Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik várják a karácsonyt... fórum

Akik várják a karácsonyt... (beszélgetős fórum)


1 2
2018. dec. 18. 13:32

Teljesen igazad van, nem mindegy.

Szülőkkel élek, 25 éves vagyok:) szóval úgymond nemkell kapokodnom de persze én is részt veszek a főzésben.

Mondtam, fő a kényelem, nem probléma ha úgy hozatod az ételt legalább annyival több időd marad, mer hát rohadt sok időt igénybe vesz ez az egész, főleg hogy mi pl 12 főre főzünk:)

Meg hát elég fárasztó is:D


Persze nyilván nem probléma az sem ha később ér oda a csomag, ilyenkor a postasok se unatkoznak, szándék a lényeg :))


Ez jó hogy együtt lesztek Ti is és hogy meg is osszátok a munkát:)szerintem ezt mindenhol így kéne, mindenki adjon bele valami segítséget hiszen sokat számít akár egy körét elkészítés is. És sokan ezért sokallnak be mert pl. minden az anyára hárul mer senki de segít neki mindent neki kell megcsinálni.


Én családom is együtt lesz halisten idén, ezért is várom ennyire.

Meg azon a napon legalább nem leszek magányos.

9. Brenda86 (válaszként erre: 8. - Brenda86)
2018. dec. 18. 13:17
Szóval diós-mákos bejgli. :)
8. Brenda86 (válaszként erre: 5. - Démon94)
2018. dec. 18. 13:17
Nálunk a menü: harcsa halászlé, egészben sült kacsa (mivel a pulykát nem szeretjük) kétféle körettel és salátával, egy kis töltött káposzta, és sütemények + kijevi torta. :). A süti Lajcsi szelet lesz, Tiramisu szelet és diós-más bejgli. A sütiket egyébként én is cukiból rendelem, kivéve a tortát, azt mindig én készítem. A kajakészítést háromfelé osztjuk anyukám, anyósom és köztem, hogy ne terheljen meg túlságosan senkit, és a szentestét mindhárom család (anyósom, anyukám, apukám és mi hárman /apósom sajnos már nem él/) együtt tölti. A mi családunk pedig az 1 év 9 hónapos kisfiamból, a páromból és belőlem áll. :) :) :)
7. 366f4505e9 (válaszként erre: 5. - Démon94)
2018. dec. 18. 12:16
En is szeretek csomagolni, de iden hanya-veti lett. Az összeset berakom egy dobozba, es ugy postázom otthonra, a szep szalagdiszeknek nem sok ertelme lett volna. Művel ma adom fel, vagy odaér vagy nem. Ezt egy kicsit elszurtam, de sokat melóztam, es zűrös volt az elet. Igy is örülni fognak neki.
6. Idhikai (válaszként erre: 5. - Démon94)
2018. dec. 18. 12:09

Szülőkkel élsz... avagy? Nem mindegy a készülődés szempontjából! :)


Én lusta háziasszonyt játszom az idén. :) Megrendeltem a kaja nagy részét az étteremből. Csak süteményt sütök, illetve egy-két salátát rakok össze, és a vegán leánykámnak valami neki valót.

2018. dec. 18. 12:06

Köszi hogy írtatok:)


Megmondom őszintén, hogy én se bírom ezt a tömeget de sajnos mire kitaláltam kinek mit vegyek addigra már tele voltak a boltok, így gyorsan megvettem amiket akartam és mentem is haza.

Valamelyik évben viszont én is Sok mindenkinek úgy rendeltem meg az emagrol. Nincs ezzel gond fő a kényelem:D


Díszeket készíteni én is szoktam,iden ilyen kis sapkákat csináltam amit ajandek mellé adok.

Várom nagyon én is:)


Nálatok mi lesz a menü?

Nálunk hagyományos és megunhatalan módon vadas tésztával és rántott csirke kétféle körettel :)

Süti nem tudom mi lesz.


Nálam az a hagyomány hogy szenteste előtti este csomagolok, ez is az egyik kedvenc részem.:)

4. Idhikai (válaszként erre: 3. - Idhikai)
2018. dec. 18. 11:33

Kissebb = kisebb

(nem tudom, hogy sikerült)

3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Démon94)
2018. dec. 18. 11:33
Várom a karácsonyt! :) Az ajándékok becsomagolva figyelnek már a szekrény tetején. Gyertyát gyújtunk esténként, beszélgetünk, a Szent Család történetéről mesélünk, verselünk, énekelünk. A gyerekek alkotnak, készítik és írják a képeslapokat. Idén ismét postán küldjük őket. Mondjuk csak ma tudom feladni, vagy odaér vagy nem karácsonyig. Kissebb stresszhelyzetektől eltekintve, sima, boldog a készülődésünk. :)
2018. dec. 18. 11:25
Engem pl. az érdekelne, hogy ki hogyan szerezte/szerzi be az ajándékokat. Én bevallom elég lusta voltam és mindent megrendeltem az Emagtól, Extreme Digitaltól, ill. az Alzától. De nekem valahogy nincs kedvem tolakodni a tömegben. :)
2018. dec. 18. 11:16

Szívesen beszélgetnék a karácsonyrol azokkal akik szintén várják. :)

Leírhatattok bármit, hogyan zajlik nálatok, van e valami hagyomány, mivel készültök stb. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook