Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik Németországban élnek, segítenének? fórum

Akik Németországban élnek, segítenének? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. aug. 1. 12:16

Sziasztok!

A bizonyítványainkat akarom lefordíttatni, és azt mondták, vagy az eredetit csatolják hozzá, vagy hogy másoltassam le és hitelesíttessem egy közjegyzővel, és majd azt fogják lefordítani. Nem tudom, hogy melyiket válasszam? Milyen tapasztalataitok vannak?

Köszi előre is!

2012. júl. 24. 21:38
Sziasztok! Még új vagyok itt, eddig csak olvasgattam. 1000 kérdés cikázik a fejemben....ki tudja megmondani nekem, hogy német állampolgárságra mennyit kell várni ha kint születtem,elvileg német állampolgárnak,de magyar országon élek és magyar vagyok???
31. Napra_forgó (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 13:14
Ahaaaaaa... Értem. :o)
2010. ápr. 26. 13:12
a munkavállalásit én is egyszerre kaptam a tartózkodásival...egy lapon van rajta...5 évet az állampolárrságra kell várjak, ott azt mondta´k
29. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - Napra_forgó)
2010. ápr. 26. 13:12
Járna nekem is, ha összeházasodtunk volna!!! De az még nem volt meg. Most lett volna, idén, erre pont arra a napra vagyok kiírva szülni. :DDD
28. Napra_forgó (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 13:10

Ha német, akkor Neked jár automatikusan a munkavállalási szerintem.


Én PayPal-ról szoktam fizetni.

Azt meg a német számlával csináltam. Nemtom, ismered-e, de nagyon egyszerű és teljesen biztonságos.

27. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Napra_forgó)
2010. ápr. 26. 13:06

Neki nem is kell munkavállalási, mert itt tanulta a szakmát, itt járt suliba. Jah, meg német, ugye rájuk más vonatkozik. :)


Skypeon lehet fizetni utalással? Merthogy hitelkártyánk nincs. :)

26. Napra_forgó (válaszként erre: 24. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 26. 12:47

Sajna a munka nem annyira egyszerű.

Ha németül jól tudsz, akkor van esélyed. De sajnos nem bármire.

25. Napra_forgó (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 12:46

A párodnak nincs munkavállalásija?


Miért nem telefonálsz Skype-pal?

Én azzal szoktam, vezetékes 0,017 euró, mobil meg 0,17 plusz áfa.

2010. ápr. 26. 12:06

Ez a távolság még annyira nem gond, mert egyébként imádunk utazni és sokat is megyünk. Gyerekkel is megjártuk már olaszországot, idén valószínű kimarad, mert elvileg augusztusban szülök.

Ami engem idegesít a legjobban az a munka. Jó, a páromnak biztos, hogy lesz munkája, mert jó szakmái vannak, de én mikor és mit fogok dolgozni??? Nem szeretnék évekig otthon ülni és semmit se csinálni. Több gyereket meg már nem tervezünk.

23. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 26. 11:59

Na igen...

Ha ketten lennétek, az teljesen más. De míg nincs semmi biztos, 2 gyerekkel valóban felelőtlenség nekiindulni, főleg, hogy olyan mocsok messze van, tehát az indulás feltétele, hogy itt felszámolsz mindent. :( Nehéz. 2 gyerekkel az ember inkább választja a biztonságos középutat, mert gyereket nem vihetsz akármibe...

22. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Napra_forgó)
2010. ápr. 26. 11:57

Na igen... Erre én is kíváncsi vagyok.

amúgy akkora fszság az egész!!! Itt vagyok, mint EUs állampolgár és 5 évet kell várnom az automatikus szabad munkavállalásira - egy töröknek meg egy szerbnek meg 3at!!! nesze neked EU!!!

Jah, merthogy van egy olyan szabály, hogy ha van 5 évig állandó bejelentett lakcímed adott országban, kapsz szabad munkavállalóit. Nekem 2011 szeptember végén jár le, az új-EUsok korlátozása meg ezek szerint 2011 tavaszán... Ez jó hír...

Akkor talán lesz esélyem, hogy ősztől dolgozhassak majd, a kisebbiket meg bölcsibe adjam. Bár utóbbi miatt nem örülök annyira, de ez van, enni kell valamiből.

Jah, munkavállalási nélkül újEUsok nem vehetnek előfizetéses mobilt itt, és mivel Felem meg csinált egy hülyeséget és feketelistás, nem tudok venni - pedig lenne egy tök jó csomag az egyiknél, havi 300 perc ingyen beszélgetés EUs országokba. Így viszont fél euróért telefonálok haza. :(

2010. ápr. 26. 11:28

Ha megszüntetik a munkavállalóit biztos, hogy lesz helyette más, mert valahogy kordában kell tartaniuk a vendégmunkásokat. Amit a páromnak felajánlottak az konkrét állás lett volna, de ilyen hirtelen nem dönthettünk. Ha nem lennének gyerekek azért egész más lenne a felállás... de így nem kockáztattunk. Nyilván jól át kell gondolni mindent és fel kell készülni. A párom a csapjunk a közepébe típus, nekem viszont szükségem van a biztonság érzetre, úgyhogy egészen biztos, hogy nem csupasz seggre fogunk kimenni. Az árakat azért is kérdeztem, hogy tudjak számolni mi éri meg és mi nem.

Itthon meg van mindenünk és több lábon állunk. Kérdés, hogy kint ugyanezt meg tudom-e tenni.

20. Napra_forgó (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 07:47

Elvileg, ha a cég kiad egy ígérvényt, akkor az alapján kiadják.

Mi még otthonról intéztük, és két hónap alatt megvolt.



De most néztem, hogy legkésőbb 2011. április 11-ig meg kell szüntessék a munkavállalóit.

Kérdés, utána hogy mennek majd a dolgok.

19. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 25. 22:22
Barátnőm Berlinben él már 1 éve, de még mindig nem sikerült kiváltani neki a munkavállalóit, pedig ő is konkrét helyre, munkaajánlatra ment ki. Szóval még a hely ígérete sem biztosíték semmire...
18. Napra_forgó (válaszként erre: 17. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 25. 21:06

Szerintem igen...


Igazából máshogy hogy tudnád csinálni?


Ha jól emlékszem, nálunk pl a lakáshoz be kellett mutatni a férjem munkaszerződését is.


Azt mindenképp kalkulálni kell, hogy 2-3 havi kauciót fizetni kell.

Sőt, sok helyen kb. 2 havi províziót is.

2010. ápr. 25. 19:11
Értem. Tehát először legyen állás és utána jöhet minden ügyintézés.
16. Napra_forgó (válaszként erre: 15. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 25. 18:56

Mi úgy jöttünk ki, hogy a férjemnek felajánlottak itt egy állást.

Ahol otthon dolgozott, ugyanannak az itteni részéhez.

Így aztán ők elintézték a munkavállalásit is, csak ki kellett várni.

Az első hónapra foglaltak nekünk lakást, ők is fizették. Utána maradhattunk ott, de persze már saját zsebből.

Természetesen mi már az elején elkezdtünk "saját" lakást keresni, viszonylag hamar találtunk is, de úgy, hogy plusz egy hónapot az ideiglenesben kellett maradnunk.


Most költözünk megint. A szitu hasonló, csak most a cég két hónapra fizet lakást.

Nézegettünk már a neten ottani lakásokat, de persze keresni egyelőre nem tudunk. :o)

Az, hogy mennyire sürgős lesz majd az ideiglenesből költöznünk, attól függ, mennyit kell fizetnünk az ingyenes két hónap után, meg, hogy hogy tetszik.

2010. ápr. 25. 18:40

Itt vagyok.

Pont az érdekelt volna, hogy aki így nekivágott mit csinált és most mit csinálna másképp. Hol és hogyan szerzett lakást, mert két gyerekkel (épp útban van a második) nem lehet nekivágni úgy, hogy majd lesz valahogy.

A másik dolog, ami aggaszt, hogy fogalmam sincs mit dolgoznék, igaz, van két szakmám, de az egyikből sajna már nem lehet megélni, a másik meg a magyar nyelvhez van kötve. Ráadásul augusztusban szülök, ha pl.: innen számolok 2 évet, akkor pont bölcsis időszak lesz, ami köztudottan sok betegeskedéssel jár és rokonok, ismerősök segítsége nélkül elég megoldhatatlannak tűnik a helyzet. A párom huga Kanadába hív minket, de olyan messze már végképp nem akarok költözni, főleg, hogy sose tanultunk angolul.

2010. ápr. 25. 16:24

Köszönöm a válaszokat, most el kell mennem egy előadásra, de ha haza jöttem jobban átnézem a válaszokat és reagálok is rá.

A férjem gázszerelő mester, hívták már ki dolgozni, jobban mondva szakmunkásokat kellene oktatnia. Most itthon jól fizető állása van, de imádja Németországot, az ottani körülményeket... mindent. De mindketten magyar állampolgárok vagyunk. Viszont úgy kimenni dolgozni, hogy mi itthon maradunk, annak nemsok értelmét látjuk. Gondolkozunk azon is, hogy eladjuk a házat és úgy menjünk, vagy maradjon meg minden és úgy...

Na, most mennem kell, de este még leszek.

13. 7c1de072c3 (válaszként erre: 8. - Jonnyk)
2010. ápr. 25. 16:13
értem, bocsi, félreértettem
2010. ápr. 25. 16:12
igen, a férjem német állampolgár, kb 10 percbe, két igazolványképbe meg egy pár liter benzinbe telt a munkavállalásim meg a tartózkodásim
11. Napra_forgó (válaszként erre: 6. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 25. 16:11
Mi amúgy sem akartunk ott lakni, de ez is nyomós indok lenne...
2010. ápr. 25. 16:08

Ha házasok, és az egyik német állampolgár, akkor a munkavállalási sima ügy. Ha csak élettársak, bukta. (Felemmel élettársak vagyunk, Bécsben élünk, és nem kapok szabad munkavállalásit, mert nincs házasság... Pedig minden másban megilletnek ugyanazok a jogok, mint egy feleséget!!!)

De ha egyikük sem német állampolgár, vagy olyan, akik a magyar kupac előtt csatlakoztak, akkor marha nehéz.

A magyaros csoportot még köti a 3+2+3 éves szigorítás lehetősége, amit pont Németo. és Ausztria tart be az utolsó napig...

2010. ápr. 25. 15:54
mondjuk a gyerekről én sem vágom a dolgokat.de én német álampolgár vok és a feleségem magyar.simán kinn élhetnénk.
8. jonnyk (válaszként erre: 7. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 25. 15:53
jó de arragondoltam hogy valamelyikük álampolgár mert akkor sima ügy.
7. 7c1de072c3 (válaszként erre: 5. - Jonnyk)
2010. ápr. 25. 15:49
ha lenne közük, se érnének vele egy kalap sz*t sem, már nincs állampolgárságöröklés!
6. 7c1de072c3 (válaszként erre: 4. - Napra_forgó)
2010. ápr. 25. 15:48
szió, jaja, benn Frankfurtban...van 2-3000 eur is...de 1000 alatt nem igazán...csak direkt ezért néztem meg, hülyeséget nem akartam írni...mi sem benn lakunk Frankfurtban (pont ezért nem)...
5. jonnyk (válaszként erre: 1. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 25. 15:37
hát nem tudom hogy h gondolod.van valami közötök a németekhez?önmagában az hogy tudod a nyelvet nem elég ahhoz hogy ki tudjatok költözni...
2010. ápr. 25. 15:36

Szia!


Gyerekkel kapcsolatosan én sem tudok semmit mondani, mivel nekünk még nincs.


NM, szerintem az az 1200-1800 euro nagyon sok.

Hol találtál ennyiért? Frankfurt?


Mi itt egy háromszobás 75 négyzetméteresben lakunk, rezsivel, árammal együtt fizetünk kb. 700 eurót. Tény, ez itt relatív jó ár, de az átlag is 800 körül van.

Ahova megyünk, ott a háromszobásak általában nagyobbak, 90 négyzetméter körüliek, és 800 eurot írnak plusz áram.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook