Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik sokáig szoptatták gyermekeiket, beszélgessünk! fórum

Akik sokáig szoptatták gyermekeiket, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


25. Nanda (válaszként erre: 22. - C9f9b53798)
2012. jan. 14. 12:52

Szia!

Nekem 16 és fél hónapos a kisfiam,és még mindig szopizik.

Nem tudom másnál hogy van,de mi egy szobában alszunk,és a kiságy ott van az ágyam közelében.De az is gyakran előfordul,hogy éjjeli szopizásnál odaveszem magam mellé,és bizony én is elalszok!:)

Így legalább én is kipihent vagyok valamennyire,és a babám is biztonságban érezheti magát.

24. c9f9b53798 (válaszként erre: 23. - Zsuzsika83)
2012. jan. 13. 19:32
Köszi, még várok tapasztalatokat:)
2012. jan. 13. 18:49
Nekem nagyon rossz alvó volt nagyon sokáig a babám, még most sem egyszerű, 18 hónap alatt épp most aludta végig a 3. éjszakát. Szóval éjjel ha azt akartam, hogy csend legyen, és legalább apa tudjon aludni, akkor cicin volt. 3 hós kora óta egy peremes gyerekheverőn alszik, ami az ágyunkhoz van tolva. Így ha éjjel ébredt/ébred csak mellé fekszem, cici és alszunk is tovább. Nem tudom mennyi köze van az együttalvásnak ahhoz, hogy kinek mennyi teje van, de a sok testközelség biztos, hogy jót tesz a tejcsinek. És ő nappal is rám volt kötve vagy az ölembe volt szinte egész nap 1 éves koráig, de még most is sokszor kérezkedik a hátamra, ha nyűgös, semmi sem jó.
2012. jan. 13. 17:32

Még egy kérdésem lenne Hozzátok! Ti egy szobában, esetleg ágyban aludtatok a Babáitokkal, hogy sokáig sikerült szoptatnotok?


Vagy a kettő nem függ össze? Kíváncsian várom a válaszokat!:)

21. fda026287f (válaszként erre: 19. - C9f9b53798)
2012. jan. 12. 14:19
Nincs akadálya igen de azt mondják a szoptatás méhösszehúzodásokat eredményez ami következtében vetélés is lehet!! Az én környezetemben az orvos mihamarabbi leszoktatást javasolt!
20. Anname (válaszként erre: 19. - C9f9b53798)
2012. jan. 12. 14:12

Dehogy okoz gondot a szoptatas varrandosag alatt! :) Ismerek olyat is,aki vegig szoptatott,aztan amikor mar megvolt a pici,akkor egyszerre szoptatta mind a ket gyereket.Mondjuk szamomra ez mar kicsit tulzas lett volna,de van aki bevallalja! :) Persze csak nagy odafigyelessel lehet ezt csinalni,nehogy az legyen,hogy az ujszulottnek nem a megfelelo mennyisegu es minosegu anyatej jusson.Ertem ezalatt,hogy a nagynak el kell fogadni,hogy a kicsi cicizik eloszor.


Az enyeim masszivan ciciztek vegig,napkozben,ejszaka mindig.:) Olyat en nem ismerek,hogy csak reggel vagy csak este!

2012. jan. 12. 13:11

Akkor a szoptatás nem kizáró ok az újabb várandósságra nézve. Mármint, hogy egészséges babó szülessen.


És Ti is nappal is többször szoptattatok még egy év után is, hogy két-három éves korig tudtatok szoptatni?

2012. jan. 12. 12:42
érdekes, az én lányom elég rég óta nem kérte már este, csak reggel. pedig általában az utolsó az esti elalváshoz szokott lenni.:)
2012. jan. 12. 12:32
A kislányom 2 éves volt mikor abbahagyta a cicizést. Csak este kérte már a végén, akkor is csak az alvás miatt. Örültem, hogy idáig ment a szopizás, mert beteg se volt akkor sem és most sem.
2012. jan. 12. 12:04

Sziasztok!!


Nekünk is három babóca van! A csajszim korán leállt a szopitol 2.5 hónapos volt mikor leválaszotta magát (meg jött a mensesem és nem fogadott el) elkellett apasztanom magam! A fiam 5 hónapos koráig szopizott ő is leválasztotta magát mert terhes lettem az öcsével :)az öcsi pedig februárba lesz 1 éves igaz már nem annyira van rákattanva de még szívesen cicileg! Igaz ez alváshoz szükséges neki és a sűrű szopi hiánya miatt tejcsim is alig van! De nagyon jó érzés azért hogy összebújúnk :)

15. 090716
2012. jan. 12. 11:41
Az én lányom a 3. szülinapján szopizott utoljára! Én választottam el. Rettegtem tőle, de nagyon simán ment. Sokan néztek rám furán, de sajnáltam a gyereket.
14. Anname
2012. jan. 12. 11:28
A nagylanyom 26 honapos koraig cicizett ( 3 honapos terhes voltam a kicsivel amikor elvalasztottam ) a kicsi 24 honapig!Nem hinnem hogy artottam nekik ezzel.Konkret emlekeik vannak a cicizesrol,es bar mar lassan 6 es 8 evesek sokszor odabujnak hozzam es simogatjak a mellemet,mert hogy szeretik! :) Szerintem egy szep emlek szamukra!
2012. jan. 12. 10:58
3 gyerekem van. A nagy 15 hónapig szopott, a középső 14 hónapig, a kicsi 15 hós múlott és még szopik.
12. Kori92
2012. jan. 11. 22:29
18 hónapos a kislányom. Pár hete hagytuk abba a szopizást, de csakis azért, mert nagyon megszenvedünk a fogzással, és ilyenkor nem hajlandó enni semmit, csak szopizni. Elmagyaráztam neki, hogy elfogyott, nincs már cici, és az akaratos hisztijei ellenére nagyon jól megértette, már nem kéri, sima tejjel helyettesítettem. Őszintén szólva nekem is sokkal kényelmesebb már így, hogy nem szopizik, de ha nincsenek ilyen gondok az evéssel, tőlem bármeddig szopizhatott volna. Egy barátnőm 4 éves koráig szoptatta a gyerekét.
11. aniko.k (válaszként erre: 3. - C9f9b53798)
2012. jan. 11. 18:43
Huuu de irigyellek erte :) Bar az en kisfiam jott volna ilyen sokaig hozzam.
2012. jan. 11. 17:51
Nálunk azt hiszem most jött el a vége, ha minden igaz, hétfőn reggel volt az utolsó alkalom, de nem nagyon bánom, már szerintem ideje volt. 21 hónapos a lányom.
2012. jan. 11. 16:01

Igazából a másik dolog, amiért indítottam a fórumot, hogy olyan nőkkel beszélgessek, akik szoptatnak, de már szeretnének kistestvért is.


Ilyen irányú tapasztalata van valakinek?


Ciklusom visszaállt már lassan fél éve.

8. zsuzsika83 (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2012. jan. 11. 15:56
Nálunk úgy alakult, hogy a napközbeni cicizéseket magától hagyta el 1 éves kora körül, így maradtak az alváshoz, meg az éjszakai alkalmak. Aztán egy időben apa altatta délben és este is, tőle nem kérte. Azóta már legtöbbször én altatom, akkor néha kéri, néha nem. Éjjel viszont 2-3x szopik, meg reggel szinte mindig. Annyiban korlátozom a dolgot, hogy mivel már beszél, néha eszébe jut, és mondja pl. tescóban vagy bárhol, hogy cici. Ilyenkor megbeszéljük, hogy majd otthon az ágyban cicizünk és ennyi. Szóval azért bárhol bármikor nem adom már oda, de meg is érti, nem sír érte.
7. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - 5427edee11)
2012. jan. 11. 15:53
Kislányom is eszik négyszer-ötször, meg szopizik hatszor-hétszer egy nap:) gyakorlatilag minden étkezés után, vagy a két étkezés között, meg éjszaka is egyszer.
2012. jan. 11. 15:52

18 hónapos a fiam és még mindig szopik, napi 4x-5x mellette persze eszik is.


Remélem még marad így egy darabig!

2012. jan. 11. 15:51
Nekem 3 gyerkőcöm van.A nagyobbik 8 hónaposan választotta el magát egyik napról a másikra,máig nem értem miért mert sok tejem volt.A középső másfél éves koráig szopizott,de őt már én szoktattam le,mert csak komfort szopi volt részéről és csak nyammogott rajta.A 3. gyerkőcöm karácsonykor töltötte a 2-t és még mindig szopizik napi 3-szor,de ő igényli is nagyon alváskor és még éjszaka is felkel,hogy cicizzen.
4. c9f9b53798 (válaszként erre: 2. - Zsuzsika83)
2012. jan. 11. 15:47
és annyiszor, amennyiszer megkívánja? gondolom nem korlátozod Őt?
2012. jan. 11. 15:46

A kislányom egy éves lesz nemsokára, semmi jelét nem mutatja, hogy szeretné leválasztani magát, és én sem erőltetem. Viszont a környezetemben már mások babái szinte egytől egyig leválasztották magukat (vagy az anyukájuk őket). A kislányom már mászik hozzám, húzza fel a pólómat, és ülve, álva szopizik.


Nagyon nehezen ment a kezdeti szoptatás, sokat kínlódtunk, ezért nekem ez külön öröm, hogy így alakultak a dolgok.


Viszont mások furcsán néznek rám...

2012. jan. 11. 15:46
Kislányom 18 hós és még szopizik...
2012. jan. 11. 15:44
"Azt tanították nekünk, hogy a szopásra rossz szokásként tekintsünk, ami örökké fog tartani, ha nem iktatjuk ki a szopás alkalmait és vesszük rá a gyereket arra, hogy felejtse is el azt. Pedig a szopás nem alattomos módja annak, hogy a kisemberek zsarnokoskodhassanak a felnőtteken. Sokkal inkább a gyermeki szükségletek megnyilatkozása a növekvő gyermekben. Amikor a gyermekek önként választják el magukat, az nem azért történik meg, mert elfeledkeznek a szopásról, hanem azért mert kinövik az erre való igényüket."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook