Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit a rendőrök már levillogtak, és így állítottak félre ellenőrzésre!de vajon ennek kötelességünk eleget tenni? fórum

Akit a rendőrök már levillogtak, és így állítottak félre ellenőrzésre!de vajon ennek kötelességünk eleget tenni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
140. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 139. - Kisbögre)
2010. márc. 22. 14:28
Köszi. Átadom neki. :-)
139. kisbögre (válaszként erre: 134. - Fa3d5b4d84)
2010. márc. 22. 14:27

Jól beszélsz!!!


Minden elismerésem édesapádnak, hogy túlélte ezt "céget" !!!!

138. doxikri (válaszként erre: 133. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:27

Akkor meg igen, a kérdésedre a válasz!

Joguk van megállítani és levillogni!

2010. márc. 22. 14:27
Néha még most is eljátszadozom a gondolattal: mi lett volna, ha akkor nem hallgatok az apámra? Ha nem lennék már öreg hozzá, biz'Isten rendőr lennék. :-)
136. pinki87 (válaszként erre: 130. - Kisbögre)
2010. márc. 22. 14:26

jajj,látod megint te viszed túlzásba!

de ha nem nyitottam volna ezt a fórumot,most nem tudnál hova írni:)

mondhatnám azt hogy neked nyitottam:)

remélem ebből most nem fog egy újabb felháborodás történni,mert csak viccnek szántam

135. doxikri (válaszként erre: 134. - Fa3d5b4d84)
2010. márc. 22. 14:26

Te még higgadtan, de kimondtad az igazat!!!

Itt a pont! :))

2010. márc. 22. 14:24

Sziasztok, megint. Látom, forr a hangulat. :-)

Ez a fórum indult egy kérdéssel, ami már önmagában sokat sejtetett. Igen, kötelességünk eleget tenni a rendőri leintésnek, villogásnak, tök mindegy milyen formában történik a közúti ellenőrzés.


Az előzőekhez hozzászólva: az én apukám 30 évig volt rendőr, három gyerek mellől rángatták el karácsony szenteste, vagy húsvétkor, vagy tök mindegy mikor, de szolgálaton kívül is sokszor.

Volt ő körzeti megbízott, volt fogdaőr az "átkos"-ban is még. De nem akarok politizálni... Az biztos, hogy le kellett őt százalékolni, mert az egyik szolgálat alkalmával infarktust kapott, azonkívül pajzsmiriggyel is kellett műteni, a vérnyomását már nem is említem. Persze, másokat is százalékolnak le, de az ő esetében egyértelmű volt, hogy mitől alakultak ki nála a betegségek. Többek között ő volt az, aki lebeszélt engem a rendőrtiszti főiskoláról, mert először oda akartam jelentkezni. Sokat szoktunk beszélgetni az elmúlt, és a mostani időkről, az utcánkban is lakik egy fiatal rendőr srác, vele is szoktam beszélgetni. Apám sokszor elmondja, hogy nekik sem volt könnyű, de a mostani rendőröket végképp nem irigyli. Akkoriban, amikor ő még aktív volt, nagy tekintélye volt, és még most is előre köszönnek neki még a renitens emberek is: "Csókolom, Pista bácsi!"


Az biztos, hogy nagyon megterhelő nemcsak fizikailag, de lelkileg is ez a hivatás, aki mindennek ellenére ezt választja, annak igenis JÁR a tisztelet! Még akkor is, ha "levillogja" az útról az autóst.

133. pinki87 (válaszként erre: 131. - Doxikri)
2010. márc. 22. 14:24

sz-r a helyzet!

sajnos ebben sokan részesülnek!

sőt egyre többen!

132. doxikri (válaszként erre: 128. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:23
Az az állam, a törvényhozók dolga...és ha megteszik, akkor a rendőrök azokat a törvényeket fogják betartani és betartatni!!!
131. doxikri
2010. márc. 22. 14:21

Jó lenne, ha a laikusok is felfognák, hogy ebben a hivatásban nem az van, amit a végrehajtó állomány(benne van a nevében!) kitalál, hanem PARANCSOT TELJESÍT!!!! akár tetszik neki, akár nem! Ha nem teszi meg páros lábbal kirúgják, sőt még a katonai ügyészség előtt is felelhet a tetteiért! Jól meghurcolják!

...és, hogy miért csinálják, mert esetleg rákényszerültek, vagy mert volt egy ideológiájuk erről a munkáról, tanultak és amikor bekerültek a mindennapokba, akkor kiderült, hogy ez nem egy méznyalás és a szép része csak a filmekben van!!

Amúgy meg a többség ugyonlyan családos ember, mint bárki más és nála is otthon sír a gyerek, hogy éhes és esetleg az asszony otthon van munka nélkül és ugyanúgy abból a szar fizetésből kell 3-4 embert eltartania!

2010. márc. 22. 14:21
És ha szigorítják a törvényeket megint nyittok egy fórumot, hogy még nagyobb a rendőri túlkapás?????
129. pinki87 (válaszként erre: 127. - E416ca8fa0)
2010. márc. 22. 14:21

elég szomorú hogy köpdösik stb a tanárokat is!

sajnos megváltozott minden!

és az emberek fajulnak el!

128. pinki87 (válaszként erre: 123. - Doxikri)
2010. márc. 22. 14:19

azt elhiszem!

és hidd el tudom hogy nem ezt érdemlik!

de itt vszínűleg az államnak is kicsit változtatni kéne a törvényeken!

127. e416ca8fa0 (válaszként erre: 122. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:19

Mondj milyen munka kört és akkor védjük őket is!

Hisz ugyan úgy verik,köpik le a tanárokat,rendőröket,...

Semmi tisztelet,de elvárni az elvárják hogy feléjük legyen!

2010. márc. 22. 14:19

Én nem dramatizálok túl semmit!!!


De minden úgy jött le, hogy ki akarjátok fikázni őket!!!

125. pinki87 (válaszként erre: 121. - Doxikri)
2010. márc. 22. 14:18

ha nagy gond van az engedélyt ugyis megkapják!

és én leszarom hogy most kielőzött vagy sem!

és azzal is tisztában vagyok hogy kevesen vannak!

századszor is leírom hogy tisztelem őket,mert én ezt nem tudnám csinálni!

de igazából azt írtátok én fikázom őket,holott ti dramatizáljátok ezt túl!

124. kisbögre (válaszként erre: 123. - Doxikri)
2010. márc. 22. 14:16

Ez az, őket nevezték brutálisnak, mikor eltűrték hogy kővel megdobálják őket!!!

Ja meg molotov koktéllal!

123. doxikri (válaszként erre: 115. - Kisbögre)
2010. márc. 22. 14:15
Tudnék mesélni....láttam a férjem sisakján a kőnyomot....nem voltam boldog tőle!!! :(((
122. pinki87 (válaszként erre: 118. - Kisbögre)
2010. márc. 22. 14:13

nem zavar!

örülök hogy megteheted,de annak nem hogy a táppénz miatt!

azért vannak hasonló munkakörök is!őket sem védi senki!

121. doxikri (válaszként erre: 114. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:13

Megmondom. Régebben a rendőrség8Sőt mostanság még más országokban is) arra volt, hogy fenntartsa a rendet. Ez sajnos néha azzal jár, hogy úgy tűnik, zaklatnak. Ha nem követtél el semmit, békén fognak hagyni! Mostanra lerombolták a rendőrség tekintélyét, nem tudják fenntartani a rendet, mert mindenkinek több joga van mindenhez, mint nekik. Ugyanez vonatkozik a pedagógusokra is és még pár másik hivatás gyakorlóira.

Köpködik őket, elvárnak tőlük mindent, nekik csak kötelességeik vannak, de az állampolgárnak csak jogai! Ez így nem fog működni...de ha bajban nvagy, akkor biztos nem mérlegelsz, hogy: "úúúú, egy köcsög rendőr tegnap félreállított, akkor most büszke leszek és nem szólok nekik, mert éppen egy szatír fojtogatja a nyakamat!! Ugye? Akkor csak hozzájuk tudsz fordulni...és akkor elnézed nekik, hogy siettükben megfordultak a záróvonalon, hogy leelőztek pár autót, hogy odaérjenek időben megmenteni téged. Akkor is az fog eszedbe jutni, hogy basszus ez a fickó( vagy éppen csaj, mert egyre többen vannak) milyen hamar nyugdíjba fog menni és húúú, mennyi sok pénze lesz? Aztán mitől lenne sok pénze, mikor fizetése is alig van és nem hogy nőne az évek során, de permanensen csökken???

120. pinki87
2010. márc. 22. 14:11

ezeket mindd értem!

de te miért nem vagy akkor rendőr(,ha persze nem az vagy)?

mert más érdekel ,nem így van?

de látom nem lehet felfogni bizonyos dolgokat amiket én írok!

de sebaj,mert nekem nincs már kedvem ehez az egészhez!

119. kisbögre (válaszként erre: 116. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:11
A baj az, hogy nem vállalják a munkaköröket, hanem helyezik őket, és arra nem mondhat más, mint igen, értettem és megcsinálja!!!
118. kisbögre (válaszként erre: 114. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:09

Igen képzeld el ráérek!!!!

És??? Zavar??? :)))

Táppénzen vagyok megtehetem!!!


Mi az oka a lázadásnak???

Az hogy a rendőr is ember. És nem tehet róla, hogy a fentről jövő hülye parancsokat, utasításokat kell végrehajtania, amit békés lelkületű állampolgárok zaklatásnak, túlkapásnak minősítenek!

Csak míg te 8 óra munka után nyugodtan hazamész aludni, addig ő még mindig dolgozik.

Semmivel sem vagy különbb te se és én sem mint ők!

Egyformán büdöset sz@runk!

117. e416ca8fa0 (válaszként erre: 116. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:09
Azt vállalja hogy védi az embereket vagy azt hogy ki áll céltáblának hogy bárki leköphesse,...?
116. pinki87 (válaszként erre: 113. - Doxikri)
2010. márc. 22. 14:07

azt hiszem ti teljesen félreértettetek!

nem azt mondtam hogy húha milyen király is neki!

de minden munkának meg van a sz*r része!

és ha te nem akarsz rendőr lenni ,hát nem leszel!ezt arra értem ha mondjuk te szakács vagy és én nem akarok az lenni,akkor én sz*r ember vagyok?mert én mondjuk nem azt csinálom mint te?ez nem kötelező!

ha valaki elvállal egy munkakört az tudja mit vállal!

és még 1x nem bántom őket,de ennyire sem védem mint ti!

115. kisbögre (válaszként erre: 113. - Doxikri)
2010. márc. 22. 14:06

Ugye? A brutális rohamrendőrök!!!!

:)))

114. pinki87
2010. márc. 22. 14:03

bocs,hogy nem mindennap a törvényváltozásokat lesem egész nap!nem érek ilyenekre rá!

de látom te igen!

nagyon lázadtok!mi ennek az oka,de most komolyan?

113. doxikri (válaszként erre: 104. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:03

Már nincs nagyon hamar, és ha belegondolsz amit végigcsinálnak, te sem örülnél, ha egy 55 éves testileg lelkileg kiégett ember rohanna a betörő, vagy támadó után, aki mondjuk éppen téged inzultált!

Azért ezt ne hasonnlítsd össze egy irodai munkával. Az éjszakázásokat, a hóban -fagyban, vagy éppen kánikulában való ácsorgásokat, vagy éppen amikor 4 órán keresztül hasalnak a hóban, mert meg kell valakit figyelni és kivárni, hogy el tudják kapni...azt hogy őket bárki lelőheti, de ők nem használhatják a fegyxvert, már ha ergyáltalán működik és van hozzá töltényük. Hogy a ruházatuk kritikán aluli, és ha abban áznak el, akkor nem cserélhetik le, abban marad 12-14 órán keresztül! Ezeket bezzeg nem sajnáljátok tőlük?

És igen....borzasztó szar a fizetés és nincs hová menni máshová és miért ne sírhatnának ők is,mint bárki más...de ők nem mehetnek tüntetni, mint te , vagy a másik ember!! Ugye! Őket lehet kővel dobálni, molotov koktéllal, leköpködni, ócsárolni....ő meg tűrje szemrebbenés nélkül, mert különben még ők lesznek a rosszak mert megakadályozzák szegény állampolgárt, hogy a személyiségi jogait gyakorolhassa! Szégyen és gyalázat, hogy így kifordult magából ez a világ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

112. kisbögre (válaszként erre: 104. - Pinki87)
2010. márc. 22. 14:01
Már náluk is felvitték a nyugdíj korhatárt, nem mehetnek korán nyugdíjba...ennek is utána olvashatnál!
111. pinki87 (válaszként erre: 108. - E416ca8fa0)
2010. márc. 22. 14:01

dehogynem!

csak nem kevés nyugdijjal jóval hamarabb mennek nyugdijba!

és ne érts félre,ha megtehetném én is elmennék majd hamarabb!és meg is érdemlik a koria nyugdíjt!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook