítok soha, most is él bennem a tisztelet irántuk,

de bevallom, rendesen felhúzott ez az egész. :-/

2010. márc. 22. 08:41

sziasztok!

én sem általánosítanák!nálunk a rendőrök sokat kaszálhatnának ha kiállnának rendesen ellenőrizni!

ugyanis...nálunk a kisvárosba 40-nel lehetne közlekedni 70nel száguldoznak,kamionosok és az emberek 80%a.


lejebb...........nem kötelező rendőrnek menni,van más munkahely is!

persze én is megbecsülöm ha arról van szó,de itt ez nulla!



mentősök,tűzoltók se keresnek többet!

78. kisbögre (válaszként erre: 77. - Fa3d5b4d84)
2010. márc. 22. 08:28

Szia newmoon!

Ha te jogtalannak érzed a büntetést, képeket készíthetsz és élhetsz panasszal a helyi szervnél...

Ez a fellebbezés intézménye, ha bebionyítaád, nem fizetnél...


Egyébiránt, minden helyi kapitányságon szokot lenni a kapitánynak fogadóórája, oda is bemehetnél!


Legalábbis, én ha engem jogtalanul büntetnének meg, kijárnám ezeket az utakat, hogy ne kelljen fizetnem!

2010. márc. 22. 08:16

Sziasztok!

Bár nem teljesen a fórumindító témához tartozik, de talán valamennyire mégis: a rendőrség a politika miatt van olyan helyzetben, amilyenben. Úgy nyirbálták meg a költségvetésüket, hogy éves szinten 20 milliárd(!) forintot kell összegyűjteniük ahhoz, hogy ne kerüljenek lehetetlen helyzetbe. Saját maguknak kell termelniük a pénzt a fennmaradásért. Hihetetlen! Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy napi szinten 10 objektív felelősséges büntetést be kell szedniük.

Van ismerősöm, konkrétan tudom, hogy ez van nekik kiadva.


És ha valaki ilyen értesítést kap a rendőrségtől, nem jelenti azt, hogy jogos is a büntetés. Sokan szó nélkül befizetik a 30ezret.

Én pl. kettőt is kaptam, mert "Megállni tilos" tábla után várakoztam a lakóhelyem előtt. Ja, hogy a tábla és a parkolás tényleges helye között volt egy kereszteződés, ami eloldja a tábla hatályát? Az a rendőrt már nem érdekelte. A helyi újságban is megjelent, hogy nem jogosan büntettek a rendőrök, legalább 4-5 autót lefotóztak, kihagyva az ominózus útkereszteződést. Hát, ilyen is van sajnos.


Szóval szerintem azért nem mindenáron, nem jogtalanul kell beszedni azt az évi 20 milliárdot.

2010. márc. 22. 07:57

Sziasztok!!!

Kicsit utánanéztem :)))

Aki esetleg nem akarna megállni!

Szóval, a rendőri jelzés figelmen kívül hagyása! ha te nem állsz meg.Szabálysértés tényét képezi, és elég súlyos pénzbírsággal büntetendő...

De én nem kockáztatnék...Mert ha nem állsz meg és elkapnak, biztos kitépnek a kocsiból, hogy egy életre megtanuld, hogy ezt a szabáysértést soha ne kövesd el még egyszer!

2010. márc. 22. 06:24

nanáhogy. nemhogy kötelességed, jogod van hozzá, hogy megállj :D


hülyén nézne ki a Soroksári úton nyomni egy versenyt velük :DD


egyik este mellettem egy x5 volt, a másik sávban haladtam, mögöttünk a rendőrök, szinte hallottam hogy "ecc-pecc-kimehetsz..." :D végül az x5 került ki győztesen, levillogták. De amíg a kocsimon ideiglenes rendszám vagy még előtte a külföldi volt, akkor is szívesen szedegettek ki. Evvan, keresnek drogot, fogyasztásra utaló jeleket, fegyvert, pittbullkutyát, bármit :D vagy csak ismerkedni akarnak egy szöszivel ;D

74. doxikri (válaszként erre: 73. - C82ca0b957)
2010. márc. 22. 06:17
Mert most ez a divat....ellentmondani mindennek, ami egy kicsit is szabályozza az embert. Mert mégiscsak, micsoda dolog az, hogy a rendőr megzavarhat a nyugodt autózásban....mi az, hogy nem látja, hogy ott egy rendes , becsületes állampolgár halad, ahelyett, hogy a bűnözők után futkosna. Mert most trendi lázadni minden ellen, ami szabályok között tart! :(((
2010. márc. 22. 06:10
megállíthat minden további nélkül, ha meg nem állsz meg akkor ellenállsz a hatóságnak. Megállsz leellenőriznek aztán mehetsz amerre látsz. Nem tudom mi vele a problémád?
72. doxikri (válaszként erre: 71. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 21. 21:56
Jó éjszakát!!
71. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 70. - Doxikri)
2010. márc. 21. 21:55
jó éjszakát mindenkinek!!!!!!!!!!!
70. doxikri (válaszként erre: 66. - E416ca8fa0)
2010. márc. 21. 21:53

Itt is volt már rá példa.

vagy mondjuk apáromat elütötte az autós ellenőrzéskor....és még a páromat horcolták meg, holott majdnem ott maradt...na, ebbe nem gondol bele senki!


Engem nem zavar ha megállítanak , ha nem követtem el semmit miért kéne félnem és háborognom...ez a dolguk. Ahogy az ügynöknek meg az, hogy lépten-nyomon zaklasson a biztosítási vagy egyéb ajánlataival. Az vajon miért nem zavarja az embereket?

69. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 66. - E416ca8fa0)
2010. márc. 21. 21:48

naja, mostanában váltjuk egymást :)))


mi újság? védelem kell?:)

68. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 64. - Doxikri)
2010. márc. 21. 21:47

igen ,és ha vki nekiek megy felszólítás után le is lőhetik..

itt meg....engedély.....nem kap....hagyni kell magát vagy meghurcolják ,felfüggesztik, pfújj


nem itt tartana a bűnözés,ha nem olyanok írnák akik a 4 fal között ülnek

67. agis (válaszként erre: 14. - Meliga)
2010. márc. 21. 21:45

Háháh, ez nem ámerika, hogy csak akkor állíthat meg, ha gond van.


Magyarországon létezik a közúti ellenőrzés gyakorlata.

66. e416ca8fa0 (válaszként erre: 64. - Doxikri)
2010. márc. 21. 21:44
Ott azért sűrűbben le is lövik őket,nem?
65. e416ca8fa0 (válaszként erre: 63. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 21. 21:43
Önt is "látni"?:)
64. doxikri (válaszként erre: 62. - 7448dbc8a0)
2010. márc. 21. 21:43
Ja...külföld...ott pl. semmilyen kresz nem köti a szolgálatban lévő rendőrt, ha a munkáját végzi...meg mondjuk benzin is van a kocsijukban, ha esetleg üldözni kéne valakit!! :((
63. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 56. - E416ca8fa0)
2010. márc. 21. 21:42
hát sziijjja!:)))
62. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 59. - Kisbögre)
2010. márc. 21. 21:41
így igaz, én polgárőr vagyok egy kis faluban és egyáltalán nem könnyű, ráadásul a rendőrök keze elé rendesen kötve van, nem úgy mint külföldön, rólunk meg nem is beszélve....
61. doxikri (válaszként erre: 60. - Goodall)
2010. márc. 21. 21:39
De erről nema rendőr teget ugye?...aki 27 év után nem keres százat és napi 12-14 órát dolgozik...vagy éppen haza sem tud jönni, ha éppen olyan ügye van. Nincs ebédidő, nincs mosdó, étlen-szomjan hidegben melegben. Még egy boltba sem mehet be szolgálatban....
60. goodall (válaszként erre: 58. - Doxikri)
2010. márc. 21. 21:36

24 év meló után nem keresek nyolcvanat.

Egy irodista

59. kisbögre (válaszként erre: 58. - Doxikri)
2010. márc. 21. 21:21

Hát igen!

Nem kevés megaláztatást el kell viselniük bagó pénzért!


Ja visszatérve, az a kevés rendőr, aki manapság az országban zolgál, sajnos nem tud ott lenni mindig mindenhol, és megakadályozni minden bűncselekményt!


Pedig az egyszeri ember ezt várná! No lám...

Tessék aki így gondolja, meg lehet próbálni...

58. doxikri (válaszként erre: 42. - Kisbögre)
2010. márc. 21. 21:18
...és tedd hozzá, hogy mesze nem kapnak 100 ezer ft fizetést, mint az irodisták !!!
57. kisbögre (válaszként erre: 56. - E416ca8fa0)
2010. márc. 21. 21:14

Így van!!!

Csak helyeselni tudok!!!

:)))

Sokszor még azért is a 107et hívják, mert elfogyott a tüzifájuk otthon! :)))

2010. márc. 21. 21:11

Sajnos!

De ha baj van kit kell hívni?

55. kisbögre (válaszként erre: 54. - E416ca8fa0)
2010. márc. 21. 21:07

Hát én sem tudom!!!

:)))

Előre be kéne jelenteniük, hogy kik ellen fognak körözést kiadni, illetve beidézni kit fognak, illetve megállítani?


Kezd abszurddá válni az emberek gondolkozdása a dolgokról!

54. e416ca8fa0 (válaszként erre: 53. - Kisbögre)
2010. márc. 21. 21:05
Pontosan!Nem is tudom hogy képzelik hogy előzetes egyeztetés nélkül levillognak valakit az útról!!
53. kisbögre (válaszként erre: 51. - E416ca8fa0)
2010. márc. 21. 21:01

Egyetértek!

Az a helzet, hogy ebben az országban megfordultak a dolgok. Itt az állampolgár engedhet meg magának mindent, és a rendőr ne is merjen hozzászólni...


Lásd! Mert megállít egy autót ellenőrzés céljából!

2010. márc. 21. 20:59

oké

de mosmár tényleg megyek, mert rám rohad a kabát

további szép estét

2010. márc. 21. 20:59
Undorító mikor azok a kisfiúk nagynak képzelik magukat hogy dobálhatják,szidhatják,verhetik a rendőröket,mert ők a valakik!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook