Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik unják már, a miben milyen károsnak mondott anyag van állandó figyelését fórum

Akik unják már, a miben milyen károsnak mondott anyag van állandó figyelését (beszélgetős fórum)

1 2 3
62. Lilibeth (válaszként erre: 61. - Gribedli***)
2014. nov. 18. 13:11

Hát...., azt hiszik, az emberek hü..ék.


Pár hónapja a TV-ben láttam, hogy lefoglaltak egy illegálisan működő húsfeldolgozót. Többek között "házikolbászt" is készítettek. Az összetevők között szerepelt pl.a BAMBUSZRÜGY!!!, és egyebek, hús szinte alig (no egy kis fejhús szerepelt benne, de hogy az megint mit keres a kolbászban, mai napig nem tudom..)

61. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Lilibeth)
2014. nov. 18. 12:31
Én azon szoktam jókat nevetni, amikor egyes bolti teák flakonjára azt írják, hogy gluténmentes és laktózmentes. Mintha ezzel valami jobb lenne mint az a bolti tea, amire nem írták rá, de nyilvánvaló, hogy abban sincs, hiszen miért is lenne benne glutén vagy laktóz, ha egyszerűen csak víz, tea és cukor, citromsav mint az összes többi (vagy teakivonat és édesítő, tök mindegy laktóz szempontjából):DDD
60. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Derengő)
2014. nov. 18. 12:26
Basszus, mindig is tudtam, hogy patkánynak kellett volna születni!:D
59. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Jujujo)
2014. nov. 18. 12:23
Igen, nem vesz el annyi időt mint amennyinek tűnik azoknak, akik nem olvassák el a listát. Sőt, biztos kevesebb időt vesz el, mint orvoshoz járni a későbbiekben.
58. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Flip4)
2014. nov. 18. 12:19

Mondjuk a ketchup konkrétan nem mumus, illetve vannak sz.r ketchupok is meg jók. Maga a paradicsom eleve olyan, hogy vannak benne jó alkotóelemek: likopen (bétakarotén egyik fajtája) stb. És minél sűrűbb, vagyis főzött, annál nagyobb a likopen tartalma. Viszont van benne más is, fokozza a béláteresztést, ami kedvező az egyébként más ételekből vagy csak a szervezet saját működéséből adódóan termelődő rákkeltő anyagok felszívódásához.


Maga a stressz pedig önmagában túl kevés ahhoz, hogy rákos legyél, pláne az a stressz, amit az okoz, hogy mit teszel a szádba. Vannak ennél nagyobb stresszek is és még az sem kiváltó ok, ha a bonyolult képletből csak egy tényező is hiányzik, amitől kialakul.


De apropó kaja, egy barátnőm az idén fejezte be a kemot és neki az onkológusa megtiltotta a paradicsomot, paprikát, krumplit, padlizsánt. Az összes felhevített zsiradékot és az összes pékárut. Mellette pedig belépett az otthoni ételkészítés, gőzölés stb. Hiába bio valami, ha tartósított, ha nincs benne tartósítószer, akkor is kellenek bele stabilizálók, egyebek, szóval az egészséges táplálkozáshoz nem az kell, hogy egy bioboltban vegyünk mindent, de ott aztán bármit, hanem egyszerűen ahogy nagyanyáink csinálták, meg kell tanulni főzni és az alapanyagokat minél természetesebb állapotukbam (akár a közértből, zöldségestől) beszerezni.


Pl nem leveskocka, hanem só. Nem dobozolt kaja, hanem friss alapanyag. Ezeket is lehet házilag tartósítani csak az a különbség, hogy nem adalékanyagokkal tartósítunk, dúsítunk, és lévén nem ipari mennyiség, nincs is erre szükség.


A grill husik közül a legtöbb rákkeltő anyagot a grill csirkemell tartalmazza, de ugyanígy, nem létezik olyan, hogy ártatlan péksütemény, a magvakból készült sem. Ha 150 fok felett lett kisütve, teljesen mindegy, hogy miből készült az a péksütemény, vagy hogy sült szalonna vagy sült krumpli. Ezen a hőfokon keletkezik az élelmiszerekben az akrIlamid. Hogy bioboltban vásárolt zabos kenyér, vagy közértből való fehér, mindkettőben keletkezik a sütés során, a csirkemellben is. Ezért jobb választás pl egy zabkása, amit csak megfőztünk, hiszen a víz forráspontja 100fok.


Na, aki meg nem stresszel azon, hogy rákkeltő cuccokat zabál, nem azért nem lesz az, mert nyugodt, hanem mert a többi tényező nincs együtt (genetika, oxidatív stressz, vagyis gyorsabb sejtöregedés, mozgásszegénység és társai)

2014. nov. 18. 11:53

[link]


:)

56. Lilibeth (válaszként erre: 1. - Flip4)
2014. nov. 18. 11:28

Nem olvasgatom órákig.

Az első összetevők a legfontosabbak, ezekből van a termékekben a legtöbb. Ha így kezdődik, hogy aqua, vagyis víz, a 2. összetevő pedig a sodium lauryl sulfate, akkor már nem is nézem tovább. Hamar megtanulja az ember lánya, hogy melyik márka az, amire már rá sem néz....

A bolti kozmetíkumok szemetek, sajnos gyógyszertárban is lehet SLS összetevőt tartalmazó krémet kapni. Az Avon és Oriflame termékek sem kivételek....

2014. nov. 16. 01:06

Káros anyagok vannak az étkeinkben?

Igen.

Azért van a szervezetünknek egy öntisztító rendszere, hogy ezeket kilökje.

Az embernél csak a hüllőknek és a patkányoknak van jobb "méregfeldolgozó" képessége.

Ha mi nem tartozunk ezen szimpatikus állatfajok eggyikéhez sem, ami valószínű, mert akkor pl. nem tudnánk PC billentyűzetet használni, akkor oda kell figyelni a bevitelre, de soha ne stresszeljen a kajálás, mert az többet árt, mint a kaja.

54. Derengő (válaszként erre: 53. - 7a3a05277b)
2014. nov. 16. 00:52
Ezzel egyetértek, azzal, hogy kínos magyarázkodás lett volna, nem.:)
53. 7a3a05277b (válaszként erre: 40. - Derengő)
2014. nov. 15. 11:43
Érdemes leírni azt, amit gondolsz, érthetően, s akkor nem jön a kínos magyarázkodás a későbbiekben.
52. jujujo (válaszként erre: 51. - Jujujo)
2014. nov. 15. 08:36
A végéről lemaradt egy "se".
51. jujujo (válaszként erre: 50. - Flip4)
2014. nov. 15. 08:35

Én egyéb, egészségügyi okok miatt sem szoktam együtt enni a társasággal,d e sosem éreztem, hogy közröhej tárgya lennék. Pedig bárki megkérdezi a rokonságot, barátokat, mind azt mondja, hogy társaságban alig-alig eszek. Az emberek értelmi képességén múlik, hogy most ezért kiröhögnek vagy elfogadják a döntésemet. Aki kiröhögne ilyen miatt, azon elgondolkoznék, hogy vajon akarok-e én ilyet barátnak. :P Ha meg az életvitelem miatt nem akarnak látni, akkor szintén nem kár értük.

Mellesleg sose csorgott a nyálam a kóla után, de a hambi után. :D

50. Flip4 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2014. nov. 15. 08:31
Ez nem beteges. Lehet valaminek az egészséges alternatíváját is használni. Ahogy a címben írtam, hogy az állandóságon van a hangsúly, aki mindig ezen görcsöl mielőtt bármit megvenne és a vásárlását vagy annak előkészületeit órákig tartó kínszenvedéssé teszi. Vagy ha soha nem mer olyat venni, ami nem szuperegészségesnek mondott. pl. egy társaság hambit eszik és kólát iszik, neki is folyik a nyála, de salátát rendel ásványvízzel, nehogy egy évben pl. háromszor "mérgezze" magát.Az ilyen ember megvonja magától a társaságban evés örömét és sokszor közröhej tárgya (most kár előhozni hogy mindenkinek nagyon toleránsnak kellene lennie, mert nem így van). Egy idő után van, hogy az ilyen embert nem is hívják már magukkal .
49. jujujo (válaszként erre: 1. - Flip4)
2014. nov. 15. 08:23

Nem kell itt durván lesni az összetevőket. Vannak márkák, amik által gyártott termékek nagy eséllyel megfelelnek a kitételeknek. Pl.: nem fogok időt szánni arra, hogy D*ve testápolók vagy F*uctis samponok összetevőit olvassam, mert ott úgyse lesz olyan, ami megfelelne.


Amúgy rájöttem, ez csak azoknak ilyen nagyon macerásnak tűnő dolog, akik nem szokták nézegetni, csak hallották, hogy vannak olyanok, akik odafigyelnek. És valahogy a fejükben megszületik az, hogy ez valami irdatlan sok idő, meg macera, meg bosszankodás. :D Egész egyszerűen tévhit. :D

48. Flip4 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 15. 08:22
Persze, addig mindenki nagyon indokoltnak érzi.
47. Flip4 (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2014. nov. 15. 08:21
Igen, ez is jó téma. Diéta pozitív hatása kontra általa okozott stressz és kirekesztettség. Persze itt most nem arról a diétáról írok, amit pl lisztérzékenyeknek vagy cukrosaknak kell tartani, mert nekik egyszerűen kell és kész.
46. Flip4 (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2014. nov. 15. 08:18
Ez addig nem túl kóros, amíg néha győz olyan termék is ,amit egyszerűen csak szeretsz, de nem a legegészségesebb és mégis megveszed.
45. Flip4 (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2014. nov. 15. 08:15
Úgy tudom, hogy van egy mennyiség, ami alatt nem kötelesek egy összetevőt feltüntetni bizonyos termékeken. vagy ott van a parfüm, mint gyűjtőfogalom a kozmetikumokban ,pedig a parfümök összetétele sem egyezik, de egyszerűen parfüm van odaírva.
44. Flip4 (válaszként erre: 20. - Kriszta773)
2014. nov. 15. 08:12
De, pedig azokra is nagyon jellemző. Bár nem üldözési mániának mondanám, sokan csak félretájékozódnak (főleg a biocuccokat tupírozó és velük szemben az átlagtermékeket pocskondiázó szövegekből) ,és így azt hiszik, hogy a hatóságok rengeteg káros anyagot engednek meg a termékekben.
43. Flip4 (válaszként erre: 20. - Kriszta773)
2014. nov. 15. 08:08
Meg lehet nézni időnként, nem is az a baj. Én sem azt írtam, hogy direkt tömjük magunkat csak egészségtelen ételekkel. De aki a kedvenc ételét venné meg és 10-ből 10szer mégis visszateszi a polcra ,mert retteg benne egy hozzávalótól, az szerintem már beteges. Vagy van, aki még vendégségben sem mert hajat mosni pl. sls tartalmú samponnal.
42. Flip4 (válaszként erre: 21. - Jstefan)
2014. nov. 15. 08:02
A bíbortetűvel színezett rózsaszín joghurtok jó nagy felháborodást váltottak ki, pedig az legalább természetes anyag. ha mesterséges az a baj, ha meg nem akkor az.
41. Flip4 (válaszként erre: 40. - Derengő)
2014. nov. 15. 07:59
Igen. Azt kell kideríteni, hogy a jóízűen megevett étel által kiváltott endorfinhatás ellensúlyozza-e az esetleges károsat, és hogy az egészséges de nem ízlő étel általi frusztráció okozta stressz okozhat-e pl rákot. Sokan legyintenek ,hogy hagyd ki belőle ezt meg azt pl. csak ne tegyél rá kecsapot. És akkor ott vagy a kedvenc kecsapos krumpliddal kecsap nélkül amit meg utálsz szárazon. Na hosszú távon lehet hogy ez a stressz is rákosít úgy mint az egészségtelennek mondott valami.
40. Derengő (válaszként erre: 36. - 7a3a05277b)
2014. nov. 15. 00:18

Látom, hogy a hozzászólásom nem aratott nagy népszerűséget.:)

Lényegében azt mondtam, hogy az étkezéshez történő szellemi, gondolati hozzáállás sokban befolyásolja az étek hatását a szervezetre.

39. Flip4
2014. nov. 15. 00:15
Azt sem tudom, hogy a nagyvárosi rossz levegőt hatását érezhetően fokozza-e pl. egy sampon káros anyaga. Érzésem szerint olyan mellette, mint a lepkefyng.
38. Flip4
2014. nov. 15. 00:14
Valaki írta, hogy a neten néz utána ,és úgy megy vásárolni. Egy kategória, hogy a neten olvasgat órákig vagy a boltban. A lényeg a sok utánajárásba fektetett energia.
37. Flip4
2014. nov. 15. 00:11
Azon már gyakran elgondolkoztam, hogy az egészségtelen valami rákkeltőbb nyugodtan megzabálva, vagy a stressz ,amit akkor generálunk, amikor állandóan koncentrálunk ételeink és kozmetikumaink megválasztásakor, vagy amit akkor érzünk ha mégis megesszük amitől féltünk. és röhej vagy nem ,a testet nagyon kimeríti a túlzott utánajárás is, meg az agyalás is. Nehéz téma.
36. 7a3a05277b (válaszként erre: 6. - Derengő)
2014. nov. 14. 12:36

Ostobaság. Az összes rákos megbetegedés egy harmada azon múlik, hogy olyat eszel meg, amit nem kellene, olyat iszol meg, amit nem kellene és úgy, ahogyan nem kellene.


De ha ezzel a TÉNNYEL nem is vagy tisztában, nem kellene egy olyan országban, ahol a férfiak 45 fölött hullanak sorba, mindenki rákos/cukros/kardiovaszkuláris beteg/csontritkulásos/elhízott/ízületes/stb, hogy amit jó ízűen megeszel "tudatosan", attól nem leszel beteg. Dehogynem.

35. kriszta773 (válaszként erre: 33. - Érdekes73)
2014. nov. 14. 12:26
már ez is nagy lépés, hiszen minden tömve van mesterséges szerekkel, a kenyér, felvágottak, sajtok, főzési-sütési alapanyagok, ha ezeket elkerüli az ember és magas készíti, már rengeteg felesleges káros anyagtól mentesül. persze macerásabb a mindennapokban, de azért megéri :)
2014. nov. 14. 12:18

Még ez se ürült ki a környezetből:

[link]

33. Érdekes73 (válaszként erre: 32. - Kriszta773)
2014. nov. 14. 12:16
Persze ennyit tehetsz de többet nem...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook