Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek a kisfiát műteni kellett, mert nem szállt le a heregolyója, megosztanák velem a tapasztalatait? fórum

Akiknek a kisfiát műteni kellett, mert nem szállt le a heregolyója, megosztanák velem a tapasztalatait? (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. Liza13 (válaszként erre: 45. - Baloghany)
2011. júl. 22. 21:29

Örülök, hogy minden rendben van nálatok!!! Nekünk jövő héten csütörtökön lesz a műtét. (28) Nagyon félek! :(

Akkor titeket már aznap haza is engedtek?

Nekünk azt mondták, hogy benn kell egyet aludni.

45. baloghany (válaszként erre: 38. - Ikrekanyukája)
2011. júl. 22. 20:27

Nem akarlak elkeseríteni, de a ingázó golyó esetén is műtét várható, hogy rögzítsék a herezacsin. Volt egy kisfiú akinek ez volt a baja.

Lágyéksérves is volt azt is műtötték. Az viszont nagyon gyorsan meg volt.

A sérv úgy néz ki (bocsi de most hirtelen nem tudom ki kérdezte), hogy a lágyék részen van egy dudor.

2011. júl. 22. 20:25

Sziasztok!

Nos a műtét nem ma volt, hanem tegnap túlestünk rajta. Hááát kemény nap volt, de a fiam ma olyan mintha semmi nem történt volna :)


A részleteket elolvashatjátok a naplóm 1005-ös bejegyzésében. Bocsi, de oda leírtam mindent részletesen. Persze ha van kérdés válaszolok szívesen.

43. Momo79 (válaszként erre: 42. - Ikrekanyukája)
2011. júl. 22. 19:48

Szia!

Állítólag a kukaca felett van egy dudor (bocs, de nem tudom másképpen megfogalmazni), de én ezt nem látom, vagyis a különbséget nem. Bár én csak a másik oldalával tudom összehasonlítani, de az is pont olyan. Én is így vagyok az orvosokkal, sokáig keresgéltem, de még mindig nem vagyok benne biztos, hogy jót választottam. Azt mondják szakmailag nagyon ott van, de emberileg sehol. Végül is az a lényeg, nem az hogy kedves is legyen, az már hab lenne a tortán! Nálunk az viszont látszik, hogy a bal zacsi üres!:(

Téboly!

42. ikrekanyukája (válaszként erre: 41. - Momo79)
2011. júl. 22. 17:13

Nem zaklattál nagyon fel, csak tudod, nálam sokszor felmerül, hogy mennyire bízhatom meg az adott dokiban (annyi rosszul diagnosztizált esetről lehet hallani, pont most volt a családunkban egy ilyen, de szerencsére jól végződött, mert időben rájöttek a hibára...)

Nálunk nem látszik a sérv (pedig a doki szerint van) - vagy csak nem veszem észre? Már én is kezdek begolyózni :-))) Hogy néz ki egy sérv?

Összehasonlítva az ikertestvérével, teljesen egyforma, csak az a különbség, hogy a kicsinél a bal zacsi üres (de szabad szemmel az sem látható).

41. Momo79 (válaszként erre: 38. - Ikrekanyukája)
2011. júl. 21. 22:31

Szia!

Sajnálom, hogy ezzel felzaklattalak. Úgy gondolom, hogy ha biztos a dolgában a doki, akkor nem kér Uh-t, viszont ha bizonytalan, (mert talán nem olyan egyértelmű a helyzet) akkor viszont jobb ha csináltat. De ez csak az én véleményem! Nekem azt mondta, hogy a sérvet minden esetben műteni kell (kivéve a köldöksérv), mert az magától nem gyógyul és nem kell megijedni, mert sajnos a rejtett herével és az ingaherével nagyon gyakran párosul a sérv is! Nektek gyakran látszik, hogy van sérve, vagy látszik egyáltalán? (kezdek begolyózni) Én csak egyszer láttam, amikor orvoshoz is fordultunk vele, azóta sem! Megmutatták, hogy mit kell vele csinálni? Mert nekem nem. Tiszta őrület ez az egész!

40. Momo79 (válaszként erre: 39. - Liza13)
2011. júl. 21. 22:24
Biztosan van olyan tapasztalt, hogy kézzel is meg tudja állapítani. Gondolom nálunk az Uh-t azért csináltatta, hogy pontosabb képet lásson. Mivel írtam, hogy nálunk még lehet, hogy sérv is van! Ez azonban szabad szemmel nem látható csak ha kint van és amikor vizsgálaton voltunk nem volt kint. Vagyis csak egyszer fordult elő, hogy beduzzadt a lágyéka, azóta sem! (hál' istennek)! Én szorítok nektek és én is úgy gondolom, hogy ha műteni kell, akkor minél előbb, csak az én kisfiam 7,5 hónapos.
39. Liza13 (válaszként erre: 38. - Ikrekanyukája)
2011. júl. 21. 18:32
Nálunk sem volt uh, csak kézzel vizsgálta az orvos, mégis jövő héten lesz a műtét. Gondolom van olyan tapasztalt, hogy uh nélkül is tudja kell-e a műtét.
2011. júl. 21. 18:10

Korai volt az öröm... Most már feljebb ment, a combtőnél érzem, hogy ott van... Egy szakértő kéz biztos le is tudná vinni a helyére. Eddig ingázott, de már hosszú hónapok óta nem volt lent (kb. 10 hónapja!) Nálunk nem is volt UH! A doki rögtön műteni akart - és sérve van, az biztos. Sérv esetén elkerülhetetlen a műtét? Én is már kezdek idegroncs lenni, és egyre nagyobb a bizonytalanság, mert mindenki mást mond! Most ez az UH dolog zaklatott fel, hogy nekünk nem is csináltak.

Való igaz, hogy a sebészek szívesen műtenek... Nem könnyű... Mi várunk még 6 hónapot, s ha nincs változás, irány a műtő. Mindenkinek kitartást kívánok, és nyugi!!!

37. Liza13 (válaszként erre: 36. - Momo79)
2011. júl. 21. 14:28

Elhiszem!! De inkább most műtsék, most még kevésbé viseli meg. Állítólag a kicsik gyorsabban is gyógyulnak!

Fel a fejjel!!

Bár én beszélek, én is kicsit szét vagyok esve idegileg, egy hét múlva lesz az első műtét. :(

36. Momo79 (válaszként erre: 33. - Ikrekanyukája)
2011. júl. 21. 13:37

Ez nagyon jó hír!


Előtte ingázott neki, vagy egyáltalán nem volt lent?


Én sem tudom mit csináljak, jövő héten viszem vissza, (bár lehet, hogy nálunk sérv is van), igaz azt sem értem, hogy az ultrahanggal miért nem lehet megállapítani, hogy van-e sérve, vagy nincs! Az ultrahangos doktornő azt mondta, hogy ő nem lát sérvet, a doki meg, hogy lehet hogy sérve is van! Kivi leszek mit ajánl a doki!

De állítólag a sebészek szívesen műtenek! Én meg már kész idegroncs vagyok!

35. Liza13 (válaszként erre: 33. - Ikrekanyukája)
2011. júl. 21. 12:17
Ez szuper!!! :))
34. Liza13 (válaszként erre: 32. - Baloghany)
2011. júl. 21. 12:17
Szia! Szorítok nektek, rendben lesz minden!!! Majd légyszi írd le hogy mi volt! Nekünk jövő hét csütörtökön lesz. :(
2011. júl. 21. 11:39
Képzeljétek, hosszú hónapok óta először újra leszállt a kisfiam heréje - még jó, hogy lemondtam a műtétet (2 héttel ezelőtt lett volna). Most kicsit belázasodott (foga jön), és lehet, hogy a láz miatt (?) tegnap a férjem vette észre fürdetésnél, hogy ott van a golyó! Most 14 hónapos. Örülök, hogy hallgattam a gyermekorvosra, aki azt mondta, hogy várjunk még fél évet, és a szívem is azt súgta, hogy ne sürgessük. Most figyelni fogom, és nagyon remélem, hogy nem lesz szükség műtétre.
32. Momo79 (válaszként erre: 32. - Baloghany)
2011. júl. 20. 14:30

Szia!

Mennyi idősek vagytok?

Szorítok, én is az altatástól félek a leginkább!

31. Liza13
2011. júl. 13. 18:58
Lányok, akiknek már volt műtét: vérvételre éhgyomorra kell menni a kivizsgáláskor?
30. Momo79 (válaszként erre: 29. - Ikrekanyukája)
2011. júl. 13. 12:15

Szia!

A 26. hozzászólásodban írtál altatásról, akkor mivel műtötték a fiúkat?

2011. júl. 8. 23:09
Nagyon pici tűvel vesznek vért, nyugi. Csak nagyon kell fogni, mert vergődik... Az én picinyeim egy téves laboreredmény miatt 1 napot töltöttek kórházban 4 hetesen, mindenféle vizsgálatokat csináltak (feleslegesen, mert makkegészségesek), és akkor vettek tőlük vért, hát először azt hittem, én el fogok ájulni, ha meglátom a gyerekem vérét... de megszállt valami olyan erő és nyugalom, amit le sem tudok írni. Szóval a lényeg, anyukák: nektek kell erősnek lennetek, mert a gyereknek szüksége van rátok, ne parázzatok, próbáljatok meg bízni az orvosokban meg a nővérekben, ők tudják a dolgukat. Az altatás szerintem annyira egyén-függő. Ha jól viseli, akkor vigyorogva ébred és fél óra múlva már huncutkodik az ágyban... Nem törvényszerű a rosszullét meg a hányás, sőt... Egyébként én most lemondtam a műtétet. A gyermekorvos azt mondta, hogy várjunk még fél évet, hátha lejön... Mert kézzel le tudja hozni, csak ha elengedi, akkor visszamegy. Állítólag ez nem egy nagyon nagy műtét, mert nem is vágnak sokat, csak pici lyukakat.
28. Liza13 (válaszként erre: 27. - Momo79)
2011. júl. 1. 17:27

Válaszoltam a privire! :)

Ti mikor mentek legközelebb az orvoshoz?

27. Momo79
2011. jún. 23. 12:39

Sziasztok!

Hétfőn voltunk a Heim Pálban és nagyon úgy néz ki, hogy műteni kell a kisfiamat! Teljesen kész vagyok tőle, nagyon félek! Nem szállt le a bal heréje és lehet, hogy sérve is van. Még csak 6 hónapos, a doki vár vele még egy hónapot, hátha történik valami! Aki túlesett már ilyenen írna róla egy kicsit bővebben, akár priviben is! Milyen vizsgálatok kellettek előtte? Meddig tartott a műtét? Meddig kell bent maradni? Stb. Előre is köszi mindenkinek!

26. ikrekanyukája (válaszként erre: 25. - Liza13)
2011. jún. 20. 22:06
Végülis nem mélyaltatás volt, hanem valami bódítás csak. Én is nagyon féltem ám tőle... Sok rosszat hallottam. 6 hónaposak voltak akkor az ikerfiaim, egyszerre volt a műtétjük. Nagyon jól bírták az ébredést, kicsi sírás azért volt, de semmi hányás vagy ilyesmi. Még csak nyűgösek sem voltak. Nyugi, nem lesz semmi baj! Egyébként szerintem a szülőket sokkal jobban megviselik ezek a dolgok, mint a gyerekeket. Amennyit én idegeskedtem előtte... Aztán pikk-pakk ment minden.
25. Liza13 (válaszként erre: 23. - Ikrekanyukája)
2011. jún. 13. 21:27

És minden rendben volt az altatásnál? Mennyi idős a kisfiad?

Nálam az altatás a nagy mumus... :(

2011. jún. 13. 21:12
Ja, és amíg a vizsgálatra vártunk (3 órát kellett várni, mert műtőben volt a doki), volt ott egy anyuka, szintén ikrekkel, de elmesélte, hogy az ő ikrei lombikok, mert a férjénél túl későn végezték el a műtétet, és nem jött össze nekik természetes úton. Ezért hozták el most a kisfiút, mert neki is ingázik. (Egyébként alig volt ciki, hogy a férje is ott volt, és az asszony ott tárgyalta ki jó hangosan a nemzőképtelenségét egy idegen előtt... (azaz előttem) Komolyan, én éreztem magam kínosan, nem mertem ránézni a srácra... Azért én tapintatosabb lennék ilyen helyzetben.)
2011. jún. 13. 21:08
Képzeljétek, nálunk is szükség lesz a műtétre. Voltunk a Heim Pálban urológusnál, és kiderült, hogy még sérve is van szegénykémnek. De csak a bal heréjével van gond. Június végén lenne a műtét, de időközben a gyermekorvosunk megvétózta, szerinte még várjunk 1 évet! (Nem ő utalt be, hanem a helyettes doki.) Én is azon az állásponton vagyok, hogy várjunk, ha nem is 1 évet, de pár hónapot legalább. Novemberben volt körülmetélésen mindkét kisfiam, nem akarom a kicsit most kitenni még egy altatásos műtétnek... De fogok még egyszer beszélni a gyermekorvossal, hogy magyarázza el pontosan, hogy mire is várjunk (főleg, ha sérve is van). Csak az a baj, hogy nem nagyon vagyok oda ezért a dokiért... bár szakmailag nagyon jó, de emberileg... hát...
22. Liza13
2011. jún. 11. 20:36
Sziasztok! Hátha valakit érdekel majd. :) Mostmár biztos, hogy lesz műtéte a kisfiamnak. 2 is... :( 6 hét eltéréssel külön műtik meg a két oldalt.
21. Liza13 (válaszként erre: 20. - Marta1981)
2011. ápr. 29. 10:17
Köszi! Elolvasom mindenképpen! :)
2011. ápr. 29. 09:51

Sziasztok!


Liza beengedtelek a naplómba.Nálunk a gyerek orvos mondta azt, hogy ne várjunk a fiam 2 éves koráig.Inkább előbb legyen túl rajta nehogy az legyen, hogy el kell távolítani a kis heréjét, mert későn mentünk.Azt mondják az orvosok és a gyereksebész is aki a Patrikot műtötte, hogy 1 éves kor után nincs értelme várni, mert ha addig nem szállt le később sem fog.

19. Liza13 (válaszként erre: 17. - Cipike75)
2011. ápr. 29. 09:39
Szerintem minél előbb vidd el orvoshoz. Azt mondják, hogy minél kisebb a baba, annál kevésbé viseli meg a műtét. (bár ezt könnyű mondani ugye... nagyon félek ettől az egésztől :( )
2011. ápr. 29. 08:41

Sziasztok!

Az én kisfiamnak sem szállt le az egyik. 6 hetesen lágyéksérve lett, mostmár "örülök" neki, ha így lehet mondani, mert a sérv műtéttel együtt a kis golyóját is megcsinálték. Ez egy napos műtét volt, ha 3 hónaposnál idősebb lett volna, akkor már aznap vihettük is volna haza. Persze igez, hogy minnél kisebb a gyerkőc, annál jobban viseli az ilyen műtéteket. 3/4 óra volt a műtét összesen, de lágyéksérvvel együtt.

Nekem is azt mondta doki, hogy majd leszáll, de én nem igazán hiszek az ilyenekbe, olyat még nem hallottam, hogy később leszállt volna magától. Szerintem jobb előbb túllenni rajta.

Ez nekem olyan mint a kuki. Akinek egy éves koráig nem lehet felhúzni, annak szerintem később sem fog. Ezzel úgy jártunk, hogy neki feljött majdnem teljesen, és az a maradék 1-2 mm nem akart egy évig sem feljönni, azt megcsinálta a doki.

2011. ápr. 28. 22:31

Húúúúú csajok, meglepődve olvaslak benneteket....ez nekem is nagy problémám....az én csemetém 3,2 éves, és idáig azt mondták, hogy még adjak időt, hátha leszállnak a herék, mármint 2 éves korig normális az ingázás....de már elmúlt 3 és még mindíg inga, úgyhogy ajánlottak is egy dokit, hogy nézessem meg vele, és majd ő megmondja, hogy mit kell tenni.....annyit mondtak, hogy egy pici vágás, pici öltés az egész, és lehet, hogy kábításban is csinálják, nem kell altatni....


olvasom, hogy ti már sokkal kisebb csemetéket vittetek el, remélem nem lesz még nekünk sem késő.....:((( Most szoktatom majd az oviba, és ha minden ok, akkor kérek időpontot.....de én is félek nagyon, hogy mi lesz vele:((((((((((

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook