Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik régóta keresnek munkát 50 év felett fórum

Akik régóta keresnek munkát 50 év felett (beszélgetős fórum)

21. tavasz007 (válaszként erre: 7. - Lufikisegér)
2013. febr. 25. 12:04

ha eladod a hazadat, azon tudsz venni egy nagyobb lakast, fenttartasa is kisebbb.


vagy jossz kicsit alberletbe, amig ra nem erzel..

2009. ápr. 25. 22:19

Igen sajnos hallotam rólla hogy inkább menek beteg szabira,míg megvan a munkahelyük,és nincsen munka,nehogy elküldjék rögtön őket.

Csak sajnos mikor visszajönnek,és ha még áll a gyár egyálltalán azután küldik őket el,mert nemtudják már a bérüket sem kifizetni,sajnos a párom ugyan ebben a cpőben jár-járt,még most is tartoznak néki 180.ez,ft munkabérrel,amit csak 30.40.ezrével tudják kifizetgetni,de azt nemkérdi senki,hogy mi miből fizessük a felvett kölcsönt a tatarozásra.????csak a népen csattan az ostor,ha van háza,és kölcsöne van rá,azért,,ha nincsen akkor nem is igen lessz már ebben a büdös életben,ilyen politika mellett,és munkanéküliségben.

19. anyuca66 (válaszként erre: 18. - MARIMAMA)
2009. ápr. 24. 07:20

Tegnap voltam a munkaügyi központba jelentkezni. Meló nincs, nem is nézte az ügyintéző voltam - e melót keresni. Mert akkor be kellene irtani, itt jártam, dátum, név, stb.

Napokba volt egy másik " rehabos " munkakereső/együttműködő személy, neki körbetelefonálta az ügyintéző a MÉG működő ilyen cégeket, sehol nincs felvétel!

A varrodák is sorra küldik el az embereket, csökkentett létszámba de még működnek. Sokan kényszer szabin vannak, vagy ha valami régóta halogatott izületi műtétre kellet volna mennie, most eset át rajta. Beteg állományba van.

Az út/egyéb építkezések is nehezen indulnak, tehát ez a dolgozói réteg is inkább kényszer szabin van. Kinek jó ez is? A dolgozónak biztosan nem, mert secperc alatt elfogy az éves szabi, ha mégis elküldik, levonják a fizuból!!!...

2009. ápr. 24. 00:22

látom sokan velem egy cipőben járnak,25 évet ledolgoztam,lerokkantam,csipőműtétet csináltak nagy nehezen,hogy fiatal vagyok még,és mondták akkor ha kész,felvesznek majd nemcsak szociális járadékra,az az 50%.ra hanem 67%-ra mivel meg műtöttek,most hogy készen van,és jött a másfajta rendelet,már nem lehet feljebb venni,mert mivel hogy jobban vagyok,akár elmehetek dolgozni is,na szépen vagyunk mondhatom,a hazugság hálójában.

Pont most zártak be borsodban(Miskolcon,az egész kohászat,minden gyár,,még a multik is lecsökkentették,van mit bezártak munkahelyeket,és egy nyomorékot küldenek ezek után dolgozni,mikormég az egészségesnek sem adnak munkát,mi lesz ennek a vége ??? ki tudja,de egyre lejjebb megyünk a lejtőn lefelé.

2009. ápr. 13. 12:33
Kellemes húsvéti ünnepeket!
16. lufikisegér (válaszként erre: 15. - Anyuca66)
2009. márc. 31. 18:12

Sziasztok kislányok!

sajnos én nemkapok semmit ,négy éve vagyok itthon ,rengeteget jártam munka után.

Itt falun is működik a korrupció "én zsogorom ,te rokonod" ez van.A város 40km re van de,ott is megkérdezték 30km-ren belűl vagyok akkor mehetek de sajna ott van még 10km-ter azt talán gyalog kellene megtenni ahoz ,hogy munkához jussak.Székesfehérvárra lehetett volna menni ,multi cégekhez,de az 80km-re van 3műszak úgy hogy 2-óra oda és 2 vissza,8óra meló gyors alvás éa megint mehet az ember.

De sajna azok a cégek is bezártak,a válság miatt.Szép estét !

2009. márc. 31. 17:17
Más városba, nem tudok menni én se. Jobban elfáraszt az útazás, mint 2 óra meló...
2009. márc. 31. 09:26

Én Pest környékén élek.

30 évet dolgoztam 1999 december 31 ig.

Leszászalékoltak a mütét és egyéb dolgok miatt.

Mindenévben behivtak .

Aztán 4 éve vissavették 50% -ra ,de én ettől nemlettem jobban.

Sajnos többször megyek vizsgálatra, kórházba gyógyfűrdőbe ami szükséges , hogy eltudjam legalább a napi dolgokat látni ugyahogy.

Munka az állom !

Volt egy 2 órás munka takarítás tavaly amit szépen tudtam csnálni .

Nemérdekelt lényeg volt kimozdultam otthonról. Nem volt messze egy buszmegállónyi volt kb 600m.

De a ottani kedves dolgozók azt hitték húdesok az az pénz amit én kapok ,és kiturkáltak.

Most nincs semmi pedig jó lenne. Pestre nemtudok bejárni mert nem megy .

13. lufikisegér (válaszként erre: 12. - 20866ae560)
2009. márc. 30. 07:31
Skienet törzsvásárlás nem az?
2009. márc. 29. 23:14

Találtam a neten egy törzsvásárlói klubot, ami a helyi kiskereskedelmet és szolgáltatókat támogatja a multikkal és a kínai multikkal szemben. Ez számomra egy nagyon szimpatikus gondolat. Ezenkívül még megélhetést is biztosít a törzsvásárlónak, ha vásárlásai közben odafigyel egy-két dologra. Tulajdonképpen olyan, mint egy MLM, de nem valami méragdrága vitamint, vagy csodaszert kell venni, hanem az emberhez legközelebb eső közértben pl. élelmiszert vagy bármit, ami ott kapható. Néztem, hogy vannak még egyéb üzletek, ruházat, benzinkutak, autókereskedők, könyvesboltok, utazási irodák, telefonszolgáltató, ingatlanosok, mesteremberek...stb. Ezeknél kell vásárolni, és csak azt, amire amúgy is szükséged lenne.

Mit gondoltok erről? Ha van időtök, nézzétek meg ezt az oldalt! Én öt napja, hirtelen felindulásból csatlakoztam, mert nem került semmibe. A hölgy, akihez csatlakoztam, január óta kb 200000Ft-ot termelt ki magának a költekezéseiből, és mivel másoknak is elmondta, hogy hol költekezzen. Az üzletek is folyamatosan csatlakoznak. Én szerencsét próbálok! Ha valakinek nincs jobb ötlete, tartson velem! Ha valakit érdekel, írjon!

2009. márc. 25. 19:24

Igen pont egy hónapja voltam. Most kaptam meg 1 hete a határozatot, 40% 3 évre. ( nem felfüggesztve remélem :-))))

A 27000 Ft úgyan úgy kapom ahogy edig. Előtte 4 éve voltam.

10. lufikisegér (válaszként erre: 9. - Anyuca66)
2009. márc. 25. 16:05

az azt jelenti levagy százalékolva?

Sajna én nem kapok semmit.

2009. márc. 25. 14:42
Az idén január 5-étől. Az utóbbi pont 4 év alatt többet voltam itthon, mint meló... 50%-os, az az mostantól az új rendszerbe,40 % -os járadékos vagyok 27000 - Ft.
8. lufikisegér (válaszként erre: 5. - Anyuca66)
2009. márc. 25. 11:40
mióta vagy otthon?
7. lufikisegér (válaszként erre: 6. - Cicaanya)
2009. márc. 25. 11:39

Azért még bp-ten lehet valamit kezdeni,igaz azt mondják menjek oda,de eladom a házamat és ott mit tudok venni 1vidéki ház áráért v albérlet nemkeresek annyit ,kitudnám fizetni.Egy idő után mehetnék a híd alá.

Reméljük megoldódnak a dolgok valahogy.talán éhen még nemhalunk,kertészkedek eladom ami terem,igaz olcsóbban pint a piacon,de ez is jó.

2009. márc. 25. 10:03

sajnálom,pedig most a válság miatt,sokan vissza mondanak mindent! így lett 1 nagy irodaházunk,és annak őrzése!

most sorba zárnak be a nyomtatvány boltok,és most egyet nyitni akarunk ár alá megyünk és mindenkinek jó! nem mindegy hogy 200ft veszel egy jó minőségű ceruzát vagy 50ft-ért!

az a baj,hogy mindenki nyavalyog akinek van üzlete,de igen is vannak olyan helyek ahol olcsón lehet beszerezni mindent! és az a baj,hogy senki nem árul el semmit,mind1 hogy 8kerülettel arrébb van az üzleted! akkor sem!!

2009. márc. 25. 08:59
Baranyába se könnyebb!
4. lufikisegér (válaszként erre: 3. - Cicaanya)
2009. márc. 25. 08:28

Sajnos nem bp-ti vagyok de azonnal mennék!

Itt Tolnába sajna semmi

2009. márc. 25. 08:09

szia/sziasztok


remélem meg marad ez a fórum,és lesz majd munka nálunk nem sok de még is valami,ha lesz munka és más vissza olvassa akkor Bp-eknek tudok adni kis munkát!takarítás heti 7eft(és 1hónap-ból 2hetet kell dolgozni 2-3 órát nem időhőz kötött)nem sok de még is valami ha majd valakit érdekkel?)

most pályáztunk 2 takarításra! remélem meg nyerjük???????????

2009. márc. 25. 08:08
A 40 felettieknek se könnyebb. Egészséges, vagy rehabos, tök mindegy. Mi is hol dolgozunk hol nem...
2009. márc. 25. 08:03
Négy éve vagyok itthon és sajnos semmi kilátás munkahelyre .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook