Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik vállalkozók, hogyan lettek azok? fórum

Akik vállalkozók, hogyan lettek azok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. Guruljka (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2018. júl. 20. 15:02

Igen, idő mindenképpen kell.


És bizony kell tőke is, ami megtart, ha szakad a kötél.

No meg a vállalkozáson kívüli megélhetés. (Nekem ez nem volt meg, de volt néhány biztos ügyfél és némi családi segítség, végső esetre.)

32. unom (válaszként erre: 31. - Jucika33)
2018. júl. 20. 14:55

A Facebookon van vállalkozói csoport, szívesen segítenek.

Valószínűleg többet tudsz meg, mint itt.

Ha gondolod írj, privátban átküldöm a nevét.

31. jucika33 (válaszként erre: 30. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 14:50

Egyébként ez egy érdekes dolog: itthon amikor próbáltam rákeresni az élelmiszerbiztonsági és egyéb szabályozásra, ami egy műhelyhez kapcsolódik, nehezen találtam meg és nehezen értelmezhető volt, pedig magyarul íródott. És elolvastam azt is, amit az Egyesült Királyságban írtak, angolul (nem tudok annyira jól, mint magyarul) és minden szavát értettem!

Egyébként én nem vagyok egy hűbelebalázs típus. Aprókat lépegetek, mindent körüljárok, ezért aztán jó lassan is haladok. Amit itt most az elején kérdeztem, ugyanennek a folymatnak a része lenne. De tisztában vagyok vele, hogy magyar vállakozó kevés fog itt megnyílni nekem- kiváltképp, ha sikeres.

30. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - Jucika33)
2018. júl. 20. 14:43

Nagyon gondold meg!

Azt gyanítom, a belinkelt cikket nem olvastad el, pedig érdemes!


Ez is benne van...

Hááát nálunk nem így megy...


10. Bezzeg külföldön minden jobb

És írtak nekünk a bezzegezők is:


„Próbáltatok már külföldön hasonló vállalkozást indítani? Tudjátok mi a menet pl. az Egyesült Királyságban ? Első kézből ismerem a menetet (...): regisztrálsz mint vállalkozó, es bejelented a szándékod. A kormány oldalán emberi nyelven (értsd nem jogi halandzsa) le vannak írva a kötelezettségeid, és mindenben támogatnak, hogy ennek megfelelj. Kapsz brosúrakat, szakkönyvet, előre kinyomtatott íveket, amiken követheted pl. a napi takarításokat, árubeszerzést, miegymást. Kijönnek az ellenőrök megnézni a konyhát, ahol főzöl, és tanácsokat adnak, hogy hogy lehetne jobb. Ezeket természetesen mind ingyen és bérmentve. Igen, ugyanazok a szabályok itt is, mint Magyarországon, csak itt nem az a cél, hogy halálra szívassanak, hanem hogy sikeres legyél, minőségi termékeket szolgáltass, ne legyen senki se beteg az ételtől, legyenek alkalmazottaid, pörgesd a gazdaságot.”

„Például nekem nagyon tetszik az Egyesült Királyságban, hogy ha magánvállalkozást kezdesz, csak akkor fizetsz adót, járulékot, ha már van profitod. Szerintem ez így van rendjén. Nem?”

„Ausztriában csinált egy éttermet egy magyar srác. Bejelentkezett 1 év után az adóhivatal. Kedves honfitársunk térdig fosta magát. Erre kijött egy ellenőr, odaadta a névjegyét, hogy ő a kirendelt mentor, miben segíthet?! Átnézte a könyvelést, megmutatta, hol lát hibát. Kérte (sic!) javítsa ki, és ha kérdése van, szóljon, jön és segít!!!!”

29. jucika33 (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 14:42
Ezt elolvasom, köszönöm :-)
2018. júl. 20. 14:41
Hát valószínűleg úgy pontosabb, hogy ahol lakom, ott nincs erre kereslet, vannak olyan környékek (messze innen), ahol van rá. Pontosan azért vagyok kíváncsi konkrét történetekre, mert én is tudom, hogy mit kéne hozzátanulnom- kereskedelmi ismeretek, vállakozási ismeretek pl., gyakorlat egy jól bevezetett hasonló helyen stb. Viszont azt is tudom, hogy a gyerekeim és a családom kárára nem csinálhatok önmegvalósítást, csak ha velük együtt működik, ők nem gebednek bele (anyagiakat és rájuk fordított időt értek ez alatt).
27. unom (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 14:16
Esetleg nem értettek hozuá eléggé, nem költöttek a marketingre, és még sok màs is lehetett az oka.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2018. júl. 20. 14:13

[link]


Vállalkozni akar? Itt van 10 jó tanács


1. A vállalkozás is egy szakma, tanuld meg!

...

3. Ha kapitalista vagy, legyen tőkéd!

A bevezetés időszakára minden vállalkozásnak megfelelő likviditást kell biztosítania, hiszen az elején gyakorlatilag minden vállalkozás veszteséges. Többen kárhoztatták Zsoltot és Évát amiatt, hogy másfél év után feladták, pedig éppen addigra indult be igazán a bolt.


Ez azt jelzi, hogy nem mérték fel egy vállalkozás felfuttatásának időtávját. „Aki nem képes annyi tőkét befektetni, ami a beindításhoz szükséges, az nem gondolta át a legalapvetőbb dolgokat sem.”


A cég abba bukhatott bele, hogy nem volt elég nagy a forgalmuk, nem számoltak jól előre, és nem volt elég pénzük kibírni addig, amíg be nem indul a vállalkozás. „Két alkalmazottal havi minimum 500 000 - 1 000 000 forint a fix kiadás. Ha ez nincs meg előre minimum egy évre, akkor majdnem garantált a bukás.”


4. Inkább fizess meg egy jó könyvelőt!

25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:54

Lehet, hogy a környezetében már feltérképezte, lenne-e igény az ő vállalkozására.

Majd leírja, talán.

24. unom (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 13:49
Az induló vállalkozások több, mint a fele csődbe megy világszerte.
23. Idhikai (válaszként erre: 21. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 13:48

Bocsi, közben elvesztettem a szálat, azt hittem, Te szeretnél vállalkozni! :)


Azt szokták mondani, hogy ne mi döntsük el, hogy mire van fizetőképes kereslet. Mert mindenkinek van döntése, hogy mire adja ki a pénzét, úgy kell megcsinálni a vállalkozást, hogy a vállalkozó termékére adja ki. (ez a marketing része)

22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:47

Én nem is!

Máshol megtenném, de itt nem. De ez engem már nem is érdekel. De azért jártam kiokosítókra...

21. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 13:45
3.hsz "csak nem látom rá itthon a fizetőképes keresletet) "
20. Idhikai (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 13:44
Mindenesetre Te ne vállalkozz! A vállalkozók egész más szemlélettel élnek! :)
19. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:44
Szerencsére ilyen is van, de elolvastad mit írt?
18. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:43

Amúgy nekem mindegy.

Alaposan meg kell gondolni, mert nálunk sok vállalkozás hamar bedől. Sajnos.

Ha már tudja, hogy nincs fizetőképes kereslet, akkor mire???

17. Idhikai (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 13:43
van vállalkozó cukrász ismerősöm. Kislány korából ismerem. Aztán érettségi után óvodában volt képesítés nélküli óvónő, akkor már sütötte a tortát a kolléganői megrendelésére. Anyukája hátul az udvarban létrehozott neki egy műhelyt... elvégezte a cukrász sulit, és mindenféle tanfolyamokat hozzá. Csodákat készít, sokfelé szállít a megyében, és a mellettünk levőbe is. Nagy autója van, azzal szállít, rajt van a saját logója. Meg lehet csinálni, de tény, elszántság, idő, pénz, energia. Hja, és a műhely azóta is ott van, ahol anyukája létrehozta neki! :)
16. bozsu55 (válaszként erre: 11. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:39

Kívánom hogy úgy legyen!

Szerintem ma az fogjon vállalkozásba akinek nem számít az idő a pénz a befektetett munka.

15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:39

Igen, normális országban tényleg így van, de itt?

Nálunk a cukrászdák nagy része már réges-régen bezárt.

Kocsma sincs... Az már rosszat jelent. :(

14. Idhikai (válaszként erre: 12. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 13:36
Így nem lehet. A vállalkozók ismérve, hogy nem azt keresik, hogy mit miért nem lehet, hanem megkeresik azt, hogy miért és hogyan lehet, és megcsinálják!
13. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:36
Ha vannak ismerősei, na de ha nincsenek?
12. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:35

Ezeket én is ismerem...

Van ország, ahol majdnem 0-ról is vállalkozhatsz. Nnna, oda megy ezért innen sok fiatal!

Akinek nincs elég pénze, annak hamar lesz annyi. Mert beruházni is kell egy cukrász vállalkozásba, sok előírást betartani. Nem olcsó mulatság.

Nem vagyunk vállalkozóbarát ország.

11. Idhikai (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
2018. júl. 20. 13:33
De pl lehet a specialitása, hogy rendezvényekre, lakodalmakra készít különlegességeket nagy tételben.
10. bozsu55 (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 13:31

Igen,ezt írtam én is.

Édesség nélkül meg van az ember,én kb három éve nem voltam cukrászdában. Hiába vágynak rá sokan,nem engedhetik meg maguknak.

2018. júl. 20. 13:30

Én évek óta fordítottam már. Az után lehet magánszemélyként is adózni.

Amikor konkrét ígéretet kaptam, hogy amint van vállalkozói számlaadási lehetőségem, rendszeresen ellátnak munkával, és ezzel egyidejűleg lehetőség nyílt a vállalkozóvá válási támogatás igénybe vételére, megpályáztam, és megkaptam a lehetőséget.


Ezzel együtt sem könnyű, pedig nekem nem volt beruházásom sem, és egyelőre a fenntartási költségeim is minimálisak.

8. Idhikai (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. júl. 20. 13:28

Ha utánaolvasol, leírják, hogy kb. mennyi időre legyen pénzed a megélhetéshez, mert nem tudsz mindjárt kivenni pénzt a vállalkozásból.

Leirják hogyan végezz piackutatást, hogyan értékeld, hogyan készítsd üzleti tervet. ... és mondjuk akár ékszerboltnál is érdemes webshopban is gondolkodni... stb. Szakma, amit meg kell tanulni.

Annak idején engem is érdekelt, végül én a rendes munkám mellett lettem adószámos magánszemély.

7. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Idhikai)
2018. júl. 20. 13:25

Ja, ezért mennek olyan sokan csődbe...

Attól is függ, ki milyen környéken szeretne vállalkozni.

Ékszerbolt egy szegény telepen?

6. Idhikai (válaszként erre: 3. - Jucika33)
2018. júl. 20. 13:20

Mindenre van fizetőképes kereslet, jó marketinggel a xart is el lehet adni!

Először tanulj, olvass sokat vállalkozás témában, a neten rengeteg anyag van... készíts terveket, ehhez is vannak minták neten.

5. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Jucika33)
2018. júl. 20. 13:12

Ott a KATA, csak érdemes megfontolni, mert 75 ezer Ft-ra akarják emelni az adót.

Én anno inkább nem lettem vállalkozó, mert nem érte volna meg.

Nem képesek egy normális adórendszert kidolgozni...

Szóval, jól gondold meg!

Én ebben az országban biztosan nem vállalkoznék. Ausztriában, bizonyos összegig nem kell adót fizetni, nálunk meg kirabolnak. Ez van.

Itt a fekete munka a menő, meg a sok kiskapu. :(

Ha nincs fizetőképes kereslet, halott ügy.

2018. júl. 20. 12:45

Nem akarlak elkeserítő de ha te magad látod hogy nincs rá fizetőképes kereslet,akkor az halva született ötlet.

Felnőtt oktatásban vettem részt anno mint alkalmazott,de ez kulcsszó egy jó vállalkozáshoz:fizetőképes kereslet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook