Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
4948. Sziszike3 (válaszként erre: 4946. - D0d8909694)
2018. ápr. 15. 13:04
Mindenkit felkeltenek mutet masnap,kicsit mozogni kel .Van egy segedeszkoz ,gurulos arra rakel tamaszkodni es azzal lehet menni.Ulni keveset szavad,de nem is tudok mert elfarad a derekam,ejszaka most rosszabbul aludtam ,arra keltem faj a labam ,ma is erzem,de mondta az orvos ilyenkor meg elofordul ha sugarzik a fajdalom.Friss a mutet,meg sokat nem varhatok,de az ami volt eddig legalabb egyenlore megszunt.A gyerekek hianyoznak nagyon,jo lesz majd otthon lenni.
4947. csikil4ny (válaszként erre: 4944. - Sziszike3)
2018. ápr. 14. 21:46
Jupiiii! Mielőbbi teljes felépülést!
4946. d0d8909694 (válaszként erre: 4944. - Sziszike3)
2018. ápr. 14. 21:41

Szia!

Nagyon örülök, hogy végre túl vagy a műtéten.Innen már csak jobb lesz. Egy nap után már fel lehet kelni?

Csak óvatosan, semmi hirtelen mozdulat. :)

Csak szigorúan a torna, amit a gyógytornász mond!

Meddig kell bent maradnod?

Remélem hamar gyógyulsz, de már az is nagyon jó, hogy nem fáj annyira. A seb majd begyógyul.

4945. pzs39 (válaszként erre: 4942. - Idegn)
2018. ápr. 13. 11:25
Szia! A jövő nem sötét :). A gyogytornaszom vagy 2 hónapja emlegette a biciklit, hogy majd azon fogunk erősíteni (izmokat). Felsohajtottam: ha majd ott fogok tartani, olyan boldog leszek ... Azóta sem jött szóba meg a bicikli. Te sem vagy még felkészülve erre az erőfeszítésre és mozgásra. Azt ajánlom, hogy menj vissza a gyogytornaszhoz és beszeljetek meg, mi a következő lépés, hogy rendszeresen tudjál sportolni. Egy nagyon kedves ismerősöm minden hétvégén a hegyekben teker (1000 méter fölött) kilométereket és neki is van serve. Nem lehetetlen, csak a megfelelő utat kell megtalálni és azt végigjárni. Mit jelent számodra a sok dekomoresszios torna? Hetente hány alkalom és hány héten keresztül?
4944. Sziszike3 (válaszként erre: 4933. - D0d8909694)
2018. ápr. 13. 09:15
Tul vagyok a muteten ,reggel 7 kor vittek be es 14.45 kor hoztak ki,azota az intenziven vagyok,oxigent kapok ,meg alacsony a kaliumszintem .Most jon majgy gogytornasz felkelunk agybol es ha tudok mozogni setalnk visszakerulok az osztalyra,Jelenleg a labamba lesugarzo fajdalom megszunt,a muteti seb faj csak ,itt a noverkek nagyon kedvesek ,majd jeletkezem meg.
4943. dobimaci (válaszként erre: 4942. - Idegn)
2018. ápr. 12. 09:15
Szia! Én voltam Egerben ADT-nál. Egyszer kellett menni, ahol betanított gyakorlatokat és azokat kell itthon csinálni. Ha akarsz vissza lehet menni, de nem muszáj.
4942. idegn
2018. ápr. 11. 18:13

27 éves grafikus vagyok, fél éve alakult ki a sérvem nagy nehezen sok (dekompressziós) tornával és nyújtással sikerült helyre jönnöm, viszont most a jó időben elkezdtem többet mozogni, kicsit kerékpározni, és sajnos ismét kezdem érezni a combomban az enyhe tompa szúró fájdalmat.


Romániában élek, a környéken nem találtam megoldást, debrecenbe át tudnék menni gy ADT kezelésre ( [link] ) volt már valaki ilyenen? Ez miből áll, egyszeri alkalom nem jó semmire sem?


Nagyon sötét lett ismét a jövő, már azt hittem sikerült kilábalnom ebből a szarból, és most lassan kezdek visszacsúszni a sportolás miatt. Kerékpározni szeretek, egész életemben ezt csináltam, nem tudom elfogadni hogy most hirtelen itt a vége, és az úszás az egyetlen sport ami orvosilag is ajánlott.


Nagyon hálás lennék a felvilágosításért

4941. pzs39
2018. ápr. 10. 22:29
Sziasztok! Rég nem írtam, de időnként követem, amit írtok. Naponta járok gyogytornara már vagy harmadik hónapja. Két munkahelyem van... Aktív ember voltam. Jelenleg azért harcolok, hogy visszanyerjem a régi, mindennapi tevekenysegemhez szükséges erőt és mobilitást. Gyógytorna mellett nagyon fontos a nyugalom és a pszichés kiegyensúlyozottság. Bármilyen "para, stressz, mergelodes" rontja a gerinc stabilitasat, az izmok kóros kontrakturajat fokozza. Saját tapasztalatom alapján, ajánlom, hogy mindenki találja meg azt a módot, helyet, időt, technikát, amely révén rendszeresen ki tud lépni a stresszes világából. Ellazitja az izmokat, a fájdalom jelentősen csökken. A második következtetés a határ és a türelem. A határ az elvégezhető mozgások határára vonatkozik: jobb megkérdezni a gyogytornaszt akár naponta, hogy ha nem sikerül egy mozdulatot elvegezni, arra milyen más mód van, hogy mégis elérjük a kívánt eredményt, valamint legyen türelmünk a betegsegunk gyógyulása során kivárni a mozgasok határának a szélesedését. Ma csak egy ennyit tudunk, de ez sokkal több mint a múlt héten, és bízzunk benne, hogy jövő héten még jobb lesz. Ha az egyik nap jobban érezzük magunkat, többet mozgunk, a rákövetkező napon már fájdalmak jelenhetnek meg. Van úgy hogy egyik percben jobb oldalt nyillalik, másik percben bal oldalt, és egy óra múlva már eltűnik. Néha, már azon gondolkodom, hogy vajon létezik ez a fájdalom vagy csak a fejemben van? Gondolom, ez is normális a hozzánk hasonló emberek körében, akik minden mozdulatnal emlékeztetve vannak, hogy van egy határ, amit nem szabad túllépni, másképpen fájdalommal fizetünk érte. Kitartást kívánok mindenkinek és ne féljetek kérdezni, akár itt vagy orvostól, szakembertől... Kérdéseinkre kapott válaszok, elhessegtetik, azt a remalmunkat, hogy ujra át kell élnünk a legfajdalmasabb pillanatokat és nem fogunk tudni mozogni... Kisütött a nap, itt a tavasz, eltűnt az egyik rettegett stressz faktor: a hideg... A seta, aki bírja, nagyon jót tesz... :)
4940. Sziszike3 (válaszként erre: 4933. - D0d8909694)
2018. ápr. 10. 14:56
Nem hivtak eddig hogy valtozott az idopont,igy holnap fekszem be ,reggel megyek fel kilencre ,es akkor csutortokn ha midnen jol megy meglesz a mutet.Nagyon remelem nem valtozik mar ott bent sem.Majd jelentkezem ha bent leszek .
4939. KincsőK (válaszként erre: 4938. - Csikil4ny)
2018. ápr. 8. 12:24

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Belgiumban élünk itt az orvosi tanács az első 6 hétre pihenés, ÜLÉS 🤤 és semmi torna, fizioterápia.

Első sorban meg kéne tanulnom ismét járni járókeret nélkül, de ez most nagyon távolinak tűnik.

Többen a műtétet követően rövid időn belül már "szabadon" járnak-kelnek.

Én meg 10 nappal a műtét után is itt botlazodok még a kerettel. 😔

Türelmesebbnek kell lennem, azt hiszem...

4938. csikil4ny (válaszként erre: 4936. - KincsőK)
2018. ápr. 8. 10:37

Tartsd be az orvosi utasításokat, főleg a pihenés és mozgás részét.


A gerincbetegek legfőbb tévedése, hogy annyira kímélik a meghibásodott részt, hogy rossz tartást vesznek fel, így máshol is megbetegedik a gerinc. Erre figyelj, akkor amikor már tornászni fogsz. A gyógytorna a legfontosabb nekünk, más nem hoz javulást.

4937. KincsőK (válaszként erre: 4935. - Taylor_swift)
2018. ápr. 8. 09:35

2018-04-08 09:34

Jó reggelt! 🌞 Nagyon köszönöm a választ! Este tiszta pánikban voltam már a fájdalomtól.

Gyógyszert én még naponta 3x szedek, sőt az április 17-ei varratszedésig szednem is kell.

Marad a pihenés, kímélet és igyekszem a tornával is.

Szép vasárnapot Mindenkinek! 😊

4936. KincsőK (válaszként erre: 4934. - KincsőK)
2018. ápr. 8. 09:34

Jó reggelt! 🌞 Nagyon köszönöm a választ! Este tiszta pánikban voltam már a fájdalomtól.

Gyógyszert én még naponta 3x szedek, sőt az április 17-ei varratszedésig szednem is kell.

Marad a pihenés, kímélet és igyekszem a tornával is.

Szép vasárnapot Mindenkinek! 😊

4935. taylor_swift (válaszként erre: 4934. - KincsőK)
2018. ápr. 7. 23:30
Szia! Nyugodj meg, én is így voltam. Műtét előtt fájt a jobb, műtét után a bal. Az első kontrollnál ezt elmeséltem a dokimnak, szeme sem rebbent. Azt mondta előfordul ez, majd elmúlik, szedjem a fájdalomcsillapítót. Műtét után több félét írt. Azokat szedtem. Ahogy teltek a napok, hetek, elmúlt a fájdalom. Kb 1,5 hónapig szedtem még fájdalomcsillapítót. Eleinte napi 2, majd 1, majd egy fél, és végül elhagytam. Tényleg ahogy teltek a napok, egyre jobb lett. A másik meg a gyógytorna. Az is sokat segített.
4934. KincsőK
2018. ápr. 7. 22:51

Sziasztok! Engem bő egy hete műtöttek, S1 L3 rekalibráció, illetve volt két kiszakadt sérvem ugyanitt. A műtét előtt 2 hétig itthon feküdtem, a bal lábamba sugárzó fájdalommal, izomgyengeséggel. A végén már az ágyból sem tudtam felkelni, mentővel vittek be a kórházba, sürgősségi műtét lett belőle.

Másnap fel kellett kelnem, járókerettel botorkáltam, de a fájdalom elmúlt. Egy hétig rendben gyógyultam itthon, a járókerettel már egész jól boldogultam, néhány lépést már nélküle is meg tudtam tenni.

Viszont két napja el kezdett fájni a derekam és ez lesugároz a jobb lábamba.

Teljesen tanácstalan vagyok, hisz most műtöttek, és a jobb oldali lesugárzó fájdalom elég erős.

Lehet persze, hogy csak túlparázom, de főleg azért idegesít, mert az eredeti fájdalomhoz képest most a másik oldal fáj.

Volt/van esetleg valamelyikőtöknek hasonló tapasztalata?

Köszönöm előre is a válaszokat!

4933. d0d8909694 (válaszként erre: 4932. - Sziszike3)
2018. ápr. 6. 21:57

Hát ez borzasztó!!! Amikor az előbbi hozzászólásodat olvastam, kezdtem örülni, hogy végre.....

Erre ez. Nem igaz, hogy mi megy ebben az országban!!

Reméljük, hogy a jövő héten végre túl leszel a műtéten én nagyon drukkolok neked.

4932. Sziszike3 (válaszként erre: 4928. - D0d8909694)
2018. ápr. 6. 10:27
Na most vagyok duhos,ez mar hihetetlen hogy ennyire peches legyek,hivtak a korhazbol az elobb hogy megsen hetfon lesz a mutet ,atraktak csutortokre,igy szerdan reggel kel befekudnom.Ha megint varialni fognak en tuti kiverem a balhet.Nincs penzem igy szoszerint szenvedjek,mert gondolom a fizetos betegeket elore veszik ugy halottam.Ferjemnek is magyarazkodni kel a munkahelyen megint,mert kicsiket o viszi oviba ,igy mashogy tud menni dolgozni ,hetfore kapott egy szabadnapot,most szolnia kel a fonoknek hogy megsem hetfore kel ,multkor volt az apr.3 idopont,mar hulyenek fogjak ot is nezni.Ideges vagyok.
4931. Sziszike3
2018. ápr. 5. 12:10
Vegre jo hirt is tudok itt kozolni,ma kaptam telefont,hetfon lesz a mutetem,masodik leszek a mutetben,vasarnap kel befekudnom ,delutan 14 re kel bemennem a korhazba.Majd irok ha tul vagyok a muteten .
4930. szivárványfelhő (válaszként erre: 4905. - Taylor_swift)
2018. ápr. 4. 19:34
Köszönöm szépen a választ.
4929. Sziszike3 (válaszként erre: 4928. - D0d8909694)
2018. ápr. 4. 12:51
Sajnos ez van magyarorszagon.Ha esetleg van annyi penzed fizetsz akkor elorebb kerulsz.En nem ezek koze az emberek koze tartozok.Kikel varnom a sorom,ami hosszadalmas es nehez .Holnap.megint lesem a telefont hivnak e.
4928. d0d8909694 (válaszként erre: 4926. - Sziszike3)
2018. ápr. 2. 22:55

Nagyon sajnálom,hogy még mindig nem lehet tudni a műtéti időpontot. Nem értem, hogy ha egyszer azt mondták, hogy ápr. 3.,akkor miért nem szólnak, hogy mégsem az a nap, hanem kijelölnek egy újabbat. Borzasztó, hogy ennyit kell várni ilyen fájdalommal! Mi a sürgős eset, ha ez sem.

Én aránylag jól vagyok, járok a vízi tornára és itthon is csinálom a gyógytornát. Szerencsére gyógyszert nem kell szednem, remélem eltart egy ideig ez az állapot.

Nagyon drukkolok neked, már tényleg jó lenne, ha túl lehetnél ezen a nehéz időszakon.

4927. csikil4ny (válaszként erre: 4926. - Sziszike3)
2018. márc. 31. 21:36
Szomorú, hogy ilyen fájdalmakkal ennyit várakoztatnak. Kitartást!
4926. Sziszike3 (válaszként erre: 4922. - D0d8909694)
2018. márc. 31. 21:13

Sajnos nem hivtak csutortokon ,igy ajovoheten nem lesz mutet,kicsit kiborultam a heten ,sokat sirtam,mar nagyon elegem van.igaz csak egy tervezett idopont volt megadva a apr.3 ,mondtak majd hivnak ,arra leszek livancsi hogy az oltas miatt betartjak e a 60 napot.En nem akarok panaszkodni,de kicsit elhagyott a lelkierom most ugy erzem,egyre kevesebb tavot tudok megtenni ,ugyhogy meg mindig varakozok.

Remelem te jol vagy .

4925. Sziszike3 (válaszként erre: 4924. - Cinderella25)
2018. márc. 23. 13:44
Szia,en tavaly ota jarok oda az OGK ba ,van maganresze is ahol az orvosok rendelnek,de ambulansan is lehet menni,termeszetesen sajnos maganba hamarabb eljut a beteg vizsgalatra.Egy maganvizsgalat altalaba 28.000 ft .En fekudtem is ott bent tavaly egy hetes konzervativ kezelesen ,en szemely szerint Dr.Bank Andrashoz jarok, o a kezelo orvosom,de szerintem nagyon jo szakemberek van ott,engem most fognak majd muteni instabilitas miatt fuzios mutetem lesz.A korhaz nagyon jo ,en nem mennek mashova megvagyok elegedve vele ,a noverek aszisztensek is kedvesek.
2018. márc. 22. 20:50
Sziasztok! Tapasztalatokra lennék kíváncsi az Országos Gerincgyógyászati Központról. Van-e tapasztalatotok róla, illetve ki az orvosotok? Kit ajánlotok? Fizetős-e? És hasonló dolgok érdekelnek.
4923. Sziszike3 (válaszként erre: 4922. - D0d8909694)
2018. márc. 22. 20:34
Orulok hogy jol vagy,majd ha mar bent leszek irok mi hogy tortenik .Tudom hogy hosszu lesz a.felepules,de mar ha ettol a fajdalomtol megszabadulok akkor megeri.
4922. d0d8909694 (válaszként erre: 4921. - Sziszike3)
2018. márc. 21. 12:44

Húúú, nagyon drukkolok neked! Már tényleg csak pár nap és végre megoldódnak a problémáid. Persze utána is lesz még gyógyulási idő + gyógytornát is csinálni kell, de az már sokkal jobb lesz. Majd írd meg, hogy volt minden.

Én aránylag jól vagyok, járok vízi tornára és csinálom itthon a gyógytornát is, remélem használ mindez hosszabb távon is.

4921. Sziszike3 (válaszként erre: 4917. - D0d8909694)
2018. márc. 20. 21:23

Mostmar szamolom a napokat,varom hogy tul legyek rajta,alig alig birok elmenni mostmar valahova,oltozkodes ia gondot okoz,van.hogy a masik oladalamon is erzem a fajdalmat.Remelem mostmar semmi nem jon kozbe ,aprilis 3 nemsokara itt van.

Nalad minden rendben ?Jol vagy?

4920. taylor_swift (válaszként erre: 4919. - Csikil4ny)
2018. márc. 20. 18:17
Én úgy érzem jól vagyok. Csak 8-10-12 órát nem tudom bírnék-e dolgozni. Na meg, munkakeresőben vagyok. Fogalmam sincs mit kezdjek magammal, milyen helyekre jelentkezzek. De egyébként jól vagyok, csak elfáradok néha.
4919. csikil4ny (válaszként erre: 4918. - Taylor_swift)
2018. márc. 20. 09:13

Hogy vagy?


Ha nem okoz gondot a mindennapi munkádban, akkor tárgytalan, de van aki lebénul. Szóval vannak végletek. Ameddig nincs nagy gond, addig az ember küzd. Gondolom nálatok sem fizetik túl a leszázalékolt munkásokat, eszerint számol az ember. De van amikor nincs más választás...

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook