Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik terhességük alatt voltak kórházban "visszatartáson", milyen tapasztalataitok vannak? fórum

Akik terhességük alatt voltak kórházban "visszatartáson", milyen tapasztalataitok vannak? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 4. 10:46

Sziasztok!

bnt vagyok, tegnap kétszer, ma egyszer kaptam a dexametazont, tiszta rákvörös a pofám.

2012. okt. 3. 16:36

Anita, ha tudsz írj, bár a kaposvári szülészet-nőgyógyászat nincs felszerelve wifivel, meg semmivel :S

Alex nagy fiú már, bár nagy szüksége van rád... Ha otthon laknék elvállalnám. Lizivel ellennének, bár tudom nehéz lenne vele...

Tegnap elkérhettem volna a számod :S

2012. okt. 3. 12:25
Egy korábbi bejegyzésemben már Én is írtam, hogy a Spiropentet ilyen esetben nem arra hasznáják amire valójában kitaláltak, hanem van egy bizonyos mellékhatása ami a méhizomra is hat pozitív értelemben, tehát PL: megszünteti a görcsöket!
20. Kistanítónéni (válaszként erre: 19. - Zsüly18)
2012. okt. 3. 09:24
A spiropent szerintem simaizom lazító. Ezért tágítja a hörgőket is, meg a méhösszehúzódásokat is csökkenti.
2012. okt. 3. 07:47

sziasztok..nekem 33.hetesen indult be a szülés..de nem voltak fájásaim,úgy vettem észre hogy elmentem pisilni,és rózsaszín cucc volt a bugyimon..azonnal kórház..ott a gép már mutatott fájásokat,1 ujjnyira nyitva voltam..ráraktam infuzióra,24 óráig megfigyelés alatt voltam..4 napig voltam kórházba..én akkor panangint,és valami gyulladás csökkentő gyógyszeert kaptam..én úgy tudtam hogy a spiropent köhögésre jó:O..hálistennek nem született meg akkor a fiam,40.hétre jött:)..már 2 és fél éves múlt:)..


Macskanita kitartás:)..nem lesz baj:)..

18. Kistanítónéni (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. okt. 2. 22:33

Szia!

Én két hónapig kaptam a spiropent. Mellékhatása, hogy megemeli a pulzust és izgágává tesz, ezért valami mást is szednem kellett, de már nem emlékszem a nevére. Kaptam visszatartó infúziót, meg magnéziumot is. Nem irigyellek, hogy otthon van a fiad.

Szorítok, hogy minden rendben legyen.

Én 36 hét 3 napig húztam, már 22 hónapos nagyfiaim vannak.

2012. okt. 2. 22:33

Szia! Énis 28 hetes kismamaként kerültem be visszatartásra a kórházba 4 napot voltam bent és a 42.hétre született meg a kisfiam :)

Ugyan ezeket kaptam mint te!

16. Macskanita (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2012. okt. 2. 21:51

milyen következményekre gondolsz? A Babán kívül.Sajnos valóban nem lehetett mos sem számítani senkire aki bevállalná a gyermekemet, 5 éves, :-(

Ő pedig az édesapja, aki már nem él velünk, de ő is csak 3 napot tud szabad lenni, szombaton már munka.

15. babszibobó (válaszként erre: 13. - Macskanita)
2012. okt. 2. 21:23

Sajna, ha így van és Ők nem engednek, akkor csak saját felelősségre hagyhatod el a kórházat, aminek sajnos vannak következményei, ha később Ne Adj Isten baj történik!


(3 hétig voltam kórházban Terhes Path, majd Szülés után, ez mind egyhuzamban, úgy, hogy közben a 4 évesem otthon volt, ja és nem lehetett látogatni, mert lezárták a kórházat H1N1 miatt, több, mint 2 hétig nem is láttam :-/, a férjemet is csak 6 méterről, ahogy beadta a tiszta cuccomat)

2012. okt. 2. 21:20

Ja és talán ha jól tudom a Spiropentnek van egy olyan mellékhatása ami hat a méhizomzat működésére, javítja...persze nem erre van, de sokaknak beválik!Nem Te vagy az első akinél ezt használják kezelés gyanánt!


Amúgy egy kicsit pörgetős szer, de pl: bizonyos hörgős témákra csak ez van, tehát pl: sajnos nálunk a kisfiamnál rendszeresen hasznélnunk kell, hogy megelőzzünk ezt-azt, és ilyenkor finoman szólva bepörög, de szerencsére kezelhető!


Hidd el nem véletlenül írták ezt fel, ráadásul kórházi keretek közt kapod!

13. Macskanita (válaszként erre: 12. - Babszibobó)
2012. okt. 2. 21:18
pont a gyerek miatt nem tudnék bennmradni sokáig:-(
12. babszibobó (válaszként erre: 11. - Macskanita)
2012. okt. 2. 21:14

Szia!

Az, hogy mennyi ideig kapod sokminden függvénye!

Nekem volt ikres kismama ismerősöm, aki több, mint 3 hónapot bent volt és majdmindennap kapott magnéziumos infúziót és szugerálták a Dokik, hogy 32 hétig minimum eljussanak, végül 34 hét lett, jól vannak!


Tehát nézik majd folyamatosan a méhtevékenységedet és ahhoz mérten döntik el mennyi ideig tart, ha javul, akár otthon, de mivel van másik gyerkőc ilyenkor ismervén az embert szeretik bent tartani, hisz egy kicsi mellett megoldani az ágynyugalmaz igencsak nehéz, ha nem lehetelen.


Ha nincs változás, akár a 36.hétig is benttartatnak és utána haza, hisz akkor már ugyebár jöhet, ha akar!


Drukkolok, hogy rendben legyen minden!

2012. okt. 2. 21:09
Tudja valaki, meddig kell ezeket a dolgokat kapnia az embernek? napok, hetek...hónapok???
2012. okt. 2. 21:07
Anita a legjobb dokid van. Bízz benne. Én neki köszönhetem Lizi életét.
2012. okt. 2. 21:04

Előző héten én is nagyon sokat keményedtem és görcsöltem pár napig. Meg is ijedtem. Szerencsére a fiam ovis,tudtam feküdni. Azóta megvagyok, emelt magnéziummal.

Pontosan nem tudom miért nem szeretik. Hallottam, hogy van akinél mellékhatást okoz. Szapora szívműködést,éberséget, stb. Nekem magas a pulzusom és a vérnyomásom is,lehet azért is nem kaphatom.


Sokan szedik egyébként, úgyhogy ne félj tőle! A dokid biztosan tudja miért adja, a lényeg,hogy a baba még a helyén maradjon.

8. Macskanita (válaszként erre: 7. - Skóciababy)
2012. okt. 2. 20:55

Szia!

Én is

emlékszem rád.

Hát baj?

Jóslófájásaim vannak, de már kb egy hete...

Spiropentet miért?

egyébként én nagyon félek tőle.

2012. okt. 2. 20:53

Én a fiammal voltam, de én magnéziumos infúziót kaptam. Most 30 hetes leszek, ha keményedne a hasam akkor rögtön mennem kell befeküdni.(Alapból gond van a méhemmel.) A doki most is az infúziót mondta.Gyógyszerben Sedatifot kaptam anno.


A Spiropentet a dokim nem szivesen adja.


Emlékszem rád más fórumból, remélem nincs nagy baj!

6. Macskanita (válaszként erre: 5. - Sopianae)
2012. okt. 2. 20:51

Hidd el, én is:-( Ja, köszike:-D

Igen, gyereket nagyon nagyon nehéz volt elhelyezni, hogy akár pár napig is vigyázzanak rá.

2012. okt. 2. 20:50

Gratula Anita....

Nagyon sajnálom, hogy be kell feküdnöd. Bizti nehéz lehet majd, hisz kint várnak rád...

4. Macskanita (válaszként erre: 3. - Sopianae)
2012. okt. 2. 20:49
29 hetes.
2012. okt. 2. 20:43
Mennyi idős terhes vagy?
2012. okt. 2. 20:38

Sziasztok!

Holnap mennem kell kórházba, no-spa, pipolphen injekció és spiropent van előírva kezelés gyanánt egyenlőre. Tudnátok nekem mondani ezekről a gyógyszerekről valamit, aki kapott ilyet, mellékhatás, illetve meddig kapta? Köszönöm szépen!

2012. okt. 2. 20:37
Akik terhességük alatt voltak kórházban "visszatartáson"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook